psáno ve stavu příčetnosti

Na navigaci | Klávesové zkratky

Pojďme vymýtit homosexualitu

Už mě štvou ty homosexuálové. Dyk to není normální, být homosexuál. Řekněte mi jeden argument, proč být teplej, a já z rukávu vysypu dvacet, proč nebýt.

A taky to je proti Bohu! Bůh řekl: „milujte se a množte se.“ No. Ale dyk ty homosexuáli se vůbec nemnožej.

Poslouchejte, mám takový nápad. Vyrobíme letáčky a trička. Uděláme kampaň. Je potřeba homosexuálům říct, že homosexualita není normální. Napíšem to na letáčky a všem homosexuálům je rozdáme. Když jim to vysvětlíme, když dáme pádné argumenty, dyk to musí pochopit, že jo?

Pochopí, že se musí jít léčit. Nasměrujeme je rovnou do nemocnice, kluky a holky teplý. Dyk ta léčba je brnkačka, prostě ať začnou spát s opačným pohlavím! Já jim o tom klidně budu přednášet, že jo, já sám spím výhradně s holkama, no úplně bez problému, baví mě to, a kluci mě absolutně nevzrušujou. Prostě jim to tak řeknu. To by musely být naprosté trubky, aby to nepochopili.

Né, jako fakt. Musíme s nima něco udělat, to se nedá. Blbí homosexuálové!


Hele, už mě štve dělat weby pro Internet Explorer. Je to úplně zastaralej browser, dyk to není normální ho používat. Řekněte mi jeden argument, proč používat IE, a já z rukávu vysypu dvacet, proč ho nepoužívat.

A taky to vůbec nerespektuje W3C! V doporučení stojí tolik chytrejch myšlenek, no ale samozřejmě v Microsoftu to dělaj jinak, že.

Poslouchejte, mám takový nápad. Vyrobíme bannery a lišty na stránky. Uděláme kampaň. Je potřeba uživatelům IE říct, že IE je špatný prohlížeč. Když někdo přijde na stránku s Explorerem, tak mu vyskočí okýnko, kde mu sdělíme, že má špatný prohlížeč. Když jim to vysvětlíme, když dáme pádné argumenty, ňáké odkazy, dyk to musí pochopit, že jo?

Pochopí, že se musí přejít na jiný prohlížeč. Dáme tam odkazy na boží Firefox nebo Operu. Dyk ta instalace je brnkačka, stačí třikrát kliknout! Já jim o tom klidně budu přednášet, že jo, já sám používám už leta Mozillu, úplně bez problému, a za Internet Explorer bych už dnes nesed'. Prostě jim to tak řeknu. To by musely být naprosté trubky, aby to nepochopili.

Né, jako fakt. Musíme s nima něco udělat, to se nedá. Blbí uživatelé.


Blbí webdesignéři.

Komentáře

 1. piler #1

  dobre som sa nasmial, to su ale trubky ?

  před 17 lety
 2. Sed http://www.snipered.net/ #2

  avatar

  Jde tu také o rozdíl v počtech. Zadruhé, pochybuji, že jsi proti homosexualitě tak, jako proti IE, tvůj článek to sice vystihl, ale jinak je to o něčem jiném.

  Nejsem ani IEčkář (přesto používám XP), ani Homosexuál (přesto mám více kámošů mužského pohlaví).

  A každý to „cítí“ jinak.

  Má ten komentář patu a hlavu, ksakru?

  před 17 lety
 3. bukaJ #3

  Za prachy udelam pekny a funkcni web a dotahnu ho i na IE, zadarmo udelam pekny a funkcni web.
  Když non-IE web sestavím za 2 hodiny, IE web mi trvá 4. A to se nevyplati ?

  před 17 lety
 4. Kaderas http://kaderas.net #4

  A co nato Bůh? ?

  před 17 lety | reagoval [8] David Grudl
 5. pepak #5

  Myšlenka dobrá, provedení hrozné. Jestli by nebylo lepší napsat prostě, stručně a bez demagogie, že webmasteři tu jsou pro uživatele a ne naopak.

  před 17 lety
 6. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #6

  avatar

  Já ti furt říkám, že ráno nemáš vstávat levou nohou, Davide. Kdopak tě nas*al?

  před 17 lety | reagoval [8] David Grudl
 7. noname http://kapler.cz #7

  no, vtipné a kousavé, mám jen několik protiargumentů proti takové demagogii

  1. sexuální preferenci si člověk nevybírá, nezmění ji. Prohlížeč naprostá většina z nich může opravdu jen těmi třemi kliknutími
  2. sexuální preference jiných mě osobně nijak neovlivňuje. Vysoké procento zastaralých IE ovliňuje jednak celkovou nebezpečnost na internetu a jednak též snižuje zážitek z prohlížení webových stránek, které byly mnody šity na míru nekvalitním prohlížečům místo standardům, a nebo na druhé straně zvyšuje náklady a časové nároky na tvorbu webů. Některé weby jsou tak kvůli tomu psány tak blbě, že mě přímo „nutí šukat stejné pohlaví“ – tedy použít IE – některé banky atp.
  před 17 lety | reagoval [10] David Grudl [11] Arthur Dent
 8. David Grudl https://davidgrudl.com #8

  avatar

  #6 Pavle Koute, psáno s úsměvem, nikoliv s myšlenkou na smrt ? Tedy nenas*al mě nikdo, ale inspiroval Roj

  #4 Kaderasi, zabil koťátko ☹

  před 17 lety | reagoval [17] Pavel Kout [20] Filosof [124] jakub
 9. ehmo #9

  hh no a zas dalsi clanok ktory ma posadil na zadok (niezeby som stal pri citani :) )

  před 17 lety
 10. David Grudl https://davidgrudl.com #10

  avatar

  #7 noname, jinými slovy, základní myšlenka ti unikla jak Krejčíř ozbrojenému komandu. Prohlížeč si NEmůžeme vždy dobrovolně zvolit.

  Zeptej se všech firemních zaměstnanců, zeptej se všech návštěvníků internetových kaváren, zeptej se všech uživatelů čteček s integrovaným prohlížečem, zeptej se všech dalších lidí, co mají důvody, jež mě nenapadnou, a pak se dlouze zamysli.

  před 17 lety | reagoval [12] noname [85] mrzout
 11. Arthur Dent #11

  #7 noname, „sexuální preference jiných mě osobně nijak neovlivňuje.“ – ne, dokud nejsi výrobce hormonální antikoncepce :)

  před 17 lety
 12. noname http://kapler.cz #12

  #10 Davide Grudle, ale prdlajz. cituji ze svého příspěvku „Prohlížeč naprostá většina z nich může opravdu jen těmi třemi kliknutími“ a za tím si stojím. Klidně se s tebou vsadím, že z těch 80 % uživatelů IE by klidně více než 40 % (tj. většina) mohla („to be allowed“) změnit. Firemních uživatelů s restrikcemi, které by nedovolily nainstalovat alternativní prohlížeč je minimum, návštěvníků chodících z kaváren nula nula nic (a to navíc v nich většinou již FF nainstalován bývá, alespoň já jsem ještě nezažil kavárnu, kde by nebyl). To prostě neobhájíš, tady jsi ujel

  před 17 lety | reagoval [13] David Grudl [16] Arthur Dent [86] ivzez
 13. David Grudl https://davidgrudl.com #13

  avatar

  #12 noname, nechci řešit nesmysly o minimu firemních zaměstnanců s restrikcemi – přistoupím na tvá čísla. Fajn. Co těch zbývajících 40 %? Tenhle článek je o nich.

  před 17 lety | reagoval [21] noname [58] Lukáš Havrlant [86] ivzez
 14. zirafka http://zirafka.cz #14

  avatar

  Aaaaa… super článek.
  Hned po přečtení, mě napadlo několik vtipných a lehce impertinentních reakcí. Během čtení komentářů jsem je ale zase velmi rychle zapomněla. Achjo. Nemohli bychom aspoň vymýtit lidi, kteří mají jiný smysl pro humor?
  Už mě štvou. Dyk to není normální. Já jim o tom klidně budu přednášet, že jo, já se směju úplně všem Davidovým vtipům, no úplně bez problému. Prostě jim to tak řeknu. To by musely být naprosté trubky, aby to nepochopili.

  před 17 lety | reagoval [28] David Grudl
 15. Perat http://www.doxfall.net #15

  Proč srovnávate sexuální orientaci, kterou člověk nemůže změnit na 3 kliknti ikdyby mu to zaměstnavatel dovolil s prohližečem?!

  před 17 lety | reagoval [18] Arthur Dent
 16. Arthur Dent #16

  #12 noname, Změnit prohlížeč je stejné jako změnit byt, změnit přítelkyni (přítele) nebo přejít z Win na Mac či Linux. S tímto přechodem jsou spojeny dvě věci: Náklady na přechod a Motivace k přechodu.

  1. Náklady – jsou samosebou větší než „tři kliknutí“ – změna uživatelských návyků například. Nový byt taky neznamená „jen“ přenést nábytek a vyměnit si klíče. Náklady jsou silně individuální a věř tomu, že jsou lidé, kteří je prostě nejsou ochotni vynaložit (a vůbec nejde o „tři kliknutí“). a smiř se s tím, že náklady si každý určí subjektivně sám.
  2. Motivace neboli PROČ? Důvody PROČ nebudou posuzovat webdesignéři (architekti, psychologové či programátoři), ale uživatelé (obyvatelé, …)
  před 17 lety | reagoval [21] noname [24] Roj [28] David Grudl
 17. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #17

  avatar

  #8 Davide Grudle, Tušil jsem něco podobného (páč filantrop jako ty se takhle standardně nevyjadřuje) a prostě jsem to z tebe musel vytáhnout… Taková malinkatá bouda čili fligna — jak říkáte za demarkační čarou ?

  Stejně naštveš hromadu úplně bezvýznamných lidiček, je ti to jasný? ?

  před 17 lety
 18. Arthur Dent #18

  #15 Perate, Když neumíte číst, tak je pak každá snaha marná. Nejde o srovnání sexuálního chování s prohlížečem, jde o srovnání přístupu k těmto věcem. Tedy nikoli o věc „homosexualita x Gecko“, ale „homosexuálové by… vs uživatelé IE by…“ Je jedno jestli nutím ke změně prohlížeče, barvy vlasů nebo sexuální orientace, jde o to že NUTÍM!

  před 17 lety
 19. dond #19

  Helejte, a co je to to IE? To je něco jako ET?

  Nebo z jiného soudku (kdo pozná autora citátu, má u mě pivo): Věříte, že existují jiní lidé?

  před 17 lety | reagoval [22] noname
 20. Filosof http://blog.filosof.biz/ #20

  #8 Davide Grudle, na smrt se dá myslet i s úsměvem ? ale jinak všeobecně trefné ?

  před 17 lety
 21. noname http://kapler.cz #21

  #13 Davide Grudle, zaprvé dělal jsem v hodně firmách, takže si myslím, že to nejsou nesmysl – firefox ani opera nevyžadují nějaké zásahy do core, instalují se standardně na úrovni uživatele a tak je lze často instalovat i když jiné programy nenainstalujete. Navíc zkušení admini proti používání FF nic nemají a naopak je podporují (pakliže není provozován nějaký intranet s IE applety)

  Co se týče těch 40% – až bude 60% prohlížečů něco modernějšího než IE 6.0, tak to nebudem řešit, protože všichni tvůrci webů budou muset respektovat zobrazení na většině prohlížečů a naopak vzrůstající počet lidí začne kašlat na zobrazení v IE 6, protože každý si bude moci vybrat a to donutí i ty zastaralé adminy, aby instalaci povolili (většině z nich ovšem změní microsoft všechny IE pod rukama) což ještě více sníží penetraci tohoto prohlížeče.

  Tenhle článek není o 40%, tenhle článek prostě pitomě generalizuje, stejně pitomě, jako generalizují ty argumenty v něm. Nicméně jej chápu a každé píchnutí do vosího hnízda je v tomto případě pozitivní.
  #16 Arthur Dent promiň, ale to už je zcela o něčem jiném, tady se neřeší uživatelská přítulnost či motivace, ale srovnání něměnného faktu s více či méně snadno měnitelným faktem. A když bych chtěl řešit motivaci, tak právě třeba virová propagace, proti které článek zbrojí, je jednou z forem podpory motivace, společně s články, názory známých atd. A co se týče uživatelské přítulnosti – domnívám se, že naprostá většina uživatelů bude mít větší problémy s de-facto pro ně povinným přechodem z IE6 na IE7, než když by přešli na firefox – srovnej rozmístění prvků a zjistíš, že FF věrně IE6 kopíruje, IE7 naopak staví zažité zvyky na hlavu

 22. noname http://kapler.cz #22

  #19 donde, Zarniwúp, Douglas Adams

  před 17 lety | reagoval [30] dond
 23. cubeek #23

  Nerad bych tady Davidovi vytvořil flame, ale opravdu je Fx Dobro a IE Zlo? V dodržování standardů to snad platí. V uživatelské přívětivosti a systémové náročnosti je to IMHO obráceně. Standardy zajímají webdesignery, uživatele zajímají nároky kladené na ně.
  Buď chci dělat obchod, nebo stránky pro Fx.
  ps: napište mi sem někdo, že jeho firefox je rychlejší a hezčí než IE7. dík

  před 17 lety | reagoval [26] zirafka [32] dond [35] numero
 24. Roj http://roj.bloguje.cz #24

  avatar

  Noname odpovida za me ?

  #16 Arthure Dente, Proc? protoze mu v novem byte pujdou lepe zobrazovat nektere blozinky! Proto! To je to vytvareni motivace ?

  A ja zde na teto platforme vyzyvam bloggery, pojme uzivatelkam zvysovat motivaci k prechodu od IE k lepsim zitrkum! ?

  před 17 lety | reagoval [27] Arthur Dent [48] jakub
 25. Slope http://blog.znojmo.biz #25

  Naprostý souhlas. Zvyk je železná košile a většina „běžných“ uživatelů si vystačí s IE a jen s velkými obtížemi budeme hledat důvody, které je donutí ke změně.

  před 17 lety
 26. zirafka http://zirafka.cz #26

  avatar

  #23 cubeku, ps: napište mi sem někdo, že jeho firefox je rychlejší a hezčí než IE7. dík

  Muj firefox je rychlejsi a hezci nez IE7.

  před 17 lety | reagoval [31] rarouš
 27. Arthur Dent #27

  #24 Roji, Roji, upřímně: Bloggerům je naprosto ho*no po tom, čím si je jejich čtenář čte.

  Mimochodem, vždy když si myslíš, že víš, co je pro ostatní dobré, a začneš je o tom přesvědčovat, tak Bůh zabije nejen koťátko, ale i jednoho šimpanze.

  před 17 lety | reagoval [34] Roj
 28. David Grudl https://davidgrudl.com #28

  avatar

  #21 noname, hele, podívej se na to s nadhledem, protože z tvé reakce cítím podráždění, už podle první věty „dělal jsem v hodně firmách, takže si myslím, že…“ působíš jako školáček, který se vytahuje zaměstnáním svého táty.

  Tohle je „zábavnější formou“ (#14 zirafka nojo…) sdělená myšlenka, kterou výstižně popsal #16 Arthur Dent. Tedy mimo není on, ale… víš kdo ;)

  před 17 lety
 29. rarouš http://www.rarous.net #29

  avatar

  ehm, ehm, ehm

  před 17 lety
 30. dond #30

  #22 noname, Myslím, že nás zase přišli navštívit nějací lidé, kočičko.

  ICQ#165542353, david.ondrich@gmail.com, ozvi se, az budes chtit to pivo. ?

  před 17 lety
 31. rarouš http://www.rarous.net #31

  avatar

  #26 zirafko, můj ne :P

  před 17 lety | reagoval [42] zirafka
 32. dond #32

  #23 cubeku, Můj FF je rychlejší a hezčí než neexistující IE7 pro Linux a Solaris, na kterých momentálně pracuju, heč.

  před 17 lety
 33. Arthur Dent #33

  #21 noname, Zaprvé: Pokud jsou náklady na změnu takové, že je nehodlám akceptovat, tak je to jako by změna možná nebyla. Zadruhé: Výši nákladů, a tím i možnost změny, si posoudím sám. A šmytec – srovnání zcela zjevně nekulhá. Zbytek je dojmologie a není předmětem sporu.

  před 17 lety
 34. Roj http://roj.bloguje.cz #34

  avatar

  #27 Arthure Dente, Ale mne je naprosto u prdsiny, co je dobre pro uzivatele, ja to delam jen a jen proto, ze to je dobre pro mě ?

  Lapidarne: Chces web pro IE? Co za to?! ?

  před 17 lety | reagoval [40] Arthur Dent
 35. numero #35

  avatar

  Davide, tohle je první tvůj post u kterého jsem se ani nezasmál a ani nepoučil.

  #23 cubeku, Firefox je mnohem hezčí a přívětivější než IE7. A jede mi dokonce i rychleji → ve škole to ale neplatí. Ondra

  před 17 lety
 36. rony #36

  Však počkajte, príde do La Trine Roj a nezostane lata na late. Z Davida bude Divad, z La Triny sa stane Al Entre,

  a MS bude SM…

  před 17 lety
 37. mata http://mata.wz.cz #37

  Nejhorší kombinace je homosexuální IEčkař. Toho musíte přesvědčovat dvakrát.

  před 17 lety | reagoval [39] David Grudl [42] zirafka
 38. error414 #38

  je zajimave ze tu nejsou hadky, muj kluk je lepsi nez tvoje holka.

  před 17 lety
 39. David Grudl https://davidgrudl.com #39

  avatar
  před 17 lety
 40. Arthur Dent #40

  #34 Roji, Lapidárně: Ty děláš weby pro Mozillu? Ale já chci web pro čtenáře, takže – ani zadarmo!

  před 17 lety | reagoval [41] Roj
 41. Roj http://roj.bloguje.cz #41

  avatar

  #40 Arthure Dente, implikace je obracene:

  Prestavam podporovat IE → MOZNA ztratim par uzivatelek.
  Prestanou vsichni podporovat IE → uzivatelky prejdou na Moz/Op a vrati se jich vic, nez jich bylo puvodne. ?

  Takhle to udelal Microsoft a funguje to! ?

  před 17 lety | reagoval [43] Arthur Dent
 42. zirafka http://zirafka.cz #42

  avatar

  #31 rarouši, muj taky ne. ale kdyz chtel, aby to nekdo napsal, tak proc mu neudelat radost?

  #37 mato, zalezi na pohlavi. pokud je to pohlavi kompatibilni, tak se to da zvladnout oboji zaroven. neco jako vzrusujici debata o prohlizecich. (-;

  před 17 lety
 43. Arthur Dent #43

  #41 Roji, Pro tebe je dobré, když uživatelky opustí IE. Pro uživatelky je lepší, když přestanou číst tvůj web, a budou číst La Trine, kde si nemusí nic instalovat. Jojo, to je ta svoboda volby v konkurenčním prostředí, kterou vy, levicoví zastánci regulací, nemáte rádi. :)

  před 17 lety | reagoval [47] Petr
 44. mata http://mata.wz.cz #44

  Další důkaz toho, že samočinný generátor textů na La Trine funguje. Nalejete do něj v podstatě nesmyslný článek o homosexuálech. Generátor nahradí slovo homosexuál spojením Internet Explorer a rázem je tu padesát komentářů. Případů je více – někdy stačí převzít odborný článek a slovo rozlišení nahradit spojením zdravý rozum, jindy zase velké F nahradit za malé a fejk je tu.

  před 17 lety
 45. Sprii #45

  avatar

  nevim lidi ale jako webdesignér se moc dlouho nepohybuju… svůj blog kterej si delám se snazím tak aby byl čitelnej ani v tom nemyslným IE… a je to všechno stejně jenom o tom jak se komu chce něco udělat a pro koho… toť můj skormej nazůrek… =)

  před 17 lety
 46. Petr #46

  Akorát jste zapomněli, že je to Microsoft, kterej schválně navozuje nekompatibilitu. Homosexuál určitě není homosexuál schválně, aby naštval lidi v okolí.

  A nepřijde vám podivné, že jeden CSS funguje správně v Gecku, Opeře, KHTML, WebKitu aj. a v IE ne? Přitom IE tvoří nejbohatší firma v IT. To jen tak na okraj.

  A už mě vůbec nepřijde správné/normální podporovat společnost, která se tímto snaží odstranit konkurenci…

  před 17 lety | reagoval [49] rarouš [52] David Grudl
 47. Petr #47

  #43 Arthure Dente, Roj má ale taky svobodu volby podporovat jen standardy-dodržující prohlížeče.

  Která svoboda je svobodnější? ?

  před 17 lety | reagoval [52] David Grudl [53] Arthur Dent
 48. jakub http://danielka.net/ #48

  avatar

  #24 Roji, Většina těch bložínků vypadá tak jak má právě v IE. Když si chci přečíst něco o Tokio Hotel vypínám Operu a zapínám IE…

  před 17 lety
 49. rarouš http://www.rarous.net #49

  avatar

  #46 Petře, Ta nejbohatší firma ulila do těch standardů nemalej peníz a nezapomeň, že spoustu věcí implementovalo IE4, 5 v době kdy existovali jen drafty. Kdyby to Microsoft v tý době neudělal, tak dneska po stylech neštěkne ani pes. Bylibychom u děsně pomalýho molochu Netscape za nějakejch 20 babek. Jenže tenhle článek vůbec neni o tom, jestli to dělá blbě Microsoft ;)

  před 17 lety
 50. Ly http://ly.wz.cz #50

  avatar

  Nápad dobrej… ale prostě nesouhlasím se srovnáním homosexuálů a IE… Že je někdo homosexuál, za to přece nemůže.Je to ,,vrozený". Ale že někdo používá IE (a že jich je ,,požehnaně" hodně), tak je to jeho chyba. Prostě je natvrdlej a nechce dát na doporučení druhého…

  před 17 lety | reagoval [52] David Grudl
 51. Jan Bien http://www.weblogy.cz/ #51

  No pěkné, pěkné, ale já pořád nevím, jestli mám tedy ten MSIE odinstalovat. nebo ne! ;)

  před 17 lety | reagoval [59] Pavel Kout
 52. David Grudl https://davidgrudl.com #52

  avatar

  #47 Petře, tomu, co předvádíš, se říká podsouvání. Řekl Arthur, naznačil či snad nepřímo vyplynulo, že by Roj měl podporovat IE? Ani náznakem. To je ta svoboda.

  #46 Petře, …a stejně tak uživatelé IE nepoužívají IE proto, aby naštvali okolí, že? Tedy na lístečku „nechápe psaný text, ale komentuje“ si dělám další čárku. Už je jich hodně ?

  #50 Ly, tento článek je přesně o lidech, jako jsi ty. Ví, že homosexualita je neléčitelná, gratulujeme. Pokrokový člověk. Ale stále neumí pochopit, že prohlížeč nelze komukoliv jakkoliv změnit, aniž by si toho všiml. Takže pokrokový, ale ne zas tak moc. Podobný případ jako #21 noname.

  před 17 lety | reagoval [68] Petr
 53. Arthur Dent #53

  #47 Petře, Ano, to jistě má. Polemizuju jen s jeho úvahou o následcích takového kroku, tedy „zvýšení tlaku na přechod od IE“ a tvrdím, že to přinese jen „zvýšení tlaku na odchod od Roje“ :)

  před 17 lety
 54. #13 http://mmister.com/ #54

  Ten článek mi mluví z duše :).

  před 17 lety
 55. Arthur Dent #55

  Milí zlatí…

  Mám obchod. V obchodě prodávám nůžky a otvíráky na konzervy. A rozhodl jsem se, že už nebudu objednávat nástroje pro leváky. Je to prosté: Používat pravou ruku je mnohem lepší, pravá víc „dodržuje standardy“, například nerozmazává psané písmo. Já si myslím, že naučit se používat pravou ruku na otvírání konzerv či stříhání je otázka cviku (analogicky s „třemi kliknutími“ – noname) a je to pro leváky výhodné, protože tím získají možnost používat standardní nástroje.

  A tím, že přestanu leváky podporovat možná sice ztratím pár zákazníků, ale když to tak udělají všichni, tak donutí leváky používat pravou ruku a ti se pak vrátí ke mně.

  Levorukost je totiž otázka volby: Ti lidé mají většinou i pravou ruku, jen ji nepoužívají!

  (Volná demagogie dle Roje, Noname, Ly a dalších)

  PS pro případné blbce: Doplňte si na začátek a na konec značky <nadsázka>..</nadsázka>

  před 17 lety | reagoval [59] Pavel Kout
 56. Honza #56

  Možná není zas tak zcestné upozornit ubohého BFU, že má možnost volby. Ne ke každému RH masáž na Operu, a masovka FF přilezla.

  Pokud si dělám své stránky a nechce se mi zdržovat s kontrolou pro IE, proč ne? I to je svoboda volby. Odstřihnout IE od CSS? I to je možnost.

  Já svou „homosexualitu“ změnil několikrát. Z IE na MyIE (Maxthon) a odrazem o Operu jsem skončil u Firefoxu. Vyhovuje mi (prohlížeč, s orientací něco dělám ? ). Je přítulný, rychlý (u mne rychlejší než Opera, nevím, čím to, zkrátka je to tak) a hlavně funguje tak, jak já chci.

  Nikomu Firefox nenutím. Máte rádi IE? Jste s ním šťastní? Přeji Vám to. Apropo, jsem levák a spoustu výrobků pro leváky nesnáším (škrabka na brambory pro leváky je zlo, které nemělo spatřit světlo světa.)

  před 17 lety
 57. Jirka #57

  avatar

  Super! Poklona, nádherný článek! Hláška Ale dyk ty homosexuáli se vůbec nemnožej. by pomalu mohla zlidovět. Já to budu říkat ? No a samozřejmě taky: Uděláme kampaň. Je potřeba homosexuálům říct, že homosexualita není normální.

  Ale jestli se něco dgx-ovi fakt povedlo, tak jsou to komentáře. Jsem šel do kolen. Článek říká, že lidi chápou, že homosexualita nejde léčit, ale nedochází jim, že může být velký problém změnit prohlížeč. A pod ním třicet komentářů, proč srovnává homosexualitu, která nejde zmenit s prohlížečem, který jde změnit kliknutím ? Hahá ? Někdo ještě dává i argumenty. Že: #21 noname, vysvětluje.

  Když jim to vysvětlíme, když dáme pádné argumenty, dyk to musí pochopit, že jo? Pochopí, že se musí jít léčit.

  Bravo! ?

  před 17 lety
 58. Lukáš Havrlant http://atd.havrlant.net #58

  #13 Davide Grudle,

  Co těch zbývajících 40 %? Tenhle článek je o nich.

  Však my se taky snažíme přesvědčit těch zbylých 60% ?

  před 17 lety
 59. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #59

  avatar

  #55 Arthure Dente, Občas existuje i třetí cesta, Arthure — třeba nebaštit konzervy, najmout si švadlenu anebo změnit systém a používat Safari (včera jsem četl, že je prý lepší než FF; aspoň Zeldman to tvrdí…). Ale na levou ruku mi nesahej, páč ji mám daleko šikovnější a pravou používat nechci, protože prostě nechci. ?

  #51 Jane Biene, Buď tvrdej, Honzo, a koukej se s tím MSIE pěkně poprat.

  před 17 lety | reagoval [62] Arthur Dent
 60. pixy http://www.wellstyled.com #60

  Noname, Roji apod. – měli byste občas vyjít ze svého efemérního světa IT mezi normální lidi. Já spravuju počítač svým rodičům i tchánovi (a lepší testovací modely BFU si jeden ani nemůže přát). Jistě, dal jsem jim tam FF (hlavně kvůli bezpečnosti) a vysvětlil jim, že na modré „e“ klikat nemají, místo toho je tady ta červená lasička. Potud fajn. Ale po všech zkušenostech, co už s tím mám, jsem připraven se do krve hádat přinejmenší o to, že

  1. vyměnit prohlížeč není otázka tří kliknutí. Ani 10 kliknutí. A už vůbec něco, co laik zvládne. Nezvládne, vím to.
  2. bez IE se běžný člověk neobejde. Mámu nezajímá, na čí straně je jaká chyba, když ví, že web, kam se musí dostat, s tou liškou nefunguje, zatímco s tím „modrým e“ to jde normálně.
  3. a především: bfu vůbec nechápe ne jen rozdíl mezi prohlížeči, ale ani CO to je prohlížeč. Ten čudlík, který mačká, pro něj znamená tu stránku, která se mu tam defaultně otevře – takže ta ikonka s liškou je přece úvodní stránka Googlu, kam se píše všechno, co si chce na internetu otevřít (třeba URL) a bez ní je naprosto odepsaný. A ta s „modrým e“ – to je bankovní aplikace, přece. Mně trvalo týden, než jsem pochopil, jak to ti naši /nebo tchán nebo ségra nebo kdokoli další) vlastně chápou a když mi to docvaklo, musel jsem se jen /bezmocně) smát. Z jejich pohledu je dokonce i to psaní URL do vyhledávače a následné kliknutí na první odkaz naprosto logické, dnes už je plně chápu.

  TOHLE jsou ti typičtí, většinoví uživatelé – ne experti jako vy, pro které je výměna aplikace za jinou otázkou tří kliknutí a dvou minut letmého zájmu.

 61. Máco #61

  Když od MSIE odejdou ti, kteří odejít mohou, stane se z něj minoritní prohlížeč. V důsledku toho ti, kteří od něj sami odejít nemohou, od něj „budou odejiti“ administrátory a programátory. Nikdo už si pak nedovolí naprogramovat třeba bankovní aplikaci jen pro MSIE.
  Kdežto když se budeme tvrdošíjně držet IE a nedonutíme k přechodu ani ty, kdo přejít mohou, bude tu s námi IE strašit na věky věkův a do skonání světa. :o)

  Ještě si vzpomínám na doby, kdy byl nejlepším browserem Netscape a po tehdejším MSIE (myslím 3.0) neštěkl ani pes. Když jste neměli Netscape, nikdo se s vámi nemazal. Pak se situace obrátila, protože přišel MSIE 4 a pak MSIE 5, kdežto Netscape zdechnul ve křoví. Teď se situace opět obrací a je na čase, aby ve křoví zdechnul pro změnu MSIE. Proč se s ním máme mazat? Protože to byl KDYSI dobrý browser? Nojo, ale to Netscape přece taky… :o)

  před 17 lety
 62. Arthur Dent #62

  #59 Pavle Koute, Ale já nemluvím z pozice spotřebitele, já hovořím z pozice prodávajícího, stejně jako třeba Roj nepíše z pozice čtenáře, ale z pozice webkodéra :) A já prodávám nůžky a otvíráky, takže není třetí cesta než „prodávat – neprodávat“ :) Mimochodem, abych dodržel linii: Proč se nepřecvičíš na pravou? Má mnohem lepší podporu, dodržuje standardy a kdyby ji používali všichni, tak to ušetří spoustu času výrobcům! Neměl bych ti taky vysvětlit výhody jejího používání? :)

  před 17 lety | reagoval [73] Pavel Kout
 63. Arthur Dent #63

  #60 pixy, Naprosto souhlasím a k bodu C dodám jen jednu historku: Kdysi jsem na Bloguje objevil blog nějaké slečny s nickem, dejme tomu, „petra92“. A na tom blogu bylo napsáno toto:

  „Toto je můj blog. Někteří mají blogů několik. Já mám jeden, i když už jsem viděla můj nick na několika stránkách. Upozorňuji že toto je můj jediný weblog v celém Internetu Exploreru a dá se říct ( i když pochybuju že máte Mozilu ) že i v Mozile.“

  před 17 lety
 64. Vojtěch Vrbka http://vrbka.info/ #64

  avatar

  Zda se mi to nebo uz i DGX testuje manipulaci s lidmi podobně jako Radek Hulán ? a testuje reakce lidí ? Ano je to celkém snadné, jsem také zjistil :)

  před 17 lety
 65. johno http://johno.jsmf.net/ #65

  avatar

  Ty vole, homosexuálov je už 50% !

  před 17 lety | reagoval [67] Arthur Dent
 66. Petr #66

  Jenže IE je objektivní zlo, které ničí ostatní. Je to něco, jako ve společnosti podporovat vraha lol

  #60 pixy, jenže tito lidé neví, že alternativa existuje, proto je dobré je na to upozornit. A upozornit je na to tím, že se jim zobrazí rozhozený web podle mě není zas až tak špatné ?

  před 17 lety | reagoval [72] David Grudl
 67. Arthur Dent #67

  Pardon, ale na to se nedá nereagovat:

  #65 johno, Homosexuálů je stále cca 4–5%. Ten zbytek do 50% jsou buzeranti :)

  před 17 lety
 68. Petr #68

  #52 Davide Grudle, nepodsouvám, jen narážím na to, že buď bude mít svobodu webdesigner nebo uživatelé ? A co je lepší nevím, obzvášť u osobních stránek, které slouží především pro autora ?

  před 17 lety | reagoval [76] Pavel Kout
 69. Miloš #69

  Nějak mi uniká celý smysl. Webdesignéři jsou jen malá, a to velmi nepodstatná součást tohoto všeho. Jsou to jen „námezdní dělníci“, absolutně nedůležití co se projektů týče, vizí, apod. Proto, že jejich mysl je velmi omezena, tak nikdy nepochopí, že tak to prostě je, že někdo používá to a ijný zase ono, prostě proto, protože mu to vyhovuje.

  Dovolím si tvrdit, že s IT a netem dělám mnohem déle než valná většina těchto naštvanců zde, a přesto drahně let používám IE, nikdy jsem neměl zavirovaný počítač ani jinak napadený a používám ho pro jeho rychlost a pro to, že mi VYHOVUJE. A vím, proč ho v PC mám, ne proto, že mi ho tam někdo nainstaloval. Nevím, zda je dostatečně pochopitelné, že někomu vyhovují filmy od Spilperga, jinému Allena.

  Web designér je, jak jsem již psa, jen takový dělník, který vytvoří něco, co mu jiný zadá. Občas do toho vloží svou omezenou invenci, ale to je vše. Existují ty a ty standardy a ty a ty prohlížeče? No tak to optimalizuj pro ně, co jako? Je to vaše práce. Budete neustále brečet že to a to vám nevyhovuje? Možná vám nevyhovuje více věcí, ale jako buď opravdu nechápete možnost adaptace, nebo to děláte schválně, ale to se vám těžko podaří, když se jako eventualita nabízí jen poněkud extrémně zpomalený Firefox (byť dodržující standardy) nebo poněkud překomplikovaná Opera.

  Občas mi podpbné příspěvky připadají jak psané malými dětmi, samozřejmě většinou jen teenagery, co absolutně nechápou o čem je pořádně řeč, což nemusí být tento případ, ale přesto – dětské naříkání, snaha o zesměšňování, jistá forma zoufalosti je v článku cítit. A to jen a jen proto, že někdo jiný než vy používá jiný program, který mu vyhovuje jinak, více.

  Apropo, narozdíl od gayů, zmiňovaných v článku, máte možnost volby. Přestat dělat webdesignéra, když se neumíte a nehodláte adaptovat. Lidi, které technicky vytvoří něco, co jim někdo zadá je nespočet. Webdesignér je jen malá, nedůležitá a nahraditelná část tohoto všeho – ten kdo udává směr, vytváří (duševně) nové projekty apod., je někdo jiný. A ten vám na vaše brečení či nadávky kašle.

  před 17 lety | reagoval [71] Arthur Dent [83] Máca [84] Honza
 70. Honza M. #70

  Tak toto se mi opravdu moc líbí, takovýto článek. Přestože jsem heterosexuální Operátor. Chválim!

  před 17 lety
 71. Arthur Dent #71

  #69 Miloši, Zdá se mi to, nebo jste opravdu nepochopil, že článek je ironie, která zesměšňuje a paroduje to co kritizujete sám?

  před 17 lety
 72. David Grudl https://davidgrudl.com #72

  avatar

  #66 Petře, běž za svou babičkou a řekni ji: „Babi, rád bych tě upozornil, že existuje alternativa…“ ?

  před 17 lety | reagoval [74] Arthur Dent
 73. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #73

  avatar

  #62 Arthure Dente, Už jsem psal důvod — nechci ? Navíc jsem se podrobil uživatelskému testování kolegů z H1 a zjistil jsem, že v disciplíně „krvavá záda“ nepobryndám v 78 % tak moc ubrus, pokud griotku s vodkou držím v levé ruce; zatímco s pravou to bylo jen 19 % (zbytek byla statistická chyba, způsobená následným selháním systému).

  před 17 lety | reagoval [77] Arthur Dent
 74. Arthur Dent #74

  #72 Davide Grudle, Babičku už nemám. Mohu to říct svému psovi?

  před 17 lety | reagoval [78] David Grudl [79] Petr
 75. MzK http://mozektevidi.ic.cz #75

  avatar

  Tak se všichni dobrovolně přiznejte, kdo používá IE. A přihoďtě nějaké důvody! Opera se nemusí instalovat a šlape z USB disku

  před 17 lety | reagoval [87] Arthur Dent
 76. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #76

  avatar

  #68 Petře, Oba. Uživatel může používat co chce a webdesigner to buď bude respektovat nebo taky nemusí dělat webdesign a může třeba pěstovat tulipány. Ale ať se plácá v kódu nebo v kytičkách, je mu prd do toho, co dělá Franta o ulici dál.

  před 17 lety
 77. Arthur Dent #77

  #73 Pavle Koute, Tyjo, NECHCI? Co to je za argument? To bys mohl říct, že NECHCEŠ používat Alternativní Prohlížeč! Zjevně si neuvědomuješ, že levá ruka je Objektivní Zlo! :)

  před 17 lety | reagoval [78] David Grudl
 78. David Grudl https://davidgrudl.com #78

  avatar

  #74 Arthure Dente, není to úplně totéž. Psi totiž umí šikovně imitovat chápavý výraz. A taky babička ti během výkladu neolíže ruku. Zkus rybičky v akváriu. Nebo mražené kuře ?

  #77 Arthure Dente, na druhou stranu nezapomínejme, co pro nás levá ruka udělala v době dospívání!

  před 17 lety | reagoval [80] Pavel Kout
 79. Petr #79

  #74 Arthure Dente, můžeš jít klidně do blázince udělat přednášku, proč je IE objektivní zlo

  před 17 lety | reagoval [81] Arthur Dent
 80. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #80

  avatar

  #78 Davide Grudle, O psím chápavém výrazu mi raději nemluv — včera nám na bestie sežrala krabici vlašských ořechů, kterou ženská zapomněla uklidit a když jsem se dneska ráno (brzy, kolem jedenácté…) exhumoval, bylo v chodbě nasr*no, samý ořech… Jasně, že se na mě ta psina dívala chápavě anebo to aspoň děsně šikovně imitovala ?

  před 17 lety | reagoval [82] Arthur Dent
 81. Arthur Dent #81

  #79 Petře, Měl by sis prostudovat spisek páně Batisty a zařídit se podle něj.

  před 17 lety
 82. Arthur Dent #82

  #80 Pavle Koute, No vidíš – a teď upřímně: Dokáže tohle váš kečup? (nebo vaše babička?) :)

  před 17 lety
 83. Máca #83

  #69 Miloši, Nojo. Povíme to radiokomunikacím, až nám vypnou analogové vysílání. Možná si dají říct, když jim vysvětlíme, že nám analog vyhovuje a že se nám musí přizpůsobit, protože jsou jenom takoví námezdní dělníci a nemají nám do naší volby přijímače co kecat. :o)

  před 17 lety
 84. Honza #84

  #69 Miloši, Stejně jako nepatří na silnici auto s nevyhovujícím technickým stavem, nepatří již delší dobu IE na internet. Protestuj proti tomu, zastávej se ho jak chceš, ale to je asi tak vše, co s tím můžeš dělat.

  IE je šunt, ve době svého vzniku možná limuzína, ale dnes překonán. Je hodný nahrazení něčím lepším. Pokud ti vyhovuje, používej ho. Ale stejně jako se nedělají dálnice pro parní stroje, není třeba pařit se s IE.

  Že jen v něm fungují bankovní aplikace? Tak v něm nepojedou jiné weby. Bude-li těch IE negativních dostatek a tlak uživatelů na banky dostatečný, pak se váhy překotí a my se konečně toho molocha dřevnatého zbavíme.

  Ostatně soudím, že IE musí být zničen… ?

  před 17 lety | reagoval [179] Miloš
 85. mrzout http://www.abclinuxu.cz/blog/mrzutej #85

  #10 Davide Grudle, firemni uzivatel pouziva prohlizec k praci a jeho zamestnavatel mu nepochybne poskytne takove prostredky, aby si stranky potrebne ro vykon jeho cinnosti mohl prohlednout.

  Znam to samo jen z te spatne stranky, komercni weby jsou bud delane podle standardu +osetreni chyb MSIE nebo to nejsou WEBY, ale nejaka data urcena pro MSIE. Takze uz jsem videl, jak se na nejake pc musely kvuli podobne prasarne instalovat Windows.

  Osetrovat soukrome stranky pro MSIE muze jen masochista.

  před 17 lety
 86. ivzez http://ivzez.blog.cz/ #86

  avatar

  #12 noname, #13 David Grudl Uživatelů, kteří si ve firmách nesmí nic nainstalovat, není až tak málo. Kromě toho spoustě lidí IE nejen že nevadí, ale dokonce vyhovuje.

  #60 pixy, Oni to tak nemají jenom většinoví uživatelé, ale poměrně často tvůrci třeba právě bankovních aplikací. Na webové formuláře některých úřadů se lze také dostat jenom s IE.

  před 17 lety
 87. Arthur Dent #87

  #75 MzKu, Používám SeaMonkey. Ale mám IE jako embedded ve FeedReaderu a můj tchán jej má v aplikaci pro nějaké své výpočty. Občas IE spouštím kvůli webům, které nepodporují jiný prohlížeč nebo které vyžadují FLASH. USB disk nemám. Co tím chtěl básník říci?

  před 17 lety | reagoval [89] Petr
 88. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #88

  avatar

  – reakce na smazaný komentář, dgx –

  Aha… No nic, já rád uvítám i toho Frantu s vidlemi (resp. moji klienti). Totiž — když jsme s kolegy před pár lety hlásali přístupné a použitelné weby pro všechny, tak jsme si nedělali z huby prd*l. Chovat se teď jinak, popřeli bychom sami sebe. Můžeme diskutovat, jestli podstrkovat stylopis i IE5/Win, ale to je tak všechno.

  Všímám si, jak je poslední dobou v tuzemském webdesignu v módě jistý militantní dogmatismus (a to především u dospívajících tvůrců, kteří nemají zodpovědnost vůči klientům), ovšem dovolil bych si namítnout jednu zásadní věc: webdesigner by neměl dělat weby pro uspokojení vlastního ega (byť se zaklíná vznešenými ideály), nýbrž pro uživatele. Občas se mi zdá, že se s vaničkou vylévá i dítě. Koneckonců, do toho si dovolil rýpnout i David tímto blogspotem.

  před 17 lety | reagoval [90] Máca
 89. Petr #89

  #87 Arthure Dente, Furt nechápu o co ti (a ostatním) jde.

  Když se ti stránka v IE nezobrazí dobře, můžeš to reportovat jako chybu do Microsoftu. Když to Microsoft neopraví, můžeš použít jiný software.

  Stejně tak si může někdo stěžovat, proč se mu nezobrazí *.odt v jeho ukradnutém wordu.

  A když někdo napíše stránku dodržující standardy a ty si ji neprohlídneš, protože standardy nepodporuješ, tak je to tvoje chyba a nemáš právo někoho označovat blbcem.

  před 17 lety | reagoval [91] Arthur Dent [95] David Grudl
 90. Máca #90

  #88 Pavle Koute, Samozřejmě, že obsah stránky by měl být čitelný pro všechny. Ale komu se tím ublíží, když uživatel v MSIE dostane web bez stylopisu? Proč je špatné lidem v MSIE zobrazit upozornění typu „Pro přístup ke grafické podobně tohoto webu budete potřebovat modernější prohlížeč, například -link- nebo -link-“?

  Copak by se designérům náramně neulevilo, kdyby mohli konečně přestat řešit, proč mají v MSIE sloupec menu o 24 pixelů širší a o 2em níže položený než ve všech ostatních browserech?

  před 17 lety | reagoval [92] Pavel Kout [93] Arthur Dent
 91. Arthur Dent #91

  #89 Petře, Ano, nechápeš. Na tom jediném se shodneme. Například to, že blbcem označuju jedince, kteří nerozumí napsanému textu. Vztáhnul sis to na sebe? Inu, vyvracet ti to nebudu…

  před 17 lety
 92. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #92

  avatar

  #90 Máco, Proč? Protože je to (vzhledem k zastoupení IE) zkrátka utopie. Mám právo vyjádřit znepokojení, ale mám povinnost to respektovat a zohledňovat. Tečka.

  před 17 lety | reagoval [97] Máca
 93. Arthur Dent #93

  #90 Máco, Ševcům by se náramně ulevilo, kdyby měli všichni lidi obě nohy pravé.

  „Proč je špatné lidem v MSIE zobrazit upozornění typu „Pro přístup ke grafické podobně tohoto webu budete potřebovat modernější prohlížeč, například -link- nebo -link-“?“ – ze stejného důvodu, z jakého je špatné psát „Tento web je optimalizován pro MS Internet Explorer a rozlišení 800×600“

  před 17 lety | reagoval [94] Honza [97] Máca
 94. Honza #94

  #93 Arthure Dente,  – je tu rozdíl:

  • v optimalizováno pro IE jsem se dovnitř alternativou kolikrát nedostal (nevím, jak to zařídili, ale nedostal – byly to doby dřevěné…)
  • odříznutí stylů IE obsah zpřístupním, dokonce bez případných překryvů a chyb ve zobrazení

  Je-li onen hypotetický web navštěvován cca 4% uživatelů s IE (odborný web pro linuxáře ? ), pak se zkrátka ono upravování a kontrola vzhledu nevyplatí. Stejně tak, pokud mám své osobní stránky, mohu je takto vyvtipnit pro IE černobíle ?

  Jiná věc je to u komerčních webů, kde je každý návštěvník žádoucí ?

  Ostatně soudím, že IE musí být zničen… ?

  před 17 lety | reagoval [96] Arthur Dent
 95. David Grudl https://davidgrudl.com #95

  avatar

  #89 Petře, Děkuji ti za tvůj příspěvek do diskuse, ale už toho prosím zanech.

  před 17 lety
 96. Arthur Dent #96

  #94 Honzo, Aha. Myslím ale že věc je o něco složitější než „vypnutí stylů“. Co takhle třeba JavaScript? Taky vypnout? A dělat dvě varianty, jednu pro IE bez JS a druhou pro FF s JavaScriptem? Nebo všechny funkce složitější než „skryj obsah“ označit jako FF only? :)

  před 17 lety
 97. Máca #97

  #92 Pavle Koute, Jistě, vzhledem k současnému zastoupení MSIE je to utopie. Ale jak jinak dosáhnout nížšího zastoupení MSIE, než tím, že na něj přestaneme brát ohled?
  Samozřejmě, dnes je nemyslitelné odříznout MSIE od stylopisu třeba na Seznamu nebo na Lupě. S tím se musí začít na osobních stránkách, kde je mezi čtenáři a autorem důvěrná vazba. Nojo – a co se stane, když se k tomu někdo rozhoupe a opravdu prohlásí, že bude MSIE ignorovat? Všichni ti, kdo nemají odvahu / necítí potřebu / z jakéhokoliv jiného důvodu nechtějí udělat totéž, se na něj sesypou jako sršni na hrušku. :o)

  #93 Arthure Dente, Mít levou a pravou nohu je standardní stav a každý švec s tím počítá. Naopak, návštěvník s MSIE je srovnatelný se stavem, kdy má zákazník nohy tři, přičemž ta třetí je atypická a neexistuje na ni kopyto. :o)

  před 17 lety | reagoval [98] Arthur Dent [99] Arthur Dent
 98. Arthur Dent #98

  #97 Máco, V tom případě je tedy cca 80% lidí třínohých s atypickou nohou :)

  před 17 lety | reagoval [101] Máca
 99. Arthur Dent #99

  #97 Máco, Je tu ještě jeden problém… A ten je skryt v tom „jak dosáhnout nižšího zastoupení MSIE“. Jsem přesvědčen o tom, že je to snaha poněkud „socanská“ a že si trh rozhodne sám, ale nešť. Celé mi to připomíná situaci s videem na konci 80. let (to ještě většina diskutujících nebyla na světě, takže by si to měli najít ve Wikipedii) – byly tři systémy: VHS, Beta a Video2000. O tom, který byl technicky nejlepší, měli odborníci jasno – bylo to Video2000. Trh ovšem rozhodnul jinak a výrobci, kteří řekli, že oni ten nekvalitní shit VHS podporovat nebudou a budou své filmy vydávat na V2000, skončili rychleji než V2000… A mohli být tisíckrát přesvědčeni (oprávněně) o kvalitě V2000. A s přesvědčenými „FF only“ producenty to dopadne stejně – buď budou dělat verzi pro „kvalitní“ a verzi pro „rozšířený“, nebo skončí.

  před 17 lety | reagoval [115] Máca
 100. JPAS. http://strzibny.name #100

  avatar

  No nevím nevím, homosexuálové jsou menšina a Internet Explorer zase většina, tady si to někdo popletl ?

  před 17 lety
 101. Máca #101

  #98 Arthure Dente, Přesně tak! :o) A co hůř, spousta z nich by si to mohla dát bez následků odoperovat… ale dokud jim někteří ševci budou šít boty (za stejné peníze jako dvounohým, ačkoliv to stojí více času a materiálu), tyto lidi nic k operaci nenutí. :o)

  To už se ale dostáváme do oblasti filosofie: je deformita deformitou, jestliže je jí postiženo 80% populace? Máme-li v populaci 80% lidí vážících přes 140 kg, co to znamená – že máme 80% obyvatel s těžkou obezitou, nebo že máme 20% obyvatel s těžkou podvýživou? :o)

  před 17 lety
 102. Mstitel s listickou #102

  Pokud si pamatuji, melo na me upozorneni „pouzivejte bezpecnejsi prohlizec, treba Firefox nebo Operu“ presne opacny efekt, nez je zamysleno, proste jsem okamzite videl rude. To nic nemeni na tom, ze IE je shit, ale zkratka ho pouziva porad jeste 85% surfaru, takze kvuli tomu, ze MY uz vime, ze minimalne Firefox je mnohem lepsi a suprove kustomizovatelny, nema smysl nekomu JINEMU naznacovat, ze je idiot, a delat stranky jen pro „alternativni“ wwww zjevovace. Protoze takhle to proste neni – ne kazdy clovek ma cas a zajem si vyzkouset a seznamit se duverneji (o sve vuli) s vyhodami FF nebo Opery. Kvuli tomu jeste nemusi byt hloupej, pouze trochu neopatrnej a internetove nenarocnej. Hloupe jsou pouze nektere propagacni metody. A samozrejme upe nejvic shitovej je ten brejlatej cicmunda z Redmonda. Pamatujte moje slova : OPEN SOURCE JE VZYCKY LEPSI nez profit-source. Protoze je flexibilnejsi,protoze to lidi delaji z nadseni a nehledej na pracovni dobu, plat apod. Proste protoze je OPEN, zatimco vsechno zavreny je zatuchly.

  před 17 lety | reagoval [103] David Grudl
 103. David Grudl https://davidgrudl.com #103

  avatar

  #102 Mstitle si listickou, jistě, GIMP je lepší než Photoshop, protože je open. Sice neumí pracovat se CMYK, ale to nevadí, je open. Neumí mraky dalších věcí, jenže co na tom, vždyť je open a to je hlavní. Open je nej!

  před 17 lety
 104. HejTi http://internet.blog.cz/ #104

  Souhlasím s Pixym.

  Prosím nekamenujte mě:
  V neděli jsem trochu promazával strejdovi (je mu přes 60let) plochu, aby se v tom dalo vyznat. Když jsem došel k ikonkám modrého éčka a červené lištičky. Chvíli jsem zaváhal. Zeptal jsem se, jestli tuhle ikonku (s červenou lištičkou) používá. Zavrtěl hlavou a ikonku jsem smazal.

  Jinak sám používám téměř výhradně firefox (na email teda používám k-meleona, ale to jen čistě kvůli tomu, že ve FF mám domovskou stránku about:blank a v K-Meleonu gmail.com). S IE7 (které se doufám co nejdříve rozšíří a ještě více doufám, že se všichni naučí ho bezproblému používat) už nemám v rukávu jediný důvod, proč by ho BFU neměl používat (ono ani s IE6 jsem jich moc neměl) – ať si používá IE, ať si používá FF, ať si používá Operu, když mu sedne… Hlavně když tu není pouze jeden a dobře se mu surfuje…

  před 17 lety
 105. Andrew #105

  Davide, ty ses hodně nudil a neměl jsi co číst, že? A nebo rád provozuješ sebetýrání, že jsi dal takový článek na svůj web. ?

  před 17 lety
 106. Petr Stříbný http://stribny.name #106

  Absolutně souhlasím s článkem, bravo! Lituju ty, kteří nepochopili nebo nechtějí pochopit.

  P.S: Proč byla zamčená diskuse?

  před 17 lety
 107. David Majda http://www.majda.cz/ #107

  avatar
  před 17 lety | reagoval [150] pixy
 108. Arthur Dent #108

  Silně mi to tu začíná připomínat debatu o závislosti doby čtení článku na počtu slov :)

  • „Takže ty tvrdíš, že homosexualita je jako používání IE?“
  • „Ne, to netvrdím…“
  • „Takže podle tebe je Firefox špatný!?“
  • „Ne, ani to netvrdím…“
  • „Přeci sám víš, že IE nedodržuje standardy!“
  • „Ale o tom tahle debata není!“
  • „Tak co máš proti homosexuálům?“

  Ano, DGX, máš pravdu. „Nerozumí, ale musí si komentnout!“ :)

  před 17 lety | reagoval [109] Pavel Kout
 109. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #109

  avatar

  #108 Arthure Dente, Všemu se smála, všemu — jenom aby ten zlatej zub byl vidět.

  před 17 lety
 110. Tomas #110

  Vymítit je od slova vymést, ne od mýtina ? Taky jsem tomu na základce odporoval, ale nakonec jsem povolil ;/

  před 17 lety | reagoval [118] ShadoW
 111. Cubicula http://1art.cz #111

  Tendle clanek dam rozhodne precist programatorum u nas v praci, mam pocit ze jeden je homosexual ?

  před 17 lety
 112. wayfarer http://wayfarer.bloguje.cz #112

  avatar

  Když:

  • „uživatel IE = homosexuál“ (a já jím být přece nechci, je to nezdravé, nečestné a nesportovní a Mirek Dušín by jistě nesouhlasil, protože jde o objektivní zlo)

  potom je jistě správně

  • uživatel Opery = heterosexuál (nejlepší, nejrychlejší, nejbezpečnější, nejčistši a jediná správná cesta)
  • uživatel Firefoxu = zoofil (nejlepší, nejrychlejší, nejbezpečnější, nejčistši a jediná správná cesta?)

  Podle podobného klíče bychom se mohli dostat i k dalšímu:

  • uživatel betaverzí = pedofil
  • uživatel starších verzí = gerontofil

  Celá konstrukce výše vychází z předpokladů, že:

  1. IE představuje pro docela velkou část populace ztělesněné zlo
  2. homosexualita představuje pro docela velkou část populace ztělesněné zlo
  3. ztělesněné zlo = ztělesněné zlo >> IE = homosexualita
  4. svět nevnímáme černobíle

  Mám strach, že sám jsem velice sexuálně nevyrovnaný. Betaverze používám, IE používám, operu 3.0 jsem si nedávno oživil z mrtvých jen tak pro zajímavost (může být praktická gerontofilie předmětem zájmové činnosti? ). A FF se mi taky občas dostane do pařátků…asi jsem all-inclusive-fil

  BTW: Opera 3.0 je Vista Compatible

  před 17 lety | reagoval [160] jakub
 113. votok #113

  opět zábava a myšlenka v jednom balení! Jen tak dál PANE bloggere.

  před 17 lety
 114. Roj http://roj.bloguje.cz #114

  avatar
  [smazáno] Tak ja mel vcera pripraveno asi deset odpovedi na nejzasadnejsi otazky vesmiru, tay mezitim zavrel komentare, taxem to blogl. A ty to ted zas otviras ?

  Pokud mate IE nebo mozillu, špek pro vás zde:
  http://roj.bloguje.cz/…tartovan.php

  Opeřenci jen na vlastni nebezpeci! ?

  před 17 lety
 115. Máca #115

  #99 Arthure Dente, Web má nějakého autora. Autor vytvoří web podle dohodnutých standardů a řekne: „Tenhle web je vytvořen podle dohodnutých standardů a já ručím za to, že půjde přečíst v prohlížeči, který se těmi standardy řídí. Pokud chcete používat prohlížeč, který standardy neuznává, nemohu vám funkčnost svého webu zaručit.“ V čem je to socanský přístup? Vždyť jakýkoliv systém stojí a padá na tom, že se lidi drží dohodnutých standardů – soustavou SI počínaje a občanským zákoníkem konče.

  Prosím, uznávám, že cirka 70% lidí stále ještě používá různé verze Microsoft Internet Exploreru. Ale je to příčina, nebo důsledek? Děláme stránky pro MSIE kvůli tomu, že ho má 70% uživatelů? Nebo je to tak, že 70% uživatelů stále ještě má MSIE, protože pro něj děláme stránky? Používalo by tolik lidí MSIE i tehdy, když by v něm šla pořádně přečíst jenom stránka Microsoftu?

 116. Roman http://www.c64.sk #116

  avatar

  V poslednom case mam problem odoslat tu komentar. ;-/ Buď je to moc dlhé, alebo nedávam pozor a neodošlem to 2 krát? Neviem.

  Takze este raz v skratenej verzii. Robim weby vyse 10 rokov, prezil som prvu svetovú prehliadačovú.. a bol som celkom rád že nastúpil internet explorer. NN.4.7 mal totiž veľmi úbohú podporu CSS a celkovo optimalizovať preň sa postupne stávalo čoraz väčším utrpením. Odvtedy robím všetky weby na IE a testujem na ostatných dostupných browseroch. Hackom sa zásadne vyhýbam, aj keď niektoré tie viac menej neškodné (ako 1% hack) občas použijem. Písať weby len s použitím Firefoxu alebo Opery a až dodatočne ladiť pre IE, je podľa mna mladícka nerozvážnosť. Nakoniec to naozaj končí roznymi zúfalými hackami a zbytočnou nervozitou. Priznávam, občas som si zanadával aj ja, hlavne v prípade štýlovania formulárových prvkov.. ale je to len a len moja chyba, pretože ako hovoria múdre hlavy.. formulárové prvky by sa nemali štýlovať ?. A čo sa týka používania funkcií ktoré iné browsery nepodporujú, alebo podporujú zle, to je ako prísť na pumpu tankovať a autom na plynový motor, a chcieť natankovať. Áno, ste šetrní, moderní a hlavne ekologickí, ale napriek tomu väčšina ľúdí zatiaľ jazdí na tých smradlavých bezniňákoch a nafťákoch.

  před 17 lety
 117. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #117

  avatar

  #115 Máco, Používalo. Už o tom psal Pixy. Naprostá většina z nich považuje Internet Explorer za synonymum Internetu — oni pak tvrdí, že mají „Internet“ na desktopu a skutečně tomu věří.

  Když manželka začala používat můj iBook, musel jsem jí vysvětlit, co to je opravdu ten Internet, co je to prohlížeč a že má jako prohlížeč používat Safari a ten to modré „éčko“ — to že není Internet, ale jenom jeho prohlížeč (a podotýkám, že v zaměstnání pracuje s počítači už nějakých patnáct let). Stejně si nemyslím, že rozuměla naprosto všemu, co jsme jí říkal, ale od té doby Safari používá (možná jen proto, že jsem se o existenci IE5/Mac takticky ani nezmínil).

  Prostě takhle to je…

  před 17 lety
 118. ShadoW #118

  avatar

  #110 Tomasi, Ne, není, viz http://cs.wikipedia.org/…n%C3%A9_rady#…. Paní učitelka asi lhala. ?

  #60 pixy, Ne každý, kdo poprvé pracuje s počítačem, začne s Internet Explorerem.
  Příklad: můj 62letý otec, který nikdy nic s počítačem nedělal. Nainstaloval jsem mu na jeho notebook Windows XP a Mozillu Firefox, smazal všechny ikonky IE a s vážnou tváří pověděl: „Přes tuhle oranžovou lišku se dostaneš na Internet.“ ?

  před 17 lety | reagoval [148] Miloš
 119. Lokutus #119

  Hezký článek a hezký flame. Jen škoda, že ty stokrát opakované pravdyIE sukzzzz a FF rulezzzz začínají nudit.
  Ještěže realita neskáče, jak webdesigneři pískají.

  Ad. Roj: Budeš rušit podporu IE? Sorry, nějak jsem si na tvém webu podpory IE nevšiml. Mohl bys mě trochu nasměrovat ať vím, o co jsem přišel? Dík.

  před 17 lety
 120. Arthur Dent #120

  #115 Máco, Kdyby autor vytvořil web a řekl: „Dodržuje standardy, tak ho v prohlížeči, který tuto standardy rovněž dodržuje, uvidíte“, tak není problém. Problém je v tom, že někteří kušní dál o „nutnosti přesvědčit“ uživatele v zájmu Obecného Dobra. Problém je ve snaze ignorovat realitu a řídit se zbožným přáním. TO je problém. Problém není s realitou, problém je se „sociálními inženýry“, co se snaží realitu předělat k obrazu svému. Problém, o němž píše DGXův článek, je s hordou naivních, zato přesvědčených „bojovníků proti zlu tohoto světa“ – ať už se to údajné zlo jmenuje homosexualita, IE nebo třeba RH :)

  Kdo z vás ještě nepochopil, o čem že je řeč, zvedněte ruku… tak… a teď ji položte mimo klávesnici. Děkuji. ;)

  PS OT: Zdá se to jen mně, nebo i někomu jinýmu, že je tu nápadná korelace mezi věkem, FFfanatismem a Web2.0 nadšenectvím? Alespoň mně ty nicky připadají podobné… Přiznejte se vy všichni, co tak horujete o „nutnosti přesvědčit ostatní, aby nepoužívali IE“ – nejste náhodou i horliví propagátoři slov „Web2.0“ „socioware“ či „aplikační web“? ;)

  před 17 lety | reagoval [121] David Grudl
 121. David Grudl https://davidgrudl.com #121

  avatar

  #120 Arthure Dente, Arthure, tím že na podobné, a hlavně podesáté zopakované nesmysly reaguješ, komplikuješ mi mazání komentářů ;)

  #115 Máco, Děkuji ti za tvůj příspěvek do diskuse, ale už toho prosím zanech.

  Autor vytvoří web podle dohodnutých standardů a řekne: „Tenhle web je vytvořen podle dohodnutých standardů a já ručím za to, že půjde přečíst v prohlížeči, který se těmi standardy řídí.“

  Pokud zákazník něco takového požaduje, tak je to zcela v pořádku. Ale v praxi se na weby uplatňují zcela a naprosto jiné požadavky. Akademická diskuse o nesmyslech sem nepatří.

  před 17 lety | reagoval [122] Arthur Dent [136] Máca
 122. Arthur Dent #122

  #121 Davide Grudle, Promiň, nedošlo mi, že jsi taky hnusný cenzor co nesnese jiný názor ;)

  před 17 lety | reagoval [123] Pavel Kout [126] David Grudl
 123. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #123

  avatar

  #122 Arthure Dente, David je ještě mnohem horší, Arthure ? Jako blbec ručně pečlivě vyplním číslo komentáře (v Safari to automaticky blbne, protože David bojuje proti jeho uživatelům) a když na to čumím v preview, tak zjistím, že David mezitím zeditoval komentáře a já reaguju na něco úplně jinýho ?

  před 17 lety | reagoval [127] Arthur Dent
 124. jakub #124

  avatar

  #8 Davide Grudle, me se clanek libi,

  taky se musim usmat nad tim, jak to spousta lidi desne zije, jako kdyby snad na tomhle stala a padala myslenka internetu a jeho dalsi rozvoj – je to k smichu a bez nejakych skrupuli rikam i OMEZENOST

  jestli se nekomu nelibi, ze musi optimalizovat – at se na tu praci vyprdne a jde treba hackovat

  pouzivam IE, Mozillu, Operu, popravde ty druhe dve hlavne kvuli testovani – a co? a nepos**u se z toho.

  Zaroven nikomu netlacim ten jediny spravny, dobry a jedinecny. Drtive vetsine uzivatelu je interpretace te ktere css vlastnosti a sedesati dalsich nuanci uplne jedno. Ze si tady nektery „slecny“ maj potrebu plakat na rameni – to uz je tak stary a ohrany az to boli. Todle je problem WEBDESIGNERA a vicemen svou tupost tlaci na uzivatele, aby svuj problem vyresil.

  před 17 lety
 125. milda #125

  no nevím, jestli to je vtipné, spíš bych to zařadil to rádobysrandy za každou cenu hraničící s trapností, ale rozhodně to dokazuje něco o inteligenci autora…
  ale co, právě dokazujeme, že to úspěch má, protože na to reagujeme… aneb jak se chytit na lep, který nelepí…
  :m)

  před 17 lety | reagoval [128] jakub
 126. David Grudl https://davidgrudl.com #126

  avatar

  #122 Arthure Dente, srovnej si komentáře v RSS čtečce a co jsou tu na webu, dobrých deset jich chybí! A to i s vědomím, že pokaždé, když smažu komentář, tak Bůh zabije kokoťátko ;)

  před 17 lety | reagoval [129] Arthur Dent [131] Roman
 127. Arthur Dent #127

  #123 Pavle Koute, Ano. A proto odteď budu reagovat jen na známá čísla! Totéž se mi totiž stalo včera večer, kdy jsem reagoval – a najednou koukám, že ten komentář má číslo o čtyři nižší. Nejvyšší čas založit antidgx blog :)

  před 17 lety | reagoval [133] Pavel Kout
 128. jakub #128

  avatar

  #125 mildo, no otazka co je fakt trapne – jestli ten kotel rychlokvasenej webdesigneru, kteri jsou schopni omylat tu strasnou nevyhodnost delat pro IE (pac IE neni narozdil od FF supercool browser – mimochodem ti strizlivejsi vedi i o kiksech FF a jakoze stoji za to ;) )

  nevidim na davidove ironii nic spatnyho a v tom kvantu desne cool „na tema IE je out“ clanku mi tahle uvaha prijde jako konecne rozumny nazor …

  před 17 lety | reagoval [132] numero
 129. Arthur Dent #129

  #126 Davide Grudle, No, na webu má můj komentář teď číslo 124, v RSS čtečce je to jako „9398“… Fakt jich dobrejch deset chybí! :)

  před 17 lety | reagoval [130] David Grudl
 130. David Grudl https://davidgrudl.com #130

  avatar

  #129 Arthure Dente, neříkám, že přesně deset, ale cca ?

  před 17 lety | reagoval [133] Pavel Kout
 131. Roman http://www.c64.sk #131

  avatar

  #126 Davide Grudle, Aha takze ten moj komentar prvy bol asi zmazany lebo obsahoval slovo IE je shit? Skoda, zda sa mi ze bol lepsie napisany ako tento druhy.

  před 17 lety
 132. numero #132

  avatar

  #128 jakube, Zatím jsem se s FF chybami nesetkal, ale stačí mi když o nich někdo píše.

  před 17 lety | reagoval [134] Pavel Kout [157] jakub
 133. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #133

  avatar

  #127 Arthure Dente,  #130 David Grudl V tom Brně taky musejí mít všechno… už tam mají i Bermudskej trojúhelník ?

  před 17 lety
 134. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #134

  avatar

  #132 numero, V klidu a bez rozběhu — co třeba mizející horizontální bordery seznamů anebo vertikální bordery tabulek?

  před 17 lety | reagoval [135] Arthur Dent
 135. Arthur Dent #135

  #134 Pavle Koute, A už opravili to, že při nějakém složitějším pozicování se prvek vykašlal na okraje, odsazení a zarovnání a k rozumu přišel až s „border:1px“ v barvě pozadí? :)

  před 17 lety
 136. Máca #136

  #121 Davide Grudle, OK, fér přístup, už do toho nebudu rejt. :o) Jenom bych podotkl, že tady jde celou dobu o soukromý web a „zákazník“ jaksi není u soukromého webu směrodatná veličina. Takže asi takhle: pokud chce webdesigner dělat práci navíc a má z toho dobrý pocit, je to jeho věc. A pokud chce autor soukromé stránky přestat podporovat MSIE a doufá tím přesvědčit tím své čtenáře, aby zkusili jiný browser, je to TAKY jeho věc. Tak prosím – ať jim oběma slunce svítí a fousy rostou k větší slávě císaře pána. :o)

  před 17 lety | reagoval [139] David Grudl
 137. Radek Hulán http://hulan.cz/ #137

  avatar

  Sakra, sakra, takto pěkný flame nedokážu často napsat ani já, a to jsem rozpolcená osobnost, latentní homosexuál používající Operu ?

  před 17 lety | reagoval [138] Pavel Kout
 138. Pavel Kout http://www.webface.cz/ #138

  avatar

  #137 Radku Huláne, No vidíš, k čemu vede autorizace komentářů, a o co díky ní přicházíš ?

  před 17 lety
 139. David Grudl https://davidgrudl.com #139

  avatar

  #136 Máco, to je pak ale těžké, víš. Celou dobu, tj. od začátku, tu jde o to, že lidé mají určité preference a nechtějí a třeba ani nemohou je změnit, prestože někdo jiný na ně tlačí, nebo jim dokonce vysvětluje, že jejich preference nejsou správné. A ten nutič je ignorant, protože za jediné správné považuje své preference, aniž by se pokusil respektovat, že ten druhý je má jiné.

  O to tu celou dobu jde. O nic jiného.

  A dosaď si do toho jakékoliv preference, sexuální, softwarové, oblíbenou RSS čtečku, oblíbený OS, cokoliv.

  před 17 lety
 140. dond #140

  Davide (tedy otázka by měla směřovat na Filipa, snad tu taky někde je), kdy bude tahle verze KS k dispozici? Samozřejmě předpokládám, že bude k mání pouze jako „enterprise“ varianta… Opravdu luxusní. ?

  před 17 lety | reagoval [142] Arthur Dent
 141. VogonX #141

  avatar

  Arthur máš nejaký blog? Lebo máš veľmi zaujímavé názory (bez irónie pochopiteľne), podobné ako moje ?. Rozmýšľal som, či sa opýtať na link a to socioware ma dorazilo – málokedy narazím na niekoho, komu by sa ta stupidita nepozdávala. Aj keď vogonov asi veľmi nemusíš, nakoľko ti zdevastovali planétu, kľudne môžeš ten link na svoj blog napísať ? Maj sa, VogonX

  před 17 lety | reagoval [142] Arthur Dent
 142. Arthur Dent #142

  #140 donde, To je betaverze doplňkových modulů pro tarif „luxus“, konkrétně „Nechápu o co ti jde, ale udělal se mi na to názor…“

  #141 VogonXi, Ne, nikdy jsem žádný blog neměl a nemám! Nevím o čem hovoříš, to jsou všechno pomluvy a lži! ;)

  před 17 lety
 143. VogonX #143

  avatar

  Neskoro, google vracia na dotaz „arthur dent site:cz“ ako prvú stránku homepage niekoho, koho nick je Arhur Dent a myslím, že až tak veľa vás nie je ?. Škoda ale, že si doblogoval

  před 17 lety | reagoval [144] Arthur Dent
 144. Arthur Dent #144

  #143 VogonXi, A zkusils „Arthur Dent site:sk“? :)

  před 17 lety | reagoval [145] Lokutus
 145. Lokutus #145

  #144 Arthure Dente, Vidíš, zkusil jsem site:us,uk,au,va,js, ale sk mě nenapadlo. ?
  Kdo by to byl řekl…

  před 17 lety
 146. VogonX #146

  avatar

  To by ma ozaj nenapadlo, že na sme bloguješ :D.

  1. Máš vlastnú dómenu, ako stvorenú pre blog.
  2. (ako som sa na tej dómene dočítal) si autorom bloguje.cz

  Ale ty sa aj tak pre sme rozhodneš. Tak to už hej ?

  před 17 lety | reagoval [147] Arthur Dent [149] David Grudl
 147. Arthur Dent #147

  #146 VogonXi, Nojo, takový už je život. Přesunul jsem se, v Česku to už stálo za starou Bellu… :) Jen přemýšlím, jestli je možno někde psát bez toho, aby byl člověk osočen z „blogování“… ;)

  před 17 lety | reagoval [152] VogonX
 148. Miloš #148

  avatar

  #118 ShadoWe, To není oranžová „ližka“, ale PANDA ČERVENÁ – http://www.zoopraha.cz/lexikon.php?i=53

  před 17 lety | reagoval [149] David Grudl [155] ShadoW
 149. David Grudl https://davidgrudl.com #149

  avatar

  #146 VogonXi, šel na SME, aby omrkl konkurenční systém a zkopíroval všechny šikovné vychytávky, které bloguje.cz nemá. Tedy nejde o blogování, ale prachobyčejnou průmyslovou špionáž. V každém článku je proto zakódované tajné sdělení, které drtivá většina čtenářů nepochopí.

  #148 Miloši, a tohle je kojot.

  před 17 lety | reagoval [152] VogonX
 150. pixy http://www.wellstyled.com #150

  #107 Davide Majdo, > To mi fakt nedá a sebestředně si odpověď k tomu příspěvku musím ocitovat i tady:

  Ach bože. Kdyby se u nás maturovalo ze základních civilizačních návyků, jako třeba porozumnění smyslu psaného textu, to by bylo rázem kanclů prázdnejch.. Až se jednou dobře vyspíte, zkuste si ještě několikrát přečíst, co dgx vlastně napsal. Možná popatnácté, možná až potisícístopatnácté zjistíte, že to, co tvrdíte v první větě tohohle příspěvku, dgx ve skutečnosti nikdy nenapsal.

  A potom, možná za pár let vám dojde, že když někdo říká „myslet si o A, že je blbé, je totéž, jako si myslet, že je blbé B“, ani trochu tím netvrdí, že „A je blbé“ nebo že „B je blbé“. Ba dokonce ani neříká, že by A nebo B blbé nebylo. Nemluví totiž o vlastnostech A ani B, ale O TĚCH, kteří o vlastnostech A/B něco říkají. A to je zatracený rozdíl.

  Bohužel to ani vám, ani třem čtvrtinám „diskutujících“ u toho článku pořád ne a ne dojít.

  před 17 lety | reagoval [158] jakub [161] David Grudl
 151. Lukáš Chadraba #151

  avatar

  Sorry, ale jsi dement. Homosexualita je normální.

  PS: A já homosexuál nejsem, tak aby jste mne tam neřadili po tomto příspěvku.

  před 17 lety | reagoval [152] VogonX [161] David Grudl
 152. VogonX #152

  avatar

  #147 Arthure Dente, No, dá sa písať aj na papier, to už z blogovania obvinený nebudeš, avšak myslím, že to veľa ľudí neuvidí ?. Nechápem ale, čo máš proti blogom, veď sú cool, in, rulezzz…

  #149 Davide Grudle, Už dva dni je hľadaný interpolom, asi mu na to prišli.

  #151 Lukáši Chadrabo, Ty nie si normálny, prepáč, ale toto je už choré. Ide ti o flame alebo prečo to robíš? (nápoveda, prečo som tak vyletel je v diskusii)

  před 17 lety
 153. wnc http://www.wnc.cz #153

  avatar

  No 40% nepředělatelných IEčáků je rozhodně větší podíl, než 4% homosexuálů. ?

  před 17 lety
 154. Ondra #154

  Hmm…
  mě by jenom zajímalo kdy nastává doba přechodu z IE na FF.
  (Přechod na homosexualitu je většinou kolem 14 let.)

  Mimochodem:
  Už se někomu stalo, že by se po používání FF vrátil k IE ?
  Nebo z Maca na PC?

  před 17 lety | reagoval [156] Arthur Dent [159] jakub
 155. ShadoW #155

  avatar

  #148 Miloši, Připadá ti snad tohle jako panda červená? ?
  (Už ze samotného názvu Firefox je jasné, co to je za zvíře.) ?

  před 17 lety | reagoval [162] Miloš
 156. Arthur Dent #156

  #154 Ondro, Ano, velmi rád jsem se z Maca vrátil k PC. Applovské „jiné myšlení“ není kompatibilní s mým. A od FF jsem se rád přesunul zpět k Mozilla Suite, která mi jde líp do ruky. Jo a od Opery jsem se kdysi vrátil k IE… :)

  PS: Na homosexualitu se „nepřechází“ a už vůbec ne ve čtrnácti letech. Homosexualita se přeci kupuje v lékárně!

  před 17 lety
 157. jakub #157

  avatar

  #132 numero, nuze ondrasi – az budes resit problem s cachi, tak si vzpomen ;) (btw: to, ze jsi se nesetkal, me nejak ani nezarazi ;))

  před 17 lety | reagoval [168] numero
 158. jakub #158

  avatar

  #150 pixy, pixy, ja se obavam, ze pokud nekdo nepochopil clanek, tak tohle nema sanci u nej padnou na urodnou pudu ;)

  před 17 lety
 159. jakub #159

  avatar

  #154 Ondro, (Přechod na homosexualitu je většinou kolem 14 let.)

  muhehehehahaha prechod na homesexualitu – prosimte jedna se o uvedomeni si sve sexuality a o „vetsinou“ bych si dovolil pochybovat – kazdopadne narozdil od tebe nejsem sociolog ani psycholog, cili to nemohu tak kvalifikovane posoudit …

  před 17 lety
 160. jakub #160

  avatar

  #112 wayfarere, :D souhlas pouzivam IE,Operu,Mozillu v pomeru asi 60,25,24,1

  nechci tim rict, ze jsou takhle dobri – osobne mi funkcne prijde nejvice vychytana opera (prohlizec), ale komplexnosti i s thunderbirdem zase mozilla – u ff postradam pridanou hodnotu – krom supr cool manie, ktera kolem toho fici

  kazdopadne nepotrebuji, aby me nejaky pubescentni jebak masiroval, ze IE shit a ff megaHyperCool

  před 17 lety
 161. David Grudl https://davidgrudl.com #161

  avatar

  #150 pixy, faktem je, že už jsem na určitou hladinu překrucování a nepochopení zvyklý, ale tato diskuse ji posunula zase o pár krůčku dál, a naskytl se mi pohled na zcela nové obzory lidské omezenosti ?

  Doslova se dá hovořit o žních, co komentář, to perla. Třeba tento nový je půvabný #151 Lukáš Chadraba „Jsi dement, protože homosexualita je normální, ale proboha, proboha, hlavně mě nepovažujte za homosexuála.“

  Lukáši, buď klidný, po přečtení tvého příspěvku mě vůbec nenapadlo, že bys byl homosexuál. Spíš buzerant.

  před 17 lety
 162. Miloš #162

  avatar

  #155 ShadoWe, Už ze samotného názvu Firefox je jasné… že není jasné nic. Stejně tak z německého výrazu pro škvora nevyplývá, že je Ohrwurm ušní červ. BTW ty znáš druh lišky „ohnivá liška“? Smiř se s tím, že firefox je panda červenáhttp://www.linuxzone.cz/index.phtml?…

  před 17 lety | reagoval [163] David Grudl [165] ShadoW
 163. David Grudl https://davidgrudl.com #163

  avatar

  #162 Miloši, o čem chcete diskutovat? Marketingové oddělení Firefoxu vymyslelo, že „Firefox“ je panda červená, chápu je, pandy patří mezi oblíbená zvířata. Ale diskutovat o tom, to je jako se přít o „faktech“ ze života Járy da Cimrmana, Franka Borlanda, nebo aktuálně Borata Sagdiyeva.

  před 17 lety | reagoval [165] ShadoW
 164. Majkls #164

  Je škoda, že člověk nemůže říct, když se vám rozpadaj stránky, pořiďte si kompatibilní prohlížeč. Ale asi to bude podobné jako a aplikacema. Pokud píšu něco pro unix, mám jistotu, že mi to poběží s drobnýma úpravama na řadě systémů. Ale běda, jak začnu portovat na windows. Ovšem drobný rozdíl je v tom, že na GUI a API neexistuje obecný standard, zatímco na Web standard existuje. Podobné je to třebas s běžnou rozvodnou sítí. V Evropě jsme se dehodli, že budeme mít 230/400V, zatímco v USA mají panapětí (ani nevím kolik). Alespoň, že tam všude mají 50Hz…

  před 17 lety
 165. ShadoW #165

  avatar

  #162 Miloši, Aha, máš pravdu, příště si ověřím fakta.
  #163 David Grudl Končím s plkáním na téma hnidopišství. ?

  před 17 lety
 166. stefan http://www.webtvor.net #166

  By mě zajímalo jestli někdo produkuje nějaký niterný city k JESPRovi :D a když už jsme u toho přirovnání tak sám občas otevřu IE (na linuxu) protože potřebuju optimalizovat stránky pro tyhle „i-buzeranty“ takže je moc v lásce nemám… ale ze zkušenosti vím, že jsou i mezi nimi dobří lidé takže jsem tolerantní i k „webovým buznám“ :D

  před 17 lety | reagoval [167] jakub
 167. jakub #167

  avatar

  #166 stefane, nic naplat, ale IE je stale vetsinovy – to rikam aniz bych nad tim jasal ci plakal – je mi to jedno – v tomto pohledu mi takto neuveritelne napadite a expresivni prirovnani uzivatelu IE zavani trosicku nejakym latentnim komplexem ;)

  před 17 lety
 168. numero #168

  avatar

  #157 jakube, A jo, ty mizející bordery, tak to už jsem měl tu smůlu. Ale s kesovanim jsem jeste problem neresil – jdu si o tom neco naiit.

  před 17 lety
 169. numero #169

  avatar

  Nejvíc mě na tom děsilo že ve škole (kde byli nějaké staré FF) to nejelo a doma mi to jelo.

  před 17 lety
 170. SuE http://suewebik.net #170

  a já zdaleka vedu, protže nejen že jsem nepochopila článek (boť nemám obavu z „přechodu na homosexualitu“ asi), já jsem nepochopila ani diskusi .. ale názor, názor mám a né že ne.

  před 17 lety | reagoval [171] jakub
 171. jakub #171

  avatar

  #170 SuE, tento prispevek vnimam jako jeden z nejprinosnejsich do teto diskuze .. rika mnohe i kdyz vlastne nic :D

  před 17 lety
 172. paranoiq #172

  pointu článku jsem nepochopil – asi je na mne moc hulánský

  před 17 lety | reagoval [173] jakub
 173. jakub #173

  avatar

  #172 paranoiqu, to je zajimave, mam za to, ze pro kazdeho, pro koho webdesign nezacina a nekonci otazkou otpimalizace vystupu aplikace, to musi byt ta spravna spetka suche ironie …

  kazdopadne verim, ze ze pro radu lidi je to nad ramec uzkeho zorneho pohledu na realitu …

  před 17 lety | reagoval [174] paranoiq [177] jakub
 174. paranoiq #174

  avatar

  #173 jakube, nechci se zaplést do flamu. váš komentář jsem nepochopil. jsem velmi nechápavý člověk. možná mám příliš úzký pohled na realitu, možná příliš široký. rozhodně to sdělím svému očnímu lékaři a psychoterapeutovi. snad mi některý z nich pomůže. rozhodně jsem však pochopil, že spíše než ironií je článek dgx plný demagogie a špatných přirovnání a používá argumentaci nikoliv technickou, ale politickou. ale možná je to pouze přehnaná/nepovedená snaha o ironii…

  před 16 lety | reagoval [175] Roman
 175. Roman http://www.c64.sk #175

  avatar

  #174 paranoiqu, Rozšír si slovník. Je to snaha o alegóriu… ?

  před 16 lety
 176. Bubák #176

  Už žádný JESPR — Jediný správnávný prohlížeč Internet Explorer.
  Používejte JESPR 2.0 — Jediný správnávný prohlížeč Firefox 2.0!

  před 16 lety
 177. jakub #177

  avatar

  #173 jakube, kdo chtel pochopil, kdo nechtel, nemusi ;) – neni to vina clanku – webdesign zdaleka neni jen o technice – ostatne clanek reaguje na veci, ktere demagogii davaji naprosto novy rozmer a zcela explicitne tu demagogii ukazuje v plne nahote

  jestli prirovnani sedi/nesedi na 100% beru jako slovickareni

  před 16 lety
 178. Roman http://www.c64.sk #178

  avatar

  OT: Prave som dosiel domov kde na masine este nemam IE7 a akosi mi ten divny a mierne nepohodlny interface s refreshom napravo od adresoveho policka a chybajucim „open link in new tab“ v kontextovom menu zacina chybat ?

  před 16 lety
 179. Miloš #179

  #84 Honzo, No já ti konkrétně řekl, přoč ho za šunt nepovažuji, ty píšeš jen svou domněnku. Ale no problem.

  před 16 lety
 180. Michal #180

  avatar

  Web za 2 hodiny ?! ? to musí stát za to. Já nedělal projekt kratší dobu než 3 týdny.

  před 16 lety
 181. blesk http://bleskmm gmail com #181

  Hele Dave, nevim nevim, ja mam jediny duvod proc nepouzivam MSIE (ani sem to nezkusil)… Nejak nebeha na operacnim systemu, ani Mac OS X, ani linux, solaris, bsd… proste nikde… Jinak bych mu dal fair sanci jako sem to udelal s operou ?… Jo a ze tam nic nefunguje… No, az se jednou dokopu udelat si vlastni stranky tak zadny banner, proste napisu neprohlidnes si to, mas blby prohlizec a neminim to resit ?… Jinak hehe… dobre zapruzeni…

  před 16 lety
 182. Daniel Čech #182

  :D – opravdu jste mi zpříjemnili večer. Mluvím o komentářích ke článku. Díky nim jsem zase o něco moudřejší, zdá se mi jako by se tu sešla všechna blbost světa. Výrok „Sorry, ale jsi debil. Homosexualita je normální“ nebo dokazování že autor weblogu je lenoch stěžující si na IE mě dostaly. Pár věcí mě také zozesmutnilo:

  1. Pixy > BFU jsou všude kolem nás.
  2. BFU mi nevadí pokud jim zrovna nemám vysvětlit něco kolem PC ale na blbost jsem alergický a spousta komentářů blbostí přímo září a jak jsem si je tak pročítal zdálo se mi že „blbci“ jsou na tom nmohem lépe než já. Oni mají svoji pravdu, neuvědomují si, že se VŽDY mohou mýlit a tak sem plácnou nějaký svůj blbábol a způsobí tak duševní trauma spoustě inteligentních lidí (zatímco oni jsou proti podobným věcem nejspíš imunní) jež se jim zcela zbytečně snaží vysvětlit jak se věci mají.

  Takže .. ne! Nemáte pravdu! Já ji také nemám, a autor už vůbec ne – nějaké kecy o tom, že se má homosexualita léčit. Bože tady to upadá. Tak nedělejte weby když se vám nelíbí, že lidi používaj explorer. Co má co dělat homosexualita s používáním MSIE??? Sorry, ale jsem debil :) takže posledních 25–26 řádků neberte vážně.

  před 16 lety
 183. Tomáš Herceg #183

  avatar

  Zaráží mě, jak si někdo může dovolit tvrdit, že stránky by se neměly dělat pro Explorer. Takové lidi bych vůbec k webdesignérství nepouštěl, nemají tam co dělat. Weby jsou pro uživatele a pokud se mi někde napíše, že mám špatný prohlížeč a že si mám stáhnout to a to, tak jdu pryč. Webdesignér má dělat stránky tak, aby fungovaly v jak v Exploreru, ve Firefoxu, tak i v Opeře, které používá nejvíc lidí. Samozřejmě je dobré brát ohledy i na ostatní prohlížeče, ale také trochu na mobilní zařízení. Nezdá se to, ale dost lidí si weby prohlíží z PDA. A ubývat jich rozhodně nebude.
  Je to jako kdybyste zakázali na silnicích jezdit jiným autům než BMW, protože ostatní jsou horší. A to je navíc nesmysl až na půdu.
  Web je pro lidi a lidi používají různé prohlížeče.
  Veškeré nadávání na cokoliv od Microsoftu je jen jakási podivná „nálada ve společnosti“. 99% takových lidí Microsoft ani jeho produkty ve skutečnosti nevadí. Akorát si nechali vsugerovat od ostatních, že je špatný. Takoví nadávají na Microsoft, protože Windows má chyby a jsou na něj viry atd. Ale psychopatům a „hovadům“, kteří ty viry píšou, jsem nikdy nikoho nadávat neviděl.
  Já osobně Internet Explorer používám hodně dlouho, Mozillu i Operu mám pouze na testování webů. Explorer mi nevadí a za posledních pár let si na Microsoft ani jeho produkty nemůžu stěžovat.

  před 16 lety
 184. Peane http://www.peane.cz #184

  joj takto je hustýýýýýýýýýý

  před 16 lety
 185. rerich #185

  hehe tak tady je tech komentářů fak mraky.

  no tak abych se taky přidal tak vám sem taky něco pošlu:

  myslim si že každá vebová prezentace by měla bejt napsaná tak aby jí všechny prohlížeče prohlíželi víceméně stejně(správně). od toho tu máme standarty. každej web v síti by měl bejt zobrazitelnej i prehistorickejm prohlížečům. kdo dělá weby jen pro Firefox je ignorant a ve webdesignu se doufám nikdy neuplatní. spravně napsaný sémantický web přístupný všem(poloslepejm, barvoslepejm, lidem s hodně starym softem) je nesrovnatelně lepší než web napsanej pro jednu verzi jednoho prohlížeče??? jak by mohl takovej web vypadat třeba za pět let na novějších prohlížečích. nemyslim si že IE, FF ani opera tu musejí být věčně. narozdíl od standartů.

  a k tomu co já používám:
  sice je pravda že IE mi ve spoustě věcech nesedí(prohlížení v panelech považuji za nepostradatelné a že ho špioni od microsoftu dokázali oprásknout až ve verzi 7 tj. asi s petiletym zpožďenim to nedokážu pochopit) používám FF a jsem s ním spokojenej ale musim uznat že v současné době jsou IE, FF i opera na podobné úrovni.

  a k úvodnímu článku:
  je hezké že si si tady takle utahuješ ze zaostalejch Křestanskejch konzervativců a nácků + idiotů co nechápou že člověk si může prohlížet web jak chce. kdy chce a čim chce, ale já osobně bych možná zvolil trošku lehčí formu. protože jak sám vidíš ne každej nutně musí tohleto pochopit.
  jinak peknej web ;o) pochvala

  před 16 lety
 186. Paželv http://pazelv.bloguje.cz #186

  avatar

  Napadla Tě vůbec ta strašlivost, že někdo může být homosexuál a ještě ke všemu používat IE?!
  To jsem třeba já!
  Představuju si ideální školení: někam přijedu se služebním notebookem přes rameno na víkend. Na cestě ze školení píšu z vlaku Vikingu Vikovi SMS, že je mezi námi konec, a zálibně se kochám zbrusu novou Operou na svém klíně ?
  Jedinej problém vidím ve svejch rodičích, kteří si už Vikinga Vika oblíbili skoro víc než mě; ti by ti potom mohli přijít rozbít hubu (ale po vnoučeti by je to možná přešlo).
  A vyléčená homosexuální lobby by pak už jistě protlačila zákaz IE, když protlačila registrované partnerství ?

  před 16 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.