Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky

22
kreten
2006

Rozchodíte mi Trac?

Trac je výborný software pro bugtracking, od základu propojený se Subversion

Tak praví Tom a zároveň výborně popisuje, co je to Subversion. Tyto nástroje bych velmi rád použil pro nové verze a nové open-source projekty. Nicméně s nimi, ani s Pythonem, nemám zkušenosti.

Žádný z mých oblíbených hostingů ani Python nenabízí. Našel jsem ruský Global Web, který by snad měl Python provozovat i ve své free variantě, ale nevím, jestli tam bude možné vůbec Trac rozchodit.

Pokud mi budete ochotni v tomto úsilí pomoci, napište mi prosím, třeba do komentářů. Vysloužíte si neskonalý vděk, tisíce připomínek „udělal bych to lépe“ od uživatelů open source, jméno a odkaz v kreditech a samozřejmě podepsanou fotografii i s věnováním :-)

napsáno 22. 5. 2006 | shlédnuto 5121x | nahoru

Komentáře RSS 2.0 komentářů » přidat

avatar

#1 Peta nový

Porodem pri zavadeni SVN jsme si prosli, rad pomuzu… :) Trac neznam, ale jak jsem to proletl, nebude to problem.

Posláno 22. 5. 2006 ve 13.45 | Odpovědět
avatar

#2 Swoop http://swoop.name nový

Podle toho, co Tom na svém webu píše není hosting s Pythonem nutný. K provozu stačí Apache (Win/Linux).

Posláno 22. 5. 2006 ve 13.48 | Odpovědět
avatar

#3 Lukas Petrovicky http://www.petrovicky.net/ nový

Posláno 22. 5. 2006 ve 14.15 | Odpovědět
Na komentář reagoval [15] David Grudl
avatar

#4 Zongo nový

Pokud potrebujes hosting s podporou Pythonu, zkus oslovit http://www.place4u.cz

Posláno 22. 5. 2006 ve 14.35 | Odpovědět

#5 Ebo nový

no.. o tu fotku asi moc zájem nebude.. a navíc mě dnes ukrutně naštvala TstringGrid.. začínám být alergický na slovo Borland…

Posláno 22. 5. 2006 ve 14.39 | Odpovědět
Na komentář reagoval [6] Tomik [13] David Grudl
avatar

#6 Tomik http://tomik.jmx.cz nový

#5 Ebo: Borland, Borland, Borland… :-)

Posláno 22. 5. 2006 v 15.38 | Odpovědět
Na komentář reagoval [12] Ebo
avatar

#7 Daniel Steigerwald nový

Prošel sem snad milion source control systémů, a subversion mi příjde jednoznačně nejlepší, ta dokumentace – krása. Rozběhat ho pod windows jako server nebyl problém. Po několikadenním lavorování jsem zjistil, že není nic lepšího než TortoiseSVN pro Explorer a Ankh SVN pro Visual Studio(bohužel;). Momentálně se snažím rozběhat subversion na serveru, tak abych k němu mohl dopsat jednoduchého klienta pro vytváření a správu účtů. Máte-li s tím někdo zkušenost, více než uvítám pomocnou ruku.. odměnou bude free repository grátis na serveru s pravidelným zálohováním atd. Mám v plánu jeden server pro tyto účely dedikovat..

Posláno 22. 5. 2006 v 16.01 | Odpovědět

#8 Věroš Kaplan http://www.cestovatel.cz/~2/ nový

Kromě SVN bych se zkusil podívat i na arch. Je sice trošku svérázný, ale výčet vlastností je úžasný (a prezentace na SLT 2004 člověka navnadila).

Nemůžu však arch a SVN porovnat z vlastní zkušenosti, neb jsem ho zatím nenašel projekt na kterém bych je vyzkoušel.

Sympatické je, že není potřeba na straně serveru pro arch nic rozbíhat, líbí se mi decentralizovaná podpora více vývojářů, nevím jak je to aktuálně s podporou arch na Windows.

Posláno 22. 5. 2006 v 16.57 | Odpovědět
Na komentář reagoval [28] zirafka

#9 johno nový

Posláno 22. 5. 2006 v 18.20 | Odpovědět
Na komentář reagoval [13] David Grudl

#10 Jan Brašna http://www.janbrasna.com nový

Můžu Ti dát SSH na náš dev stroj, kde SVN i Trac běží, kdybys si s tím chtěl hrát. Jen se o to nikdo moc nestará, tak spolehlivost neznáma :)

Proto asi výše zmíněné budou pro produkční nasazení lepší.

Posláno 22. 5. 2006 v 18.53 | Odpovědět

#11 thingwath nový

Instalace je jednoduchá a prostá, ale bez shell konta to těžko půjde a to nějaký hosting jen tak zase nenabízí. Chce to vlastní stroj.

Pokud ti nevadí, že to půjde hodinu týdně, máš tu vserver.cz od pípni :-)

Posláno 22. 5. 2006 v 19.39 | Odpovědět

#12 Ebo nový

#6 Tomik: grrrr

Posláno 22. 5. 2006 ve 21.41 | Odpovědět
avatar

#13 David Grudl http://davidgrudl.com nový

Díky všem za tipy. #9 johno: krásně demonstroval, že pod svícnem bývá největší tma. Ještě jsem našel další rozcestník.

Nyní uvažuji nad cvsdude.com, TracOS a OpenSVN.csie.org.

#5 Ebo: jak to souvisí s tématem?

Posláno 22. 5. 2006 ve 22.13 | Odpovědět
Na komentář reagoval [14] johno
avatar

#14 johno http://johno.jsmf.net/ nový

#13 David Grudl: A prečo vlastne nie nette.sourcefor­ge.net ? SVN aj CVS tam majú.

Posláno 22. 5. 2006 ve 23.18 | Odpovědět
Na komentář reagoval [15] David Grudl
avatar

#15 David Grudl http://davidgrudl.com nový

#14 johno: SourceForge se mi (asi vizuálne) nelíbí. Při zřízení účtu jsem narazil na tolik chyb, co by ani začátečnický projekt neměl mít.

Na tento způsob práce mě lákal #3 Lukas Petrovicky: už před rokem, ale tehdy jsem to odmítal – znamenalo to hodně komplikací a minimální přínos. Programuji sólově, mám určitý zaběhlý styl. Zkouším to tedy až teď, pomalu do oblasti pronikám a sonduju možnosti.

poznámky pro sebe:

Posláno 23. 5. 2006 v 8.16 | Odpovědět
Na komentář reagoval [16] johno
avatar

#16 johno http://johno.jsmf.net/ nový

#15 David Grudl: Snáď ti chýba už len voľná knižka Version Control with Subversion.

Posláno 23. 5. 2006 ve 12.09 | Odpovědět
Na komentář reagoval [17] thingwath

#17 thingwath nový

#16 johno: Si myslím, že celkem stačí ,svn help` plus nějaký pětiminutový úvod pro neuživatele ničeho podobného (což nebude případ našeho milého dgx).

Sourceforge znám jenom jako občasný návštěvník, ale úplně mi to stačí :-)

Posláno 23. 5. 2006 v 18.38 | Odpovědět

#18 arnon nový

Ehm, offtopic, vám se všem podařilo opsat ten text na obrázku (protispammová ochrana) napoprvé ;)?

Posláno 23. 5. 2006 ve 20.35 | Odpovědět
Na komentář reagoval [20] Jan Brašna [21] thingwath

#19 brozkeff http://malec.borec.cz/weblog/ nový

Ke článku nic nemám, to říkám rovnou.. jenom bych chtěl vysvětlit tu příšernou captchu! :D

Posláno 23. 5. 2006 ve 21.13 | Odpovědět

#20 Jan Brašna http://www.janbrasna.com nový

#18 arnon: Jasně. (Doufám, že si je David loguje :P)

Posláno 23. 5. 2006 ve 21.46 | Odpovědět

#21 thingwath nový

#18 arnon: Nevím, já to nezkoušel :-)

Posláno 23. 5. 2006 ve 21.46 | Odpovědět

#22 arnon nový

Nechápu to, všiml jsem si, že to jde i bez toho, ale nějak tomu prostě nerozumím (vysvětlí někdo:) ?

Posláno 23. 5. 2006 ve 22.33 | Odpovědět

#23 thingwath nový

Teď mě ještě napadlo (i když už to asi není důležité), že běžný hosting, byť s Pythonem, bude asi out kvůli potřebě ještě některé další knihovny (SWIG, ClearSilver) a to je na hostingu těžko čekat. Jestli má být ještě zadarmo, tak bez šance úplně, řekl bych.

Navíc na některé maličkosti spojené se správou Tracu to shell konto je vysloveně skoro nutnost. Pokud to za vás tedy neřeší právě nějaký specializovaný hosting.

Posláno 23. 5. 2006 ve 23.31 | Odpovědět
Na komentář reagoval [24] David Grudl
avatar

#24 David Grudl http://davidgrudl.com nový

#23 thingwath: Už mi SVN i Trac (a ještě Bugzilla) šlapou na http://www.cvsdude.com, což je právě specializovaný hosting. Pro Open Source projekty je to zdarma, chtějí jen ikonku se zpětným odkazem. Reagovali bleskově, vypadá to zatím velmi dobře.

Posláno 24. 5. 2006 v 0.33 | Odpovědět
Na komentář reagoval [25] thingwath

#25 thingwath nový

#24 David Grudl: Bugzilla? Tikety v Tracu nestaci? Jednu instanci Tracu jsem mel ciste jenom kvuli tomu, prakticky vsechno ostatni jsem vypnul. Bugzilla je IMHO desna prisera a dokud nejsem nucen, vyhybam se ji jak jen to vubec jde.

Kazdopadne pokud jde o vyvoj, tak je hodne dobre si zjistit jak to delaji se zalohama. Cloveku by sice zustala pracovni kopie (v pripade open source projektu i x ruznych verzi u y lidi), ale stejne by to hodne nastvalo.

Posláno 24. 5. 2006 v 0.39 | Odpovědět
Na komentář reagoval [26] David Grudl
avatar

#26 David Grudl http://davidgrudl.com nový

#25 thingwath: Bugzilla je součást hostingového programu, ale nemám o ni zájem.

ad zálohování: Na webu sice píšou, jak často zálohují, ale nedá se tomu věřit. Viz třeba společnost NDC, která připravila jednoho klienta dvakrát v rozmezí roku o všechny data a žádnou zálohu neměla, ač na svém webu lže o „uchovávání dat“. Ale s NDC se dají začít daleko horší věci…

Zkrátka chci říct, že zkoumám způsoby, jak si data pravidelně zálohovat u sebe. Jinak do toho vůbec nepůjdu.

Posláno 24. 5. 2006 v 1.13 | Odpovědět
Na komentář reagoval [27] thingwath

#27 thingwath nový

#26 David Grudl: Teď ani nevím, jestli to může nějak dělat klient, protože si nevzpomínám, že by v něm byla možnost stáhnout celý repozitář včetně všeho, ono to asi nejde. Jinak na serveru se to dá dělat jednoduše. Dá se zkopírovat celý adresář s repozitářem (to se mi moc neosvědčilo :-) ) nebo dumpovat z svnadmina (kde je zase problém s tím, že to sice vydumpuje všechny revize, ale o konfiguráky k repozitáři, případná hesla a další maličkosti se musíte postarat sami). Ale tohle by tam měli nějak řešit… Slibují tam minimálně dumpy všech databází, ale ty konfiguráky je taky dobré mít.

Posláno 24. 5. 2006 v 9.00 | Odpovědět
avatar

#28 zirafka http://zirafka.cz nový

2dgx> Neodpustím si rýpnutí: kdyby hosting blucina.net byl mezi tvými oblíbenými, po pythonu a ostatně i svn by ses shánět moc daleko nemusel… A zálohování? Samozřejmost! (-;

#8 Věroš Kaplan: Možná se pletu, ale podporuje „arch“ historii takových věcí jako přejmenování/přesun souboru? Nativní přístup přes web?

Posláno 25. 5. 2006 v 0.18 | Odpovědět
Na komentář reagoval [29] David Grudl
avatar

#29 David Grudl http://davidgrudl.com nový

#28 zirafka: shodou okolností hosting blucina.net znám ;) Ale vůbec mě nenapadlo, že tam běží Python & spol.

Posláno 25. 5. 2006 v 0.30 | Odpovědět
Na komentář reagoval [30] zirafka [31] zirafka
avatar

#30 zirafka http://zirafka.cz nový

#29 David Grudl: shodou okolností vím, že shodou okolností hosting blucina.net znáš.

Python na blučině běží. Běží tam i subversion. S rozchozením TRUCu není problém. Server včetně zálohování funguje spolehlivě, protože tam má své věci i admin, který nerad přichází o svá data.

Takže tak. Můžu ti jen doporučit, dát open source projekt na hosting k lidem se kterými se můžeš neformálně domluvit, nemají problém nahodit ti na server něco extra, mají stejné časové pásmo jako ty a když je budeš chtít zbít, tak to k nim nebudeš mít daleko. Nebo máš s blučinou zkušenosti, které tomu odporují? Celkem by nás to zajímalo (-;

Posláno 25. 5. 2006 v 6.48 | Odpovědět
Na komentář reagoval [32] David Grudl
avatar

#31 zirafka http://zirafka.cz nový

#29 David Grudl: OK, takže na blucina.net už Truc běží.

Posláno 25. 5. 2006 v 6.59 | Odpovědět
avatar

#32 David Grudl http://davidgrudl.com nový

#30 zirafka: Určitě budu raději podporovat (např. reklamou tady) český hosting, než zahraniční, takže se rád „neformálně“ domluvím. :-) Třeba zítra?

Posláno 25. 5. 2006 v 19.59 | Odpovědět

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.

Výtah na začátek článku na první komentář

Názory čtenářů v diskusích nejsou názory provozovatele webu, a ten za jejich obsah neodpovídá.

Poslední články

Projekty

Statistiky

Odběr zpráv