vylepšení: nyní bez Parse Error

Na navigaci | Klávesové zkratky

Chvíle odreagování

The most unwanted – Jiří Paroubek
I v ryzích intelektuálech občas probouzí premiér Paroubek nízké pudy. Máte-li tedy chuť mu zcela anonymně „vylepšit fasádu“, směle do toho 🙂

p.s. přes své pravicové postoje jsem stranu ČSSD vždy respektoval. Loni jsem svůj názor definitivně přehodnotil. Díky nestoudnému populismu vedení a především nadšení, s jakým plánují spolupráci se soudruhy z KSČM, je pro mě dnes ČSSD větším nebezpečím, než komunisti samotní.

Komentáře

 1. rarouš #1

  avatar

  co má Paroubek společného s Nette?

  před 18 lety | reagoval [3] David Grudl [111] rarouš
 2. Michal Hantl #2

  Reálné nebezpečí hrozící z komančů je dneska asi tak velké, jako koule medvídka půa.

  Velké díky každému, který si na blog nedává svoje politické názory.

  před 18 lety | reagoval [3] David Grudl
 3. David Grudl #3

  avatar

  #1 rarouši, doufám že nic! ?

  #2 Michale Hantle, proč? Politický názor je nějak jiný, než ostatní názory?

  Reálné nebezpečí komančů považuji dnes za výrazně větší, než třeba počátkem devadesátých let. Nastupující generace nových voličů už přesně netuší, proč je komunismus zlo. A bohužel i starší generace na to jaksi zapomínají a nalhávají si, že před revolucí bylo lépe.

  před 18 lety | reagoval [4] rarouš [5] Michal Hantl
 4. rarouš #4

  avatar

  #3 Davide Grudle, V tom máš bohužel pravdu. např. můj děda, v 68 ho vyhodili z armády, protože bránil naši vlast. Pak když se v civilu vypracoval na slušný místo, připoměli mu že neni ve straně, tak je poslal do těch míst, na kterých si teď sedíme, a druhej den dělal na kalech v uranový šachtě. Přesto by je dnes asi volil :(

  Ikdyž tenhle znáte:

  Sejdou se dva kamarádi před volbama a ten jeden se
  ptá: „Koho budeš volit?“ a ten druhej na to:
  „no přece komunisty.“ „To je mi jasný, ale v
  který straně?“

  Tak si vyber, že :)

  před 18 lety | reagoval [8] David Grudl
 5. Michal Hantl #5

  #3 Davide Grudle, S tím nalháváním to věřím, ale dost pochybuju, že i kdyby ksčm vyhrálo 4× volby po sobě(což se nestane), že by udělali puč;)

  Myslím si, že v politice jde někomu jen o to se zalíbit a conejvíc očernit ty druhé. Proto mi přijde každý projev něčeho podobného (tzv „politický názor“) jako špína.

  před 18 lety | reagoval [6] Michal Hantl [7] rarouš [8] David Grudl
 6. Michal Hantl #6

  #5 Michale Hantle, dodatek : Zároveň neuznávám FUD.

  FUD (Fear, Uncertainty, and Doubt) is the term for any strategy intended to make a company's customers insecure about future product plans with the purpose of discouraging them from adopting competitors' products. For example, „You can try using X instead of our product, but you may lose all your data.“

  před 18 lety
 7. rarouš #7

  avatar

  #5 Michale Hantle, V politice jde o to, si co nejvíc nahrabat. Stačí bejt nenápadnej a jde to. Pak když si tě někdo všimne, musíš dělat, to co jsi psal, nebo složit funkci a užívat si výdělku…

  před 18 lety
 8. David Grudl #8

  avatar

  #4 rarouši, to máš tak. Člověk si kdysi koupil Škodovku 120. Strašný kostitřas, úděsné auto. Ale jiné vozy nebyly a člověk byl vůbec rád, že něco má, tak držel hubu a byl spokojenej. Navíc mu to opravoval kámarád, náhradní díly zadarmo (ukradené z podniku) a protože se moc nenajezdilo (nebylo kam), auto docela vydrželo.

  Pak po letech, když už to šlo, si člověk koupil BMW. Bomba! Se škodovkou nesrovnatelné. Jenže nebylo nové, opravené po bouračce, dovlečené k nám, protože v německu už by po tom neštěkl pes. Na to pohodlí si člověk rychle zvykl, jenže přišly problémy, furt to bylo v servise, prostě hrůza.

  Tak nadával a občas zavzpomínal na starou dobrou Škodovku. Jenže houby – objektivně se Škodovka 120 s libovolným bavorem prostě srovnat nedá.

  Komunisti tady povraždili a pozavírali kdekoho, zruinovali ekonomiku, udělali z nás udavače atd. Pak přišla revoluce a bohužel, posr*lo se co se mohlo, rozkradlo se co ještě zůstalo.

  Tak lidi nadávaj a občas zavzpomínaj na starou dobu před revolucí. Jenže houby – objektivně se totalita a demokracie na libovolné úrovni vyspělosti prostě srovnat nedá.

  #5 Michale Hantle, nikdy neříkej nikdy… Těsně před druhou světovou válkou, před Mnichovem, po válce si všichni taky byly náramně jistí. Historie se nezopakuje, ale může přijít něco originálního a ještě horšího, než si umíme představit.

  před 18 lety | reagoval [9] Michal Hantl [109] David Grudl
 9. Michal Hantl #9

  #8 Davide Grudle, Když ta období tak dobře znáš tak určitě víš, jaký je mezi nimi a dneškem rozdíl. Pokud mám z něčeho strach tak to je manipulovatelnost lidí.

  před 18 lety | reagoval [11] David Grudl [73] binarniladin
 10. Petr Stříbný #10

  Nette je konkurencí Zendu, nebo jde o trochu něco jiného?

  před 18 lety | reagoval [11] David Grudl
 11. David Grudl #11

  avatar

  #9 Michale Hantle, nevím, jaký?

  #10 Petře Stříbný, trošku něco jiného, teoreticky by se mohly navzájem dobře doplňovat.

  před 18 lety | reagoval [12] Michal Hantl
 12. Michal Hantl #12

  #11 Davide Grudle, Na dějepis moc nejsem, ale v Německu měli nějakou hospodářskou kryzi a proto se němci nechali zfanatizovat, žeby? Poválečný stav bych taky moc nesrovnával se současností.

  Těším se na Nette, neplýtvej energií;)

 13. Dero #13

  avatar
  před 18 lety | reagoval [23] Lokutus
 14. rADo #14

  avatar

  #12 Michale Hantle, ale to není plýtvání energií. Komunisté mají ideologii „všichni budou dělat přesně to, co chce velitel, jinak je povraždíme“, socané „všichni budou dělat to, co chce velitel státu, jinak je zavřeme“, a pravice „všichni si budou dělat co chtějí, pokud to nebude vadit ostatním v našem právním státě“. Co z toho vyplývá? Jen idiot může podporovat levici, protože tím podporuje rozhodování „velitele“ o všem a perzekuci těch, co se jim to nelíbí, kdežto pravice dává lidem svobodu…

  A pokud mají lidé svobodu, neplatí si 60% výdělků na svoje „okovy“ a na velitele, ekonomika roste a všichni se mají dobře.

  Jsou to naprosté základy, bohužel hodně lidí je nechápe.

 15. Michal Hantl #15

  #14 rADo, :) Nejsem ani politolog, ani ekonom, abych tohle komentoval.

  před 18 lety | reagoval [16] David Grudl [73] binarniladin
 16. David Grudl #16

  avatar

  #15 Michale Hantle, někdy si stačí spojit prostá fakta, třeba tuhle tabulku s informací, že ČSSD nastoupilo vládu v roce 1998.

  před 18 lety | reagoval [17] Michal Hantl
 17. Michal Hantl #17

  #16 Davide Grudle, já jsem si musel taky půjčit na LCDčko aby pak vzrostla moje produktivita práce;) Děkuju za snahu mi osvětlit ekonomiku a politiku čr. Opravdu jsem toho názoru, že na to jsou kovaní jiní.

  před 18 lety | reagoval [35] Roj
 18. waclaw #18

  #12 Michale Hantle, tak v tom případě by bylo fajn se na dějepis podívat, aby člověk věděl co ho může čekat, nebo čeká?

  před 18 lety
 19. Jakub Podhorský #19

  avatar

  #12 Michale Hantle, nechcu bejt moc šťouravej ale jelikož mně dějepis na střední hodně bavil a obvzlášť období chvíli před 2. světovou válkou a sama 2. světová válka…tak ta hospodářská krize byla celosvětová kvůli krachu na americké burze(je to taky známý pod pojmem „černý pátek“)…a hitler dostal takovej zajimavej nápad že lidem dám práci a tak začal zbrojit :) no a nikdo si toho nevšímal protože si říkali že to nic není že je to akorát nějakej ňouma…a ejhle co se nestalo…nikdy neříkej nikdy a stát se může cokoliv dneska máme demokracii zejtra může bejt těžká totalita(trochu přehnaný ale jak říkám nikdy neříkej nikdy :))

  před 18 lety
 20. Arthur Dent #20

  Davide, neměl by ses zeptat svých čtenářů na jejich názor dřív než cokoli uděláš? Nejlépe anketou: „O čem podle vás smím psát a co podle vás musím dělat a v jakém pořadí?“

  Mimochodem, čtenáři chtějí zadarmo Nette, tak se vykašli na politické články a koukej psát! Vždyť to děláš pro ně a někteří ti možná i poděkují…

  před 18 lety | reagoval [60] Jiří Bureš
 21. Arthur Dent #21

  #12 Michale Hantle, Michale Hantle, problémem je masa lidí jako vy – neznající dějiny, nevědoucí nic o „už jednou udělaných chybách“ a plna víry v to, co nazývám „vona je dneska už jiná doba“. Kdybyste se dál jen těšil na Nette, tak jste mohl být za filosofa…

 22. Lokutus #22

  Tak jsem se také zapojil… Sice to není vůbec originální, ale inspiroval mě „upravený“ billboard, který jsem viděl dneska při cestě do práce. Jen ta oranžová tomu chybí. A taky ta hlávka zelí.

  před 18 lety
 23. Lokutus #23

  #13 Dero, Škoda rány, která padne vedle. A když už tam byla ta raketa, proč jí nevyužít…

  #14 rADo, tím podporuje rozhodování „velitele
  Existují dokonce lidé, kteří se těšili na vojnu a dnes jsou smutní, že povinná vojenská služba již není.
  Jednoho jsem znal. Napsal, že chce k paragánům, ale nešel ani na vojnu, protože dostal papíry na hlavu…

  před 18 lety | reagoval [24] rarouš
 24. rarouš #24

  avatar

  #23 Lokutusi, tak to nasere. Taky takové znám

  před 18 lety
 25. Michal Hantl #25

  Teď si čtu znovu ten svůj první příspěvek.. nejspíš to znělo hodně ostře, za to se omlouvám.

  #21 Arthure Dente, Já jsem jenom optimista. Snažím se vést kvalitní život, pracovat na sobě, něco se naučit a být snad i prospěšný.

  Nechodím volit, nezajímám se o politiku a tiše doufám, že takový inteligent, jako jste vy a řada dalších, kteří jsou znalí dějepisu svůj hlas zužitkují lépe než já, který bych volil podle sympatie.

  Je mi líto, že jsem tak pobuřil, snad to přenesete přes srdce. I když možná řeknete, že kvůli takových, jako jsem já je svět tam, kde je.

  před 18 lety | reagoval [69] roman
 26. Milf #26

  #14 rADo,

  Jsou to naprosté základy, bohužel hodně lidí je nechápe.

  Stále stejně zaslepený, štěstí že o politice píšeš už jen u jiných. Já osobně mám třeba obavy z toho, že mnozí přes balík peněz neuvidí ostatní kolem sebe, kteří sice nevzdělání, bez extrémní inteligence jsou také potřeba.
  Věř mi nebo nevěř, spíše myslím na druhé. Jsem divný, v tom že vidím i druhé, svým způsobem obyčejné.

  Už jsem Ti to tuším psal, kvůli takovým exemplářům jako Ty mám obavy svěřit svůj hlas pravici, protože jestli se vás vyloupne více takových hrdinů, tak zlatá fronta na mandarinky. ?

  Mezi námi, kvalitní steak z kusu hovězího si v restauraci nedáš, pokud Pepa někde na dědině se svým ekologickým zemědělstvím dobytek nepoklidí a nechá vyzdechat.

  Ano, není fér místo 300k měsíčně díky zlodějům brát pouhých 200k (čísla jsou smyšlená), je to hnus. A že někteří dožívají své smrti s 5k měsíčně – vem je čert, když jsou neschopní, ať už to mají za sebou. Ten druhý případ mi případá více nefér.

  Jak jsem uvedl výše, jsem divný, myslím nejdříve na druhé. Ty to neposoudíš, kdo mě zná sem nepřispívá, aby potvrdil. ?

 27. lukas #27

  Plodná a zajímavá diskuze bych řek´.

  Mně osobně jen nejde do hlavy jedno – všichni nadávají jak jsou Komanči nebezpeční, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak (alespoň já) stále přicházím na to, že právě Kom za své rostoucí výsledky mohou nejméně – naopak za to mohou všichni kolem nich – jak socani, tak ódani.

  před 18 lety
 28. Lokutus #28

  #26 Milfe, Já tedy s názorem, na který odkazujete, naprosto souhlasím. Kde je rozpor v tom, že lidé mohou svobodněji dýchat s tím, že jsou solidární???

  před 18 lety | reagoval [29] Milf [30] Arthur Dent
 29. Milf #29

  #28 Lokutusi, Tak nevím, přečtu si ještě jednou program pravice, abych se dozvěděl o solidaritě – zatím jsem ji nezaznamenal.
  A svoji reakci jsem směřoval záměrně na autora citované reakce, protože on je přesně exemplářem naprosté arogance lidského obyčejna (kdo čte zná, kdo čte nechť raději nechce znát). ?

  před 18 lety | reagoval [33] lukas [34] David Grudl [39] Lokutus
 30. Arthur Dent #30

  #28 Lokutusi, Dokonce v normální společnosti platí to, že čím je svobodnější a úspěšnější, tím líp se v ní mají ti neúspěšní. Je na to přeci ten model „nekonečně bohatého pána“, pro ty co jej neznají zjednoduším – kadeřnice Regecová před časem prohlásila, že je paradoxně ráda, že fabrika LG stojí, protože tam stouply výdělky, a když tam chlap víc vydělá, tak jeho manželka víc utratí u ní v kadeřnictví.

  Jenže je potřeba nezapomínat na jednu věc: Tady jsme v Česku a tady je národním mottem „Já nemám a budu pracovat na tom, abys náhodou neměl ty!“ – a to je polovina hlasů KSČ a třetina ČSSD.

  před 18 lety
 31. David Grudl #31

  avatar

  #26 Milfe, Jenže sociální politika a socialismus jsou diametrálně odlišné věci, jen podobně znějící. Sociální politika je vizitkou každé vyspělé země a praktikuje ji každá strana, ať je levicová nebo pravicová. Socialismus je zase pěkně vysvětlen tady. Včetně toho, proč pravicová vláda je obecně lepším předpokladem sociální politiky.

  Je to trošku ironie…

  …a lidé volí horší možnost, jen proto, že má „soc%“ v názvu.

  před 18 lety
 32. Roj #32

  avatar
  [smazáno] Kdybys tenhle spot nenapsal, odhadoval bych tve politicke smysleni skoro stejne, jako ted, kdyzs ho napsal, ale su stejne rad, zes ho napsal ?

  #26 Milfe, Programy jsou na nic. jak vis, ze zrovna CSSD mysli na „ostatní kolem sebe, kteří sice nevzdělání, bez extrémní inteligence“? Tim, ze jim umozni zit sice mizerne, ale lepe naz tem inteligentnim? ?

  Zivot nas vezdejsi neurcuji programy, ale konkretni curaci na konkretnich vladnich a poslaneckych postech. A volby jsou jedinou prilezitosti, jak zvolit seskupeni s nejmensi koncentraci curaku.
  Omlouvam se za vystizne, lec trochu silnejsi vyrazivo.

  Oprava. Zivot nas vezdejsi urcuji programy toliko zapsatelne nejakym PROGRAMOVACIM jazykem, treba neco jako Nette ?

  před 18 lety | reagoval [34] David Grudl
 33. lukas #33

  #29 Milfe, S tímto naprosto souhlasím, „ten jehož jméno se nevyslovuje“ je bohužel jasným důkazem demagogie … před kterou vždy tak varuje.

  před 18 lety
 34. David Grudl #34

  avatar

  #29 Milfe, I kdyby si ČSSD napsala do programu, že dá všem hromadu stokorun a jednu bradavici navrch, tak to nic nemění na tom, že každou chvíli se z televize dozvídám o nějakém snížení sociálních dávek a podobně. Tedy proč řešit program, když tu máme realitu?

  #32 Roji, JISTOTY A PROSPERITA – pro ty co jsou u koryta ?

  před 18 lety | reagoval [36] Arthur Dent
 35. Roj #35

  avatar

  #17 Michale Hantle, A jooo!!! Takze socdemaci pujcili Philipsu odpustene dane na to, aby v Hranicich stoupla produktivita prace a zla Regecova prisla o parcelu.

  Jen ty LCDcka jsem v tom nejak nepostrehl. ?

  před 18 lety
 36. Arthur Dent #36

  #34 Davide Grudle, Nač tolik slov? Vždyť si přeci pamatujeme, co slibovala ČSSD ve volebním programu v roce 2002. Podpora malého a středního podnikání, zjednodušení daní, zlepšení lékařské péče apod.

  Jo aha… oni si to pamatují jen někteří… aha… tak to pak jo… pak jsou všechna slova opravdu marná…

  před 18 lety | reagoval [37] rarouš
 37. rarouš #37

  avatar

  #36 Arthure Dente, hlavně si je nepamatují ti, co je vyřkli :'(

  před 18 lety
 38. rADo #38

  avatar

  #26 Milfe, lidé jako ty zjevně nechápou, že pracovní místa vytváří podnikatelé, a jen bohatý podnikatel, který není sedřen z kůže, zabit, zničen, či jinak terorizován, je schopen zaměstnat lidi a dát jim slušný plat. Vláda nevytváří produktivní pracovní místa, ta nás jen odírá o naše peníze, a většinu z nich si nechává pro sebe.

  Chudý podnikatel, jak si jej představují socani, a mrtvý podnikatel, jak si jej představují komunisté, ten nemůže nikomu platit slušný plat.

  Bohatý podnikatel (za vlády pravice) si ale už může dovolit dát lidem i slušné platy, protože se mu to vyplatí, navíc nemusí odvádět 60% "vrchnosti, která si 2/3 nechají pro sebe a 1/3 rozdají cikánům…

  Jinak řečeno, pravice = blaho pro VŠECHNY lidi. Levice = blaho jen pro POLITIKY a pár Vyvolených. Levice chce jediné, MOC, a tu dosáhne ožebračením lidí a jejich přivedením do průměrné chudoby. Lidé jsou poté zcela závislí na státu a MUSÍ poslouchat. Také zasévá nenávist, udavačství a podobné „krásy“.

  PS: Na rozdíl od tebe toho o ekonomice vím řádově více, studoval jsem ji, a v oboru finančních a kapitálových trhů podnikám posledních 15 let. Přestal jsem o politice psát proto, že jsem byl označen za „nepřítele státu“ a sledován (email, icq, telefony). Neříká ti to něco? ?

  před 18 lety | reagoval [40] Roj [42] Milf
 39. Lokutus #39

  #29 Milfe, Na to mám jen jednu odpověď:
  Vynucená solidarita není solidaritou, nýbrž diktaturou
  A co jiného, než vynucená solidarita, je solidarita obsažená v nějakém bezobsažném blábolu, který se jmenuje volební program. Solidarita má být dobrovolná. Nutí vás někdo obdarovat chudého a potřebného, když ho zahlédnete na ulici? A co kdyby k vám přišel nějaký státní úředník a přinutil vás za asistence policie, abyste tomu žebrákovi dal do klobouku pár kaček? Cítil byste se pak ještě solidárně? A to je přesně ta solidarita, která je obsažena ve všech volebních programech levicových stran. Je to pouze jiné slovo pro krádež, jen bylo pozměněno, aby bylo politicky korektní.

  před 18 lety
 40. Roj #40

  avatar

  #38 rADo, A jakmiles prestal psat o politice, prisli takovi hodni strejdove a odpojili ti vsechny stenice od ICQ, vyjmuli baterku z telefonu a nahradili ji novou, se zvetsenou kapacitou, protoze neobsahovala stenici a pred tvymi zrady dropli databasi s tvymi udaji? ?

  To mas dobry, ze ti to udelali takle slusne. Ted aspon muzes psat o politice do komentaru a nikdo nic nepozna, hlavne stat ne ?

  Nechci se hadat, je to jen forek ?

  před 18 lety | reagoval [44] rADo
 41. David Grudl #41

  avatar
  Program KSČ z roku 1946 – podpora živnostníků

  …nemáme v úmyslu střední stav zničit, nýbrž máme zájem na silném a prosperujícím živnostnictvu, jehož oprávněné požadavky jsem vzali do svého programu a budeme je se vší rozhodností prosazovat… My komunisté nesmíme připustit, aby živnostnictvo, jako početná složka národa, sedlo na lep těm nepoctivým politickým kejklířům, kteří se snaží pomluvami o našem plánu zestátňování drobných živnostníků očernit naší stranu v očích živnostníků…

  Po volbách: K. Gottwald na zasedání ÚV KSČ v listopadu 1948: Pokud jde o obchodní živnosti, musíme je suchou cestou zlikvidovat převzetím, výkupem, umrtvením, abychom co nejdříve měli distribuční síť až ke konzumentovi v ruce.

  a tak dále

  před 18 lety | reagoval [43] Lokutus
 42. Milf #42

  #38 rADo, Pro mě jsi nic nového nenapsal, vše jsem už četl (nejen od Tebe), ale díky za zopakování. Hezká teorie, leč daleko od pravdy. Znám pár konkrétních firem v ČR, které mají milionové zisky a svým zaměstnancům platí minimální mzdu – asi by mohlo být lépe, ale proč. ?

  Jinak já jsem ve své úvodní (a naivně smýšlejíc jako o poslední) reakci zde upozornil na Tvé arogantní vystupování (= opovrhování), kterému jsem se (marně) snažil již párkrát oponovat na Tvém webovém sídle a chtěl jsem tím říct, že jestli voličská základna současné české pravice čítá více takových jako Ty, tak já ji volit nebudu, tečka. Nic více a nic méně jsem nechtěl svým sdělením vyjádřit.

  BTW PS sis mohl také vypustit, není třeba znovu kolem sebe mlátit svým vším co máš, opravdu ne, díky za pochopení a shovívavost. A znovu, já už se tolikrát opakoval – mám pocit (i z Tvých mnohých zápisů na Tvém blogu) že slušně schízuješ, ale tu bitvu si musíš vybojovat sám. Tím chci říct, že Ti nevěřím, a tak není na co bych odpovídal. ?

  před 18 lety | reagoval [47] David Grudl
 43. Lokutus #43

  #41 Davide Grudle, Chtěl jsem odepsat, že „To je přeci známá věc“, ale pak jsem si uvědomil, že je to trochu jinak…

  před 18 lety
 44. rADo #44

  avatar

  #40 Roji, jedná se o to, že WELL.DONE je příliš pravicový a příliš čtený, takže si toho všimla i určitá politická složka a dala pokyn antiextrémistické složce, aby fotila, odposlouchávala, sledovala..

  Ale o to nejde, já se mám pořád dobře. Chtěl bych ovšem vládu pravice, aby se měli dobře všichni, jsem altruista.

  před 18 lety | reagoval [45] lukas [49] Milf
 45. lukas #45

  #44 rADo, Ať se na to dívám ze všech možných (i světových) stran, tak altruista vy opravdu nejste … ale to není špatně … spíše Well-Done-being

  před 18 lety | reagoval [47] David Grudl [50] rADo
 46. Milf #46

  Jelikož jste se slétli po mém vstupu jako hejno vran, zkusím odpovědět pro všechny.

  Můj první vstup byl reakcí na konkrétní obavy konkrétní osoby s tím, že já osobně sdílím jiné obavy – obavy z arogance. Toť vše.

  Nehodlal jsem polemizovat o tom zda pravice či levice, zda kapitalismus, socialismus (či dokonce komunismus), protože jak zde padla zmínka o čurácích, mám upřímně pocit, že v této republice je naprosto jedno jestli ta či ona strana, modrá či červená či růžová či jaká.

  IMHO se volby v ČR podobají obyčejné loterii, buď to vyjde nebo to nevyjde (voliči jsou sázejícími). Volby vnímám jako sportovní zápas, před kterým je třeba se pořádně rozvičit (volební program), podat co nejlepší výkon (obhajoba volebního programu) a pokud se zadaří a tým vyhraje, no tak potom je třeba si spočnout zadkem na lavici a užívat si vítězství – sázkaři (voliči) se rozejdou a stačí už myslet především na sebe.

  Jsem politicky nezařazený, svého volebního práva jsem využil vždy beze zbytku a letos budu mít vážně problém, nevěřím už nikomu, vše kolem vnímám jako plané sliby. ?

  Nesdílím obavy z návratu před listopad 89'.

  před 18 lety | reagoval [52] Roj
 47. David Grudl #47

  avatar

  #42 Milfe, #45 lukas myslím, že hledání paralel mezi chováním jednoho člověka a politickým směrem je docela marné a out-of-topic. To si nechte jinam, ok?

  Věty jako „jestli voličská základna současné české pravice čítá více takových jako Ty, tak já ji volit nebudu“ zrovna nejsou projevem vyzrálosti ?

  před 18 lety | reagoval [53] Milf
 48. Enti #48

  avatar

  Současní komunisté jsou hrozba!
  Stačí si přečíst pár článků na www.ksm.cz
  Tam poznáte, jak doopravdy smýšlí současní komunisté (viz např. http://www.ksm.cz/…_seminar.jpg), protoze mladí komunisté ještě nedokáží tak dokonale skrýt své opravdové myšlenky do předvolebních vábiček a slibů, jak to zvládají jejich starší kolegové…

  před 18 lety
 49. Milf #49

  #44 rADo, Ok – za sebe přiznávám, že jsem si také uložil pár snímků některých Tvých spotů (nevzpomínám si, zda byly politické či nikoliv), sleduji Tvůj blog (baví mě) a přísahám, že jsem nikdy nikomu své materiály nepostoupil a měl jsem vše uložené pro svoji potřebu.

  Nikoliv jako inspirace či motivace, ale u Tebe hold člověk nikdy neví. ? V titulku mnohdy napsáno ano, po dvou dnech se přepíše na ne a potom osoby v komentářích vypadají jako tutani, co neumí pořádně číst. Jaký bordel tyto aktualizace obsahu dělají v RSSku je zase jiná kapitola.

  NEjsem členem antiextrémistické složky.

  před 18 lety
 50. rADo #50

  avatar

  #45 lukasi, programuji stovky a stovky hodin BLOG:CMS a nabízím jej zdarma všem pod GNU GPL licencí, financuji z vlastní kapsy soutěž grafiků aby ostatní lidé měli hezký design, napsal jsem 1200 článků aby je ostatní lidé mohli číst. Pokud toto není altruismus, co tedy? ?

  Navíc, jakási socka, co NIC nedělá, to chce rozporovat? Ach jo…

  před 18 lety | reagoval [51] David Grudl [54] lukas
 51. David Grudl #51

  avatar

  #50 rADo, Oba víme, že zas tak zdarma to neni… nejde příliš ani o obětavou práci pro komunitu… 🙂 (celý názor)

  před 18 lety
 52. Roj #52

  avatar

  #46 Milfe, A tobe se Paroubek zda malo arogantni? Tak to musis pochazet z emocne hroznych pomeru ?

  Ja obavy sdilim. Paroubek je vsehoschopny soudruh, coz je zdokumentovano jeho predchozim pusobenim. Uz jen to, tak tajtrdlikuje pred pruzkumy preferenci, jasne ukazuje, o co mu jde a ze je schopen ze dne na den udelat z bile krychle cernou kouli.

  I ja jsem byl maly a myslel jsem, ze existuje deleni na levici a pravici. Dokonce pred sto lety toto deleni snad melo i obsah.

  před 18 lety | reagoval [55] Milf
 53. Milf #53

  #47 Davide Grudle, Co se týče vyzrálosti, tak to máš tak: jeden kóduje Nette, jiný přemýšlí o všem možném – napadnou ho i taková zvěrstva. ?

  před 18 lety
 54. lukas #54

  #50 rADo, Pane Radku tomu se říká marketing, o čemž napovídá i váš příspěvek.

  A nazývat někoho sockou, když vůbec nevíte s kým mluvíte (si píšete) je také krásná ukázka altruismu, empatie a mnoha dalších cizích slov.

  P.S.: omlouvám se za OT.

  před 18 lety
 55. Milf #55

  #52 Roji, Já jsem psal něco o Paroubkovi? Já jsem psal koho budu volit? Vždyť jsem psal, že nevím koho zvolit. Jen sděluji, že návrat před listopad 89' je úplně to poslední, na co vzpomenu při svém rozhodování (pokud si vůbec vzpomenu).

  Ano, cinkal jsem klíčemi a nosil trikoloru na klopě.

  před 18 lety
 56. Roj #56

  avatar

  Ty asi ne, ale spot, na ktery tady vsichni reagujeme (coz jsem ti naivne myslel), ano.

  před 18 lety
 57. Lokutus #57

  Tak jsem přidal další… Vím, že už se moc nepodobá, ale prostě jsem musel, sorry. ?

  před 18 lety
 58. Jiří Bureš #58

  Čím to je, že čím víc je spot mimo téma blogu, tak tím víc je komentářů pod ním?

  Čím to je, čím to je, že rieka do mora sa vlieva ?

 59. Lokutus #59

  #58 Jiří Bureši, Já vidím téma blogu PODLE SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ. Ten spot snad není až tak mimo téma… ?

  před 18 lety | reagoval [60] Jiří Bureš
 60. Jiří Bureš #60

  #59 Lokutusi, Výborně! Začínáme tímto další komentářovou odbočku na téma jestli je spot o politice na blogu vývojáře nadepsaný Chvíle odreagování mimo téma nebo není. ?

  Jinak jsem v #58 Jiří Bureš nijak nezpochybnil Davidovo právo psát o čem chce a jak chce. Pokud bude psát o tom, co chci já. Abych tedy navázal na #20 Arthur Dent ?

  PS

  Tento komentář jsem napsal jen proto, abych podpořil svou teorii v #58 Jiří Bureš. Tím, že budete mému jedinému správnému názoru odporovat nebo jej nějakým způsobem zpochybňovat, přispějete k jeho potvrzení.

  před 18 lety | reagoval [61] Lokutus [65] Arthur Dent
 61. Lokutus #61

  #60 Jiří Bureši, Mimo téma určitě není. Zde je důkaz

  před 18 lety | reagoval [62] Jiří Bureš
 62. Jiří Bureš #62

  #61 Lokutusi, No proto!

  před 18 lety
 63. mrzout #63

  https://www.abclinuxu.cz/…6/2/5/119957

  …anebo neco o tom, ze zvatlat na tema pravice a levice nema moc smysl. Doporucuji si vyplnit ten test, z nekolika hlasitych pravicaku to udelalo socialni liberaly :)

  před 18 lety
 64. zirafka #64

  avatar

  #21 Arthure Dente, Si tacuises, philosophus mansises, zejo? (-;

  před 18 lety
 65. Arthur Dent #65

  #60 Jiří Bureši, „Blog vývojáře“? Ach tak… A já si až doteď myslel, že to je blog nějakého člověka, co má nick „dgx“ a co programuje, dělá stránky a taky (si) píše La Trine, kde se zmiňuje o svém programování, kde si dělá legraci z různých moderních model, kde publikuje pitominky i zajímavé nápady, kde si hraje, kde se baví a kde píše o tom, co ho zaujalo, co ho zajímá, co dělá nebo co ho štve… Až doteďka, fakt… A teď vidím, že ne, že on to je „blog vývojáře“, což už vlastně ani není blog ale skoro „instituce“, kde jsou některé věci podle čtenářů „mimo téma“.

  No vida! Neměl by někdo vysvětlit dgx, že by měl tedy psát důstojně, tak aby to odpovídalo vznešenosti „vývojářského blogu“, a pokud není ochoten takto psát, tak aby raději nepsal?

  Já vím, Jiří, žes to takhle nenapsal a ani nemyslel… Já vím že ty ne… Jen mám ze spousty komentářů takový smutný dojem, že se blíží okamžik, kdy napíšu Pixymu, aby přichystal křeslo a postavil na kafe, neb jde další do party.

  před 18 lety | reagoval [66] Lokutus [67] Roj [70] roman
 66. Lokutus #66

  #65 Arthure Dente, To už tady dgx vosvětlovalo tolik lidí, … darmo mluvit, pořád si jede po „tý svý lajně“ a na „přátelské“ rady nebere zřetel… ?

  před 18 lety | reagoval [68] Arthur Dent
 67. Roj #67

  avatar

  #65 Arthure Dente, Taky bych se chtel nejak institucionalisovat ?

  před 18 lety
 68. Arthur Dent #68

  #66 Lokutusi, Nojo, ale to takhle nende! Taková spousta lidí čeká na Nette a DGX je vlastně okrádá tím, že na tom nedělá a že ztrácí čas takovými kravinkami! On si asi neuvědomuje, kdo je tu pro koho – jestli čtenáři pro něj nebo on pro své čtenáře!

  před 18 lety
 69. roman #69

  avatar

  #25 Michale Hantle, Tak ono to nechodi volit… to je ako jeden 23 rocny chalanisko ktory pri prilezitosti toho ze nam tu buraju jednu technicku pamiatku v centre mesta (mlyny) namiesto ktorej vyrastie obchodne centrum zahlasil ze aky je rozdiel medzi sucasnou Nitrou a Nitrou pred 10 rokmi?!?!? Nehovoriac o tom ze mal plne usta nazorov na „socik“ Ach jo.. ludia akosi v tejto anonymite pricasto a privela o vsetkom mudruju.

  před 18 lety
 70. roman #70

  avatar

  #65 Arthure Dente, Arthure prepac, teraz budem tvrdy, ale ty a Pixy ma uz vazne s tou svojou rezignovanostou a ufrflanou ukrivdenostou vazne iritujete. Co keby ste si proste priznali ze vas to prestalo bavit. Na to aby clovek ostal celebritou treba vynalozit vela energie, pasivne sa to dosiahnut neda. Tak ste sa radsej odstavili na vedlajsiu kolaj urcenu pre legendy. Holt tak to je vas problem ale preco sa snazite za kazdu cenu kazdemu dalsiemu dobremu blogerovi vnutit tieto vase smutne a depresivne myslienky?

  P.S.: Pozvete na caj/kafe (viagra/cialis/hemeroidy) aj Radka ked to zabali? ?

  před 18 lety | reagoval [71] Roj
 71. Roj #71

  avatar

  #70 romane, Znamena to, ze kdyby Arthur a Pixy dal blogovali, mohli by si sem psat, co by chteli?

  před 18 lety | reagoval [72] roman
 72. roman #72

  avatar

  #71 Roji, Ano. (som zvedavy (a z hrozou ocakavam) aky killing argument na napises ? ) To nemyslim ako provokaciu.

  před 18 lety | reagoval [75] Roj
 73. binarniladin #73

  To je sranda . Michal Hantl řekl, že na historii moc není #12 Michal Hantl taky řekl že se nevyzná v politice a ekonomii #15 Michal Hantl ale přitom jisto jistě ví, co by znamenalo, kdyby volby vyhráli komunisti. Zároveň se hlavně se bojí, aby někdo nemanipuloval lidi. #9 Michal Hantl

  jestli pak ví, že úplně nejlíp se manipulujeme lidma, kteří nejsou moc honěný v historii, nevědí nic o polititologi , ekonomii a že přesně díky takovej lidem, kteří nic nevěděli, nic si neuvědomovali a nic si nepamatovali , se tu komunisti udrželi tak dlouho? A vlastně k tomu nepotřebovali ani pořádnej puč. Stačila lhostejnost a ignorace.

  v historii se vyznám a vím svoje.

  Howgh!

  před 18 lety | reagoval [75] Roj
 74. Ondráš aka mengelis #74

  Abych se vrátil k počátku diskuse: pochopil někdo z vás, pánové, význam termínu „geopolitická situace“? Všiml si snad někdo z vás sovětských tanků a armád v okolních zemích? Může tady skutečně nastat totalita a diktatura bez cizího přičinění, dokonce v situaci, kdy jsme členy NATO a EU? To těžko. Komunisti nejsou dnes o nic nebezpečnější než například Svobodomyslná strana Rakouska, která je ve vládní koalici už od konce 90. let… Má snad někdo z vás pocit, že by Rakousko směřovalo k fašistické totalitě?

  před 18 lety | reagoval [79] binarniladin
 75. Roj #75

  avatar

  #72 romane, ?
  To je vec lahve poloprazdne a poloplne. Ty v tom vidis pesimismus, ja v tom vidim snahu podporit, aby se jmenovany nenechal znechutit. Ale soucasne si nemyslim, ze dgx takovou podporu momentalne potrebuje, jako ze by neco hrozilo ?

  [smazáno] to musi byt uzasne dozvidat se o sobe takove znepokojive veci ?

  #73 binarniladine, tys tu jeste chybel! mas dikaz? ?

  před 18 lety | reagoval [77] Arthur Dent [78] roman
 76. Skic #76

  V hlave mi sedi jedna myslenka davneho filozofa(Sokrata) „V demokracii nemyslící vetsina válcuje myslící menšinu“. A myslim si, ze se to tak deje, kdyz stale tolik lidi by chtelo volit Komunisty…asi bych tu stranu zrusil-je to to jedine co bych v demokratickem systemu udelal nedemokraticky…

  před 18 lety
 77. Arthur Dent #77

  #75 Roji, Já se taky neobracím na dgx, já spíš znechuceně komentuju úroveň komentářů, která velmi rychle spěje k bodu zlomu…

  před 18 lety | reagoval [80] binarniladin
 78. roman #78

  avatar

  #75 Roji, Ano je tam respekt a spolupatricnost, ale zaroven je tam citit aj rezignovanost: „kasli na to, nema to vyznam“. Ale to je presne ako s tymi zabami.. .. a teraz prvykrat v zivote nalinkujem Radka. (tramdadadáááá…) https://web.archive.org/…tem/dve-zaby 😉

  před 18 lety | reagoval [82] Arthur Dent
 79. binarniladin #79

  #74 Ondráši ako mengelisi, nebezpečný jsou všichni vyznavači totalitních ideologií. To jestli někde za rohem mají tanky nebo ne není důležitý. Hitler taky tanky napřed neměl a pak najednou měl. Opravdu všichni vyznavači totalit jsou nebezpečný a jsou tím nebezpečnější, čím víc lidí si mylsí, že nejsou…

  před 18 lety
 80. binarniladin #80

  #77 Arthure Dente, Tvému nebo Davidovu?

  před 18 lety | reagoval [85] Arthur Dent
 81. Ondráš aka mengelis #81

  Je to věc, za kterou tady budu ukamenován, nicméně komunisty se podaří odstavit jedině tak, že budou ve vládě. Jedině díky tomu lidi zjistí, že jsou naprosto neschopní splnit své sliby a závazky. Než mi tady někdo začne argumentovat Vítězným Únorem, tak přihodím příklady, které jsou naší dnešní situaci podobnější. V politologické i historické literatuře lze dohledat, že tenhle mechanismus se na přelomu 70. a 80. let uplatnil ve Španělsku, Portugalsku (postfašistické státy) i ve Francii a Itálii (státy s ustálenou demokracií).

  před 18 lety | reagoval [84] Roj [86] binarniladin
 82. Arthur Dent #82

  #78 romane, Bože můj! Tak řekni rovnou, že v mém komentáři cítíš rezignovanost a poraženectví, já ti vysvětlím že to je tvůj problém a bude to. Není třeba okolo toho spřádat teorie o „ukřivděných legendách“ a „celebritách“ a podsouvat mně nebo Pixymu nějaké motivace, o kterých si ty myslíš, že jsou pravé…

  (Mimochodem, proč tě napadly zrovna tyhle motivace? Protože jsou ti nejbližší?)

  před 18 lety | reagoval [91] roman
 83. Ondráš aka mengelis #83

  Argumentovat dokola Hitlerem je naprosto očividná demagogie anebo neznalost historie. Nejsme ve státě pokořeném potupnými mírovými podmínkami, nikdo nám nešlape po národní hrdosti a taky nežijeme v hospodářské krizi. A taky komunisti nemají podporu armády, průmyslu a podnikatelů, jako to měl Hitler.

  před 18 lety
 84. Roj #84

  avatar

  #81 Ondráši ako mengelisi, Mluvil o tom v radiu Novacek, coz je velmi dobry analytik, asi nejlepsi vnitropoliticky. Mozna komouse rozlozi i pouha MOZNOST, ze by se mohli zucastnit vlady. To se prave stalo v tech evropskych zemich.

  Jestli je to tak, byla by to obrovska positivni paroubkova zasluha. Ale zaslouzil by se o to neumyslne, to je jasne ?

  před 18 lety
 85. Arthur Dent #85

  #80 binarniladine, „Bodem zlomu“ je míněn hypotetický bod, kdy v diskusích začnou být viditelní náhodní příchozí, prudiči, anonymní rejpalové, nezvaní a nevyžádaní kritici ad hominem a podobné existence. Tenhle bod má nějakou souvislost s návštěvností blogu a délkou jeho existence a dlouho to vypadalo, že dgx bude výjimka, která se tomuto bodu vyhne… Pokud k tomu ale dojde, tak bude možno prohlásit „bod zlomu“ za pravidlo.

  před 18 lety
 86. binarniladin #86

  #81 Ondráši ako mengelisi, jo jo kultivace extrémistů jejich připuštěním k moci. Von Papen by mohl vyprávět. Schleichera to stálo život. Doporučené jeviště pro příští dny Palestina a hnutí Hamás.
  A teď už vážně musím jít…

  před 18 lety | reagoval [87] Arthur Dent
 87. Arthur Dent #87

  #86 binarniladine, Ano, k tématu doporučuji: Ian Kershaw – Hitler, 1. díl (Hybris) Tam je krásně popsán onen tragický omyl přesvědčení, že extrémní ideologie lze pacifikovat podílem na reálné moci. Že jejich halasné hlasatele lze utišit tak, že dostanou co chtějí. Že když se demokraté vzdají některých svých práv, že to zajistí klid. A v neposlední řadě onen fatální problém humanismu: „Máme právo proti nim zasáhnout, když říkají, že nás chtějí zničit? Nebyli bychom jako oni?“

  před 18 lety | reagoval [95] roman
 88. Ondráš aka mengelis #88

  A už lze jen dodat, že komunismus a nacismus jednou jsou. Nu, naivně coby mladý politolog soudím, že jsou zde vskutku významné rozdíly. Neřkuli v dnešní době.

  před 18 lety | reagoval [89] Arthur Dent
 89. Arthur Dent #89

  #88 Ondráši ako mengelisi, Prosím pěkně – jaké jsou ty „vskutku významné rozdíly“? Když tedy pomineme, že nacismus měl jako nepřítele „rasu“ a komunismus „třídu“…

  před 18 lety
 90. Ondráš aka mengelis #90

  Rozdíl je v konečném cíli: komunismus má rovnost, prospěch a blaho všech, v nacismu jde o stvoření panské rasy, která vyhladí a zotročí všechny ostatní.

  Utopie nacismu je jen pro uzavřenou skupinu vyvolených, komunismus pro všechny.

  před 18 lety | reagoval [92] Skic
 91. roman #91

  avatar

  #82 Arthure Dente, Moje siahodlhe vyznania asi nebudú nikoho zaujímať. Stará stagnujúca počítačová scéna je tuna offtopic ale existujú tu isté paralely a práve tou je strata motivácie, snaha pohnúť sa ďalej a preskúmať iné méty a znechutenie „nevcomermi“. Aj tu aj tam sú priekopníci, legendy, hrdinovia, pochybovači, zosmiešňovači proste celá škála pováh ako tu. Aby som to skrátil, na blogerskej scéne som iba pozorovateľ, na C64 scéne som správca news serveru a organizátor akcií. Strata motivácie sa na týchto scénach javí ako nevyhnutný vývoj.. poznám však aj prípady ľudí ktorý sa „odtiaľ“ vrátili. Ty a Pixy napríklad ste pohoďáci, ste skromí a ste otvorení diskusii, takže máte veľmi daľeko od tých zopár prípadov zombies čo som za tú éru čo som na scénu prišiel, zažil. Vzhľadom na históriu scény patrím skôr ku generácii newcomerov (1993), a možno tam je ten pes zakopaný. Jednoducho ked som prisiel na scénu tá už sa zrovna prehupla cez svoj vrchol a začínal jej postupný úpadok.. ja som sa s tým vysporiadal tak, že som začal pracovat hned po skončení výšky a absolvovaní vojny (marec 2001) na scenerskom news serveri ktorý (ako som dúfal) zlepší komunikáciu.. odvtedy sa rozbehla aj scenerská databáza c64scene.net a tak mám pocit že úpadok sa spomalil, ale je nevyhnutný… aj mňa to čoskoro čaká.. dávam si ešte tak 3–4 roky.. to budem mat 35… a tajne dúfam, že to čo iným vytýkam nebudem robiť aj ja ?

  Alebo v krátkosti odpoveď pre ľudí čo majú radi stereotypy. Bol by som už slávny keby som nebol lenivý vstávať skoro ráno…

  před 18 lety | reagoval [96] Arthur Dent
 92. Skic #92

  #90 Ondráši ako mengelisi, Ovšem výsledek známý z minulosti dopadl stejně – skupina vyvolených co diktovala ostatním a vraždila(či zavírala) nepohodlné…

  před 18 lety
 93. Ondráš aka mengelis #93

  Ale to se bavíme o totalitní praxi, nikoliv o ideologii. Totalitní praxe se prostě opakovat nemůže. A o to jde. Dnešní komunisti jsou neškodní a když chcete argumentovat minulostí, tak tu máme i jiné státem podporované ideologie, které v minulosti upalovaly nevěřící/čarodějnice, pořádaly křížové výpravy atd. a dnes takové věci prostě už nedělají, protože je jiná doba.

  před 18 lety | reagoval [94] Skic [97] Arthur Dent
 94. Skic #94

  před 18 lety
 95. roman #95

  avatar

  #87 Arthure Dente, V prípade tejto, bežnej verejnosti „zrozumiteľnej“ témy sa ani iné reakcie nedali očakávať. Skôr by som sa čudoval keby sa tu kľudne diskutovalo. Ale uz to tu pravdupovediac začína isť mimo môjho záujmu, to zas ale DGX vypustil krakena… ?

  před 18 lety
 96. Arthur Dent #96

  #91 romane, Romane, mýlíš se v jedné podstatné věci – v motivaci. Mně nepřestalo bavit psát, baví mne to dál a mám stále témata, chuť i sílu do dalšího psaní. Mě jen unavily věčné diskuse s lidmi, co byli přesvědčeni, že znají důvody mého počínání lépe než já sám.

  Stejně tak mne unavilo číst radily, co mi doporučovali, abych s těmi prvními nediskutoval.

  Nebavilo mne číst na svých stránkách výkřiky typu „O tomhle nepiš“, „Takhle nepíš“ nebo „tohle na blog nepatří!“…

  Nebavilo mne číst si ve vlastní diskusi názory na mne ve třetí osobě: „Dent si myslí, že…“, „snaží se působit jako…“, „říká tu o sobě…“ atd.

  Nebavilo mne číst a snášet na svých stránkách komentáře lidí, kterým se mé psaní nelíbilo a neustále se vraceli, aby mne o tomto faktu informovali.

  Nebavilo mne vysvětlovat, že moje stránky jsou moje stránky…

  A taky mne nebavilo poslouchat jedince, co se cítili povolaní hodnotit veřejně na mých stránkách moji osobu, můj charakter a můj život.

  Jo a nebavilo mne poslouchat jejich vřískot, když jsem jejich řeči mazal, a řeči dalších, co se ani nepodepsali, jen šli okolo a vadilo jim, že nejsem tak silný, abych všechny tyhle kokoty ustál.

  Ať koukám jak koukám, nevidím tam „ztrátu motivace“. Vidím akorát znechucení nad uvažováním některých návštěvníků a únavu z (marného) boje s nimi.

  Ale nechápu, že neustále má někdo touhu spřádat teorie o tom, proč jsem přestal psát, když jsem to myslím řekl jasně

  Mimochodem, to že je právě tohle ten hlavní důvod, nikoli „únava“, dle mého ukazuje i poslední vývoj u Marigolda.

  před 18 lety | reagoval [99] binarniladin [103] Roman
 97. Arthur Dent #97

  #93 Ondráši ako mengelisi, „Ale mladý muži, viděl jste někdy důl? To jsou díry v zemi! Prosím, důl se může zatopit, ale nikdo vám ho nemůže vzít!“ – asi tak nějak to bude s tou totalitní praxí, která se „prostě nemůže“ opakovat.

  Teď jen přemýšlím, jestli jste tak neinformovaný nebo tak naivní, že něco takového píšete…

  před 18 lety
 98. Ondráš aka mengelis #98

  Bavíme se o současné české politické scéně. Stran mé informovanosti – mj. studuji právo a politologii, takže tak. Spíš bych se obával o vás. Nepíši nesmysly o něčem, co neznám a v čem se neorientuji.

  před 18 lety | reagoval [100] binarniladin
 99. binarniladin #99

  #96 Arthure Dente, já vlastně tak trochu reaguju i na koment o pár řádek výš, na ten o prudičích. Arthure. Sneseš brutální upřímnost bez postraních úmyslů?

  Definice toho co je voprus je naneštěstí dost široká. Nevím jak David, ale například já osobně bych považoval za voprus , kdyby se mi na blogu někdo nadhazoval, že podle něj už s tím brzo skončím.

  taky by mne nebavilo poslouchat jedince, co se cítili povolaní hodnotit veřejně na mých stránkách jak dlouho to bude trvat než mě pixy pozve na kafe.

  fakt to nemyslím nějak osobně. Jen tak zkouším, jak ti po těch zkušenostech bude, když nadhodím, že i ty se snadno, byť nechtíc, můžeš stát jedním z prudičů Vadí ti víc to co říkám, nebo že to říkám?

  před 18 lety | reagoval [101] Arthur Dent
 100. binarniladin #100

  #98 Ondráši ako mengelisi, Ono totiž tenhle spor neze vyhrát. Jistě lze najít příklady, kdy extrémní hnutí se nakonec neukázalo být tak nebezpečné, lze najít i tisíce opačných. Předem se to nedá rozohdnout. Otázka tedy nestojí, kdo z nás má pravdu, ale kdo z nás je ochoten risknout experiment. Já nejsem a nikdy nebudu. Vysvětlovat proč nebudu, to by znamenalo točis se kole na veverky pořád dokola.

  O rozdílech mezi nacismem a komunismem jsem už obšírně pokecal tady Kupte si tričko s Rudolfem Hessem , včetně komentářů.

  před 18 lety
 101. Arthur Dent #101

  #99 binarniladine, Proč mi podsouváš svou představu o mých pocitech? Proč by mi měl tvůj komentář vadit? Protože ty si myslíš, že dgx bere můj komentář jako pruzení a shazování?

  Jestli byl můj komentář pochopen jako „pruzení“ a „naznačování brzkého konce“ nebo jako narážka na něco, o čem jsme se (i s dgx) kdysi kdesi bavili, myslím nejlépe vysvětlí dgx sám, proto bych to nechal na něm. Pak budu řešit, jestli jsem „nechtíc prudič“ a adekvátně tomu se zachovám.

  před 18 lety | reagoval [102] binarniladin [103] Roman
 102. binarniladin #102

  #101 Arthure Dente, nevím co si myslí DGX a myslím, že jsem i řekl že nevím co si myslí :o) , jen ti říkám, že bych považoval podobný komentář za voprus

  představu o tvých pocitech ti nepodsouvám, jen ti (možná nešikovně) hlásím, jako představu mám, vycházeje z tvých vlastních slov, (který teď nemůžu dohledat a je možná že jsou z mailu který už nemám) , že je snadný tě …tuším rozčílit , byla ta formulace ..

  Arthure, fakt to říkám děsně nerad a vlastně pořádně nevím proč to dělám. Ale podobný poznámky, jako je ta, která odstartoval tuhle totálně off-topic odbočku, tak lehce až těžce zneklidňují pár lidí, kteří už nějakou chvilku přemýšlí, jak ti to šetrně říct a jestli ti to vůbec říkat. Holt to teď nějak vyšlo na mě.

  Vlastně to byl důvod, proč já jsem si nenapsal o heslo na placený obsah jak říká Roj. Nějak jsem neměl chuť číst tyhle zaptrklý poznámky.

  No …a je to venku …

  před 18 lety
 103. Roman #103

  avatar

  #96 Arthure Dente, Takze si nestratil motivaciu, ale si otraveny z reakcii a otravene o svojej otravenosti hovoris. Nerobis to u seba ale tu, co je jednoduchsie, pretoze si svoje frustracie slobodne a viac menej bez nasledkov vyburis tu, podobne ako si tu ja slobodne a (takmer) bez nasledkov chodim presadzovat svoje nazory. Priznam sa ze som nakloneny (velmi vyrazne) hodnotit toto tvoje spravanie ako Binarnimladin #101 Arthur Dent a je mi luto ze sa inak ako tym ze ta hodnotim moj nazor prejavit neda.

  Rad by som vobec nepisal o tebe a nevyslovoval domnienky o tvojich dovodoch ked uz na teba reagujem ale je to v tomto pripade velmi tazke. Je tazke nic nedoporucovat, a obcas je je tazke aj neradit hlavne ked si clovek namysla ze ma co povedat. |A ani ne-zovseobecnovat velmi nedokazem.

  Ale jedno je iste, ze ti vyslovujem plnu podporu a respekt co sa tyka toho ze nechces pisat. To mi totiz vobec nevadi. Skor si vsimamako sa snazis presadit ze to nie je ten hlavny dovod. Mozeme na to pouzit rozne slova ale v zasade je to o tom istom. Nepises lebo nechces. Ked budes chciet pisat znova budes aj napriek vsetkym tym veciam co ta stvu.

  Mimochodom cisto z pragmatickeho hladiska (nasleduje dalsia domnienka) ocakavam ze moj odchod zo sceny prebehne po tom ako sa nasa rodina zacne rozrastat. Teraz este manzelka znesie ze sedim za pocitacom a nieco to vytukavam, ale ine to bude ked bude vo vedlajsej izbe dieta.. alebo dve. Nebudem sa na nic vyhovarat, jednoducho nebudem mat chut a tak ten svoj furik prestanem tlacit… Videl som to uz tolkokrat, ze to nikomu nemam za zle, len si to musi priznat namiesto toho aby obvinoval vsetkych na okolo ?.

  Mimochodom najlepsi sposob ako tebaa Pixiho prinutit znova zacat pisat je vas do toho vobec nenutit ?

  tak pekny vecer zelam.

  před 18 lety | reagoval [117] letinka
 104. Mabfred #104

  #14 rADo, Vy směšujete pojem pravice s pojmem demokrat. Copak levice nemůže být demokratická? Nejsou snad vyspělé levicové státy (např. Švédsko) demokratické?
  Demokrat – moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhých.
  Co je to potom sociální demokracie?
  Levice obírá lidi na daních a snaží se jim zajistit rovné podmínky. Pravice upřednostňuje jakousi aristokracii na základě bohatství a schopnosti pohybovat se na trhu. Vznikla moderní demokracie ze snahy bohatých být ještě bohatší nebo naopak z chudších vrstev?

  před 18 lety
 105. Roj #105

  avatar

  Arthure, na tom, co ti pise Roman a Bin.Ladin, neco je. V poctates udelal dgxovi totez, co, jak sam oznacujes, stvalo tebe. I kdyzs to udelal velice taktne a mnohem jemneji, nez Pixy.

  Ale to neznamena, ze te kuli tomu mam nejak min rad, ani Pixyho. Furt vas mam rad ?

  před 18 lety
 106. aTeo #106

  Nepřizpůsobivý občan plnouParouBack:
  http://ateo.cz/…t//2.483.jpg

  před 18 lety
 107. rarouš #107

  avatar

  Co má společného Arthur Dent s Nette?

  před 18 lety | reagoval [109] David Grudl [111] rarouš
 108. Tommi Vega #108

  avatar

  DGX a kde má tu bradavici?? :D:D

  před 18 lety
 109. David Grudl #109

  avatar

  Na chvíli si odskočíme a ono je tu 60 nových komentářů 🙂

  Já bych opět trošku usměrnil diskuzi zpět k nebezpečí komunimusmu. Hlavní myšlenku jen odkáži (#8 David Grudl – skrytá dole v podtečkovaných slovech a otevřená tady #21 Arthur Dent). Zbavte se naivity, že je jiná doba. Vždycky mám takový zvláštní pocit, když čtu o lidech, co žili ve své „jiné době“ a tvrdili s jistotou něco, co už dnes víme, jak zcela jinak dopadlo.

  NATO zažilo největší zkoušku v roce 2008, když nechalo obsadit členský stát Českou republiku, výměnou za … – by mohla být věta v budoucích učebnicích dějepisu. Klidně. Vedle toho je takové vítězství komančů, obsazení strategických pozic a likvidace prvních odpůrců úplná sranda – to se přejde zprávou EU, že je vývojem v ČR znepokojena, prezident Grebeníček to vyvrací a Rudé právo píše o úspěších českých zemědělců. K žádnému vměšování nedojde.

  #107 rarouši, už to nehul 🙂

  před 18 lety
 110. who #110

  a proto vsici pojdme na letnou 1.5, mela by tam byt naka demoska, poradaj to politicti vezni…

  me mrzi, ze socani nas za osm let naucili znovu krast, lhat, flakat, podplacet…

  Kdyz se koukam na zpravy nebo moravce a sedi tam nakej ten břéťa z cssd tak se mi obraci zaludek, nejhorsi je, jak jsou okaty ty jejich prusery a nikdo s tim nic neudela…

  Kurna lidi, toz proc jste je volili, kde bysme byli kdyby nebyli…

  před 18 lety
 111. rarouš #111

  avatar

  #1 rarouši, #107 rarouš Píše se o nich na La Trine ;)

  Ovšem dnes je jiná doba, ani bych se nebál nástupu komunismu jako zničení naší ekonomiky, socanskou vládou, která dělá, že všemu rozumí a přitom posere na co šáhne. Navíc ty jejich legislativní vychytávky podporující zloděje a lumpy (tj. je samé), policajti jim jdou na ruku atd. atd. To je nebezpečí.

  O tom, jestli nás socani načilu znovu krást a zničili morálku obyvatel, se dá polemizovat. Mně nikdy nepřišlo že bychom se toho zbavili – a je mi to upřímně líto. Kde jsou nějaké morální, či duchovní hodnoty?

  před 18 lety
 112. aTeo #112

  Zmrtvýchvstání socanů po Grossově pádu asistovali též ti, kteří (jsouce znalí historie) iniciovali, podporovali a podepisovali petici za Standovo odvolání. Činili tak v dobré víře… nepochybně. Přesto byly jejich kroky evidentně pomýlené a hrubě kontraproduktivní. Nebyla s nimi řeč… zbývala pouze naděje, že po Grossovi potáhne socany ke dnu Škromach… bohužel se tak nestalo. Podporujte Ratha, jeho úloha je terazky NEZASTUPITELNÁ!!!

  před 18 lety
 113. Adam Hošek #113

  avatar

  OT: Paroubek dělá do SEO? Asi ano, Google zná výraz „namyšlenej buran“ ?.

  před 18 lety | reagoval [114] rarouš
 114. rarouš #114

  avatar
  před 18 lety | reagoval [115] Milf
 115. Milf #115

  #114 rarouši, Ano, mohu potvrdit, seděli jsme vedle sebe. Školení mě nudilo, splétal jsem mu copánky .

  před 18 lety | reagoval [116] rarouš
 116. rarouš #116

  avatar

  #115 Milfe, Pěkné (až na ten ksich), jsi šikovný.

  před 18 lety
 117. letinka #117

  #103 Romane, Romane ty máš v mnoha věcech pravdu, ale myslím, že ti velký kus přece jen uniká, nic ve zlém. Rozhodně to není nedostatek empatie či intelektu, jen některé věci člověk vážně nemůže (i při nejlepší vůli a maximální snaze) pochopit, dokud si jimi sám neprojde. Je to stejné, jako když někomu bez nohy říkáš „chápu jak ti je, určitě se cítíš takhle“.
  Pochopitelně na podobné situace reagujeme každý jinak. Někdo to zkouší, co se jen dá a při té příležitosti se totálně vyčerpá, pak je toho plný a snaží se to ze sebe dostat ven (a nepochybně tím může následně v mnohých vyvolávat stejné či podobné pocity, které znechutily jeho samotného). Další se třeba zavře do ulity a implantuje sám sobě pocit, že ho ti „idioti“ kolem nevyvedou z míry, protože mu nesahají ani po kotníky. Jiný jde pryč a dobíjí baterky, kdykoli mu negace z okolí zamarastí jeho „duši“ natolik, že má chuť sám být negativní a kopat do všeho, co se kolem jen pohne. Pokud Arthur vysvětluje, co ho znechutilo a vyčerpalo, chápu ho a vážně nevidím důvod proč mít potřebu mu vysvětlovat, že jeho důvody jsou úplně jiné než on sám tvrdí. Hezký den.

  před 18 lety | reagoval [118] roman
 118. roman #118

  avatar

  #117 letinko, Takze ty vlastne tvrdis ze by som si mal proste zalozit blog a uspesneho dotiahnut az do takeho stadia kedy sam na sebe zistim aka sam zareagujem.

  Takze ty si vlastne myslis ze je to OK, ze Arthur a Pixy teraz Dgxovi vzdy ked sa naskytne vhodna prilezitost mentorsky vymyvaju mozog v style. My sme tu uz boli a vieme kam to bude pokracovat, sucitime s tebou, ale je to nevyhnutne.

  A pritom som iba napisal ze ma to irituje. Ja som si plne vedomy ze skor ci neskor moze DGX dospiet k stadiu ze ho to prestane bavit, som s tym plne zmiereny, takisto ako som zmiereny s tym ze to zabalil pixy, alebo ze smrt sa nevyhne ani scenerom (a je to jedno ci je to zrovna blogger alebo demoscener) a to ze mi Artur napise ze to tak nie je, a vypisuje synonyma ci eufemizmy a preformulovava nieco tak aby nemusel povedat „viac menej suhlasim“, to iba vo mne vyprovokuje dalsiu snahu o argumentacne cvicenie balancujuce okolo „Theory of signs“.

  Tak ci onak, mas pravdu v tom ze je to zbytocne riesit. Treba proste akceptovat ze kazdy si tie svoje vnutorne a vonkajsie dovody ma pravo definovat po svojom.

  před 18 lety | reagoval [119] letinka
 119. letinka #119

  #118 romane, Romane myslím, že jsi mi správně neporozuměl, asi jsem to napsala nejasně. Vlastně to nebyla ani reakce výhradně na tebe. Já jsem jen zkoušela říct, že některé pocity nelze pochopit, když je člověk sám nezažil a tak je zbytečné o nich říkat, že jsou nemožné či nesmyslné. Nic víc a nic míň za tím není. Prostě už mě nebaví dlouhodobě číst na různých místech různé spekulace o tom, že Arthur to jen svádí na otrávenost a přitom jen nemá čas, nemá nápady, zakázala mu to manželka nebo pes…

  Co se týká tvého druhého odstavce, věřím, že stačí když si znovu přečteš druhou závorku mého komentáře a pochopíš, že si nic takového nemyslím. ?

  Ta poslední věta se mi moc líbí, je výborná.

  před 18 lety | reagoval [120] Roman
 120. Roman #120

  avatar

  #119 letinko, Okej uznavam ze tu zatvorku som precital velmi nepozorne a ospravedlnujem sa. ☹

  Empatia nie je moja silna stranka, ale myslim, ze som na internete aj v reale viackrat zazil podobne ba aj horsie pocity. Ja nie som na scene uplne neznamy (aj napriek tomu ze trebars navstevnost c64.sk nepresahuje 800 IP denne) a tak velmi dobre poznam tie situacie kedy treba niest zodpovednost za nazory ktore vyslovim alebo za moje spravanie. Kazda vec sa mi vrati ako bumerang. Vsetky tie veci ktore Arthura stvu sa mi uz tiez v stali alebo v roznych obmenach stale stavaju. Len sa to cele deje v anglictine. Naucil som sa ze napriek tomu, ze ma vela ludi pozna a ze ma vela ludi respektuje, aj ja uz som zistil, ze si nepresadim uplne vsetko co ma napadne (akokolvek sa snazim) aj ze su ludia co si myslia ze ma poznaju lepsie ako ja sam. Este stastie ze dokazem vzbudit dojem, ze sa (a to) neberiem velmi vazne (preto mi je dgx pristup taky sympaticky…)

  před 18 lety
 121. llook #121

  avatar

  Kdyby centrálně plánovaná ekonomika fungovala tak jak má, byla by to zlatá klec. Bohužel si myslím, že takový stav by většině lidí vyhovoval. Většina lidí nechce svobodu, většina lidí chce jen tři věci:

  • mít co jíst
  • mít kde spát
  • mít se v něčem nepodstatném o trošku lépe než ostatní.

  A to všechno za komančů měli. Teď se sice mají mnohem lépe, ale jejich soused se má ještě lépe.

  Za těch pár desítek let se ve společnosti zakořenil názor, že za všechno může stát, normální člověk (normální člověk také považuje slovo „normální“ za ekvivalent „správný“, já ne) uvažuje takhle:

  Okradli mě kampeličky? Ne, stát jim to dovolil. Změnili se tržní podmínky a moje povolání se stalo zbytečným? Ne, stát dopustil, aby se továrny rozkradli a zrušili. To by se dřív nestalo! 1953? To už je daleko… Něco se mi nelíbí: mělo by se to zakázat!

  Podle mě větší průser, než kdyby se vlády chopili socialisti by byl, kdyby se jí chytli křesťané. To se ale snad nikdy nestane a pořád budou jen přizvukovat tomu, kdo zrovna vyhraje.

  před 18 lety
 122. Ice #122

  avatar

  JJ, jsem zvědav jak to dopadne po volbách

  před 18 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.