moderátora obléká maminka

Na navigaci | Klávesové zkratky

Jak (ne)dělat rozhovor: Příběhy plné trapasů

Už několik let nosím v hlavě nápad. Na jakožetelevizní pořad jakožeregionální stanice, kde hlavním aktérem je moderátor, kterýžto je prostý kretén, což během online rozhovorů s překvapením zjišťují interviowané osobnosti.

Myslím, že by to byla dost prdel.

A promýšlením scénářů jsem si vypěstoval libůstku v poslechu mimořádně špatných moderátorů. Guilty pleasure.

Zrovna předevčírem. Před spaním jsem si pustil video rozhovor s kamarádkou EM Ko, kterou zpovídali v jednom ostravském online pořadu. Už úvodní slova moderátorky: „Mě vlastně zajímal by ten tvůj příběh vlastně, ty ses dostala vlastně až do toho Hubu, kde já jsem tě vlastně poznala, tak že bychom nejdřív vzali ten Hub vlastně“ sliboval hodně.

Moderátorka se sice činila, ale přesto povídání o přátelské komunitě v coworkingu, který se snaží podporovat podnikatele, aby šli za svým snem, a projekty přinášející dobro společnosti, vedlo k tomu, že i já jsem šel za svým snem a tedy usínal. Nicméně když po půl hodině takto laděného rozhovoru zazněla vskutku nečekaná otázka: „Myslíte si, že je možné podnikat i eticky?“, rozlepil jsem oči, vzal tablet a řekl si: ohó tohle chci vidět ve videu, a po frejmu jsem sledoval, jak se kamarádka po položení dotazu tváří.

Neměla koule říct „ty píčo a o čem se asi celou dobu bavím???“

Čímž se dostávám k asi dva týdny starému rozhovoru na Seznam Zprávách se Simonou Babčákovou, která ty koule měla, a asi dvakrát oznámila moderátorce, že na tak slabé otázky odpovídat je plýtvání časem všem.

Ale ani Ostrava, ani Seznam Zprávy, nemají šanci trumfnout moderátorku akce zvané Diáky.

Slečna Lucie tam měla poutavou přednášku o tom, jak šla několikrát pouť Camino de Santiago. Po skončení přiběhla na pódium moderátorka a zahájila diskusní část programu slovy: „Taky jsem párkrát uvažovala nad tím, že bych si dala Svatojakubskou pouť, a to kvůli tomu, abych zhubla. Chtěla jsem se tě Lucie zeptat, jestli to byl důvod i u tebe?“

WOW!

Říct v první větě rafinovaně přednášející, že je tlustá, je prostě geniální! To mě třeba vůbec nenapadlo.

Hned jsem to zakomponoval do scénáře o tom provinčním moderátorovi, co je prostý kretén.

Mohlo by vás zajímat