stránky, kam napsal komentář Ivo Lukačovič

Na navigaci | Klávesové zkratky

Studio Kroměříž

Dobou internetového temna se myslí určitý čas před rokem 1998. Kdejakou ptákovinu z poslední doby na Internetu najdete, ale i zprávy ryze historické (třeba komu roku 1771 vyhořel dům), zatímco ověřit, že známý podvodník Michal Malý je tentýž Malý, co byl v létech 1991–1992 poslancem federálního shromáždění za ODS, to už je internetový oříšek (je to on).

Pozvánka k televizi

televize Určitě dnes nezmeškejte ve 23.40 na ČT2 další pokračování diskusního pořadu Studio Kroměříž! Nebo alespoň nažhavte video. Jak to souvisí s výše řečeným? Pořad se natáčel v roce 1992, takže o něm Internet statečně mlčí (až na pár bezvýznamných zmínek).

Dnes je pojmem „diskusní pořad“ zúžen na politické tlachání (tedy u nás, Slováci mají Pod lampou). Studio Kroměříž pochází z doby, kdy se diskusí účastnili naopak inteligentní lidé, elita. Jejich výměna názorů je ještě dnes nesmírně inspirativní a nadčasová.

A co Nova?

Zdálo by se, že na Nově nikdy žádný inteligentní pořad neexistoval. Tedy myslím z vlastní tvorby. Omyl! Pamatujete si na vysílání Tomáše Pfeifera? Pokud ne, Internet vám opět nepomůže (temno).

Strašně rád bych se znovu podíval na všechny díly. Nebo alespoň na jeden. Zkoušel jsem výměnné sítě, ale nic. DVD obsahující první řadu Pfeiferových pořadů by bylo pokladem nedozírné bioenergetické ceny. Má ho někdo?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. jm #1

  avatar

  Bohuzel ne. Nicmene si na vyse uvedene programy pamatuju. Pamatuji si spoustu zabavy s temito porady. Clovekovi by az ukapla slza.

  před 18 lety
 2. llook #2

  avatar

  Jj, Studio Kroměříž je hustý, trochu mi připomíná debaty z restauračních zařízení. Plkání o ničem dovedené do extrému.

  před 18 lety
 3. Pixy #3

  Tak moment – to vypadá, jako bys to ještě nikdy neviděl, nebo pořádně nevnímal…(?) Jinak bys přece mohl jen těžko označil ta parodická dada představení zvaná Studio Kroměříž za „diskusní pořad“ a dokonce s „inteligentními lidmi, elitou“. Ljuba Skořepová a Strýček Jedlička coby fundovaní profesoři, muehehe… :o)

  Čímž rozhodně nechci řííct, že to nestojí za vidění a není to dobrá zábava (i když nejspíš málokomu bude sedět).

  před 18 lety | reagoval [8] benny [10] David Grudl
 4. Lukáš Lánský #4

  avatar

  Ironie je dobrá věc, ale tenhle zápisek a první dva komentáře mne skoro přinutily k tomu pochybovat o tom, že to parodie, protože jsem zahlédl jeden díl z rychlíku… Ale je fakt, že bychom měli hrát hru tvůrců – o Cimrmanovi taky nikdo neřekne, že… však víte…

  před 18 lety
 5. VfB #5

  avatar

  ona ta Nova se mi zdá v poseldní době docela dostává od Pro?my na prdel

  před 18 lety | reagoval [6] pixy
 6. pixy #6

  #5 VfBe, A poté, co jsem viděl nové akvizice Primy, tak ještě přituhuje (např. Survival, Desperate Wousewifes), patrně nejvíc vlastní tvorby z českých TV atd. Prioma je takový progresivní dráček, co ve spoustě ohledů nechává Novu (ale i ČT) na chvostě – a za její nižší sledovanost může pořád ještě malé pokrytí. Třeba moje máma by byla typickou divačkou Primy, ale nechytí ji, nechytí… ;)

  před 18 lety
 7. Martin #7

  Vy ještě máte televizi? V dnešní době?

  před 18 lety
 8. benny #8

  #3 Pixy, Pixy, ztrácíš nadhled. Za trest třikrát nahlas vyslov název blogu

  před 18 lety | reagoval [9] pixy
 9. pixy #9

  #8 benny, Vidíš to dgx, že manipulovat komentářeme se nemá? Pak to takhle dopadá… :/

  před 18 lety | reagoval [10] David Grudl
 10. David Grudl #10

  avatar

  #9 pixy, nojo, nevyplácí se to ? Ale ještě velké štěstí, že si nikdo nevšiml, že #3 Pixy a dgx píšou ze stejné IP adresy, mohlo by to zavdat k takovým úvahám a spikleneckým teoriím, které by snad ani nešlo uvést na pravou míru…

  před 18 lety | reagoval [12] Ukee
 11. Bol. Met. #11

  Před i po Trpaslíkovi je nuda, ocenil bych návrat Monthy Pythona nebo alespoň České sody. Studio Kroměříž jsem stále moc nepochopil, nebo resp. nepochopil, kde je ten vtip a to mám za sebou už třetí pokus. Jediný strýček Jedlík-Jedlička s hubou neustále plnou – tedy řeči neschopný, mi tam přijde jako fundovaný akademik =)

  Mimochodem se Standartenführerem Otto von Stierlitzem je mnohem větší zábava ; )

  před 18 lety | reagoval [12] Ukee
 12. Ukee #12

  avatar

  #11 Bol. Met., No nevím, poslední díl se strojem času byl maximálně půvabný … zvláště dlouhé odborné monology „profesora vynálezce“ byly úchvatné :) …
  #10 David Grudl … z čehož jasně vyplývá, že toto není závdavek ke spekulacím, ale pouhé pixyho přesunutí se v čase a místě (komentátor to vysvětloval systémem ohnutí gumové hadice svými konci k sobě (princip černé díry) a poté opětovného puštění a narovnání hadice (vrácení do původního stavu)) :)

  před 18 lety
 13. MiSHAK #13

  avatar

  Taky sleduju studio kroměříž :)

  před 18 lety | reagoval [15] pixy
 14. globalist #14

  Nema niekto nahodou link kde by sa Studio Kromeriz dalo stiahnut (vsetky predosle diely)? Objavil som ho len nedavno a je to jednak oda na krasu ceskeho jazyka, jednak to dava na frak vsetkym sucasnym diskusnym relaciam a nakoniec je to uplny ROFL :D

  před 18 lety
 15. pixy #15

  #13 MiSHAKu, Sleduju Studio Kroměříž a nestydím se za to.

  před 18 lety
 16. Blendi #16

  avatar

  Mám rád humor , různý humor ale studio kroměříž je největší hovadina co jsem viděl..Celkem mě uráží jako obyvatele Kroměříže že nějací tzv „umělci“ (banda dementu kteří by se jinak nikde neuživila) takto zneužívají jméno města pro svuj nesmyslný pořad.. Celkem rád bych jsem pozval..máme tu takovou krásnou instituci pro takové jedince a celkem vyhlášenou… ?

  před 18 lety
 17. Vitoriung #17

  avatar

  Ahoj, ja jsem na Internetu jiz ukoristil prvni dil nahrany z DVB, pokousim se jej uploadovat na https://web.archive.org/…divx.com:80/ a budu shanet dalsi, ale nebude to jednoduche, tak prosim vsechny kteri jakykoliv dil vlastni aby se mi ozvali a dame to nejak dohromady…

  Jinak me rozesmal komentar Blendiho, nedivim se ze takovych nazoru bude pribyvat, zijeme prece ve state, kde vsechno co je jine, cizi a nesrozumitelne znamena byt spatne a melo by byt nekam zmizeno, schovano a zavreno, aby nekazilo dobre jmeno dobrych lidi zijicich v teto velmi dobre zemi, plne komunistu…

  před 18 lety
 18. Vitoriung #18

  avatar

  tady je zatim jediny dil, ktery vlastnim

  #stary-odkaz-#stary-odkaz-http://stage6.divx.com/members/84011/videos/1007989

  před 18 lety
 19. Zdeněk #19

  Teď jsme jediný díl na netu shlédli s kámošem a následovala půlhodinová debata o definování časového kontinua a jeho vztahu k archetypální podstatě

  ?

  před 18 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.