obsahuje nejvíce reklamních ploch

Na navigaci | Klávesové zkratky

Kapříci nepřipluli: Korupce, která rozesmála svět

Když korupce pomáhá.

Korupce má u nás špatné renomé. Čteme titulky jako „Česko je v indexu vnímání korupce na 49. příčce, daleko za průměrem EU“, ale už se nedodává, jestli je to dobře nebo špatně. Neboť korupci automaticky vnímáme jako něco negativního.

Ale je to správně? Přeci tak jako existovala dobrá a špatná StB, tak existuje i dobrá a špatná korupce. Jen pomyslete na všechny ty šťastné tváře dětí, jejichž rodič díky korupci pohádkově zbohatl a kupuje jim Lego.

Ale o štěstí jednotlivců jsem psát nechtěl. Chtěl jsem psát o korupci, která přináší radost milionům lidí. Která přináší radost celým národům. Chtěl jsem psát o korupci v Ruské armádě.

O zkorumpovancých generálech a velitelích, kteří rozkradli miliardový rozpočet určený na mobilizaci mužů připravených aktivně vystoupit proti ukrajinským institucím. A pro mnohatisícový dav proruských obyvatel, kteří měli s nadšením vítat ruské tanky. Ale kapříci nepřipluli, generálové si obětavě pořídili vily v prohnilém Západě, kde by žádný Rus žít nechtěl. Na což upozorňoval Alexej Navalnyj a Putin ho odstranil z veřejného života. A poslal tanky vstříc nadšeným vítačům.

Nejvtipnější korupční story vůbec 😁

Mohlo by vás zajímat