porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

Rozpaky kuchaře Svatopluka

Rozpaky kuchaře Svatopluka, díl Udavač

A nyní už je to jen na vás, milí diváci. Má Josef Dvořák podepsat spolupráci s StB a donášet na své kolegy, nebo ji rázně odmítnout a čelit mocenským tlakům? Zapojit se do hlasování můžete i vy, a to oblíbenou formou rozsvěcování žárovek.

O výsledku hlasování vás bude informovat deník iDNES.cz.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Honza Hučín #1

  Rozsvítil jsem ? Kdy už můžu zhasnout?

  před 17 lety | reagoval [2] Pšenda
 2. Pšenda #2

  avatar

  #1 Honzo Hučíne, 24.11.2009 v 17:54:32
  Ať se ČEZ poměje. ?

  Jinak čekám, kdy začnou zveřejňovat kdo nespolupracoval. Možná by ten seznam byl kratší…

  před 17 lety | reagoval [3] David Grudl
 3. David Grudl #3

  avatar

  #2 Pšendo, to je totiž děsná fraška. O nějakém Jiřím Karáskovi, který Dvořáka ke spolupráci přiměl a chodil s ním na schůzky, který tedy byl plnohodnotná estébácká svině, o něm iDNES.cz píše jako o důstojníkovi. Tedy vyšel z toho důstojně. A jestli ten hajzl ještě žije, možná s ním udělají i rozhovor.

  Veškerou vinu dnes nesou důvěrníci. Když se řekne StB, každý si představí Nohavicu, Neckáře, Bohdalovou a Kanyzu. A aby byla fraška dokonalá, tak každému stačí absolvovat povinné soudní kolečko a je očištěn. Včetně Jana Kavana nebo Vojtěcha Filipa.

 4. roman #4

  avatar

  #3 Davide Grudle, Podobne ma dojalo ako sa pred cca 2 tyzdnami v slovenskych spravach niekolko dni za sebou premielalo ze sudkynu Brožovú Brožovú-Polednovú obžalovali kvôli procesu s Miladou Horákovou. Zajedno chápem že je vinná za to že sa toho aktívne zúčastnila a nesie moralnu zodpovednost za čo jej patrí odsúdenie a prípadné teplé miestečko v pekle, ale myslím že snažiť sa okolo toho po tolkych rokoch organizovať proces je celé tak trochu pozérstvo. (Samozrejme pripúšťam, že o tejto možno veľmi citlivej téme neviem dokopy nič len vypočutých zopár starých záznamov, info wikipedii a komentárov na blogoch takže asi nemám právo iniciatívu akokoľvek kritizovať)

  --

  Dík za ten link Davide.

  před 17 lety | reagoval [7] Joe Doe
 5. pixy #5

  Ach jo. Kdyby se ty mrtvoly z té skříně vytáhly a – ať už s úctou či potupně – pochovaly někdy před 18 lety, bylo by to super. Ale taková mrtvolka po 18 letech, to je žrádýlko. Zvlášť když už se ani nedá zjistit, jestli tady to uhnilý vočíčko je vlastně Jiřinky nebo Pepíčka a jestli tadle hromádka sušenýho masíčka byla Jarkova nebo Markova…

  V 90. by to bylo mívalo koule. V 97. by to ještě mělo jakýs takýs smysl. V roce 2007 je to trapné k pláči.

  před 17 lety
 6. aTeo #6

  #3 Davide Grudle, Každý ne. Já si vždycky vybavím ty dva borce, co za mnou občas chodili na pokec do kotelny. Nepředvolávali mě, přišli sami. Ředitel fabriky pro ně totiž vždycky měl malý dárek. No a pointa: „Nerozluční“ jsou dnes majiteli prosperující obchodní firmy a myslím, že by už neměnili. :-/

  před 17 lety
 7. Joe Doe #7

  #4 romane, Smysl to má pro zúčastněné. Pokud by Ti někdo zlikvidoval otce (popř. doplň jinou blízkou osobu), tak po kolika letech to hodíš za hlavu? Díky zpřístupnění svazku si dnes zpětně přečteš kdo Tě šmíroval a likvidoval tvé blízké. Smutné je, že se nejedná o žádné supertajné agenty, jsou to sousedi a dnes říkají „byla taková doba“, ale ruku na srdce ukázat prstem a čekat až někoho zlikvidují kvuli majetku, nema s dobou nic společného.

  před 17 lety | reagoval [8] roman
 8. roman #8

  avatar

  #7 Joe Doe, Pixy rozviedol to co som naznacil slovami „po tolkych rokoch“. Po tolkych rokoch (nicnerobenia) je to v podstate s krizom po funuse. (aj ked su este stale 2 akteri procesu zivi). To je ako keby isli teraz sudit Bilaka.

  před 17 lety
 9. Ondra #9

  Ještě, že vetšina z nás už má to štěstí, že takové rozhodnutí dělat nemusela.

  Moc si to titiž nedovedu představit, jaké to bylo a jak bych se sám zachoval. Ostatně nešlo jenom o sebe samého, ale většinou to odnesla celá rodina.

  před 17 lety
 10. ringo #10

  avatar

  #3 Davide Grudle, Myslíš toho zvídavého invalidu od vedle? Poslouchá pod oknem, a když něčemu nerozumí, přijede se zeptat do chalupy. To by vcelku sedělo ;).

  před 17 lety
 11. Roj #11

  #3 Davide Grudle, ono to zas tak jednoznacne neni. Kmenovi zamestnanci StB nebyli praskaci, kteri zneuzivali duvery svych nejblizsich. Nebyly to vsi nasazene do ciziho kozichu. Byli to normalni pruhledni pitomci, o kterych to jejich okoli vedelo. Nemeli vedlejsaky v divadle.

  před 17 lety
 12. Pavel Jaroš #12

  avatar

  #3 Davide Grudle, Jak píše Milan KunderaNesmrtelnosti: s historickým odstupem přestáváme vnímat „detaily“, takže se stírá rozdíl mezi zločinci a jejich obětmi. Něco na tom bude. Dvořák je v tomhle případě jenom obětí, ale jakmile do toho byl jednou namočen, tak už tu „špínu“ ze sebe nikdy nesmeje a všichni ho budou mít zaškatulkovaného právě jako tu estébáckou svini.

  před 17 lety
 13. hvge #13

  On to byl vždycky velmi jednoduchej chlapec :)

  před 17 lety
 14. krteczek #14

  avatar

  Místo aby lidem vysvětlili co chtějí s touhle zemí dělat, tak vytahují a perou špinavé prádlo podle hesla:

  Dáme lidem hry, nebudou nám do toho kecat…

  před 17 lety
 15. hawkes #15

  avatar

  já nevím měli bychom minulost nechat minulostí ne ?

  před 17 lety
 16. Strejda Viktor #16

  Tak nevím Dvořák byl možná svině protože třeba musel – nikdo nedokáže posoudit co se komu tehdy honilo v hlavě. Každopádně mi jako svině připadal v rozhovoru právě Suchý, který ač možná očištěn byl ještě větší mocipán … ale on to radějc hodí na Molavcovou …

  Je to banda komediantů, mě zajímají jejich herecké výkony, zbytek už je jenom bulvár…

  před 17 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.