nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Proč kvantové bludy prázdní vaše kapsy

Kvantová fyzika v mém chápání dává zajímavější pohled na svět mikročástic, než byly obrázky protonů a elektronů jakožto kuliček, které visely ve škole. Nejsou to kuličky, je to „mlha“. Mlhou zůstává až do okamžiku, než dojde k interakci, která ji donutí se zredukovat buď do podoby částice nebo vlnění.

Tohle chování se netýká jen mikročástic, platí i pro atomy, molekuly atd. Jenže větší objekty zpravidla neustále interagují s okolím, takže jsme zvyklí je vnímat jen jako částice a nepozorujeme interferenci.

Měření není nic jiného než interakce, která donutí mlhu ke kolapsu v souladu s tím, co měříme. Nemá s tím nic společného naše vědomí, to jsou ezo kecy. Vesmír existoval i před námi.

Tohle je samozřejmě pouhý základ. Svět mikročástic je mystérium plné tajemství a záhad. Třeba slavné „strašidelné působení na dálku“, neboli kvantové provázání. Přes všechny nejasnosti ale dává kvantová mechanika přesné předpovědi. Takže vědci se víc soustředí na počítání, než na hledání hlubších smyslů.

Mimochodem to, že dává přesné předpovědi, ukazuje nejen, že je teorie správná a ucelená, ale především, že v ní není ŽÁDNÝ PROSTOR pro ovlivňování psychokinezí, telepatií nebo vysláním přání do vesmíru. Tečka, případ uzavřen. Kvantová terapie, kvantová meditace nebo kvantové čištění je jen čištění vaší peněženky.

Mohlo by vás zajímat