to není žádná legrace

Na navigaci | Klávesové zkratky

Citrónek a Škoděnka

Reklama na Citroën C4 Nejspíš jste zaznamenali reklamní spot na Citroën C4, ve kterém auto předvede taneční kreaci jakožto robot Transformers. Už jsem se párkrát dočetl, že česká verze spotu hodně utrpěla díky necitlivému sestříhání. Stáhl jsem si tedy originální šot a řeknu vám – to se nedá srovnat!

Chápu, jak asi musel český střihač trpět. Pod diktátem zákazníka-blbce, který se rozhodl do 30 sekund narvat co se dá, musel zničit takový fantastický materiál. Vy si jej však můžete vychutnat v původní verzi (QuickTime 6,4 MB, přehrávač).

Parodie na reklamu s Citroënem 2CV Ještě perlička: klukům ze studia X-BAM se podařilo reklamu skvěle zparodovat (WMV, 1,2 MB). Ke hraní vám tancuje populární Citroën 2CV, známý též jako kachna.

Škoda Škody Roomster

A nyní z domácích luhů. Když jsem poprvé viděl studie budoucí Škodovky Roomster, mé srdce zaplesalo. Atraktivní futuristický design, ostré hrany připomínající nová BMW, nezvyklé designérské prvky. Prostě paráda.

Pak jsem ji zahlédl hotovou a původní nadšení se jaksi nedostavilo. Že bych za tu dobu změnil vkus? Vyhledal jsem si tedy původní obrázky a zjistil, že na vině jsou ty malé odchylky, ty drobné kompromisy. Oj, jaká to Škoda.

Škoda Roomster
Škoda Roomster – studie

obrázky jsou z www.skoda-auto.com a kliknutím je zvětšíte

Škoda Roomster
Škoda Roomster – studie

(oj, a jaká tohle Škoda)

Komentáře

 1. nebko #1

  avatar

  Pravda pravda, Rommster vypadal krásně jako návrh, ale hotová verze je taková zvláštní..obzvlášť podivná je při pohledu z boku. Neproporcionálním bočním oknům nějak nemůžu přijít na chuť :-/

  Tu reklamu jsem viděl na zahraničních kanálech už dřív a je o mnoho lepší, než to, co vysílají u nás..každopádně díky za odkaz ke stažení ?

  před 18 lety
 2. rony #2

  Vsimni si, ze pravy horny a pravy dolny obrazok nie je uplne to iste, hlavne si treba pozriet detail bocnych dveri.

  na hornom navrhu je horny okraj prednych aj zadnych dveri (okien) zarovno v style Mini Morris resp. Swift
  a na spodnom je uz okno zadnych bocnych dveri take na styl PAPAmobil resp. pohrebna kara ?

  před 18 lety
 3. rADo #3

  avatar

  Na silnici Roomster určitě bude budit pozornost, tradiční není. A i když se mě i tobě mnohem více líbí studie, masy na to budou mít jiný pohled.

  Věřím, že marketing Škodovky si dopředu udělal mimořádně dobrý průzkum toho, jakou variantu jsou schopni prodat a jak moc konzervativní klientela je..

  Otcové od rodin nechtějí výstřelky, a mládež toho moc nekoupí..

  před 18 lety
 4. rADo #4

  avatar

  Parodie je přesunuta sem: https://web.archive.org/….php/citroen

  před 18 lety
 5. xom #5

  No, ono hodně udělalo upuštění od panoramatického předního skla, které není zrovna výrobně nejlevnější a manažeři se chtěli rozhodně vejít do nižších cenových vrstev, aby měli větší počet potencionálních zákazníků.. Osobně mě mrzí, že byl přepracován i přední nárazník a zrcátka, ne tolik drahé prvky, které by dokázaly autu ještě více vypíchnout určitou odlišnost od jiných.. Ale, jak už říkal rADO, Roomster (pokud se tak bude jmenovat, ale nejspíš ne) rozhodně pozornost na silnici zaujme – je netradiční, i přes všechny kompromisy..

  před 18 lety
 6. Jiří Macich ml. #6

  avatar

  Ta delší verze reklamy běžela i v ČR, ale velmi krátce.

  před 18 lety
 7. Pavel H. #7

  avatar

  Spíše než na Roomster jsem zvědavý na Yeti. Viděl jsem jeho prototyp na Autosalonu a moc se mi líbil. Otázkou ale opět je, nakolik se mu bude podobat konečná verze pro trh… ☹ Futuristická sedadla a integrovaná vyjímatelná GPSka asi těžko zůstanou, ale snad už si moc nebudou hrát s karoserií.

  Jen bych dodal, že si asi těžko dovedeme představit, co všechno omezuje konečnou podobu narozdíl od prototypu. Určitě to nebude jen cena dílů a výrobní náklady. Napadá mě aerodynamika, umístění motoru, bezpečnostní normy – co jsem četl, tak ty nové Euro normy už ani zdaleka neomezují jen množství škodlivin z výfuků, ale třeba taky tvar přední části karoserie kvůli srážkám s chodci…

  Každopádně Škodovce fandím! ?

  před 18 lety
 8. Pitel #8

  Další parodie je Penguoen Je celá dělaná v mocném opensource 3D nástroji Blender a textury v GIMPu

  před 18 lety
 9. czechian #9

  Škoda má moc pěkné studie. Třeba takový Tudor …

  před 18 lety | reagoval [10] David V.
 10. David V. #10

  #9 czechiane, Tudor se mi taky moc líbil – takový Aston Martin Vanquish ve škodováckém pojetí ;)

  před 18 lety
 11. Lokutus #11

  Škoda je umřít

  před 18 lety
 12. David Grudl #12

  avatar

  A co říkáte na tohle?

  Škoda Roomster Coupe – studie
  před 18 lety | reagoval [13] Šlaha
 13. Šlaha #13

  avatar

  #12 Davide Grudle, Zajmal by mě zavazadlový prostor

  před 18 lety
 14. noname #14

  avatar

  moje řeč, když jsem viděl roomster, zajásal jsem a říkal jsem, dejte mi jej a já rozbíjím prasátko. Byla tam spousta věcí, která se mi líbila a kvůli které bych si jej koupil – panoramatické přední okno, posuvné zadní dveře, zajímavá přední maska, střešní podlouhlá okna, velké prosklené zadní dveře, řešení vnitřního prostrou – úchyt sedadel, přístrojová deska atd.
  Byl jsem jeden z těch, co kvůli tomu pěl na roomster chvály, kdo se ptal na to kdy bude atd. a tedy jeden z těch, kvůli kterým se roomster začal vyrábět.
  TI KRETÉNI ale NIC z toho co se mi líbilo NENECHALI! Tohle je prostě Fabia combi. Prostě klasická Fabia (srovnejte si pohled zepředu), a v zadu nasazaná velká kastle, uvnitř taky normální fabka. Ať si to strčí do …
  Mám rád ČR, dávám přednost českým výrobkům kde můžu, budu si teď kupovat auto, ale prostě tímhle mě tak nas… že ode mě žádné peníze nedostanou.

  před 18 lety | reagoval [15] Lokutus
 15. Lokutus #15

  #14 noname, Oproti Fabii zepředu Roomster šilhá. Vypadá jako dementní dítě.

  Škoda peněz.

  před 18 lety
 16. SuE #16

  to citronové video je moooc pěkné, díky za odkaz ?

  před 18 lety
 17. lukas #17

  který se rozhodl do 30 sekund narvat co se dá

  Vzdyt ta puvodni verze ma taky 30 sekund… tu ceskou jsem ale nevidel, takze predpokladam, ze v ni je nejakych 10 sekund preplacano zvasty o slevach?

  před 18 lety
 18. Pavel #18

  avatar

  Co takhle začít vyvíjet automobily na alternativní paliva, případně začít s hybridním motorem? Ropná krize se blíží a Češi splácají i kvůli špatné aerodynamice nového nenasytného žroutíka.

  Opětovně se ukazuje, že jde ekologie stranou! Design automobilu je pro mne nepodstatný, pokud se splní to co píši výše.

  před 18 lety
 19. Martin Zikmund #19

  avatar

  Priklanim se k Jirkovi, ta delsi verze v CR bezela, a ani bych nerek, ze „kratce“… ja ji videl asi 3× a to televizi sleduju … spis teda nesleduju :) ale uznavam, ze jsem na ni proste mohl mit stesti.

  před 18 lety
 20. Bochi #20

  Hm, ten poslední odkaz mi nějak nápadně připomíná Infinity FX ? Že by model Škoda Photoshop?

  před 18 lety
 21. Sodalite #21

  avatar

  A mě se roomster líbí.

  před 18 lety | reagoval [22] Sodalite
 22. Sodalite #22

  avatar

  #21 Sodalite, Už bych měl jít spát – (mně se líbí)

  před 18 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.