během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Jak na čekající Operu 8

S přechodem na osmou verzi Opery jsem narazil na jednu tuze nepříjemnou chybu. Pokud vám budou symptomy povědomé, určitě uvítáte řešení.

Načítání naráz několika stránek (záložek) občas záhadně uvázlo. Progress bar hlásil Waiting for connection, ale čekat byste mohli do soudného dne. Jakoby jedna záložka čekala na ostatní a ostatní zase na první. Obvykle pomohlo kliknout u „kritické záložky“ na tlačítko STOP a natahování dalších stránek se opět rozjelo, jenže která ze záložek je ta kritická? Proklikával jsem postupně všechny a pak zase ťukal na RELOAD a to se opakovalo několikrát denně a děsně mě to srá…trápilo a neměl jsem za to Operu rád.

Řešení problému

Nejprve vypněte Operu a poté editujte textový konfigurační soubor opera6.ini (může se dle konfigurace nacházet na různých místech, zkuste hledat). V něm je třeba přidat/upravit tyto řádky:

[Performance]
Reduce Max Persistent HTTP Connections=0

Tímto by se měl vypnout mechanismus, který redukuje počet aktivních internetových připojení. Zjevně totiž nefunguje dobře. Pokud bude v budoucí verzi opraven, bylo by asi rozumné tuto úpravu zase odstranit.


Ještě poznámka pod čarou. Je pěkné, jak vývojáři Opery pilně pracují a implementují jednu „zbytečnost“ za druhou, ale že jsou hluší k tisícům nářků volajících po AutoComplete, je nepochopitelné. A nepište mi prosím, že Wand je to stejné (není), nebo že nedostatek řeší tento JavaScript (neřeší zdaleka ideálně), či snad přechod na Firefox (nemám jej v oblibě).

Taktéž nemožnost vyhledávat na aktuálním webu (obdoba Search Current Site z Google Toolbar) mě nutí být Operistou stále napůl. A napůl Exploreristou s Toolbarem. Jojoj.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. wizard #1

  To je pro mne uplná novinka, já jsem to s Operou nikdy nezažil.

  před 18 lety | reagoval [4] David Grudl
 2. Honza Hučín #2

  Nevím, jestli to byla přesně tato situace, ale rozhodně se mi už několikrát stalo, že mi Opera na cosi dlouho čekala (myslím, že se to stávalo u větších obrázků) – ale pak provedla akci poměrně rychle.
  Jinak předpokládám, že toto není diskuse „co všechno je v Opeře blbě a mělo by být jinak“, natož prostor pro šerm Opera versus Firefox (:

  před 18 lety | reagoval [4] David Grudl
 3. rADo #3

  avatar

  AutoComplete – Opera jej přece má, stačí si v nastavení vyplnit svoje jméno, adresu, emaily, URL a další, pak jsou nabízeny i na webech, kde jsem dosud nikdy nebyl, tedy dokonalost..

  „Waiting for connection“ – nikdy se mi to nestalo, ale stejně díky za řešení problému, který nemám ?

  před 18 lety | reagoval [4] David Grudl
 4. David Grudl #4

  avatar

  #1 wizarde, Nejspíš je to docela menšinový problém, už proto, že se mi těžko hledalo řešení. Na druhou stranu, to stejné měl i brácha. Rád bych ušetřil zklamání potenciálních Operistů nebo nervy těch současných, kteří se s tímto potýkají.

  #2 Honzo Hučíne, Taky by tu mohlo hrát roli nastavení:

  [Performance]
  Max Connections Server= ?
  Max Connections Total= ?

  Nicméně toto už lze měnit přímo z Opery. Nastavil jsem si to na maximum.

  #3 rADo, Vždycky se najde někdo, kdo mi tvrdí, že bramborák (šíleně miluju) je to stejné jako brambory (nesnáším, jsa postižen školním stravováním). A to i přes preventivní varování „A nepište mi prosím, že Wand je to stejné“ ?

  Hele, používáš verzi 9TPx nebo 8.5×?

  před 18 lety | reagoval [5] Honza Hučín [9] pete
 5. Honza Hučín #5

  #4 Davide Grudle, Díky, zkusím. Jinak potenciální uživatelé Opery v mém okolí by ocenili asi hlavně lokalizaci /:

  před 18 lety | reagoval [6] David Grudl
 6. David Grudl #6

  avatar

  #5 Honzo Hučíne, Počeštění na https://web.archive.org/…esky.net:80/ není dostatečné? Jen se ptám, sám nepoužívám.

  před 18 lety | reagoval [8] Honza Hučín
 7. hvge #7

  Ja som mal podobny problem s firefoxom (a tiez inymi aplikaciami), nakoniec som prisiel na to, ze bolo treba limitovat pocet pripojeni v eMule (ktore priznam sa, obcas pouzivam), pretoze moj home (black box) adsl router ma limit na 128 aktivnych pripojeni. eMule cez to vali naplno a obcas ten router jednoducho niektore spojenia ukonci a aplikaci to obcas z nejakeho zahadneho dovodu neoznami.

  před 18 lety
 8. Honza Hučín #8

  #6 Davide Grudle, Neznal jsem, zkusím, díky (:

  před 18 lety
 9. pete #9

  #4 Davide Grudle, Tohle nastavení hraje roli hlavně na pomalejších připojeních – když se nastaví moc velká hodnota, tak se připojení „ucpe“ – načítá se stránka, počet připojení stoupá a najednou to zmrzne, obrázky jsou z půlky načtený a ve status baru visí třeba „connecting…“ a po pár minutách tam skočí „done“ a přitom se už nic dalšího nenačetlo…

  btw, od prvních betaverzí opery 9 je možný tyhle nastavení měnit pod adresou „opera:config“ v sekci „performance“.

  před 18 lety
 10. Huggi #10

  avatar

  tohle zamrzavani se mi stalo asi jen 3 na 9 TP1..a to jen v situaci kdy sem si prohlizel nejaky fotoalbum..a behem chvile nechal na pozadi otevrit treba 20velkejch nahledu..pak se prestali nacitat (vizualne) a musel esem u prvniho dat F5..v tu chvili se vsechny okamzite zobrazili..

  • na 8.51 se mi to nestalo nikdy..
  před 18 lety | reagoval [13] David Grudl
 11. noname #11

  avatar

  nestalo se mi to nikdy a to ji používám 10 hodin denně posledních asi 18 měsíců. Nicméně je samozřejmě možné, že se to u někoho objevuje
  Co se týče autocomplete – nevím, tuhle funkci jsem v IE naprosto nesnášel, v opeře zato miluji wand. To že napíšeš „nepište mi o wand“, ještě neznamená, že to pro většinu není více než dostatečná náhrada

  před 18 lety | reagoval [13] David Grudl
 12. Dominique von Tralala #12

  avatar

  me spis vadi, ze se nejak zahadne divne nacitaji RSS zdroje v devitkovy opere…

  před 18 lety
 13. David Grudl #13

  avatar

  #11 noname, napsal jsem „nepište mi o wand“, nikoliv „nepište nonamovi o wand“ a v tom je rozdíl.

  Ale dobře, pokud vidíš ve Wand plnohodnotnou náhradu, tak mi poraď, jak mi například na stránce Yahoo připomene, co že jsem to tam včera hledal? Nebo na Pravidlech nabídne poslední hledaná slova, jejichž pravopis si ne a ne zapamatovat? Jsem vážně zvědav…

  #10 Huggi, to vypadá na ten stejný problém

  před 18 lety
 14. ag #14

  Mně se do personal baru dostal spolu s balíkem šikovných webdeveloper tools pro operu ( kdysi o nich psal snad Hulán ) dostalo fajnový tlačítko, který je normálně odkaz, akorát má v sobě tohle

  javascript:void(str=prompt('String to search for at '+document.domain,''));
  if(str){
  void(location=('http://www.google.com/search?as_q='+str+'&as_sitesearch='+document.domain));
  }

  ( že by se tomu říkalo bookmarklet? ;) nejsem si jistej ;) )
  Nicméně to dělá přesně to vyhledávání na aktuálním webu :)

  před 18 lety | reagoval [16] David Grudl [30] David
 15. DaMage #15

  trochu offtopic…ale ked uz spominas Firefox… skusal si sa s nim pozriet v poslednej dobe na svoj blog? jednoducho sa to neda (vzdy vyhodi chybu xml parsera)
  a mna (nielen mna) nebavi stale zapinat IE aby som si precital inak dobry blog… tak skus sa na to pozriet

  před 18 lety | reagoval [16] David Grudl
 16. David Grudl #16

  avatar

  #14 agu, Tohle používám také. Přesto se neubráním pocitu, že je to obezlička, podobně třeba jako to JavaScriptové AutoComplete. Navíc u tohoto i integrovaného vyhledávání opět postrádám nabídku posledních hledání, čímž disponuje třeba Google Toolbar.

  Nerozumím tomu. Opera je tak neuvěřitelně promakaný browser, proč tyto drobnosti nedotáhnou do konce? Člověka až zamrzí, když se dočte, že nová verze obsahuje BitTorrent (tedy tisíce hodin práce programátorů, ale proč?), jenže stale chybí těch několik léta slibovaných funkcí, realizovatelných za pár hodin.

  #15 DaMage, člověče, žádný bug report jsem nedostal. Můžeš mi napsat přesné URL a znění chyby? Opravím to

  před 18 lety
 17. Roj #17

  avatar

  Za celou dobu, co sem lezu, a to pomoci MSuite, Firefoxu i SeaMonkey mi to NIKDY zadnou chybu parseru nevyhodilo.

  před 18 lety
 18. llook #18

  avatar

  Párkrát se mi to taky stalo, ale ne tak často, aby mě to přimělo nad tím nějak bádat.

  Wand není náhrada samodoplňování, Wand je něco úplně jiného, tudíž nelze srovnávat co je lepší (nelze srovnávat traktor a multikáru). Shodněme se, že obojí je dobrý.

  Pokud bych si ale měl vybrat jednu věc, co ostatní prohlížeče mají a Opera zatím ne – titulek v rozbalovacím menu pod adresou. To bych ihned vyměnil za Bittorent a IRC dohromady!

  před 18 lety | reagoval [20] Šlaha
 19. Skic #19

  A je tedy Opera fakt tak dobra, když má tolik malých(pro někoho i třeba velkých) chyb a chybiček? Můžete jen doufat…ale nemusíte se dočkat! Nebo se taky můžete stát jedním z vývojářů, chyby napravit a ne tady takhle naříkat. Nevím jestli je nutné všechno zdrbat.
  tohle se netýká článku ale komentářů (btw to tu už bylo zmíněno na začátku Honzou H.)

  PS. Neberte mě tak vážně, asi mi zas ruplo v bedně…

  před 18 lety
 20. Šlaha #20

  avatar

  #18 llooku, Tohle umí Opera 9 TP2, ale musíš tu adresu psát, kdyby se mi chtělo, udělal bych sreen…

  Jinak: Máte u 9 TP2 taky problém s označováním textu? Místo řádku se označí celá stránka a nejde to odoznačit. Nedělá to všude, ale třeba u Radka Hulána jo.

  před 18 lety
 21. ATom #21

  avatar

  Podle mě jde Opera cestou, že všechny doplňky a později i pluginy pro Operu se budou psát v JS. Dokládají to i současně Widgets. Ty vška nejsou integrovat přímo do uživatelského rozhraní. Možná je to lepší cesta než umožňit programovat binární pluginy. Takže JS tlačítko, které něco řeší nepovažuji za obezličku.

  Jinak mě se spíše stává, že se spojení ukončí a stránka zůstane bílá, po reloadu se pak normálně načte

  před 18 lety
 22. Lukáš #22

  Přesně to, co popisuješ v článku, se mi stává u Firefoxu. Koukám, že i Opera má podobné mouchy :).

  před 18 lety
 23. pa3k #23

  Nemáš náhodou nVIDIA firewal? Spôboboval chyby s podobnými príznakmi.

  před 18 lety | reagoval [27] ATom
 24. ino #24

  Diky za tip, urcite si svuj .ini vylepsim.
  Doposud jsem to resil CTRL+F5

  před 18 lety
 25. Ota #25

  Opera mě včera pořádně vypekla

  před 18 lety
 26. Adam Hošek #26

  avatar

  AutoComplete mi taky chybí. Ale obvykle nejvíce tehdy, když někde jinde zrovna používám jiný browser (když není po ruce Opera) a pak se zase vrátím ke svému PC. Co se týče ucpávání připojení, je třeba si vhodně nastavit maximální počet spojení, jinak jsem nějaké zvláštní problémy nepostřehl.

  Widgets v O9 mě nějak neuchvátily, beztak jedu stále na 8.51, protože používám i Opera Mail a konvertovat maily do beta verze se mi nechce.

  před 18 lety
 27. ATom #27

  avatar

  #23 pa3ku, O tom, že má nVIdia Firewall ani nevím, používám ZoneAlarm a taky mám NetLimiter 2 o kterém jsem už taky slyšel, že to může dělat, ale zkoušel jsem ho vypínat a nepomohlo to, navíc třeba na eBanku musím používat právě kvůli tomuhle FF a je to OK i se zapnutým NetLimiterem.

  před 18 lety
 28. zirafka #28

  avatar

  Ještě, že si čtu v poslení době pravidelně tento weblog. Když jsem si článek četla, tak jsem se s tímto problémem (na Linuxu) ještě nesetkala. Teď jsem nainstalovala Operu ve Win a buch. Hned přesně tenhle problém. Takže díky moc, že jsem nemusela pátrat po řešení v hlubokých vodách google a stačilo zapátrat tady v archívu.

  Díky (-:

  před 18 lety
 29. dušan #29

  • nemožnost vyhledávat na aktuálním webu ?

  tak neviem či som ťa správne pochopil, ale skús na klávesnici stlačiť tl. [ / ]

  Finding text: spoľahlivo vyhľadáva.

  před 18 lety
 30. David #30

  #14 agu, Pro vyhledávání pouze na aktuální stránce navštivte http://www.barelyfitz.com/…06/04/10/321, přetáhněte si do Opera lišty odkaz „Search Current Site Bookmarklet“, pak označte nějaké slovo, klikněte na právě vytvořené tlačítko, potvrďte a zírejte.

  před 17 lety | reagoval [31] David
 31. David #31

  #30 Davide, Výše uvádím svůj návod pro hledání na aktuální stránce. Poradí mi ale někdo ohledně používání anglicko-českého slovníku (Lingea Lexicon), kde mám v nastavení zaškrtnutou volbu „Přebírat hesla ze schránky Windows“. Vše fungovalo bezvadně – stačilo pouze zvýraznit jakýkoli text, stisknout klávesy CTRL + C a Lingea Lexicon si už automaticky tento text přenesl do okna pro zadávání hesel a ihned zobrazil překlad tohoto textu. Tato skvělá funkce ale v prohlížeči Opera nefunguje.

  Může, prosím, někdo poradit, kde je problém? V Internet Exploreru to funguje bezvadně, ale nechci se k němu zase vracet.

  Pro odpovědi, prosím, navštivte moje fórum na toto téma a odpovězte přímo tam, protože odtud mi pošlou zprávu o Vaší odpovědi: #stary-odkaz-#stary-odkaz-http://www.operacesky.net/forum/viewtopic.php?p=17132

  Díky
  David

  před 17 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.