během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Správná to vesnice

Troubsko
Na mladá kolena se ze mě stal vesničan. Bydlím sice jednu zastávku MHD od Brna, ale tady už se to Brno nejmenuje, tady je to Troubsko. A má to své výhody! Zatímco o pouhých pár kilometrů dál bydlí všichni v panelových králíkárnách, v Troubsku má každý vlastní domeček se zahrádkou. Na úřad nebo na poštu jsou to tři minuty pěšky. A když se chce přítelkyně projet na koni, má v Troubsku tu možnost. Takže jsem Brňák i nejsem – z obojího to lepší.

Výhodu tady bydlet objevuje čím dál tím víc lidí a vesnice rychle roste. Když jsem sem přišel, nevedla k baráku ani pořádná cesta, dnes jsou tu nové kanalizace, silnice, chodníky. Vyrostla tu úplně nová čtvrt, kde ulice mají v pravdě optimistické názvy. Slunná, Jarní, Luční a (což mě vážně dostalo) Sekorova.

Zatímco rodná Břeclav chátrá pod vládou bolševiků, blbů a držitelů originálního jména a příjmení, v Troubsku o komanče pomalu nezavadíte. Podívejte se na výsledky komunálních voleb v roce 2002. I přes známou volební disciplínu rudých bratrů získali jen 3,69%. Přátelé, a to jsme na vesnici! ODS má téměř 50% hlasů. Kde vůbec na tom byla modrá strana ještě lépe?

Tohle nevznikne samo sebou

Včera jsem náhodou zjistil, že starosta Troubska, pan Vladimír Ryba, kandiduje za ODS do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje. Ač jsem spíše apolitik, tímto článkem bych ho rád podpořil. Jako člověka, který něco dokázal. Až se budete nad volebními lístky rozhodovat, které straně nebo které osobě dát svůj hlas, budete vědět, kdo to Vladimír Ryba je.
 Volte ODS

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Dero #1

  avatar

  Zvykej si, Troubsko prostě už Brno nejni – tuhle jeden měšťák dokonce zapochyboval i nad tím, že k Brnu patří Kamenný vrch, kdežto bydlím. Marno cokoliv vysvětlovat … :o)

  před 20 lety
 2. Maceenca #2

  avatar

  A jakeho politickeho razeni je radnice v Brne??

  před 20 lety
 3. Zdenálek #3

  Pokud jde o mě, v sobotu balím v Břeclavi kufry a mířím na Žižkov. Velký měštanský 2+1 kousek od Viktorky. Neprchám k vůli komunálním politikům, prchám za příležitostmi. Čepovaná Plzeň na Bořivojově 25,–, v Břeclavi jedině v lahvi a za 30,– Není co řešit ?

  před 20 lety | reagoval [5] Maceenca
 4. Steve #4

  ale Břeclav není zas až tak zabitá, minimálně z toho důvodu že tady bydlím já ?

  před 20 lety
 5. Maceenca #5

  avatar

  #3 Zdenálku, hehe ? Uz rikal Biftek ?

  před 20 lety
 6. Pšenda #6

  avatar

  Tak to s těma komoušema mě zaujalo tak, že jsem se musel hned kouknout jak jsme na tom u nás doma ve Veltrusích – Veltrusy

  No jsme na tom o chloupek lépe. A to mne potěšilo.

  před 20 lety | reagoval [8] Maceenca
 7. Maceenca #7

  avatar

  Tak se tak koukám na výsledky těch Břeclavských komunálních voleb z r. 2002…

  Zajímavé, že někteří lidé si v těchto volbách „zapózovali“ dokonce na několika kandidátkách různých stran… Žeby shoda jmen, silná schizofrenie osobního politického zaměření, či neodolatelná touha stát se za každou cenu městským zastupitelem?

  Zajímalo by mě, jestli například taková Nešporová Květoslava, která kandidovala za Sdružení nezávislých (soudě dle ostatních na kandidátce – jednoznačně pravicová záležitost), je tatáž Nešporová Květoslava – k zastižení na seznamu (v Břeclavi zřejmě velmi populární) KSČM

  Každopádně pokud se skutečně jedná o tutéž osobu, udělala chybu, jelikož součet hlasů, které obdržela na obou kandidátkách by jí v obou případech stačil k zastupitelskému křeslu… ?

  před 20 lety
 8. Maceenca #8

  avatar

  #6 Pšendo, No nevím, do jaké míry a v čem je KDU-ČSL lepší… ☹ Malé srovnání zde.

  před 20 lety
 9. Swoop #9

  avatar

  Tak nevím, každý má právo volit koho chce. Za sebe můžu říci jen to, že ODSun hlavního nádraží mě dost zasáhl a že už kvůli těmhle vyhozeným desítkám miliard ODS volit nebudu..

  před 20 lety
 10. Mara #10

  Jak se každý blogger hlasí k té (jedině) správné politické straně je velmi zábavné. Někteří mají svou milovanou politickou stranu dokonce v logu.

  U tohoto článku už jen chybí závěr:
  Běžte volit ODS, protože potom to bude stejný RÁJ jako u nás na dědině ? Nakonec banner tam podobný je takže se nakonec tak stalo.

  před 20 lety | reagoval [11] David Grudl
 11. David Grudl #11

  avatar

  #10 Maro, Je to krásné, že každý může svobodně vyjádřit své politické postoje. Můj názor přesně nekoresponduje se zaměřením žádné ze stran, proto jsem v článku použil slovo „apolitik“. Neblíž je mi asi ODS, ačkoliv arogance některých jejich představitelů je mi bytostně nepříjemná, taktéž nesouhlasím s přesunem brněnského nádraží atd.

  Článek je tedy agitka na jednoho konkrétního člověka. Nic víc, nic míň. Jo, a abych nezapomněl: děkuji národu, že volil jak volil, výsledek voleb mě velmi potěšil ?

  před 20 lety | reagoval [13] vítek
 12. David Grudl #12

  avatar
  před 20 lety
 13. vítek #13

  #11 Davide Grudle, Mě to naopak vůbec nepotěšilo, protože podpořit své kandidáty přišli zejména příznivci dvou extrémních politických stran z obou stran politického spektra. A tyto strany mají nejvěrnější a nejangažovanější voliče:-(

  Uvidíme jak to dopadne v celostátních volbách za 2 roky. Doufám, že projde do parlamentu taky někdo mimo big 3 a 1 snakeparty.

  Třeba Strana zelených

  před 20 lety
 14. Zdenálek #14

  Kruci, já se omlouvám jedné nejmenované žižkovské hospodě, která je dokonce ve stejném domě, jako já. Ta má totiž čepovanou plzeň dokonce za 23,– Tak to je fakt nářez, každý den škopky, začnu to omezovat.

  před 20 lety
 15. spacák #15

  troubsko roste neuvěřitelně. koncem 80. let jsem jako teenager hodně jezdil na kole a troubsko bylo po ostopkách jedna ze dvou variant, kam se vydat. buď za ostopkama přes vlak do troubska nebo do střelic (jsem ze starého lískovce).

  před třemi léty jsem jel po stejné trase a koukal jsem, že troubsko se brzy spojí s ostopkami (podobně jako yokohama s tokiem) a brzy se začnou tlačit na brno. ?

  před 18 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.