porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

První jiná Poslední sobota

Poslední sobota je každoměsíční setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Znalost Nette Frameworku je výhodou a vstup je zdarma. Tahle Sobota ale byla jiná než předchozí.

Trocha nostalgie: První Poslední sobota proběhla předposlední červencový pátek roku 2008 v Brně. V komorním prostředí se setkal zakladatel budoucího WebExpa, kluk s fobií z počítačů (ale léčil se), jiný kluk, co ještě neslyšel slovo framework, a podobně. Byla to skvělá akce, ze které existuje zvukový záznam, který mám strach si pustit. Očekávám něco na styl Boženky.

Vůbec by mě tehdy nenapadlo, že se z Poslední soboty stane událost s tak dlouhou tradicí.

Od února 2009 se totiž koná Poslední sobota pravidelně každou poslední sobotu v měsíci, střídavě v Praze a Brně. Nebo jinde. Musím zmínit nesmírně vydařenou PS v Bratislavě na lodi s indickou restaurací nebo v Ostravě přímo na ulici Stodolní v baru jménem Ruby ležícím kousek od kolejí.

One more thing: Jakub Vrána na Poslední sobotě. Narozdíl od Billa se setkal s vřelým přijetím ? Photoshopped by @SlavaCz.

Poslední sobota vždycky balancovala mezi hospodskou slezinou a workshopem s programem přednášek. Balanc ne vždy vyšel, často kvůli prostorům, což vedlo k rozčarování. Chtěl jsem proto PS posunout na novou úroveň (nebo jít od toho pryč). V říjnu jsem se potkal s Janou z pražského Hubu a Markem, který tam pořádá setkání Drupalistů, pokecali jsme, slovo dalo slovo a zarezervoval jsem prostor v Hubu pro novou Poslední sobotu. Na leden, při příležitosti vydání Nette Framework 2.

Nová Sobota

Jak to probíhalo se můžete podívat na fotografiích od Fandy Šidáka. Nebál bych se to nazvat malou konferencí: dorazilo cca 140 lidí, čekala je šňůra přednášek završená openspace diskusními bloky. Slidy najdete přímo na webu posobota.cz, brzy se objeví i videozáznamy. Ke konci už jsme byli hladoví jak psi (příště to chce catering) a vyrazili na večeři do steak house.

I v těžké konkurenci všech ACTA a SOPA se nám podařilo s #posobota dostat mezi top hashtagy na klaboseni.cz. A prakticky všechny reakce byly pozitivní, což znamená, že nový formát Poslední soboty měl úspěch.

Budeme v tom pokračovat!

Musím poděkovat Vítkovi za zásadní pomoc s organizací, sponzorovi Klikpojisteni.cz, že do toho velmi odvážně šel, klukům za jejich prezentace, fotografie a videozáznamy. A pochopitelně všem návštěvníkům, kteří dorazili mnohdy z daleka, a dali akci smysl.

Sponzoring

Věčně slýchám, jak firmy těžko shánějí dobré programátory, jací diletanti jim chodí na pohovory, a ptají se mě, jestli bych jim mohl někoho doporučit. Odpovídám: přijďte na Poslední sobotu! Tam je máte všechny pohromadě, stačí je jen oslovit. Znám pár úspěšných firem, které jsou takřka komplet sestaveny z osobností Posledních sobot.

V roce 2010 se stala společnost Skype prvním sponzorem Poslední soboty, pojala to excelentně a udělala si výborné jméno v komunitě PHP programátorů. Pokud chcete oslovit perspektivní lidi, pojďte ji v tom následovat. Stačí mi napsat na email.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. David G #1

  avatar

  Jo a dík patří taky Stařenkovi, že hacknul v Hubu wifi, aby přesměrovávala https://nette.org/ na stránky konkurenčního frameworku Symfony.

  před 12 lety
 2. Ján Jaďuď #2

  avatar

  No ty kráso!

  Nepovedal by som, ze sa #posobota retransformuje na takyto format, myslim si vsak, ze jej to len a len pomoze.

  Su nejake obdobne priestory vo vyhliadke aj v Brne alebo v tomto formate zatial ostane #posobota iba v Prahe?

  před 12 lety | reagoval [4] pixy
 3. pixy #3

  avatar

  To se ti to ale hezky vymklo z rukou. Gratulki.

  (Pozn.: Tento text neobsahuje diakritiku zcela beze snahy ze strany pisatele, soudruhu Latrine.)

  před 12 lety
 4. pixy #4

  avatar

  #2 Jáne Jaďuď, Příště v Krně v Rondu.

  před 12 lety
 5. Olda #5

  Aby to v budoucnu nepřerostlo ve webexpo :)

  před 12 lety
 6. Tomáš Lach #6

  avatar

  Hm. Asi na tu poslední sobotu někdy taky přijdu… Sice moc neprogramuju, ale když už jo tak jedině v Nette ?

  před 12 lety
 7. Jeníček #7

  avatar

  Příště říjdu taky :)

  před 12 lety
 8. Patrik Votoček #8

  avatar

  Video záznam 36. Poslední Soboty – https://forum.nette.org/…ha-28-1-2012?p=3

  před 12 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.