nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Pražská tramvajová přestřelka: Netflix a zklamání

„Jak je ten film blbej, tak je drahej!“

The Gray Man je opravdu zoufale nepovedená slátanina, na kterou se podívají jen Pražáci, pro které jediné má hodnotu v tom, že ukazuje, kterak tu Gosling jezdí na černo sockou.

Nicméně děj se do Prahy přesune až po hodině dementní nudy, kterou rozhodně přeskočte, byť se tím připravíte o efektní průlet nad pražským Hlavním nádražím s překvapivým titulkem „Vienna“, o průlet mezi budovami Národního muzea s nápisem „Berlin“ a ještě dříve o pohled na tyčící se sochu Jana Žižky v Baku v Ázerbájdžánu. Tak jsem vám udělal alespoň fotky. Chápu, že u takto našponovaného rozpočtu nezbyl peníz na jeden dronový záběr ze zmíněných měst, holt i Netflix umí šetřit energií když chce, vemte si z něj příklad.

Ale pojďme už k Praze v roli Prahy! Takhle část je famózní. Hlavní hrdinové filmu Blade Runner 2049 do ní vjíždí přímo kolem prodejny U Dvou Akordů bratrů Pacovských, pak následuje přestřelka poblíž Divadla Járy Cimrmana, kde si navíc filmaři hezky pohráli s průčelím domu. Poté se bryskně přesouváme před Rudolfinum, kterému by opravdu slušela fontánka, škoda, že nám ji filmaři nezanechali.

A tam Ryan Gosling naskakuje do tramvaje (konečná Vozovna Bohnice), ve které se sice střílí, ale která z naprosto nepochopitelného důvodu stále jede, dál a dál, Ryan získává podezření, že na dopravním podniku se děje něco nekalého, navíc tramvaji chybí zadní část a jede tak zběsile, až se velkolepě vyseká na Náměstí republiky, ale klid, nikomu se nic nestane a baráky už stihli opravit.

Pak zažijí hrdinové ještě drobnou polízanici před nemocnicí Sv. Mikuláše a tím se Praha loučí, poté jediná další zajímavá věc jsou až závěrečné titulky, kde mám členy rodiny 🙂

The Gray Man Netflix

Mohlo by vás zajímat