porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

Internet Explorer 7 beta 1 screenshots

Jak bude vypadat nový prohlížeč IE 7? Pokochejte se pohledy na jeho první beta verzi. Namísto výřezů zveřejňuji obrázky celého okna, abyste si udělali lepší představu. Pro zvětšení stačí kliknout.

Nový vzhled

Všimněte si záložek, které lze otevírat kliknutím na pravou „minizáložku“ nebo dvojitým klikem na volné místo vedle.

Navigační tlačítka zpět a vpřed jsou nyní výraznější, zatímco tlačítka aktualizovat a zastavit jsou sloučené do jednoho malého.

Vyhledávání

Nový Explorer výrazně ulehčuje vyhledávání na internetu. Stačí zapsat hledaný výraz do políčka vpravo od adresy. Myší se pak můžete přepínat mezi více vyhledávači. Jak je vidět z obrázků, beta má zatím problémy s češtinou. Také konfigurační možnosti této funkce jsou velmi skromné.

Menu a funkce

Asi nejpřekvapivější změnou rozhraní je přesun hlavního menu až pod záložky. Přibylo pár nových funkcí, kontextová menu se však prakticky nezměnila:

Novinkou je Phising filter, tedy obrana proti podvodným stránkám. Nabízí, že každou stránku před otevřením ověří u Velkého Bratra Microsoftu. Taktéž je možné podezřelé stránky Bratrovi bonznout.

Blokování vyskakujících oken už uživatelé Windows XP SP2 znají.

Nově lze spravovat doplňky a snadno mazat historii včetně cookies.

A co je ještě nového v dialogu „Možnosti internetu“ a „Uspořádat oblíbené položky“?

Podpora kanálů

Podpora kanálů je novinkou sedmé verze. Prohlížeč rozumí formátu RSS

ale na Atom si vyláme zuby:

A na závěr

Ironií osudu má IE7 beta 1 problém s úvodní stránkou Microsoftu. A ještě se můžete podívat na „Náhled před tiskem“ a informačního okénka při přístupu zabezpečenou stránku:


Související:

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. rarous #1

  avatar

  Fuj, já věděl, proč nepoužívat Luna Theme. To vypadá děsivě. Všem XPčkářům doporučuju testovat IE7 s themem z WinVi, hned to dostane trochu jinou použitelnost ;)

  před 19 lety
 2. Jakub Vrána #2

  Dialog pro správu doplňků je rovněž už součástí XP SP2.

  před 19 lety
 3. binarniladin #3

  Určitě se tu sejde poměrně dost profíků a tak by tu možná nemusel zapadnout můj poněkud laický dotaz. Zaregistroval jsem , že MSIE 7 , ačkoliv je to nejmodernější
  prohlížedlo , si neporadí s ACID testem. Myslíte si, že je to schválně nebo o něčem takovém prostě u Microsoftu nikdy neslyšeli a nebo je to zkrátka jedno? Je skutečně tak těžký naučit ten program fungovat tak jak má? Je to příliš nákladný? Nebo v čem je tedy ten ořech? Nechci se jen tak pošklebovat, fakt mě to zajímá, proč by nějaká firma měla mít zájem vyrábět „zmetky“ (ty uvozovky jsou tam hlavně proto , že vážně nejsem profík, o chybách v MSIE jsem jen četl , ponejvíce v debatě u Yuhůů

  před 19 lety
 4. Sodalite #4

  avatar

  No nic nového pod sluncem, co bych už neměl v Opeře, Firefoxu, Safari nebo podobném prohlížeči. Leda, že by IE7 začal podporovat W3C standardy, ale to se asi nedočkáme. :)

  před 19 lety | reagoval [5] Nastěnka [6] Nastěnka
 5. Nastěnka #5

  Sdílím stejný názor; k nahlédnutí https://web.archive.org/…-ie7-beta-1/ , má číslo #4 Sodalite.

  Také tento postup Microsoftu nechápu…

  před 19 lety | reagoval [6] Nastěnka
 6. Nastěnka #6

  #4 Sodalite, #5 Nastěnka Ten komentář byl pro Binarniho Ladina, omlouvám se…

  před 19 lety
 7. rarous #7

  avatar

  Beta1 nepřináší novinky ve vykreslování stránek, ale novinky ve funkčnosti a bezpečnosti (myslim, že na můj oblíbený NS8 asi mít nebude). Podpora standardů přijde na řadu v Beta2 protože se ještě na ní pracuje a kdyby to vypustili už teď, tak by někteří mohli spoléhat na to, že to tak ve finálu bude, ikdyž se na tom stále ještě pracuje ;)

  Ad Acid2, ten neplánuje podporovat ani příští verze Gecka, ani „super mega“ Opera jim neprojde, pro Microsoft to neni prvoplánové a podle mě ani to, že prohlížeč testem projde, není zárukou kvality.

  před 19 lety
 8. Gorr GrimWolf #8

  avatar

  Já jsem si ho stáhnul, ale nefunguje mi. Hlásí mi to, že nemám potřebný jazyk. Mám XP profíky v češtině. Zkoušel ho někdo nainstalovat na to samí? Asi funguje jenom na english verzích ?

  před 19 lety | reagoval [9] Gorr GrimWolf
 9. Gorr GrimWolf #9

  avatar

  #8 Gorre GrimWolfe, Á už to mám… Teda nic moc. Sem zklamanej. Ale ikdyby se Microsoft zlepšil o 100% tak bych stejně zůstal na FF ?

  před 19 lety | reagoval [16] Martin Valdman
 10. Zerryk #10

  Bude zábavné, až se nějací „kompostéři“ domluví a začnou bonzovat vybrané stránky k Microsoftu jako phishingové… Jak koukám na screenshoty, IE k tomu ani netřeba, stačí jen generátor url. A člověk to u MS ověrovat asi nebude, neb jak se ve sshotu píše, musí to pokrýt i „krátkodobě existující“ stránky.

  před 19 lety
 11. Ben #11

  Microsoft a W3C standarty?

  Tahle kombinace je naproto směšná. Ale třeba nás MS ve finální versi překvapí… ;)

  před 19 lety
 12. David Grudl #12

  avatar

  Podle posledních zpráv měla tato Beta demonstrovat pouze nové rozhraní a funkce, s vylepšeným jádrem se vývojáři blýsknou až v Betě 2 (viz Petr Weida, Pixy). Takže se ptám, líbí se vám nové rozhraní?

  Mně tedy ano, snad jen to menu by mělo být volitelně umístitelné i nahoře.

  před 19 lety
 13. Lukáš Mačí #13

  Ahoj, mně se nové rozhraní nelíbí vůbec. Je to prostě zásah do zaběhnutých kolejí. Nejvíc mi vadí to menu a tlačítko refresh. Řekl bych, že tyto změny jsou špatným směrem.

  před 19 lety
 14. myf #14

  Mě toto uspořádání připadá dobré (až na to menu).
  Docela humorné je, že přesně nějak takhle si vždycky nastavuji borwsery, když to jde ( 2 + 1 navigační tlačítko, url bar, (search), ‚throbber‘) (aneb stop/reload + compact menu rozšíření pro Firefox)
  I když nakonec jsem si zrušil vše krom URL a throbberu a vystačím si bohatě s Mouse Gestures (ne, nikoli Opera, ale K-meleon ;) )

  před 19 lety
 15. Ebo #15

  he he.. já si počkám až na IE verzi 10.065a beta 6 ?

  před 19 lety
 16. Martin Valdman #16

  avatar

  #9 Gorre GrimWolfe, Můžete mi poradit jak si vyzkoušet IE7 beta na českých XP? Nemám představu, že bych přešel z opery, ale chci mít zkušenost.

  před 19 lety | reagoval [17] David Grudl
 17. David Grudl #17

  avatar
  před 19 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.