obsahuje nejvíce reklamních ploch

Na navigaci | Klávesové zkratky

Pražáci v Brně: Gastronomický horor

Pražská svoloč v Brně. Hned za Adamovem zapomenou na Opencard a Blanku a začnou mít blbé narážky na malebné Brno.

Třeba: jdeme během Barcamp Brno 2014 na oběd a už to jede, ti, kteří mě považují za Pražáka, nic netuše přede mnou sypou z rukávu na Brno jakožehumory, ti, co mě považují za Brňáka, je sypou tuplem. No a já se snažím Brno bránit, jenže mi v tom značně překáží Brňáci.

Po třech zavřených restauracích konečně zahlédneme pizzerii, která nás vábí otevřenými dveřmi. Nějaký antibrnita prohlásí „jen aby to nebyly dveře od hazlu“ a než mu to stihnu vrátit a ochránit tak čest Brna, naskytne se tento pohled, který už nezachrání ani chlácholivé „to my tak vítáme Pražáky, obloženými mísami.“

Nakonec nacházíme úplně prázdnou restauraci Semilaso. Číšnice se ptá, zda budeme jíst („Ano“) a ihned upozorňuje, že vzhledem k tomu, že je tady tolik lidí, budeme na jídlo čekat hodinu. Načež se Pražáci nechápavě rozhlédnou po prázdné hospodě a já vzdávám další snahu Brno bránit.

Shodneme se na tom, že čekání nám nevadí, na což paní pokrčí rameny a zabručí něco jako „to bude mít kuchař radost“ a následně si rázně sjedná, že objednávat se bude, až ona řekne, a vyrazí naší desetičlenné skupince pro tři jídelní lístky.

Jak se během hodiny ukáže, byli jsme jediná skupinka, která se nenechala větou o čekání odradit, a zkazila tak číšnici s kuchařem poklidnou sobotu. Za což nám kuchař přichystal krutou pomstu. A to je fér.

Mohlo by vás zajímat