porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

Sorry, error

doktor Stanislav Gross Vládní krize zažehnána! Stanislav Gross se omluvil a vše je smazáno. S tímto řešením přišel sám JUDr. Standa, který si přemítání o Kalouskovi zpříjemnil poslechem oblíbených hitů z dob nedávného dětství. „Tak mu napíš odkáž, že Ti je lúto, tak mu zakrič, že si zostal tu sám,“ zpívá Jožo a Standovi svitlo. Ano, omluva je cesta ze šlamastyky. Obzvlášť, když je myšlena upřímně.

Z dnešních zpráv

Nečekaný směr nabralo vyšetřování kauzy daňových úniků Vladimíra Železného. Ten v ranních hodinách vzkázal z Bruselu, že se za vše omlouvá. Tím je podle vyšetřovatelů případ uzavřen. „Kdyby se v České republice dalo podnikat, vůbec k tomu nemuselo dojít,“ dodává s úsměvem Vladimír.

Nové skutečnosti se objevily také v případu bývalého soudce Berky. „Je řada momentů, kde jsem udělal chyby, je mi to líto“, prozradil policistům Berka. Podle policejní mluvčí se to dá považovat za omluvu a soudce se již brzy vrátí do úřadu.

„Sorry!“ vzkazují z Kladna bratři Olahové. Do vězení se již nevrátí, neboť přenechali podnikání renomované italské advokátní kanceláři.

Kulínský s Opočenským by se rádi cestou z věznice stavili někde na dvanáctu.

p.s. Víte, kolik je jeden Gross? Je to dost? Stydíte se za svého koloťuka?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pachollini #1

  Hezky napsané & navíc vystihuje podstatu věci ?

  před 19 lety
 2. binarniladin #2

  Sorry myslel jsem to upřímně ale nějak se to zvrtlo

  Jack the Ripper

  před 19 lety
 3. Ota #3

  Víte, kolik je jeden gross?

  Vím – moc to není. Dost to začíná bejt, až když je ten gross velkej .

  před 19 lety
 4. Třicátník #4

  krátký, vtipný…zkrátka dobře napsaný.

  před 19 lety
 5. letinka #5

  Pro mě patří slova „omlouvám se“ k těm nejdůležitějším.
  Měl by se je naučit říkat každý, kdo něco zkazí nebo ublíží. Jsou prvním krokem k napravení chyb, pokud to člověk myslí upřímně. Upřímně?
  Tahle fraška mě přivádí na myšlenku založit klub na obranu významu českého jazyka. Začínám mít totiž vážný strach, že jestli se bude Gross ještě chvíli snažit, zdegraduje význam všech slov, která mají mít váhu. Nějaký trestný čin hanobení významu rodného jazyka bych ráda viděla i v trestním zákoně.
  Jinak perfektně napsané dgx, jako vždy (i aTeovi se obrázky moc povedly), .....jen o mimořádně tragikomických věcech.

  před 19 lety | reagoval [6] binarniladin [9] David Grudl
 6. binarniladin #6

  #5 letinko, Osobně si upřímě myslím, že za vyprázdnění obratu „myslím to upřímě“ by měl Gross snad i viset. Jak teď člověk má komukoliv manifestovat svou upřímnost, a nepřipadat si přitom jako mamlas?

  před 19 lety | reagoval [7] letinka [9] David Grudl
 7. letinka #7

  #6 binarniladine, Obávám se, že stačí říct „a nemyslím to upřímně“…

  před 19 lety | reagoval [8] DAvid
 8. DAvid #8

  #7 letinko, Co třeba: Můžete se spolehnout.

  před 19 lety | reagoval [12] letinka
 9. David Grudl #9

  avatar

  #5 letinko, #6 binarniladin trefili jste to přesně, člověk skutečně musí stylyzovat omluvu tak, aby při ní nevypadal jako vůl (nebo premiér).

  Mimochodem, nečetli jste včerejší Týden? Šéfredaktor přišel s podobnou myšlenkou a ve svém sloupku se ptá: „…až k vám někdy přijde na kontrolu berňák, který se vám začne hrabat ve výdajích a přijde na to, že jste na ně neměli, řeknete jen ‚promiňte‘…“

  před 19 lety | reagoval [10] benny [11] letinka [13] David Grudl
 10. benny #10

  #9 Davide Grudle, zase jiný pán tak široce zdiskreditoval slovo zmrd, že vůbec netuším, jak teď manifestovat někomu mé spravedlivé rozhořčení a nepřipadat si při tom jako ehm mamlas ?

  před 19 lety
 11. letinka #11

  #9 Davide Grudle, Musím trochu nesouhlasit. Sloupek je sice opravdu moc pěkně napsaný, ale autor zcela opominul proceduru, která je nezbytná proto, aby omluva byla efektivní a jednou pro vždy se problém dal označit za ukončený.....tedy alespoň jednostranně.

  Důvod téhle mé uvahy je ten, že myslím nelze okopírovat pouze část strategie a myslet si, že bude toto torzo stejně úspěšné jako velkolepý celek.
  Je tudíž naprosto nezbytné několik týdnů nejprve berňáku předkládat různá (nejlépe zcela protichůdná a naprosto nesmyslná) vysvětlení, jak došlo k tomu, že jsme koupili na co jsme neměli. Zapojit pár schizofreniků a chudých strýčků, neškodí ani příbuzní v jiné zemi či na jiné planetě. Myslím, že minimum tvrzení se pohybuje někde kolem pěti. Teprve po tomto ohňostroji vysvětlení lze přistoupit k lakonickému „omlouvám se“. Nesmí však být zcela zřejmé za co vlastně. ☹

  před 19 lety
 12. letinka #12

  #8 DAvide, Další slova, která jsou nesmírně cenná a jsem ráda, že si jich pan Gross zatím nevšiml. Nebo už si, nedej bože, všiml?
  Začínám zvažovat možnost výstavby protiGrossovského krytu na letenské pláni v Praze.
  Azyl dostane každý důležitý slovní obrat, a to na dobu nezbytně nutnou – tedy nejméně po celou dobu vládnutí pana G.

  před 19 lety
 13. David Grudl #13

  avatar

  #9 Davide Grudle, ?

  Ovšem ono lakonické „omlouvám se“ je třeba pronést v televizi v hlavním vysílacím čase. Pokud možno rychle, aby se získal prostor pro další reklamní sdělení, sebepropagaci a podobně.

  Podle ceníku stojí 30 sekund takové reklamy asi 120.000 Kč, Standa tedy promrhal 1,2 mil Kč. Takže čekám, kdy se za to omluví a na kolik to přijde tentokrát.

  před 19 lety | reagoval [14] letinka
 14. letinka #14

  #13 Davide Grudle, safra, jeden z klíčových momentů celé strategie a já ho opomenu ☹

  před 19 lety
 15. Phil Zoo #15

  avatar

  5.3.1945: Německý Vůdce Adolf Hitler se dnes veřejně omluvil za svou politiku v posledních letech, která byla poněkud zmatečná. Připustil, že necítil zprvu ochotu, vysvětlovat svůj záměr vybudovat Novou Evropu pod vedením Velkoněmecké říše a omluvil se, že tím zavdal příčinu k půtkám a šarvátkám. Uvedl, že by chtěl důrazně varovat před politickými čachry, které tohoto nedorozumění zneužívají. Zdůraznil, že celá Evropa dnes svádí zápas o to, aby obstála v poměrně náročném globálním konfliktu a potvrdil, že jde o to, jestli dokážeme vytvořit a realizovat silnou a dynamickou národní politiku, o to, jestli touto národní politikou dokážeme vytvořit sociální a ekonomické bohatství Třetí říše. Přislíbil, že je připraven v nejbližší době předložit společnosti novou koncepci totální války, která by zajistila, že Velkoněmecká říše v tomto zápase obstojí a zvítězí.

  před 19 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.