porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

Český WordPress ke stažení

stažení české verze

fórum a podpora

Zarazilo mě, že ačkoliv existuje několik českých webů zabývajících se systémem WordPress, nikde není k dispozici hotová česká verze ke stažení. Návody, co vše upravit v kódu a kde co stáhnout nejsou dostatečnou náhradou.

No a lepší než situaci kritizovat je ji prostě napravit, že? ?

Proto jsem se rozhodl vytvořit distribuci pro českého uživatele. Použil jsem překlad z (již neexistujícího) webu wordpress.cz, přeložil šablony a upravil kód podle dalších národních specifik (viz článek Jak počeštit WordPress?). Součástí je přeinstalované Texy! a FSHL.

Aktualizace: českou distribuci nyní spravuje Acci.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. rony #1

  ako dlho ti to trvalo urobit?

  před 19 lety
 2. David Grudl #2

  avatar

  Jelikož některé věci jsem řešil už dříve (viz zmíněný článek) a plugin pro Texy! i FSHL mám hotový, bylo to nebylo tak hrozné.

  Nejde o žádnou inovaci, jen jsem chtěl ušetřit práci a starosti méně pokročilým uživatelům.

  Ještě chybí překlad readme.html – pokud mi jej pošlete, rád jej do distribuce zařadím.

  před 19 lety
 3. Spikee #3

  Výborne! Presne to som potreboval.

  před 19 lety
 4. Jan Brašna #4

  Šikula :) Už včera jsem se všimnul, když jsem tahal Texy! plugin do WP… Tak přecejen se mi to nezdálo, že nikde nebyla CZ verze ke stažení…

  před 19 lety
 5. Saiffer #5

  avatar

  Trošičku od témy: Neviem, čo je Wordpress a tak som teda preskočil na stránku wordpress.cz. Stránka je asi kvalitná, ale chýba jej jeden malý odzkaz… About. Nechápem, ako môže byť stránka (naviac s doménou rovnakou ako názov produktu) bez základného infa. Viem, že by stačilo trochu pohľadať na sieti, ale ja som len v rýchlosti chcel vedieť, čo to vlastne je a nie googliť dalsich 10–15min (asi som už rozmaznaný, ale zatiaľ som na každej väčšej/známejšej/komerčnej stránke takéto info našiel).

  před 19 lety | reagoval [10] David Grudl
 6. orol #6

  avatar

  slovenčina k stiahnutiu je tu:
  https://web.archive.org/…enbou.sk:80/?…
  (preložené je úplne všetko) a keby nebolo ozvite sa, mám vlastnu verziu…

  před 19 lety | reagoval [10] David Grudl
 7. rony #7

  hm, Texy pre Movable Type?

  před 19 lety | reagoval [10] David Grudl
 8. Sodalite #8

  avatar

  Taky mi konečně funguje WordPress i s Texy, ale musel mi dgx pomoct s instalací. Holt rodák z Peru je rodák z Peru. Takže mu tímto velmi pěkně děkuji.

  PS: A jestli mi finanční úřad vrátí něco na daních, tak mu taky trochu pošlu ?.

  před 19 lety | reagoval [10] David Grudl
 9. mustafa #9

  Je to pěkný, ale proč mi přestalo fungovat rss?? Jsou nějaké návrhy??

  před 19 lety | reagoval [10] David Grudl
 10. David Grudl #10

  avatar

  #5 Saiffere, máš zcela pravdu. Na českých stránkách WordPressu bych očekával nejen „about“, ale i nepřehlédnutelný odkaz na wordpress.org a hlavně onu českou verzi ke stažení. No jo… Přívlastkem „kvalitní“ jsem myslel fakt, že web je aktualizován a psán spisovnou češtinou. Před chvílí jsem se dočetl o existenci dalšího webu https://web.archive.org/….site.cz:80/

  #6 orole, překlad .po a .mo souborů je důležitý krok, ale tím lokalizace (bohužel) zdaleka nekončí. Ještě je třeba přeložit šablony, upravit formát data atd.

  #7 rony, mám pocit, že Movable Type není psané v PHP. Tím pádem je tvorba pluginu nad rámec mých schopností, ani netuším, jestli to (bez přepsání Texy do jiného jazyka) vůbec jde.

  #8 Sodalite, no na to zapomeň, jakékoliv příspěvky prosím v tekutém stavu a konzumovat společně ?

  #9 mustafo, to netuším, jestli problém vyřešíš, dej vědět

  před 19 lety
 11. mustafa #11

  avatar

  No to si mi tedy pomohl ?, problém jsem zdá se vyřešil, musel jsem nakopírovat zpátky všechny soubory z anglické verze a smáznout Texy… Škoda, škod! myslím, že jako nová čistá instalace by to běhalo OK.

  před 19 lety | reagoval [12] David Grudl
 12. David Grudl #12

  avatar

  #11 mustafo, sám dost těžko zjistím, kde je problém. Ani nevím, jestli jsi Texy plugin aktivoval, neviděl jsem rss výstup…

  před 19 lety
 13. igees #13

  Nevím čím to je, ale při zapnutém pluginu Sanitize Unique nefungují korektně SEO odkazy, přesněji nefungují vůbec.

  Naštěstí WP1.5 už tento plugin nepotřebuje. ?

  před 19 lety | reagoval [14] David Grudl
 14. David Grudl #14

  avatar

  #13 igeesi, plugin byl psán pro wp 1.2, ve verzi 1.5 nefunguje. Tu informaci tam dodám

  před 19 lety
 15. mustafa #15

  Ok chápu, už to funguje dobře, jen mám takový problém, nemáš tušení proč se mi u některých příspěvků nezobrazuje datum vložení a u některých ano?? Koukni na www.mujweb.biz. Předem díky za jakoukoli odpověď ?

  před 19 lety | reagoval [16] David Grudl
 16. David Grudl #16

  avatar

  #15 mustafo, díval do zdrojáků a WP nezobrazuje datum, pokud je stejné jako u předchozího článku. Chce to tedy v index.php nahradit funkci the_date() za the_time('j. n. Y')

  Ale tím bych podporu pro WordPress ukončil, na další otázky odpovídat nebudu.

  před 19 lety
 17. mustafa #17

  Díky, díky, díky, jsem ti zavázán.

  před 19 lety
 18. boldrik #18

  avatar

  Poraďte, prosím. Stáhnul jsem si WordPress z: https://texy.info/cs/, ale mám problém se zobrazením některých znaků (ň, Ř, Á). Místo nich se zobrazuje: ??

  Kódování databáze je UTF8, hosting na PIPNI.CZ

  před 19 lety
 19. Chronomag #19

  Díky, je to fakt instalace pro blbý, takže jsem to zvládl i já :) Chronomag díky tomu úspěšně přešel na wordpress. Díky za něj.

  před 19 lety
 20. Jarda #20

  Nevíte prosím někdo jestli už někdo napsal udělátko, které importuje data z bloguje (záloha xml) do WordPressu ? Nechce se mi vymýšlet script který už někdo napsal :)

  před 19 lety
 21. Arthur Dent #21

  Když se najde někdo, kdo mi polopaticky popíše jak má takový soubor pro WordPress vypadat, tak udělám export přímo z Bloguje.

  před 19 lety | reagoval [23] Jarda
 22. David Grudl #22

  avatar

  jestli do toho můžu zasáhnout… WordPress je odpad mezi CMS, je to tak špatný systém, jak jen žena může být … pardon, to mám z nějaké reklamy. Zkrátka nechápu, proč chcete z vychytaného bloguje přecházet pod WordPress. Trpíte pocitem viny a chcete jej tímto smít? Jste Ježíš? Nebo jde o masochismus?

  před 19 lety | reagoval [25] Jarda
 23. Jarda #23

  avatar

  #21 Arthure Dente, Zkusím něco polopatického sepsat a pošlu emailem (?) .

  před 19 lety | reagoval [24] Arthur Dent
 24. Arthur Dent #24

  #23 Jardo, Ano, klidně mailem. „zc.ejugolb@nimda“ pozpátku.

  před 19 lety
 25. Jarda #25

  avatar

  #22 Davide Grudle, Davide, Váš komentář mě pobavil. Hlavně proto jak jste ho pojal. Docela by mne zajímalo proč je podle Vás WordPress špatný systém. Zvlášť, když jste jednou napsal: „Zdatnost, s jakou se WordPress vypořádá s češtinou, vypoví mnohé o jeho kvalitách. A pro mnohé je to rozhodující kritérium, zda jej jako blogovací nástroj použít, nebo se poohlédnout po něčem onačejším. Dle mého WordPress obstál chvalitebně.“. Nemáte chuť o tom napsat víc ? Já mám naopak v úmyslu napsat spot o tom, proč se mi WordPress líbí.

  před 19 lety | reagoval [26] David Grudl
 26. David Grudl #26

  avatar

  #25 Jardo, neberte mě vážně, původně jsem tam dal smajlík ale mé provokující já ho smazalo ?

  Ale teď vážně. WordPress má dvě tváře. Velmi přívětivé administrační rozhraní, spoustu funkcní a širokou uživatelskou základnu a tím pádem i podporu. Jeho logo působí velmi seriózně.

  Z programátorského hlediska jde skutečně o velmi špatný kus kódu. Kdosi si napsal jednoúčelový CMS pro své potřeby, bez vize dělat populární software a pak jej doplňoval a upravoval, lepil kód až vznikl současný balast. Věřím tomu, že autor(ský team) by rád s tím něco udělal, ale jakýkoliv krok vyvolá řadu nekompatibilit s existujícími pluginy apod.

  Ale uživateli je samozřejmě kód ukradený, že.

  před 19 lety | reagoval [27] Jarda
 27. Jarda #27

  avatar

  #26 Davide Grudle, Běžného uživatele nezajímá co se skrývá uvnitř systému, bohužel ho často nezajímá kolik má systém bezpečnostních děr a jak rychle jde hacknout. Minimálně do té doby, než ho nějaký dobrák doopravdy schodí. Mě zajímá nejen funkce blogovacího či CMS systému, ale také jaké má vnitřnosti, protože se každý systém snažím „naučit“ a pochopit jeho strukturu. Naštěstí se svojí znalostí PHP moc nerozeznávám čistý kód od tzv. prasáren, protože pokud něco sesmolím, průměrný programátor to zákonitě musí označit za něco co nemá ani označením. I přes ta negativa které jsem tu slyšel, se budu WordPressem zabývat (v mých možnostech). Možná právě proto. Děkuji za Vaše názory, díky nim jsem tomuto blogu přišel na chuť.

  před 19 lety
 28. David Grudl #28

  avatar
  [smazáno] v článku je uveden odkaz, odkud překlad pochází a tam nejspíš najdeš i .po.

  Když budeš aktualizovat kód a šablonu WP, určitě se bude hodit Microsoftí WinDiff nebo jiný podobný nástroj.

  Rád zde potom aktuální verzi umístím.

  před 19 lety
 29. Bohouš Zámečník #29

  Aha, dobře, dík. Já jsem z toho textu pochopil, že ten překlad .po souboru pouze vychází z toho z wordpress.cz a že byl dále upravován. Když jsem to teď porovnal, jsou ty soubory identické.

  WinDiff: vypadá dobře, hlavně to porovnávání celých adresářů. dík za tip.

  před 19 lety
 30. SackX! #30

  avatar

  Fakt tohodle člověka miluju, WP jsem se snažil přeložit několik dní (skoro i týdnů) a vzdal jsem to na špatném zobrazování českých znaků (ěčřž). Fakt Dík!

  před 19 lety
 31. David Grudl #31

  avatar
  [smazáno] WordPress má problém v tom, že texty jsou zcela promíchané s programovým kódem (odborně se tomu říká, že je tzv. sprasený). Tedy po vydání jakékoliv další verze WordPressu můžeš počešťovat znovu.

  Každopádně jestli zdejší verzi vylepšíš, rád ji sem včetně tvých kreditů umístím.

  před 18 lety
 32. bandzula #32

  avatar

  Pocul niekto o wordpattern

  před 18 lety
 33. Ondra #33

  avatar

  Ano, termin spraseny znam. Rad tak oznacuju muj stary kod :) Mno ano, kdyz ted nahledam do wordpressu (protoze si budu psat vlastni design) tak se jen desim jak to budu delat. Ondra

  před 18 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.