nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Lockdown způsobil zázrak: Co čekat od nové desky?

Rozhovor s muzikantem doplň jméno

Jaký byl pro vás poslední rok bez koncertování, tedy kromě loňského léta, a to ještě v omezené formě?

Hodně zásadní a nepříjemný. My jsme většinu času trávili přípravou nové desky, která vyjde doplň datum. Ale i to nahrávání bylo poznamenáno tou dobou covidovou. Pochopitelně živý vystupování je něco, co nám moc chybí, ale taky chybí fanouškům.

Příští týden budete mít online koncert. Těšíte se? Je pro vás online koncertování lepší než nic?

Těšíme se moc, konečně si budeme moct zahrát společně, a to je věc, která nám už fakt moc chybí. Kromě společného hraní nám samozřejmě chybí kontakt s publikem. Ale chceme lidem dát možnost muziku alespoň slyšet. Slyšet nás hrát naživo. A myslím, že fanoušci tohle ocení.

Zmínil jste, že chystáte novou desku. Je to tak, že díky koncertní pauze jste si na ni udělali čas?

My už jsme ji připravovali déle. Ale ta současná situace nás vytrhla ze zaběhaných kolejí. Měli jsme víc možnost se na to soustředit. Zároveň ta doba je pro nás hodně inspirativní.

Před pár dny jste vydali singl doplň název a ten zní hodně jinak, než vaše dřívější tvorba. Oblékla skupina nový hudební kabát?

Já si spíš myslím, že jsme se lidsky i hudebně všichni posunuli. My jsme dřív hodně vycházeli z kořenů doplň slovo ve 2. pádě, což je pořád v naší muzice cítit, ale když jsme začali tvořit nový materiál, tak se v něm odráželo i to, co jsme v mezičase prožili.

Nebojíte se reakcí fanoušků? Že budou chtít vaši starou hudbu?

Ne, nebojíme. Reakce na singl jsou pozitivní a to nás nabíjí. My od začátku děláme muziku tak, jak ji chceme dělat, jak ji cítíme. Děláme to upřímně. A co je nejdůležitější, tak že nová deska je přesně taková, jakou jsme ji chtěli. Že si za ní 100% stojíme. A fanoušci to myslí ucítí.

Na novém albu spolupracujete s doplň jméno a příjmení. Jaká s ním/ní byla spolupráce?

S tou myšlenkou přišel producent a já musím říct, že když jsem se s doplň křestní jméno téhož člověka poprvé potkal, tak si mě okamžitě získal svou energií. Je to neuvěřitelný profesionál, musím říct, že spolupráce s ním nás hodně posunula.

Moc vám děkuji za rozhovor

Mohlo by vás zajímat