během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Derren Brown a principy jeho triků

Říkal jsem si, že by bylo zajímavé pokusit se vysvětlit triky Derrena Browna. Tedy samozřejmě ty, které jsem schopen objasnit. A čtenáři by třeba v komentářích odhalili tajemství dalších kousků.

Jenže ono to má háček.

Velmi silnou zbraní Derrena Browna je mluvené slovo. Má špičkově zvládnutou schopnost do řeči podsouvat signály, kterými ovlivňuje pokusnou osobu. Bohužel, tyto techniky téměř vždy zůstanou ztraceny v překladu.

Kdopak je na obraze?


Dobrým příkladem bylo hádání osoby na zakrytém obraze v druhém dílu. Losem vybraný mladík uhádl, že malba skrývá portrét Orsona Wellese. Předtím ho Derren zpracovával slovy „Myslete na někoho jiného. Dívejte se na mě. Myslete na někoho jiného.“. Tedy tohle slyšeli diváci České televize. V původním znění nabádá: „Think of someone else. Look at me. Think of someone else.“

Zvuková blízkost someone else a Orson Welles je přitom klíčová.

Určitě by pomohlo, kdyby se pořad vysílal bez dabingu, pouze s titulky. Jenže i tak by byla dobrá znalost angličtiny nutná.

Hádání písmen


Ne vždy však dabing zklame. V šestém díle předvádí Derren své triky studentům Oxfordské univerzity. Jedním z nich bylo hádání písmene. To nejprve napsal na kartičku a poté nechal přítomnou studentku hádat. Během psaní se však dlouze rozmýšlel: „Napíšu nějaké písmeno … hmmmm … mmmmm, jo.“ A napsal M.

Mmmm, co je to za písmeno?

Dojem ještě umocnil zkřížením prstů do tohoto tvaru:

Srdcová sedma


Ruce sehrály důležitou roli při dalším triku, kdy student hádal kartou ukrytou v saku. Dobře se podívejte, co jeho ruce prováděly při slovech „a nyní se vám vybaví barva karty“.

Co už fotografie nemůže zachytit, je mírný pohyb připomínající tlukot srdce.

Simultánka s šachovými velmistry


Derren se rozhodl změřit síly s devíti šachovými mistry a velmistry a sehrát s nimi simultánní partii (píše o tom Roj). Experimentu se zúčastnili známé osobnosti šachového světa, tedy nemohlo jít o sehrané divadlo na kamery. Derren hrál tzv. zrcadlové šachy, kdy replikoval tahy mezi dvěma hráči. Stejný trik zkusil už v roce 1972 kouzelník Romark na Bobbyho Fischera a Borise Spasského, Brown však zapojil mnohem více hráčů a navíc jednoho lichého.

Osm šachistů tedy hrálo proti sobě (Derren první čtyři tahy jen sledoval a sám figurkou netáhl). Se zbývajícím (také špičkovým) hráčem se utkal sám. Nepochybuji o tom, že mu tahy napovídal štáb, třeba jen nenápadným gestem v podobě pokrčených či natažených prstů.

Doma to vyzkoušejte

A teď něco, co si můžete zkusit sami doma. Napište na papírek slovo Mrkev a položte ho před testovanou osobu lícem dolů. Poté ji vyzvěte, ať řekne číslo 3 a pokračuje řadou tak, že vždy přidá další trojku. Tedy 33, 333, atd. Jakmile se dostane k 3.333.333, požádejte ji, ať ihned vysloví druh zeleniny, která ji jako první napadne. Bude to ta na lístečku.

Poté se můžete chvíli tvářit nesmírně tajemně ;)

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pavel #1

  Tak to čumím ? Dobrý postřeh. Nebyl bych nadšenej, kdybys mě navštívil jako pojišťovací agent a snažil se mi vnutit pojistku ?

  před 18 lety
 2. Jamesek #2

  S tím překladem je to pravda. Teď mně trochu mrzí že sedím u počítače kde nemám uložené jednotlivé epizody, protože bych si vzpomněl na další triky, které se mi povedlo prokouknout.
  Namátkou si vzpomenu snad jen na hádání lupiče na nádraží, kdy hledali jeho příjmení. Přemýšlejte, objeví se vám to před očíma jako napsané v knize, přečtěte to, jen to přečtěte. Málokoho by napadlo že paní napadlo přijmení Read. ;)

  před 18 lety | reagoval [50] Vrabček
 3. peCan #3

  avatar

  Mě by spíš zajímalo jak u těch šachů předpověděl počet zbylých figurek…

  před 18 lety | reagoval [5] Vilém Málek
 4. suchosch #4

  mě teda napadnul tuřín…

  před 18 lety
 5. Vilém Málek #5

  před 18 lety
 6. pixy #6

  Pokud se člověk začne dívat na Derrena Browna se základním předpokladem, že nikdy nic nehádá, jen manipuluje lidmi, aby si mysleli to, co on předem určil, uvidí to celé novým pohledem. Ale pak taky možná přijde o to kouzlo. Stejně jako když zjistíte, jak Copperfield lítá nebo nechává mizet letadlo, už nikdy vás jeho show nedokáže tak krásně dětsky okouzlit jako předtím.

  Brown má navíc fenomenální paměť a umí perfektně číst nonverbální signály. Naštěstí i když to všechno víte, i když víte, jak uspat člověka po telefonu, když pak vidíte, že to udělá za tři vteřiny, přijde vám to přece jen pořád ještě úžasné.

  Ad překlad – krásně to bylo vidět v poslední díle (posledním na ČT), kdy zmátl toho taxikáře. Z překladu bohužel nebylo moc patrné, jak celou dobu operoval se slovy wheel, round, krásně odváděl pozornost v přesně daných okamžicích a jak toho řidiče totálně vynervoval, aniž to ten chudák vůbec tušil… :) Taky lituju, že to ČT nedává aspoň v duálu. Ale na ten ČT bohužel nějak zanevřela (dokonce i Přátele, které kdysi v duálu vysílala, v poslední repríze uvedla už bez něj), dnes nejvíc duálu najdete překvapivě na Nově. :/

  před 18 lety | reagoval [7] carnero
 7. carnero #7

  #6 pixy, Nemyslím, že přijdeš o kouzlo. Jen se kouzlo změní. Přestaneš sledovat co udělal a začneš obdivovat jak to udělal. Pro mě, který to vůbec neumí, přijde takové zblbnutí či odhadnutí lidí jako uplně stejné kouzlo. Jen se prostě dívat, jelikož naprostá většina lidí tohle neumí, můou i nadále se zájmem sledovat a snažit se chytit jemnější detaily. O zajímavou podívanou tak nepřijdou. Alespon já to tak vidím…

  před 18 lety
 8. DAvid #8

  Vybavuji si jeho kámen-nůžky-papír, kdy před stříháním naznačil rukou figuru a chudák protihráč ji pak opakoval…

  před 18 lety
 9. hvge #9

  S tým zvysnym sachistom to nebolo nahodou tak, ze to bol len nejaky laik? Ze ho proste len uhral? Videl som to v anglictine na google tak neviem ci som to spravne pochopil…

  Mimochodom, ta finta bola pouzita v nejakom starsom filme a bolo to prve, co ma napadlo :)

  před 18 lety
 10. duf #10

  avatar

  dgx: jen by me zajimalo to s tema trojkama … proc zrovna mrkev?

  před 18 lety | reagoval [78] Michael
 11. Roman #11

  avatar

  Kolega na ten trik povedal ze „kel“.. ;-( A s kuzla nebolo nic.

  před 18 lety | reagoval [12] David Grudl
 12. David Grudl #12

  avatar

  #11 Romane, že by jazyková bariéra? Ale neboj, Derren také nemá zdaleka úspěšnost 100 %, jen z těch sestřihů to tak může vypadat.

  A propos, napadlo mě, že by byl dobrej fór, kdyby při závěrečných titulkách běželi nepodařené záběry, jako ve filmech s Jackie Chanem. Potká náhodně člověka na ulici a během konverzace se zakoktá, Hele, sjedem to znovu, jo? ?

  před 18 lety | reagoval [51] Vrabček
 13. Roj #13

  avatar

  Me mrkev funguje nejlip s osmickama a dvojky vzdycky zaberou na cibuli ?

  před 18 lety
 14. ZIMINIX #14

  avatar

  A co myslíte, jak to Derren udělal v té posilovně. Jak zezadu přiměl ty lidi aby toho na koho koukají neuzvedli?

  před 18 lety | reagoval [15] Roj
 15. Roj #15

  avatar

  #14 ZIMINIXi, V podrazkach obeti byly velke feromagneticke pasky, cili pruty s velmi doubrou magnetickou vodivosti, ale pomerne nizkou hmotnosti.

  V podlaze oné „posilovny“ pak byl ukryt velký jeřábový elektromagnet, jaký se používá na vrakovištích a v hutích.

  Při této seanci museli všichni předem projít detekčním rámem, zdali nemají feromagnetické hodinky či šrouby v kostech, neboť nebezpečí úrazu bylo evidentní.

  Nemusím doufám připomínat, že na elektromagnetu nijak nepoznáte, zda je zaplý či vyplý. Ovládat to lze skrytou pákou v pravé kapse saka.

  Zlí jazykové tvrdí, že Channel Four z nedostatku financí pro tento trik použil obyčejnou sugesci, ale tomu inteligentní člověk nemůže uvěřit, takové nízké triky by Derren nepoužil.

  před 18 lety | reagoval [18] David Grudl [46] Fajsta [51] Vrabček
 16. Ondra #16

  avatar

  Doufam ze to sledujou lidi co delaji nebo chcou delat do copywritingu protoze jsou tam zajimave finty se slovy. Brown by byl urcite dobry copywrtiter. Ondra

  před 18 lety | reagoval [17] Roj [18] David Grudl
 17. Roj #17

  avatar

  #16 Ondro, V pohodě, mám to v merku ?

  před 18 lety
 18. David Grudl #18

  avatar

  #16 Ondro, Derren by byl také špičkový webdesignér a programátor, kdyby uměl tvořit weby a programovat.

  #15 Roji, v první sérii se používala čistě sugesce, teprve ve druhé začali s nákladnými kamerovými triky!

  před 18 lety
 19. who #19

  ad hadani pismen: on to jeste umocnil tim, ze rikal, „nevidela jste co jsem napsal, ze ne?“ a pritom jak to rikal, mel v ruce tu fixu a jakoby ledabile tou rukou ve vzduchu pritom jak to rikal to M namaloval.
  Udelal to nenapadne ale pritom to bylo celkem videt…

  Pred tim s tim S, se mi zdalo, ze to muselo byt docela poznat, S se pise celkem jasne jednim tahem…

  Kdyz jsem videl dily kde hodne jakoby cte myslenky, treba jak hadal kdo co dela, taky me napadlo, jestli se mu to povede vzdycky, nebo jen vyberou tri pokusy ktery se mu povedly treba z peti, deseti;)

  před 18 lety | reagoval [58] Verča
 20. Jan Kadlec #20

  avatar

  Ano, lidé od copywritingu Derrena Browna sledují :)

  před 18 lety
 21. hvge #21

  Tak by ma zaujimalo, ako uhádol ten pin kod?

  před 18 lety | reagoval [22] pixy
 22. pixy #22

  #21 hvge, Já bych řekl, že by možná stačilo, kdyby sis vzal kameru, nasměroval ji na svou ruku položenou na stole, zapnul nahrávání a pak se (naprosto upřímně) pokusil soustředit na to, jak mačkáš PIN na bankomatu. Soustředil se na to a v duchu si to několikrát přehrál. A pak se podíval na tu nahrávku.

  před 18 lety | reagoval [23] David Grudl
 23. David Grudl #23

  avatar

  #22 pixy, přesně tak.

  Stejně tak zajímavé by bylo natáčet svůj obličej, zatímco dostáváš otázky, na které odpovídáš buď pravdivě nebo lživě. Cuknutí očí do strany, chvilka zapřemýšlení, to všechno prozradí tvé úmysly ještě dřív, než je stačíš vyslovit.

  před 18 lety
 24. Jakub Hejda #24

  Tys na to kápnul !
  A co se týče triku s tou MRKVÍ, tak to mám jěště jeden, a mnohem spolehlivější trik !

  1. Uveďtě tázanou osobu do činnosti, u které musí pracovat hlavou – myslet. Ideální je nějaká práce s čísly nebo třeba i běžná otázka bez čísel .. cos měl dneska k obědu? :)
  2. Nyní se dotážete, ale pozor → důležité je říct to „jen tak mimochodem“ a dívat se třeba i jinam než na tázaného, aby nezpozoroval, že se na něj chystá nějaký trik !

  Požádáte ho: „Řekni nějakej ovocnej strom, jakejkoli“

  **Důležitá rada: **

  NIKDY před trikem neříkejte „hele pojd, ukážu ti jeden trik, to budeš koukat“, protože velké procento lidí bude tento váš pokus sabotovat a schválně řekne něco zcela nestandartního.

  před 18 lety | reagoval [25] Jakub Hejda
 25. Jakub Hejda #25

  #24 Jakube Hejdo, Málem bych zapomněl :)
  Většina lidí (v ČR) odpoví JABLOŇ

  před 18 lety
 26. Lepík #26

  Já bych jenom malou poznámečku k tomu s mrkví… Tam nahoře je napsané že člověk řekne to co je na tom papírku, ale funguje to jenom pro mrkev… Když tam dáte cokoliv jiného, tak to nejde. Ale zajimavé je, že někteří řeknou i nějaké ovoce…

  před 18 lety | reagoval [27] Lukáš Havrlant
 27. Lukáš Havrlant #27

  #26 Lepíku, Upřímně řečeno mě mrkev napadne jako první zelenina i bez těch čísel a vůbec horko těžko vzpomínám na jinou zeleninu :o)

  před 18 lety | reagoval [29] pixy [76] Septinka
 28. woko #28

  avatar

  Musím přiznat, že show Derrena Browna je můj velice oblíbený pořad. Žasnu nad tím, co s lidmi dokáže. Například ta situace, kdy si pozve dva marketingové odborníky, aby vymysleli loga a vše potřebné pro obchod s vycpanými zvířátky. Do tehdá jsem netušil, jak jsou podněty lidským mozkem vsakovány.
  Jinak opravdu dobré postřehy, je vidět, že zas žádná obrovská věda za tím není :)
  A při tom pokusu s trojkami mi taky spíš přichází na mysl „tuřín“ než mrkev. Upřímně mě nejvíce napadá slovo „tetřev“, leč ten má k zelenině daleko :)

  před 18 lety | reagoval [32] Roj
 29. pixy #29

  #27 Lukáši Havrlante, No však právě :)

  před 18 lety
 30. Borek #30

  Já nevím, viděl jsem jen jeden díl a věřím, že mu to občas může vyjít, ale prostě tak nějak pochybuju…

  Hádání Orsona Wellese jsem zrovna viděl a je fakt, že v angličtině to k jeho jménu navádí, ale jak mohl Brown vědět, kdy má přestat pobízet k dalšímu přemýšlení? V televizi mu to vyšlo, nezkusil však předtím 20 jiných skupin? Taky se mi zdálo, že tu věc, která určovala figuranta, do vzduchu hodili víckrát než Brown předem řekl a jednou ji do davu házel chlapík, který stál mimo a věc se k němu dostala „náhodou“.

  PIN byl v tom díle taky a ačkoliv pixy i David věří, že pohledem na položenou ruku se dají čísla uhádnout, já tomu prostě nevěřím.

  Myslím, že je to spíš manipulace s námi diváky.

  před 18 lety | reagoval [31] David Grudl
 31. David Grudl #31

  avatar

  #30 Borku, jen upřesním, podle mě PIN nehádal na základě pohybů ruky, ale zorniček.

  před 18 lety | reagoval [62] Avoš
 32. Roj #32

  avatar

  #28 woko, Stříbrný stříkačky, co jineho? ?

  před 18 lety
 33. assimilate #33

  Dneska jsem otestoval kolegu v práci. Prvně jsem mu dal vyřešit jednu složitou query a pak zkusil ty 3ky. Jako zeleninu řekl „fenykl“. Chvíle ticha, já koukal na něj, on na mě. Potom jsem se zvednul a bez jednoho slova odešel.

  Teďka už i já vím, co je to fenykl. Strejdo G, děkuji ;)

  před 18 lety
 34. Fruiko #34

  avatar

  Co se týče mrkve, tak funguje i ovoce. Podobně jako jabloň. Donuťte někoho opakovat dostatečně dlouho slovo tráva a pak se ho zeptejte na ovoce. ?

  Něco podobného bylo i s nářadím, ale už nevím jak se k tomu došlo, ale oběť řekla modré kladivo. Myslím, že se nutila počítat tak, že vždycky byl výsledek 7. Např. 3+4 atd. Pak se ptalo na barvu a nářadí.

  Vyzkoušejte.

  před 18 lety
 35. HeWeR #35

  avatar
  před 18 lety
 36. krytterka #36

  tak ono je i pár písmen které normálně napíšeš třeba na dva tahy, ale dají se napsat taky jedním-třeba právě M.pak je třeba O,L,J,P(podobná záležitost jako M)V,W,D,Z a plno dalších…

  před 18 lety
 37. GurmetKlub.cz #37

  Asi jsem vyjimka, ale zmineny porad me prilis nenadchnul. Nepochybuji o schopnostech derrena Browna, ale zustavam velmi opatrny v hodnoceni procentualni uspesnosti jeho triku.

  před 18 lety
 38. Marek Vidtman #38

  Taky umim ovlivnit cizi mysl:
  Myslete na cele cislo mezi jednickou a trojkou.
  95% z Vas si bude myslet 2… s tema ostatnima 5% nema smysl pracovat ;)

  před 18 lety
 39. Ošklivý sup #39

  No ono hlavně víc písmen které mohou vzhůru nohama vypadat jako jiné písmeno asi moc není…

  Jinak k te mrkvi a spol, si pamatuju z dětství takovou říkačku s mlékem, kde se pokládali otázky ohledne ledničky a rychle se odpovídalo, závěrečná otázka bylo co pije kráva :)

  před 18 lety
 40. JR #40

  jj

  jakou barvu ma lednicka?
  co pije krava?

  a kazdej rek mliko, kdyz pijde vodu :D

  před 18 lety | reagoval [41] Roj
 41. Roj #41

  avatar

  #40 JRe, Funguje jen u lidi z mesta. Na vesnici nenapalis vubec nikoho. Vyzkouseno.

  před 18 lety | reagoval [56] Radik
 42. Dadla #42

  Stalo se mi že místo zeleniny řekli slovo ovoce. …

  před 18 lety
 43. Josef Průša #43

  avatar

  Není problém kohokoli zmanipulovat. Když člověk umí ovládat své chování.

  Z nudy jsem přesvědčovali lidi at nejezdí do Itálie že vypouští moře aby mohli lovit (výlov na vesnicích snad všichni znáte). Snad 70% se chytlo a odcházelo s tím domů.

  před 18 lety
 44. Ex #44

  avatar

  Vlastním anglickou knihu, kde jsou některý jeho triky vysvětlený, myslím, že ji i napsal i když někdy mu do toho asi někdo dělal poznámky, protože se v tom objevují vety typu „Derren to dělá takhle a takhle“, ale to je fuk.
  Zatím jsem se nedočetl daleko, ale s těma kartama je to vážně o tom, gesty a slovy vpravit do mysli toho druhého tu danou kartu. Dokonalá práce copywritera ?
  Zajímavá je třeba kárová 3, bylo to nějak takhle:
  Předtsavte si tu kartu, jak se vá vykresluje před očima, vidíte malé čísílko v rozích – a přitom naznačil tvar karty a v rozích jako naznačil ty čísílka, ve skutečnosti ve vzduchu napsal zrcadlově otočenou trojku.
  Když chce po člověku aby si představil barvu a střed karty, 3* to naznačí a palci a ukazováčky naznačí kosočtverec.
  A ve slověch využívá hlavně přídavná jména.
  Červené karty – barevné, telpé, vypálené, intenzivní, bohaté, zářivé apod. Chápete?
  černá – mystické, studené, zastřené, temné..
  Ty slova se dají dobře zakomponovat.
  Prý má úspěšnost kolem 80% v tomhle triku, jinak spíš víc.

  před 18 lety | reagoval [51] Vrabček
 45. Lukas Kalista #45

  avatar

  myslim, ze se da poznat docela hodne veci. Treba u te trojkove karty me napadlo driv, jak to dela, nez jaka ma byt ta karta ? Skoda, ze nerekne ty „velke“ triky, treba sazeni na dostizich ? K poradu mam snad jedinou vyhradu – nikde neni urcena hranice, co je manipulace a co kouzlo. Zkratka radu veci muze delat kdejaky kouzelnik a to je ponekud jina kategorie (nerikam, jestli lepsi, nebo horsi). Ale co jsou hratky s mysli, tak to je zajimave…

  Mimochodem – nemate prosim nekdo nahrany prvni dil??? Shanim ho pro bratra a nemuzu ho sehnat ☹

  před 18 lety
 46. Fajsta #46

  #15 Roji, MNo hele s tema boxerama …to nebyly magnety ale fyzika tela…vsimni si ze ta holka kterou zvedaly postupne..stoji uplne jinak…pred,nez ji kazdej zvedl jako pirko a potom az ten komik pronesl ze ji neuzvedne…nevim jak presne se tomu rika tusim GSC Fyzika bo tak nejak…skratka stoji dal a jako by na nej pada…takze to skloubil dohromady a boala…lidi zasnou ;)..mimochodem to psaly na netu v anglictine

  před 18 lety
 47. eskel #47

  avatar

  Asi ti vezmu iluze, ale je to mnohem prozaičtější… mám pdfko jde vysvětluje některé své triky, tohle je jeden z nich – to číslo tam napíše až potom co mu ho oběť sama řekně. on má pod nehtem hrot tužky, kterou to dokáže napsat a oběť už půsovodní tužku dostala zpět, nemá žádné podezření. :)
  Na tomhle principu je založeno víc věcí. Je to i dost o pozornosti.

  před 18 lety
 48. eskel #48

  avatar

  Mě by spíš zajímalo jak ve třetí sezóně dokázal aby ten chlapík s virtulí našel v „poušti“ jeho zakopanou zprávu…

  Fejsta: je to o těžišti… když ho snízíš a rozložíš do stan (nohy), případně přesuneš z dosahu a využiješ páku, taky tě málokdo uzdvihne. :) vyzkoušeno.

  před 18 lety
 49. Martin #49

  Možná si pamatujete, že v tom dílu, kde vyhrával na dostizích, zkoušel takový odlehčený trik na tom chlápkovi, co tam s ním byl – ten chlápek musel dělat, co mu Derren řekl (Derren to samé dělal taky) – jako poslední úkol mu dal dotknout se zápěstí, ale v ten okmažik se Derren dotkl lokte a ten chlápek to udělal taky. No, jen chci říct, že jsem to zkoušel na třech lidech a na všech to spolehlivě fungovalo :) (Snad jen jeden moc přemýšlivý kamarád se zeptal, kde je zápěstí, ale mozek byl rychlejší a stejně se dotkl lokte :P )

  před 18 lety
 50. Vrabček #50

  #2 Jamesku, Hello all,zašla jsem sem úplně náhodou.Včera mi tuhle stránku našla holka z Brazílie…heh…Derrena obdivuju,je vážně dobrej a jsem ráda,že nejsem sama,ačkoliv se mi to tak doteď zdálo.Stáhla jsem si přes eMuli všechny jeho dostupné díly,tedy 6 dílů Mind control,6 dílů Trick of the mind,6 dílů TOTM series 2 a 4 díly TOTM series 3.Pak jsou i samostatné filmy,za skouknutí určitě stojí Ruská ruleta,kde Derren hazarduje se životem.Předevčírem jsem stáhla Devil´s picture book,kde Derren vysvětluje své triky s kartama i hádání „z mysli“.Taky to trvá 2 hodiny 46.:-)

  před 18 lety | reagoval [73] jang
 51. Vrabček #51

  #12 Davide Grudle, V jednom mnou staženým díle něco takovýho je.Na konci chce okrást nějakou ženskou,ptá se jí na cestu,a pak jí jen tak mimochodem řekne,aby mu dala svojí peněženku.Ona se na něj tak divně podívá,Derren pochopí,že šlápnul vedle a vycouvá z toho.Ta ženská na něj pak má ještě nějaký kecy,ale tomu moc nerozumím.Derren je pěkně naštvanej a odchází s jejími slovy na ústech…:-D
  #15 Roj Kde jsi tohle zjistil?
  #44 Ex Derren vydal dvě knihy pro lidi jako je on a teď v listopadu bude vydávat knihu pro širokou veřejnost.Vydá se ale jen v UK,jak mi z jeho agentury napsali.Škoda.

  před 18 lety | reagoval [55] Andree
 52. lada #52

  ono ta teorie zni sice krasne.....ale proste to tak muze fungovat max v 20% pripadu......napr. s tim pismenem.....hodne lidi by reklo pismeno Z protoze je na konci nebo A

  před 18 lety
 53. maxor #53

  avatar

  hej ja zas nekde cetl ze to bylo tak ze ze zacatku stali uplne u nich a pak se postavili pri druhem pokusu trochu dale tak meli v rukach vetsi paku a nezvedli je.. tak neivm.. rad bych se podival na to ale nevim kde to sehnat ;)…

  před 18 lety
 54. Filip #54

  před 18 lety
 55. Andree #55

  avatar

  #51 Vrabčku, ty dve knihy potrebuju!!!! a vubec veskerej material od nej. kde to muzu sehnat? 22 let sem hledal smysl zivota ale nic co existuje me nenadchlo. kdyz sem se dozvedel o necem podobnem objevil jsem u sebe zvlastni schopnosti v jednani s lidmi a dal se do toho…napiste mi prosim kde to osefovat.......diky

  před 18 lety
 56. Radik #56

  #41 Roji, Nejsem sice z vesnice, ale odpověděl jsem vodu:-)Pak jsem byl za blbce, vždyť všichni řekli mléko…A je pravda, že někteří lidi si myslí že kráva je fialová:-D
  Včera jsem koukal na 5 proti 5 a paní odpověděla, na otázku: hlavní město na B, že Brno:-)

  před 18 lety
 57. jane #57

  Tak ted jsem tu „mrkev“ zkoušela na mamku a ona mi místo mrkve řekla celer.. Asi to bude tim,že mě samotný se ta mrkev pojí s celerem, kterej miluju (pro jeho afrodiziakální vůni), a asi na něj i sama víc myslim.. Napsala jsem vam to krapet kostrbatě, ale … Snad vam to neva

  před 18 lety | reagoval [65] mario
 58. Verča #58

  avatar

  #19 who, S tím S je to tak: Ta ženská se jmenovala Isabel a on jí řekl, aby si nemyslela první písmeno svého jméno, že by to bylo moc lehké. A když jí přišlo na mysl, že si nemá myslet, první, tak si prostě podvědomí řeklo: Když si nemůžu myslet první, tak si budu myslet druhé. A votomtoje!

  před 18 lety
 59. Axx #59

  Podvědomí je krásná věc… stalo se vám třeba někdy, že jste jeli autobusem a začali jste si zpívat nějakou písničku a za chvilku jste si všimli že hraje řidičovi v rádiu? Mě se to párkrát stalo a to je to, s čím pracuje Derren.
  Prostě váš mozek vnímá určité podněty i když vy si to neuvědomujete… a pokud vás vhodným způsobem donutí si ty podněty vybavit tak to pak vypadá jako nice trick… :)

  před 18 lety
 60. rada #60

  blbost… jenom vsugeroval, posunul myslenku ze neuzvedne a tak ji neuzvedl .)

  před 18 lety
 61. Mixie #61

  avatar

  Já derrena Browna hrozně obdivuju a chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, jestli nebudou jeho díly na ČT1 opakovat? Nemám totiž internet doma, ale jenom ve škole a vážně bych si chtěla jeho triky pořádně prohlédnout a možná je i zkusit… Například ta mrkev se mi povedla asi u desetli lidí… Ale pak se to rozšířilo po celým městě a já mám po srandě… ?

  před 18 lety
 62. Avoš #62

  avatar

  #31 Davide Grudle, podle mě ten PIN taky hádal na základě pohybů zorniček, zkoušel jsem to na několika lidech, a vždy jsem uhodl nějaký číslo, bohužel ještě nikdy celej PIN :o)

  před 18 lety
 63. Kirass #63

  avatar

  Nazdar lidi Derren je super a potřebovyl bych si o něm sehnat co nejvíc materiálů a videí. Bohužel nevím kde mohli by jste mi pls poradit? Mimochodem:
  Zkuste se někoho odreagovat buď trojkama nebo se ho na něco ptejte (co mel k obědu, atd.), a potom se zeptejte na jakékoliv nářadí a barvu většina řekne kladivo červené.

  před 17 lety
 64. Ing. Jiří Karbusický #64

  avatar

  Pro informaci diskutujících:
  Poslední prázdninový díl byl ČT1 odvysílán 24. 8. 2006.
  Pak na ČT2:
  3. 10. běžel speciál s názvem Seance,
  12. 12. bude speciál Mesiáš,
  od 17. 12. (neděle) v 16:25 h pokračuje seriál Magie a manipulace mysli dalším dílem.

  Dotaz: Nemá někdo slušně nahranou Seanci?

  před 17 lety
 65. mario #65

  #57 jane,
  ja to zkousel na sestru, ktera mi odpovedela ,,okurka"..

  před 17 lety | reagoval [71] Jane
 66. Hanicka #66

  A jak donutil ty návštěvníky seance spadnout a oni pak uvěřili v Boha? Jak toto udělal???

  před 17 lety | reagoval [67] Jules
 67. Jules #67

  #66 Hanicko, To je docela jednoduchý, když necháš člověka zavřít oči a začneš mu vykládat ty blbosti jakože ať si představuje světla jak kolem něho lítají a jak mu potom do tváře tlačí nějaká síla tak přestaneš ovládat rovnováhu a prostě si z toho sedneš na p*del ;)

  před 17 lety
 68. Blekii #68

  Jsem překvapen jak se MU daří lidi přesvědčit, že jde jen o triky a manipulaci mysli…vždyť většina z vás by přece reagovala jinak…

  Od 27 let okrajově dělám psychodiagnostiku a mohu zodpovědně prohlásit, že 70% Derennových věcí jde udělat z fleku i bez zbytečných slov (hrajeme si tak s přáteli už 5 let)…ale taky, a to už si jen myslím, že další „triky“ jsou sugesce a finty o kterých ani nevím jak vznikají…

  (mimochodem, své „kolegy poznám“)

  před 17 lety
 69. Blekii #69

  Asi sem zapoměl uvést, že takový člověk musí být sugestivní a senzitivní a to Derren je.

  před 17 lety
 70. VIRUS #70

  avatar

  Cus lidi hele pls ja bych se chtel taky neco takoviho naucit fascinuje me to, nevite kde sehnat treba jeho knihu???fakt me to zajima pls kdyztak piste na ICQ 339 698 364 diky vsem a jestli znate neco jako je s tou mrkvi nebo podobne tak pls piste!!!diky ahoj

  před 17 lety | reagoval [72] jane
 71. Jane #71

  #65 mario, Bůhví na co sestra myslela..... ?

  před 17 lety
 72. jane #72

  #70 VIRUSi, Hele osobo…Nevim co na to ostatní, ale dle mého názoru to musí mít člověk alespon částečně v sobě. V opačném případě ti kniha pomůže k ovládnutí několika prakticky nepraktických triků (ale máš pravdu – i to málo blbostí, kterými můžeš druhé oblbnout, potěší)

  před 17 lety
 73. jang #73

  #50 Vrabčku, Má někdo prosím titulky na devil's picture book????,

  před 17 lety
 74. Martin #74

  avatar

  ahoj lidi!!
  neměl by někdo naky trefný komentář k dílu Seance??Ten díl mě upřímně fascinoval…

  před 17 lety
 75. Martin #75

  avatar

  a taky nevěděli byste kde by se to dalo stahnut??treba pres rapidshare…

  před 17 lety
 76. Septinka #76

  #27 Lukáši Havrlante, Mě u všech těchto triků s ovocem nebo zeleninou napadne vždycky jenom celer a to ho nenávidím :D Vždycky se tomu pak řeže každý ještě hodinu..

  před 17 lety
 77. tomb #77

  Derren Brown: Something Wicked This Way Comes

  #stary-odkaz-#stary-odkaz-http://www.rslinks.org/node/3209

  před 17 lety
 78. Michael #78

  avatar

  #10 dufe,
  To je jako:
  Jakou barvu má mléko?
  jakou barvu má sníh?
  a jakou barvu má čistý papír?

  Když se zeptáte člověka na tito tři otázky, odpoví vám pokaždé bílou. A když se ho po těchto tří otázkách zeptá co pije kráva?
  Odpoví že mléko.

  před 17 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.