nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Tajemství kardinála Duky: Proč ho podporuji

Proč stojím za kardinálem Dukou a jsem rád za jeho nedávná vyjádření

Dominik Duka je významnou osobností. Opravdu si neumím představit na místě kardinála nikoho lepšího. Je to člověk s velkým přesahem do veřejného života, publikuje, píše blog, jeho názory jsou zkrátka slyšet a lidé o nich diskutují.

Za tohle jsem nesmírně rád, protože cítím, že se dnes pozapomíná na skutečný dopad církve v naši historii. A to i díky papeži Františkovi. Ten mi ze všeho nejvíc připomíná cigarety IQOS. Je náramně cool, přitahuje mladé lidi, kteří najednou nevidí, že jde o stejnou nálož rakoviny jako dřív. Že církev je organizace, která na tisíc let zbrzdila věděcký pokrok, zatemnila svět dezinformacemi, upalovala ženy, v inscenovaných procesech mučila a vraždila oponenty a byla příčinou krvavých válek. A to nemluvím o nějakém dávném středověku, jen za posledních 50 let zneužili katoličtí kneží ve Francii 216 tisíc dětí.

Dnes potřebujeme slyšet autentické církevní hlasy víc než kdy jindy. Jsem vděčný za kardinála Duku a jsem opravdu rád za každé jeho vyjádření. Dobře mu naslouchejte.

Mohlo by vás zajímat