vylepšení: nyní bez Parse Error

Na navigaci | Klávesové zkratky

Dokážete najít písmeno a číslici?

Jaké písmeno a číslice vznikne, když správně přehodíte a natočíte čtverečky? Tedy tak, aby stále zůstaly v rastru 3×2. Protože to není úplně banální, doporučuji si obrázek vytisknout (pdf) a nastříhat. Věřte mi, že budete mít dnešní večer o zábavu postaráno 🙂

p.s. písmeno, písmeno, písmeno!

Komentáře

 1. Scott Tiger #1

  Myslím si (pokud to tedy není ďábelský záměr), že úloha je špatně definovaná. Jsem ochoten připustit, že volba, zda každý požadovaný znak má být bílý nebo černý, je zcela na mně. Ale velice rád bych už na začátku věděl, zda se „přeskupením“ myslí výměna dvou částí v pevně dané pozici nebo přemístění části na libovolné místo. Stejně tak rád bych věděl, jaké jsou povolené tvary a velikosti písmen a číslic (např. znamená čtverec 2×2 + ještě jeden čtvereček nad tím číslo 6?), případně jak jsou vůbec definovány (řešením je zápis v morseovce 🙂
  Schválně sem dávám odkaz na jedno možné řešení, které je určitě špatně, protože jsem na něj přišel za 5 minut (do kterých počítám i rozstříhání kartiček).
  černé c, bílá 5

  před 19 lety | reagoval [2] Bochi
 2. Bochi #2

  #1 Scotte Tigere, Předpokládám, že měl dgx na mysli jen výměnu pozic (s případnou rotací), jinak by byla úloha triviální, i když uznávám, že by to mělo být v zadání lépe definované.

  před 19 lety
 3. pixy #3

  avatar

  Souhlasim, zadani je vice nez vagni, poskladat se tam da leccos. Treba tady http://www.pixy.cz/…pismenko.png je k videni (podle urovne vasi fantazie) P, I, J (ba i P, Y, J), O, 0, 1 a T…

  A to jsem se radeji omezil na dva rozmery – prece jen sest ctvercu primo svadi k poskladani do krychle…

  před 19 lety
 4. David Grudl #4

  avatar

  to all: velmi se omlouvám se zmatení. Měl jsem zdůraznit, že musí zůstat ve stejném rastru 3×2, tedy tak, jak jsou rozmístěny v zadání.

  Ale kroťte své abstraktního myšlení ? Má vzniknout zřetelné písmeno a číslo, bez „šumů“ v pozadí. Je to totéž, jako když jsme v dětských letech skládali obrázek z kostiček. Tedy zachovat rastr a jen jeden výsledek je správný. I když Picasso by jich našel mnohem víc ?

  před 19 lety
 5. dave #5

  Řešení (pozn dgx: neklikejte, pokud je nechcete vidět)

  před 19 lety | reagoval [6] David Grudl
 6. David Grudl #6

  avatar

  #5 dave, Dobrý, gratuluju! A představ si, že jsem našel jiné řešení ?

  Hele, abysme dali šanci i ostatním, tak ten Tvůj odkaz zatím skryji. Ale jsi vítěz.

  před 19 lety
 7. wiki #7

  ahoj, uz to mam. ja vim brzo, ale den jsem tu nebyl. takze vysledek za 20 minut je hotkey ve windowsech pro Refresh okna. :)

  před 19 lety
 8. Scott Tiger #8

  Dovolím si prezentovat alternativní řešení, protože zadání nijak striktně neříká, ze které abecedy má být písmeno (volím řeckou) a jak má vypadat číslice (je trochu baculatější).
  Kdo chce, ať se koukne sem.

  před 19 lety
 9. David Grudl #9

  avatar

  tak také jedno přihodím (když je otočíte o 180 stupnů, uvidíte další)

  před 19 lety
 10. wiki #10

  mimochodem nefunguje export do pdf nejk divne? ukazuje texty zdroj. to je sexy!

  https://www.latrine.cz/…-cislici.pdf

  před 19 lety
 11. David Grudl #11

  avatar

  máš pravdu, používám tu starou verzi pluginu, který zobrazuje Texy kód namísto HTML. Dělá to i v RSS komentářů, nebo v levé liště ve statistikách.

  Připomněl jsi mi, že bych ho mohl upgradnout ?

  před 19 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.