obsahuje nejvíce reklamních ploch

Na navigaci | Klávesové zkratky

ChatGPT: Zhulený hipík v paměťové mlze

Důležitá věc k tomu, jak funguje ChatGPT.

Četovat s ním je jako hrát s totálně zhuleným hipíkem pexeso. Má paměť na úrovni nebožáka na srazu osob se špatnou pamětí, který si zaboha nemůže vzpomenout, proč tam přišel.

ChatGPT se neučí z toho, co mu píšeš. Prošel si výcvikem už dávno, navíc na datech starých několik let. Ale bacha!!! OpenAI si zřejmě konverzace zaznamenává a může je využít pro nějaký budoucí trénink. Takže nepiš nic, co bys nenapsal třeba na Fejs.

V každém novém vlákně začínáš od nuly. ChatGPT nemá páru o tom, co jsi psal jinde. Když se konverzace vyvine špatným směrem a třeba odmítá vyhovět nepatřičnostem, prostě založ nové vlákno a přechytrač ho od začátku a lépe. To je featura, která mi TAAAAAAK moc chybí v reálném životě.

A nakonec: V rámci jednoho vlákna si pamatuje jen posledních pár set nebo tisíc slov. Jako když si s někým dlouho povídáš na párty, je fakt pozdě, dojíždí emko, a říkáš si: „Kdo to je? A o čem mluvíme?“

Umí budit zdání, že si celou konverzaci pamatuje. Požádáš ho na začátku, že má překládat texty do angličtiny a posíláš mu další a další odstavce, a on stále překládá. Ale počáteční instrukci si dávno nepamatuje. Je ve stadiu „Kdo to je? A o čem mluvíme?“. Pamatuje si jen posledních pár replik, vidí, že jsi něco napsal česky, on to pak napsal anglicky, a říká si: „Aha, my asi teda překládáme.“ A pokračuje v tom dál.

Prostě funguje jako ty. Nevybavuješ si, kdo to je, ani o čem mluvíte, ale je hezká, tak pokračuješ.

Mohlo by vás zajímat