nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Na co všechno sáhl Dominik Feri?

Tak co, udělal to Dominik Feri?

Samozřejmě, že to udělal. Otázka ale je, co udělal.

Nějaký rok před vypuknutím aféry jsem se na baru v Rock Cafe seznámil se slečnou, která mi asi po půl hodině povyprávěla story, jak se jí snažil dostat do kalhotek Dominik Feri. Wow, řekl jsem si v duchu. To, co popsala, bylo zcela učebnicové chování sexuálního predátora, ostatně několik jich znám. A wow proto, že dívek s podobnou zkušeností tím pádem musí po republice chodit mnoho a pokud to navíc některé vysypou po půl hodině na baru, máme tu časovanou bombu.

Dominik Feri, rockstar české politiky, se choval jako rockstar. Jenže v politice to znamená konečnou.

Ledaže by byl v extrémně silné pozici, jako třeba Babiš, který si může vytírat prdel s hlavami občanů a ti mu u toho ještě tleskají. Nebo z opačného břehu, u Havla by se jeho hypotetická sexuální dravost mohla brát shovívavě, mže, jako pchojev, mže, lidskosti. Mže.

V tak silných kramflecích ale Dominik nebyl. Takže s explozí bomby skončila i jeho politická kariéra. (Prozatím navždy.)

Chování sexuálního predátora je dotěrné, lstvivé, společensky nehorázné (a zároveň velmi efektivní, nutno dodat!), ale samo o sobě ještě NENÍ TRESTNÉ. Jako když se vám v Marakeši snaží prodat cetku, tihle arabští tržištní predátoři. Jsou dotěrní, lstiví, a kdo z vás jim nikdy nepodlehl? Ale není to trestné. To by museli překročit jistou hranici.

A překročil Dominik v některém případě hranici?

To absolutně netuším. Nicméně v těch článcích, co loni vyšly na Alarmu, jsem úplně jasnou indícii nenašel.

Vlastně mě překvapilo, když jsem tuhle v hospodě téma Dominika otevřel a kamarád říká: „To je přece hovado, házel holkám něco do pití.“ Překvapil mě: „Jak to víš?“ Sám jsem zažil řadu situací, kdy se holka (či novinář Rokytka) rychle a totálně setla, a pak by klidně odkývala Apoleně, že jí musel někdo něco hodit do pití. Nemusel. Taky kluci zrovna moc netouží mít v posteli zcela sundanou holku. Samozřejmě krom případů, kdy ji plánují zavraždit, pochopitelně. Anebo pokud by v nich místo sexuálního predátora dřímal predátor starostlivosti. Házel Bono Vox holkám prášky do pití, aby pak kolem nich do rána obskakoval s kýblem? 🙂 Umím si to představit!

Jak soud dopadne?

Dám vám nejdůležitější radu do života: Soudí soudí tak, jak účastníci lžou. (Chápat tohle dřív, ušetřilo mi to pár mega). Pohoršování se nad obhajobou Dominika Feriho je úplně mimo. Jeho úkolem není na vás udělat dojem. Nemá ani zákonnou povinnost mluvit pravdu. Jeho úkolem je jediné: Pronésti taková slova sestavená do vět, která povedou k nejlepšímu výsledku. Pro něj. Tak prosté.

Takže co víme. Mohlo si X holek nezávisle na sobě vymylet, že se choval jako hovado? Nemohlo. Berme to jako fakt. Přesto si dovedu dost dobře představit, že bude osvobozen. Což odstartuje hrozný ryk. Že je potřeba zpřísnit zákony ohledně znásilnění? To rozhodně! A jestli to tomu pomůže, jedině dobře. Ale ani vůči těm by se nemusel provinit. Nelze mít právně jasno na základě novinových článků.

Jsem zvědav na výsledek a doufám, že se podaří najít spravedlnost.

Mohlo by vás zajímat