nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Proč možná samotní fyzici nevěří Einsteinovi

Před lety jsem se začal hluboce zajímat o fyziku, speciálně o teorii relativity a kvantovku. Když jsem měl přečtené obrovské množství materiálů, nakoukaných hromady videí, začal jsem mít čím dál tím silnější pocit, že speciální teorie relativity je píčovina.

Zpochybňovat něco tak neotřesitelného, na čem stojí dnešní věda, postavit se jako jedinec (a navíc sprostý laik) nejen geniálnímu Einsteinovi, ale i všem fyzikům na světě, nevyhnutelně vedlo k tomu, že jsem si se svým názorem nesouhlasil. A hlavně ho nikde neříkal. To by bylo sociální stigma.

Časem mě napadlo, že možná existují věhlasní odborníci, kteří si myslí o speciální teorii relativity totéž, a tuplem ví, že o tom nesmí mluvit. I kdyby napsali sebelepší článek, žádný renomovaný časopis jim ho neotiskne. Tak dál mlčí.

Co když takových fyziků jsou tisíce? Co když jich je většina? Ve svých pokojíčcích už dávno strhli plakát s Einsteinem, ale na veřejnosti kvůli strachu z vyloučení udržují dál kolektivní mýtus. A kdyby někdo jiný pravdu odhalil, sami by křičeli: „Heretik!!!“

Beztak to Einstein, filuta jeden, udělal schválně. Stačí se podívat na jeho slavnou fotku, kde na celý svět vyplazuje jazyk.

Mohlo by vás zajímat