moderátora obléká maminka

Na navigaci | Klávesové zkratky

Hejt na organizátory konferencí: Kde jsou ženy?

Mě opravdu sejří hejt, že na nějaké akci bylo málo žen. Ať už se to týká představení kandidátů politické strany nebo třeba vystupování na konferenci.

Znám situaci u IT konferencí. Jsou tam ženy vítány? Nejento – organizátoři se můžou přímo zbláznit, aby tam nějakou dostali. Ale ženy jim na to házej bobek. Nakonec se najde nějaká Sisa, že by to asi vzala, a někdy je bohužel vidět, že to bylo i za cenu ústupků ohledně tématu atd.

Ale když i přes nevyšší úsilí žádné ženy neseženou, tak se pak ozvou feministky a feministi a dají to orgranizátorům sežrat.

A veřejnost přikyvuje, protože tohle je srozumitelné téma. Každý umí spočítat, koho je víc, a jak je tam někoho víc, tak je to přece do nebes volající nespravedlnost: Fůůůůj, organizátoři!

Na tenhleten důmyslný ženský trolling nehodlám naskakovat.

Proč ženy nejsou v IT? Protože je k tomu nikdo v mládí nevedl. V Izraeli je možná víc programátorek žen než mužů, protože je tak společnost nastavená. Chcete to změnit? Začněte jinak vychovávat nastupující generaci. Je to na každém z vás. Přihlaste dceru na programávání. Podporujte ji v zájmu o politiku. Ale nepíčujte do organizátorů kurwa už!

Mohlo by vás zajímat