to není žádná legrace

Na navigaci | Klávesové zkratky

Říkali mu R. H.

Enfant Terrible je latinské pojmenování slona hroznýšovitého. V přeneseném významu se tak označují lidé, jejichž chování je přinejmenším šokující. V české blogerské krajině, kde je latina považována za jazyk mrtvý, se pro označení téhož ujaly iniciály R. H.

Kdo je R. H.?

R. H. je bloger, nesnesitelný provokatér, internetová celebrita. Jeho blog v návštěvnosti ční nad okolím. Má zástupy věrných obdivovatelů a ještě větší zástupy nesmiřitelných odpůrců. Je to fenomén. Běžně se o něm diskutuje na fórech, píší se o něm (či proti němu) články nebo dokonce celé blogy. Neexistuje setkání, kde by o něm nepadla zmínka. To všechno je R. H.

Kdo je R. H. doopravdy?

V českém internetovém rybníčku je dost místa hned pro několik R. H. Ani si nelezou do zelí.

 • Radek Hulán. Muž, o němž dokonce pěje v blogerské hymně Spirituál Kvintet. Přídavná jména používá zásadně v superlativech. Z rudých má rád leda korvety.
 • Radim Hasalík. Hýčká si nepřehlédnutelný fanklub. Myslí to vždy dobře, což se někdy těžko chápe. S okolím hovoří zásadně formou tiskových zpráv (i s rodiči!) Jeho projekt Vandalove.cz již navštívilo 1272 čtenářů.
 • Ross Hedvíček. Zlí komunisti ho označují za spammera. Ví věci, které je lepší před veřejností zamlčet. Pokud jeho slova nezcenzuruje redakce, musí se toho zhostit sám.

Díky R. H. je život na internetu zajímavý. Ale nikdo nemůže tuto profesi dělat věčně. Potřebujeme další a další R. H. Takže: Chcete se stát diskutovanou persónou české blogosféry? Máte iniciály R. H.? Potom gratuluji, jste na nejlepší cestě! Nachystáme květináče, na Vánoce jste zpátky.

(za tip na hymnu děkuji Žirafce)

Komentáře

 1. noname #1

  až na to že enfant terrible je francouzsky (u nás bychom asi řekli „zlobivé dítě“ či „parchant“) ;)
  ale představil jsem si takového hroznýšovitého slona a musel jsem se zasmát

  před 17 lety | reagoval [24] pavel
 2. Ruchosch Huchosch #2

  V jaké ZOO je k vidění ten slon hroznýšovitý? ?

  před 17 lety
 3. jakub #3

  avatar

  mi se libi, ze radek se tim evidentne bavi – ma cas na to veste casto nekonecne debaty se sirokym plenem a kdyz uz ho s odpustenim sere, tak jim treba odstreli komentare

  uprimne me udivuje ta urputnost toho proti nemu jdouciho mraveniste – stejne jako jeho zastancu – potreba polarizovat si jakykoli kout sveho sveta se tak stava naprosto markantni – proste na cz netu je zly hulan, hodny zase nekdo jiny …

  nechapu to, ted jsem u whitvy cetl nejake vyvraceni lzi RH – lidi mate to zapotrebi? :D :D ale jo, kdyz na to mate cas …

  tak soudny clovek snad vidi a nevychazi z jednoho nazoru – ze ma RH pagerank rady veci jak krava – no a co – zatim jsem na google-u nenarazil na tema, kde bych ho mel jako prvniho a tutove nejsem sam … ;)

  před 17 lety
 4. Kaderas #4

  Tak otřepané téma a stále aktuální! Žasnu!

  před 17 lety
 5. Jan Tichý #5

  avatar

  Osobně si myslím, že dotyčný je v české internetové krajině označován spíše zkratkou TJSN…

  před 17 lety
 6. Miloš #6

  avatar

  Slon hroznýšovitý je tohle

  před 17 lety | reagoval [30] David Grudl
 7. Lokutus #7

  R.H… Dobrý postřeh.

  před 17 lety
 8. Roman #8

  avatar

  Sáááákryš… uniklo mi to len o chlp… moje iniciály sú totiž R.CH. ;-(

  před 17 lety
 9. Majkls #9

  Teda přiznám se, že objev dalších dvou perel je pro mě poněkud překvapením. Nicméně musím přiznat, že jsou asi zhruba stejně tak lesklé (ne-li více), jako ta první :)

  před 17 lety
 10. Arthur Dent #10

  Vy si z toho děláte srandu, ale toto je oficiálně potvrzený fenomén. Vyjadřuje se tzv. RH faktorem. Český internet je, jak vidno, RH pozitivní na stupni 3.

  před 17 lety | reagoval [13] Pavel Kout [27] chybka
 11. Richard Hustý #11

  Slušný článek, skoro jako bych ho psal já. ?

  před 17 lety
 12. Arthur Dent #12

  Mimochodem, je mi velmi líto těch co nepochopili Davidův žertík s enfant terrible. My, latiníci, víme, že enfant terrible znamená slon přízemní (terra = země). Anglicky se to píše „N. van Terry Bleugh“ a je to jméno biologa a zvěrokleštiče, který toto zvíře jako první popsal.

  před 17 lety | reagoval [14] Miloš [27] chybka
 13. Pavel Kout #13

  avatar

  #10 Arthure Dente, Teda Arthure, tohle bys opravdu, ale opravdu neměl dělat. (Ostatně David také ne.)

  Poslední dobou Radek stále píše komentáře ve stylu „já, Martin Malý a David Grudl, nejlepší programátoři v Impériu a přilehlých galaxiích“ a vy mu teď takhle odplácíte. (Nevěříš? Zkus někdy zabloudit do diskuse MůjMac a na některé weblogy; Radek mi občas připadá jako váš tiskový mluvka.)

  Kajte se, vy dva hříšníci! ?

  před 17 lety | reagoval [15] Roman [30] David Grudl [49] antiHulán
 14. Miloš #14

  avatar

  #12 Arthure Dente, My, latiníci, víme, že enfant terrible znamená slon přízemní, ale původně to staří Římané vyslovovali geoelephas , subgeoelephas nebo tak nějak.

  před 17 lety | reagoval [18] Arthur Dent
 15. Roman #15

  avatar

  #13 Pavle Koute, Niekam patriť. Zaradiť sa do spoločnosti. To je prirodzená túžba každého človeka. Géniov ako RH nevynímajúc. ?

  před 17 lety
 16. n3tman #16

  avatar

  Prvního R.H. znám z těch tří nejvíc, mám k němu neutrální postoj a bavím se oběma stranami barikády. Ale s těmi iniciály jsem úplně mimo, musím se holt smířit s tím, že budu psát jen nudné a neútočné články jako typický teenager.

  před 17 lety | reagoval [30] David Grudl [32] numero
 17. Roj #17

  avatar

  Musim objektivne konstatovat, ze pouze jediny RH me stve necim konkretnim, ze bych ho byl blogl, nebyt tebe. Dostavam od nej spamy. Hulan ani Hasalik to neni ?

  před 17 lety | reagoval [50] Jago
 18. Arthur Dent #18

  #14 Miloši, Ano, a znamenalo to hroch. A aby se to nepletlo, tak byl hroch následně přejmenován v šedesátých letech na hippie potamus. Za zmínku stojí, že ho do Německa přivezl poprvé Ferdinand Fluss, vynálezce plivání a světoběžník, proto Němci říkají hrochům dodnes Flusspferd

  před 17 lety
 19. karel #19

  A jaktože Radovan Kaluža nemá iniciály R.H.?

  před 17 lety | reagoval [26] d.f.h
 20. Philip Snake #20

  Kam ten dnešní svět spěje?! Namísto toho, aby se muži zajímali o krásné ženy tak se zajímají o výše uvedené osoby. To jsou tak zajímaví?! Ne nejsou, tak proč?

  před 17 lety | reagoval [24] pavel
 21. finc #21

  Ti lidé si prostě hrajou, to je celé. Pokud někdo má nízké seběvědomí, internet může být pro takovou existenci spása. No kde jinde mohu hlásat jaký jsem genius, aniž bych se za to musel stydět?
  Znám tedy jen toho prvního, kvalita jeho článků rapidně klesla, ono pojmout vědění v tolika oblastech asi není ani možné. I když podle jeho životopisu měl již dávno být ředitelem vesmíru. KUA, kde se stala chyba?

  před 17 lety
 22. Philip Snake #22

  Hmm… Proto nepíšu vlastní blog. I když třeba mám nějaký názor, který jsem získal vyzkoušením určité věci, vždy se najde někdo kdo se bude hádat, že to tak není i když jsem jen prezentoval svůj názor a netvrdím, že můj názor musí být zcela pravdivý.

  před 17 lety | reagoval [23] finc
 23. finc #23

  #22 Philipe Snake, Jasně, vždycky budou existovat rypáci, co hned všechno pomluví, ale na druhou stranu si myslím, že jen díky předávání si informací mezi sebou můžeme zdokonalovat věci.
  O pravdivosti či nepravdivosti se každý člověk musí nakonec přesvědčit sám.
  Navíc, téměř každý vývojář se čas od času poučí nejen z manuálu, ale i z jiného zdroje, jako jsou např. specializované weblogy. Když získám potřebné znalosti díky jiným lidem, nebudu přece tak sobecký, abych si je nechal pro sebe a kašlal na ty, co přijdou po nás.

  před 17 lety
 24. pavel #24

  #1 noname, tak jsem čekal, který „ynteligent“ bude mít jako první potřebu se blýsknout a napsat, že enfant terrible není slon hroznýšovitý… ?

  #20 Philipe Snake, zajímat se o krásné ženy? Jak povrchní. Co bude z jejich krásy za dvacet let? ?

  před 17 lety | reagoval [25] Philip Snake
 25. Philip Snake #25

  #24 pavle, No pokud tě výše uvedené osoby daleko více zajimají tak ne. Ale já na nich nic zajimavého neshledávám. A krásné ženy byly jen příklad. Když vezmu svou osobu a pominu můj zájem o ženy tak i Shelby GT500 Eleanor z roku 1967 mě zajimají víc než tito lidé. To auto jsem uvedl proto, že tu bude i za dvacet let v celé své kráse.

  před 17 lety
 26. d.f.h #26

  avatar

  #19 karle, že by radovan haluža? ?

  před 17 lety
 27. chybka #27

  ? Tak to se povedlo! ?

  #10 Arthure Dente, #12 Arthur Dent ? Au au au, to mi nedělej, kdo se má pořád sbírat z podlahy ?

  před 17 lety | reagoval [29] Roj
 28. Martin Knotek #28

  avatar

  JJ posledni komentar od RH, kdy pise ze v 8 programovala DS na systemu, ktery si sam napsal, vcetne interpretovaneho jazyka, jsem malem nedal ?

  před 17 lety
 29. Roj #29

  avatar

  #27 chybko, A to si prectav, ze existuje tajný URL (angl. tinyurl.com ) kde si podlahu uzijes vinou osloveneho mnohem intensivneji. Ale nic neproflaknu 🙂

  před 17 lety
 30. David Grudl #30

  avatar

  #6 Miloši, tyjo, přesně na tento obrázek z Malého prince jsem si při psaní vzpomněl 🙂

  #13 Pavle Koute, trošku jsem si proběhl diskuse na MůjMac, ale je to (zcela pochopitelně) silně zatíženo skupinovou stupiditou, na což nemám sílu. Vlastně jsem přečetl jen jedno vlákno, to o ClearType. A vlastně jen do půlky.

  #16 n3tmane, tak tak, nejsi-li bojovník na žádné straně barikády, máš možnost se skvěle bavit.

  před 17 lety | reagoval [33] Pavel Kout
 31. numero #31

  avatar

  Radikálové Hnusní,…

  před 17 lety
 32. numero #32

  avatar

  #16 n3tmane, jj, taky mám takový postoj. Myslím že Radek Hulán je člověk který rozumí své prácí, ale svým chováním se mi nelíbí.

  před 17 lety
 33. Pavel Kout #33

  avatar

  #30 Davide Grudle, Jo, ta zmiňovaná diskuse byla ujetá a zbytečná hned od prvního příspěvku. A úplně zbytečně, ale to je vlastně jedno. Zaráží mě akorát jedna věc — proč někoho štve, že je druhej spokojenej? Kdokoliv mi může tvrdit, že je kapr vynikající, ale stejně budu dál baštit jen toho, co chrochtá ?

  před 17 lety | reagoval [34] Miloš
 34. Miloš #34

  avatar

  #33 Pavle Koute, <chrocht>Aby ti ale nezaskočilo prase bradavičnaté.</chrocht>

  před 17 lety
 35. aTeo #35

  Brzy půjde do důchodu rocker Radim Hladík… Nejprve Blue Effect, pak zdegradováno na Modrý efekt. Má v úmyslu založit blog s názvem: „Modrý účinek“. Podepisovat se bude jako RHplus… nebo flus? To je fuck, prostě bude to NÁŘEZ !!!

  před 17 lety
 36. FNj #36

  avatar

  DGX bojuje s návštěvností – důvod, proč si nezakládám blog – asi by mě to svádělo taky. Ale což, „Zabij komunistu, posílíš mír.“ to mluví za vše – začíná značně „blogerovatět“, jen tak dál můžeme začít říkat: „Zabij osobu s iniciály RH, zvýšíš kvalitu blogů!“

  před 17 lety | reagoval [37] Roman [39] David Grudl
 37. Roman #37

  avatar

  #36 FNji, podla mna ten tvoj dovod to je len taká póza. Skutočný dôvod je lenivosť.

  před 17 lety
 38. Jiří Bureš #38

  avatar

  Já když vidím RH, tak mi naskočí Rudá hvězda Holešov.

  před 17 lety | reagoval [40] Philip Snake
 39. David Grudl #39

  avatar

  #36 FNji, jé, to už mi dlouho nikdo neřekl, že si trapně zvyšuju návštěvnost, už mi to docela chybělo :)

  před 17 lety
 40. Philip Snake #40

  před 17 lety | reagoval [41] Jiří Bureš
 41. Jiří Bureš #41

  avatar

  #40 Philipe Snake, Volejbal ?

  před 17 lety
 42. Onecar #42

  avatar

  R.H. rulez! 8-D

  před 17 lety
 43. Siky #43

  Co tě k tomu, Davide, přivedlo ? Připouštím, že po článku u F.Fuky se tomu nedivím… :) https://blog.lupa.cz/…o-je-to-ftp/

  před 17 lety | reagoval [44] Radek Hulán
 44. Radek Hulán #44

  avatar

  #43 Siky, Fuka „*Ovšem, to, na co Rado poukazuje jako na nedostatek Total Commanderu, je featura a jinak to z principu být nemůže. *“

  Hulán: https://web.archive.org/…/cuteftp.jpg

  Občas si říkám, že už mě unavuje pořád vysvětlovat idiotům na internetu, postiženým spoluobčanům, že se pletou. Ale pak mě to (naštěstí) zase přejde 🙂

  před 17 lety | reagoval [48] Acci
 45. Ondra #45

  A co politická cenzura na blog.respekt? Nemá někdo nějaké insider informace?

  Takys mohl dgx ke každému RH napsat jednu větu co si o něm myslíš, ať tady ta diskuze trochu ožije :)

  před 17 lety | reagoval [46] zirafka
 46. zirafka #46

  avatar

  #45 Ondro, Hlasuji za to, aby dgx uz nic k zadnemu RH nepsal. Komu neprisel tento spot vtipny a chce jen slyset blogerske drby, tak at se presuje jinam a tato diskuse necht neoziva a dustojne chcipne.

  Toto bych si prala do noveho roku od vsech blogu, ktere ctu: Piste o idiotech bud vtipne, nebo vubec. A cenzurujte komentare.

  před 17 lety
 47. David Grudl #47

  avatar

  „Nechte si ty komentáře nebo vás to bude mrzet“

  (teď říkal v televizi Pucholt)

  před 17 lety
 48. Acci #48

  #44 Radku Huláne, Vytrhávat věty k kontextu, to by vám šlo, že?

  FTP klient umí připojit k serveru bez toho, abych zadával nějaké „master“ heslo (jehož pomocí by se teprve nějak dekódovalo FTP heslo),…

  před 17 lety | reagoval [52] numero
 49. antiHulán #49

  avatar

  #13 Pavle Koute, A nakonec se společně stali osobnostmi roku 2006 na jeho Well.Done, gratuluji! ?

  před 17 lety
 50. Jago #50

  #17 Roji, Ale musíš uznat, že těch Rosťových spamů nechodí tolik, na jejich smazání stačí málo a zavirované nejsou. V poslední době už ho mažu rovnou, protože odhlásit jeho plky nelze. Wikipedisté si s ním možná užívají, ale dobře jim tak za ty ptákoviny, co se občas na Wikipedii objeví.

  před 17 lety
 51. alen #51

  avatar

  Zapomněl jsi na Radka Hromuška aka Kostěje.

  před 17 lety
 52. numero #52

  avatar

  #48 Acci, Však to je Hulánovská flame strategie provoakce a ztrapňování. Mimochodem, znáte Hulán junge? (Např. Onecar, Dr-Ik, quickshare)

  před 17 lety | reagoval [55] Jur4
 53. Developer #53

  Tak jsem se po delsi dobe porozhlid po ty cesky blog scene, protoze v praci nevim roupama do delat a koukam, ze vsude se sklonuje pan Hulan. Zajimave. Chtel jsem teda podivat na ten jeho blog a ejhle, nas firemni net ho ma na black listu nebo co. O cem tam pise? Co ja vim, tak se nedostanu na XXX stranky, hazard, hry, warez ale u blogu se mi to jeste nestalo… No mozna ho nas admin nema rad, ale spis bych tipoval, ze tam je nejaky zakazany obsah :)
  P.S. sorry uz se mi to nechce prepisovat s diakritikou ;)
  P.P.S. co je s tim Nette? Ta hlaska „uz brzy“ tam je snad rok.

  před 17 lety
 54. Philip Snake #54

  FOR DGX: Začínám pomalu docházet k tomu, že máš jediný blog, který se dá číst, ovšem když pominu články o R. H..

  před 17 lety
 55. Jur4 #55

  avatar

  #52 numero, QuickShaera bych mezi ne netahal, on s nima nema nic spolecneho ;)

  před 17 lety
 56. Filosof #56

  DRB: Mezi blogery se skrývá další R.H., nebo spíše H.R… ale kdo to je, to neřeknu..

  před 17 lety | reagoval [57] Philip Snake
 57. Philip Snake #57

  #56 Filosofe, Budeš dělat konkurenci Blesku?

  před 17 lety
 58. Vitek #58

  Co dadat k R. H.? Nesnáším ho, jeho názory jsou jak od McDonalda, ale čtu ho denně..

  před 17 lety
 59. Jiří Blahút #59

  avatar

  Kolik toho musíme udělat špatně než se propracujeme k dobrému? Já se nikoho nezastávám, znám exoty s medálnějším obličejem a horší blogerskou minulostí… : ))

  před 16 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.