porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

9/11 aneb proč bojujeme proti terorismu

Je tomu právě pět let, co z jeskyní v Afghánistánu vyrazila partička teroristů Al-Kajdy a obelstila veškeré obranné mechanismy Spojených států amerických. Zpravodajské služby nevyjímaje.


Toho dne se teroristé zmocnili čtyř osobních letadel Boeing. První dvě, se 147 nevinnými pasažéry na palubě, nabourali do budov Světového obchodního centra. Palivo se rozstříklo a okamžitě začalo hořet.

V celé historii se pouze tři ocelové mrakodrapy zřítily v důsledku požáru. Dva z nich jsou právě ona zasažená Dvojčata. Třetím je sousední budova WTC 7. Do té však žádné letadlo nenarazilo. Jen se prostě zachovala solidárně.

Budovy se k zemi zřítily rychlostí volného pádu. Jakoby spodní nepoškozená patra nekladla žádný odpor. Jakoby byla zevnitř detonována, až by se chtělo pomyslet. Ale samozřejmě nechce.

O kvalitě jeskynních trenažérů tedy svědčí nejen bravurně zvládnutá pilotáž, ale také schopnost zcela symetricky zřítit budovy, a to nejen ty havarované. Není divu, že na Muhammadově vizitce stálo pilot se specializací na řízené demolice.

A zatím na jiném místě…


O necelou hodinu později narazilo další unesené letadlo Boeing 757 do budovy Pentagonu. Stalo se tak pouhých 15 km od letecké základny Andrews Airbase, která dvěma letkami stíhaček v permanentní pohotovosti střeží bezpečnost hlavního města Washingtonu.

Naštěstí, Boeing 757 je nejspíš docela maličké letadýlko, protože na fotografiích z místa činu se mi nepodařilo zahlédnout žádné jeho trosky. Co naopak zamrzí, tak skutečnost, že náraz nebyl zaznamenán žádnou videokamerou. Asi byly zrovna otočené na druhou stranu. Nebo vypnuté. Nebo pro jistotu obojí.

Čtvrtý Boeing se zřítil v Pensylvánii. Díky odvážnému zásahu cestujících nebylo nutné stroj sestřelit armádou. Někomu by třeba mohlo připadat zvláštní, že části motoru a lidských těl se našly v okruhu deseti kilometrů, ale jak říkám, zřítil se a nebyl ani trošku sestřelen.

Konec dobrý…

I přes určité nejasnosti nakonec všechno dopadlo dobře. George W. Bush získal obrovskou popularitu a zahájil nekompromisní válku proti terorismu. Náklady na zbrojení vyšrouboval do rekordní výše a zaútočil na Afghánistán a Irák. Své největší nepřátele. A shodou okolností i poslední nevyčerpaná ložiska ropy a zemního plynu. Doma rozšířil pravomoci zpravodajských služeb, proti čemuž nemůže nikdo protestovat – vždyť je to pro dobro poctivých lidí!

Jó, my se máme!

Ač by to tak nemuselo vypadat, nejsem příznivcem žádné konspirační teorie.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Jirka #1

  Velmi kvalitní článek! Faktem je, že skutečnost se dala odhadovat velmi zakrátko po „útocích“, nicméně ji velmi pěkně potvrdil čas. Díky! ?

  před 18 lety
 2. René Kopčem #2

  avatar

  Náraz do Pentagonu je na jedné kameře, která byla u vchodu.

  #stary-odkaz-#stary-odkaz-http://video.google.com/videoplay?docid=-5658198482624505213&q=pentagon+9%2F11

  Jinak jako vždy super článek, i když to byla smutná událost.

  před 18 lety | reagoval [4] David Grudl
 3. Sidisan #3

  Každému bych doporučil dokument „911 In Plane Site“. Je na webu i na výměných sítích od streemovaného videa až po DVD kvalitu. (Nejjednodušší je to třeba na DC++, na webu nemají odkazy dlouhé trvání.) Dá se najít. Je složen hlavně z původních záběrů, reportáží a fotografií z 911. Připomíná i ty záběry, které šly v TV jen jako přímý přenos a pak už je nikdy žádná televize nevyužila. Mám dojem, že informace z dokumentu jsou relevantní a důležité. Ale upozorňuju, pravděpodobně pak už některým tvrzením prostě nebudete moci věřit, ikdyž třeba budete chtít.

  před 18 lety | reagoval [4] David Grudl
 4. David Grudl #4

  avatar

  #2 René Kopčeme, to by měla být nahrávka bezpečnostní kamery z nedaleké benzínky. Ale že bych tam viděl letadlo, to se říct nedá. Spíš vojenskou raketu.

  #3 Sidisane, dnes ve 21.25 na ČT2 bude Fahrenheit 9/11. Sice je to propaganda proti propagandě, ale už se těším ;)

  před 18 lety | reagoval [29] Radek Hulán [51] mo
 5. Lubos #5

  Hm, nic moc clanok (az na poslednu vetu). Skratka lacna konspiracna teoria, aj ked vtipne podana.

  před 18 lety | reagoval [10] David Grudl
 6. ino #6

  Ahoja, kdo se chce pokochat jak se Dvojčata stavěla, tak se může pokochat tady: https://www.fugly.com/…-center.html

  před 18 lety
 7. apendix #7

  avatar

  něco podobného je i tady na Novinkách, i když ne tak vtipně pojatý…

  hlavně ta poslední teorie je vážně skvělá… ;)

  před 18 lety
 8. dond #8

  Jen dvě upřesnění:

  1. Těch letadel bylo pět. Páté spadlo na základnu v Camp Davidu. Myslím, že se o něm nemluví a nepíše, protože to byl jediný přímý vojenský cíl.
  2. To, co se v 1. budově WTC „rozstříklo a začalo okamžitě hořet“ nebylo palivo z letadla, ale objem tisíců metrů krychlových topného oleje. Oni ti teroristi nebyli blbí a věděli, že v každé věži je zhruba ve třetině vlastní strojovna/kotelna, která vytápí a zásobuje vodou, vzduchem a v případě výpadku energie i proudem třetinu baráku nad sebou. Stačilo se s přesností na dvě patra trefit, což se jim evidentně podařilo.

  Pevnost oceli a betonu je v běžných podmínkách naprosto nedocenitelná. Když hoří, když hoří dostatečně dlouho (teplota ani nemusí být moc vysoká), řekněme hodinku, hodinku a půl, beton začne téct. Normálně, pomalu, jako ledovec. Pomalu stéká. Ocelové nosníky se ohřívají. Měknou. Chvíli ještě drží. A pak se začnou kroutit.

  Katastrofě pomohlo i to, že WTC bylo postavené jako prototyp samonosné konstrukce s lehkým vnějším opláštěním (uprostřed stojí mohutný klacek, který to drží, na něj jsou jako větve na stromě navěšená jednotlivá patra). V okamžiku, kdy se horní třetina věže dala do pohybu směrem dolů, neexistovalo nic, co by pád dokázalo aspoň zpomalit. Harmonika se složila. Proto ten dojem, že spodní patra ničemu nepomohla. Na druhou stranu tahle konstrukce zabránila tomu, aby se věže „vcelku“ skácely na vedlejší budovy.

  Tohle se v novinách nedočtete. Je to málo zajímavé.

  před 18 lety | reagoval [12] mrzout [17] Cubicula [62] dond
 9. KL0K #9

  Zrovna nedavno jsem cetl docela zajimavy nazor, diky nemuz lze velice snadno vyloucit jakoukoliv konspiracni teorii: Naprosto fatalni neschopnost CIA a zpravodajskych sluzeb obecne, ktera se prokazala v Afghanistanu/Iraku a ted i Iranu, dokazuje ze by nebyli schopni naplanovat a zorganizovat takovouto akci.

  Musim priznat, ze na tom argumentu neco je :)

  před 18 lety | reagoval [10] David Grudl [12] mrzout
 10. David Grudl #10

  avatar

  #9 KL0Ku, a tím jsi dešifroval mou poslední větu ?

  Všechny indície zmíněné v článku ukazují na neskutečný bordel a totální neschopnost vlády i zpravodajských služeb. Pěknou ukázkou bylo třeba i „zvládnutí“ loňského hurikánu Katrina. A své chyby samozřejmě maskují lží, jak jinak.

  Naopak jakákoliv konspirační teorie předpokládá dokonalou organizaci a kooperaci všech složek. Proto jim absolutně nevěřím ? (#5 Lubos a nemusím si protiřečit)

  Další věc je, co všechno se podařilo z tzv. války proti terorismu vyždímat.

  před 18 lety
 11. BoB #11

  avatar

  Drobná technická: Až narazíš do země rychlostí 900km/h tak taky nebudeš muset být sestřelen na to, abychom Tvoje kusy hledali široko daleko…

  před 18 lety
 12. mrzout #12

  #8 donde, tak zrovna dneska jsem to cet na Technetu :)

  #9 KL0Ku, bez ohledu na pochybnosti ohledne zapojeni ci nezapojeni US tajnych slozek, to ze NASLEDNE vse bylo zneuzito pro dlouho planovane cile, je zrejme.

  před 18 lety
 13. noname #13

  já si na tu hrůzu vzpomínám velmi dobře, možná i proto, že jsem byl možná mezi stovkou lidí, kteří se o tom dozvěděli v ČR jako první (zavolala mi to kamarádka z ČSA ještě předtím, než bouchlo to druhé letadlo) a tři dny poté jsem nespal a sledoval zprávy a protože jsme byli americká firma, tak ani v práci jsme nemohli moc fungovat.
  Co se týče U93, tam nejsem přesvědčen o oficiálním vyjádření, a to proto, že ještě předtím než spadlo jsem mluvil s jinou známou, která bydlí pod místem, kde letadlo letělo a tvrdila, že vidí letadlo a jeho závěsu letí dvě stíhačky. To by potvrzovalo i těch 10 km, jestli je to pravda (to čtu tady poprvé, máš nějaký zdroj?). Dohodit ze země 10 km daleko by vyžadovalo rozhodně větší počáteční rychlost než 900 km/h (jistě to tu nějaký fyzik spočítá, vzorec balistické křivky a odporu vzduchu je znám). Ovšem i kdyby je sestřelili, tak bych se jim nedivil, je lepší udělat z lidí hrdiny než oběti friendly fire.
  U toho pentagonu se také nedivím, ten byl vytvořen s důrazem na ochranu proti útoku střelami (prý i jadernými). Spíše mě v té souvislosti napadalo, že kdyby všechna letadla narazila do pentagonu, tak by byl celkový počet obětí nižší, ovšem byl by to normální vojenský útok na vojenskou základnu a USA by nezískala ve světě takovou podporu pro protiofenzivu.

  před 18 lety | reagoval [19] rony
 14. eskel #14

  avatar

  Na tom druhém videu je o něco více snímků, je tam docela patrná kouřová stopa taková, jakou podle mě dopravní letadlo nechanechává.

  Jinak doporučuji dokument loose change…
  Veřejně už asi na stažení nebude, ale na torrentu určitě.

  před 18 lety
 15. eskel #15

  avatar
  před 18 lety
 16. Roman #16

  avatar

  Ja som to pozeral v priamom prenose na CNN v TV na počítači a robil som si z toho screenshoty (ani neviem prečo, dodnes to mám niekde odložené na harddisku). Reportér stál na vzdialenej budove. Za chrbtom horiace dvojičky a teda to jeho prekvapenie keď to začalo padať bolo až neprofesionalne nefalšované. Smutná story. Hlavne tí ľudia čo vyskakovali v zúfalstve von z okien a padali pozdĺž budovy.. ;-( A to je asi najdesivejšie, že každá tá malá umierajúca figúrka bol nejaký človek a týchto človiečikov tam zomrelo strašne strašne vela. Ako taká jedna malá dedinka. Inak doteraz som sa nepriklonil k ani jednej verzii, skôr už mi je sympatickejší ten Moorov propagandistický film ktorý sa venuje kritike Bushovej vojny. So základnou myšlienkou toho filmu sa dokážem aj napriek vysokej miere vykonštruovanosti stotožniť viac ako s nejakými konšpiračnými teóriami ohľadom 9/11.

  před 18 lety
 17. Cubicula #17

  #8 donde, díky za takový příspěvek

  Vy ostatní … myslim, ze moc koukate na filmy.

  A ke schopnosti zpravodajskych sluzeb… tohle proste neslo odhalit… ja si to predstavuju takm, ze tech pet odhodlanych teraku normalne zili, platili najem …nemuseli prece telfonovat sefum, nekde se po nocich schazet… vsechno to bylo naplanovany…jdete, naucte se litat a 11.9 v X hodit se stanete nesmrelnymi

  Ja vam nevim, bordel nebordel…zpravodajsky sluzby zijou z praskacu, z podezrelych informaci ktery zachyti atd atd todle je neco jinyho.

  Dneska je hrozne cool nemit rad ameriku, bushe a mcdonalda ale vinit za tohle nekoho krome tech zmrdu co to udelali je proste blbost!!

  před 18 lety | reagoval [25] Liskni_si
 18. PhilZoo #18

  avatar

  Všichni kdo mají jedno varle nebo lobotomii nebo věří konspiračním teoriím, ať zvednou pravou ruku.

  před 18 lety | reagoval [20] zirafka
 19. rony #19

  avatar

  #13 noname, noname, ja som si vcelku istý tým, že som čučal na CNN ešte keď bola druhá veža nepoškodená. Takže aj ja som patril medzi tých prvých? Pamätám si, že omnoho väčší šok bol, keď začala dymiť tá druhá. To už bolo celkom určite jasné, že nejde o náhodu.
  a ešte niečo si spomínam – „weblogy“ – po minútach aktualizované krátke jednovetné správy.

  před 18 lety | reagoval [21] noname
 20. zirafka #20

  avatar

  #18 PhilZoo, a pravá je která?

  před 18 lety | reagoval [23] PhilZoo
 21. noname #21

  #19 rony, Na CNN začali vysílat asi 5.5 minuty po nárazu do první budovy, po šesti minutách narazilo druhé letadlo, takže to bylo v přímém přenosu a fakt to bylo to nejstrašnější, protože těch pár minut předtím si všichni říkali (včetně reportéra CNN) „strašlivá nehoda, z neznámého důvodu, náraz do budovy WTC“ a po tom náraze všem došlo „a doprdele“. Česká rádia i televize mimochodem zareagovali asi teprve po půl hodině, v té době už byly weby CNN přetížené.

  před 18 lety
 22. eskel #22

  avatar
  před 18 lety
 23. PhilZoo #23

  #20 zirafko, Pravá ruka – to je ta ruka, kterou údajně zvedali k pozdravu takzvaní „nacisté“ (ve skutečnosti výplod americké propagandy, která měla zdůvodnit útok na demokratické Německo v roce 1944, jeho obsazení a tím zvýšit popularitu prezidenta Roosevelta a vyšroubovat náklady na zbrojení).

  před 18 lety
 24. Alex #24

  avatar

  A jestli ještě někdo nelinkoval na Pentagon Strike video, prosím.

  Dobré krmení zvlášť pro ty hloupější a snadno ovlivnitelné jedince, kteří si snad dokonce myslí, že Micheal Moore točí dokumenty. :)

  před 18 lety
 25. Liskni_si #25

  #17 Cubiculo, A ty víš zcela určitě, kteří zmrdi to udělali?

  před 18 lety
 26. Fred #26

  avatar

  Mě přišlo zajímavé toto https://legacy.blisty.cz/art/10121.html

  před 18 lety
 27. BIZZY #27

  avatar

  popření rlzných teorií
  http://www.911myths.com/…hp/Main_Page

  před 18 lety
 28. Snoopy #28

  Vucako docela dobre rozebira autory jedne konspiracni teorie (jak o materialove pevnosti informuje profesor filozofie). Je to na adrese https://web.archive.org/…traktor-.php. Pokud primy link nefunguje, je to ten clanek o sovetskem klidne orajicim traktoru.

  před 18 lety | reagoval [41] OLE
 29. Radek Hulán #29

  avatar

  #4 Davide Grudle, Fahrenheit 9/11 je dokonalý hnus. Vtip je v tom, že většina věcí je ve skutečnosti jednodušší, než různé sáhodlouhé teorie rozsáhlých a nikdy neodhalených spiknutí. Ale někteří lidé prostě mají teorie spiknutí rádi ?

  před 18 lety | reagoval [32] bahara
 30. Roj #30

  avatar
  [smazáno] Dik, ze uz o tom nemusim nic psat. Zacnu blogovat pomoci odkazu ?

  před 18 lety
 31. Art #31

  avatar
  [smazáno] Fahrenheit 9/11 je především dokonale zábavný kousek a vůbec nevadí že Moore je hlavně velký manipulátor před pánembohem spíš než dokumentarista.

  před 18 lety
 32. bahara #32

  #29 Radku Huláne, Tvůj názor ti nikdo neupírá.

  Má ho celá americká vláda. Ale já, stejně jako jiní věřím, že pád mrakodrapu vedle WTC není normální a u pentagonu opravdu žádné trosky také nebyly. Kdo viděl záběry leteckých katastrof (viz Google) vidí trosky okolo dopadu i samozřejmě dále, ale tu opravdu nejsou.

  Boing 747 opravdu nevypadá ani v záběru kamery z benzinky jako raketa krátkého doletu (a kvalitou kamery to rozhodně není)

  před 18 lety | reagoval [33] OLE [34] OLE
 33. OLE #33

  #32 baharo, V takom prípade by ma zaujímala tvoja odborná polemika s https://web.archive.org/…-23-2006.pdf ?

  před 18 lety
 34. OLE #34

  #32 baharo, „a u pentagonu opravdu žádné trosky také nebyly“ – inak povedané, rakety krátkeho doletu majú kolesá a motory Rolls-Royce: http://www.911myths.com/…s/rb211a.jpg

  před 18 lety
 35. Lokutus #35

  Chápu neochotu věřit konspiračním teoriím. Dělat unáhlené závěry se mi příčí také, obzvláště když jde o zprostředkované informace. Nemám rád, když někdo vidí zdánlivou nesrovnalost a řekne: „A jé, to byli ufouni (vláda USA, muži v černém atd.)“, jako v případě letů/neletů na Měsíc.

  Nebudu komentovat symetrické zřícení dvojčat, ani toho baráku vedle. Nebudu komentovat trosky doširoka ze čtvrtého letadla. Nebudu dělat úvahy na téma stíhačky, rakety, či páté letadlo. O tom vím houbeles.

  Ale jedno by mě fakt zajímalo.

  Kde jsou doprdele trosky z osmdesátitunového letadla? Ať se podívám na jakoukoliv fotku zříceného letadla, ať už spadlo na louku, do lesa, nebo na barák, všude se válí větší, či menší kusy letadla. Tady je to kus motoru, tamhle ocasní směrovka a tuhle půlka křídla. Nikdo, … opakuji nikdo nic takového v Pentagonu, ani jeho okolí nenašel. KDE to tedy je?
  Poraďte chytráci!

  Nedávno jsem viděl na Discovery (nebo Spectru, nebo National Geografic – už nevím přesně) dokument, kde rozebrali ten případ Pentagon. Měli tam hezké 3D simulace, jak to asi bylo. Letadlo prý narazilo čelně do stěny budovy (tím vyvrátili chybějící stopu na trávníku). Křídla se prý strazila nárazem k trupu (tím vyvrátili teorie o „příliš malé díře“). Kerosin explodoval ve směru letu a díky unikátní konstrukci Pentagonu spálil jen relativně malou část interiéru. Díky unikátní konstrukci Pentagonu se prý také zřítila jen malá část baráku, neboť to bylo postavené jako oddělitelné segmenty. Takže brnkačka.
  Ovšem dvě otázky nezodpověděli.
  Jak to, že letadlo, i přes tu obrovskou kinetickou energii, prorazilo tak málo dovnitř budovy a kam zmizely trosky.
  Podle animace prý letadlo proniklo do budovy celé na délku a uvnitř prý ještě trochu klouzalo bokem. Vzhledem k velikosti letadla a díry mi to přijde dost nepravděpodobné.

  Takže konspirační teorie nemám rád, ale palčivé otázky zatím nikdo nedokázal zodpovědět.

  před 18 lety | reagoval [36] OLE
 36. OLE #36

  #35 Lokutusi, No ja neviem, mne na to celkom dobre odpovedalo http://www.911myths.com/…reckage.html a linky v článku, dokonca ostro „protibushovská“ a v mnohom „prokonšpiračná“ stránka http://www.oilempire.us/pentagon.html teóriu, že nešlo o lietadlo razantne vyvracia.

  před 18 lety | reagoval [37] Lokutus
 37. Lokutus #37

  #36 OLE, 911myths.com vypadá zajímavě a většina vysvětlení zní reálně. Stejně jako ta z druhé strany. Takže důvěryhodnost opět nula.

  Pokud narazí čelně do baráku letadlo o délce větší, než je proražená díra v tom baráku, očekával bych před dírou podstatnější části trupu, než je pár kousků plechu. Takhle to vypadá, jako by letadlo bylo naloženo tunou plastické trhaviny. Viděl jsi fotografie z jiných zřícených letadel? Tam se vždy válí obrovské kusy trupu a křídel. Tady kde nic, tu nic. Až na pár malých kousků sem tam poházených na nedotknutém trávníku, ze kterých by se nedal složit ani větroň.
  Já dokonce viděl fotky podobné havárie, kdy letadlo vrazilo přímo do baráku. Bylo tam všechno – roztrhaný trup, rozlámaná křídla, kusy motorů, ocas…

  Netvrdím, že to nutně byla raketa, ale o Boeingu se dá také s úspěchem pochybovat.

  před 18 lety | reagoval [38] OLE [40] Andrew [41] OLE
 38. OLE #38

  #37 Lokutusi, A ten motor Rolls-Royce tam doniesli potom? ?

  před 18 lety | reagoval [39] Lokutus [47] David Grudl [56] eskel
 39. Lokutus #39

  #38 OLE, Shodná reakce: A ten trup a křídla potom odnesli…

  Jak říkám, nedělám závěry. A to ani takové, ani makové.

  před 18 lety | reagoval [42] OLE
 40. Andrew #40

  #37 Lokutusi, Úplně stejně by ses mohl ptát, kde jsou zbytky letadel, co vrazily do WTC. Věže měly na šířku cca 70 m (208 ft), B 767–200 má na délku cca 50 m (159 ft) a cca stejné rozpětí, takže se tam „přesně vejde“. Ledatla do věží narazila a rozhodně se nárazem nerozletěla všude kolem…

  před 18 lety
 41. OLE #41

  #37 Lokutusi, Mňa na tom najviac fascinuje, že väčšina „skeptických“ tzv. argumentov nemá najmenšiu vedeckú (myslím skutočne vedeckú oporu, rešpektovanú alebo publikovanú nejakou skutočnou autoritou). Čo napríklad ty vieš o konštrukcii Pentagonu? O materiáloch, ktoré kolidovali? O teplotách, ktoré tam reálne mohli byť (podotýkam, že hliník sa topí pri nízkej teplote)? O dynamike tohoto konkrétneho nárazu? Skutočne symptomatické je čítanie o „9/11-skeptikoch“ z príspevku #28 Snoopy.

  před 18 lety
 42. OLE #42

  #39 Lokutusi, Hliník sa topí. Väčšina lietadla je z duralu (tzn. v podstate hliník), motory nie. Tu máš ďalšiu analýzu škôd spôsobených krídlami: http://www.oilempire.us/…-photos.html

  před 18 lety | reagoval [43] Lokutus [44] Stalker
 43. Lokutus #43

  #42 OLE, Může být. V tom případě nechápu, z jakého materiálu byla postavena letadla, jejichž snímky jsem viděl. Snímky, na kterých, jak jsem řekl, jsou velké,… opakuji „velké“ kusy trupu, křídel, a ocasních částí…

  před 18 lety
 44. Stalker #44

  #42 OLE, Áno, hliník sa topí… ale papiere, nábytok, atď. kúsok vedľa…

  před 18 lety
 45. Roj #45

  avatar

  Teplota tani hliniku je 660.37 stupnu Celsia

  před 18 lety
 46. Dráteník #46

  Pro připomenutí animované trasy letadel (nutno kliknout vpravo na požadované letadlo).

  před 18 lety
 47. David Grudl #47

  avatar

  #38 OLE, veškeré fotky leteckých trosek jsou pouze v detailu, mohou tedy pocházet odkudkoliv. Asi nastartuju Photoshop a udělám nějaké reálnější, s budovou Pentagonu v pozadí ;)

  před 18 lety | reagoval [48] Lokutus
 48. Lokutus #48

  #47 Davide Grudle, Vzhledem k tomu, že se odpůrci konspiračních teorií také opírají o Photoshop, když jde o uklizený trávník před budovou, nebo málo trosek na střeše, nebylo by to zase tak od věci.

  Hledejte slovo PhotoShop:

  https://web.archive.org/…mcontent.cfm?…

  před 18 lety | reagoval [49] Maceenca
 49. Maceenca #49

  avatar
  před 18 lety
 50. maceenca #50

  kdyz jsme u tech konspiraci ad co narazilo do budovy Pentagonu, kouknete na celkem pekny video (puvodem z vyse zminene analyzy) – cca 3MB

  https://www.topmuzika.cz/videa/

  PS:

  1. ad treti budova „na kolenou“ WTC7 – byly v ni archivy CIA a m.j. take kryt pro starostu NY City R. Giulianiho a je pravda, ze spadla sama od sebe.
  2. Experti na demolice tvrdi, ze je nesmysl, aby mrakodrap spadl tak, jako spadla dvojčata. Naopak to, aby budova spadla timhle zpusobem vyzaduje cca ctrnactidenni instalaci „explosives“.
  3. Projektanti WTC (tusim Minoru Yamasaki, ale nefim urchite) se nechali slyset, ze veze samozrejme vydrzi i pripadny naraz dopravniho letadla

  Nemyslim, ze by predpokladali teroristicke utoky, ktere se po mnoha letech (9/11 01) udaly, proste jenom pocitali s tim, ze se to muze stat.
  <i>(letadla letaji, pristavaji padaji, narazeji, klidne sama do sebe (12. 11. 1996 Dilli – 351 mrtvych), tak proc ne do mrakodrapu, ze?)</i>

  před 18 lety | reagoval [52] OLE [62] dond
 51. mo #51

  #4 Davide Grudle, Ne, to je prave pentagonska kamera, pro ty od benzinky si prej prisli nejaci agenti. Ale letadlo tam fakt neni.

  před 18 lety
 52. OLE #52

  #50 maceenco, vieš „2. Experti na demolice tvrdi, ze je nesmysl, aby mrakodrap spadl tak, jako spadla dvojčata.“ podložiť nejakým serióznym vedeckým argumentom, resp. vyvrátiť opačný (včetne všetkých náležitostí) vedecký článok nalinkovaný vyššie?

  před 18 lety | reagoval [53] Maceenca
 53. Maceenca #53

  #52 OLE,
  to bohuzel nedokazu… Kdyby to nekdo dokazal, zmenilo by se neco?

  Existuji pouze dohady.

  „v historii stavebnictví se zřítily pouze tři budovy s ocelovým skeletem v důsledku požáru. Jižní a severní věž obchodního centra a sousední sedmačtyřicetipatrová budova WTC 7“

  „všechny tři budovy se zřítily tak velkou rychlostí, kterou by padal předmět ze stejné výšky volným pádem, čili devadesát nepoškozených pater nekladlo žádný odpor při řícení a doby tomu také přesně odpovídá. Jediné rozumné vysvětlení je, že byla podlaží v rychlém sledu zevnitř odpalována.“

  „budova WTC 7, sedmačtyřicet pater, ocelový skelet, nebyla zasažena žádným letadlem, pouze lehce poškozena požárem, který zasáhl asi tři podlaží. Budova se zřítila symetricky během šesti vteřin až do základů. Navíc existují záběry z několika úhlů a na jednom z nich je jasně vidět rychlá sekvence explozí v oknech budovy těsně před zřícením.“

  Zdroje jsou z diskuze, tedy v podstate subjektivni. Ovsem clovek, co napriklad tohle publikoval, <i>Michal Pilz</i>, si je celkem jisty… ?

  Ja mu jeho jistotu neberu ani netvrdim opak. Ztotoznuji se s posledni vetou v clanku od Davida.

  …no a taky ctu Britske Listy a Guardian ?

  před 18 lety | reagoval [56] eskel
 54. Milf #54

  avatar

  Pozorně sleduji zdejší komentáře a jen žasnu, co i prostý český človíček dokáže vymyslet za teorie kolem 01/09/11 – klobouk dolů před mnohými. ?
  Na druhou stranu si říkám, jaké máte mnozí spaní? Neděsí vás pomyšlení, že čelnímu představiteli levice rupne v hlavě a zítra nechá zrušit půl Prahy (bydlíš-li v Praze)?
  Každopádně přeji nám všem lepší zítřky, třeba někteří máte zakoupené letenky do USA na služební cestu, … třeba si tam G.W.Bush opět nezahraje nějakou „hru“, když už jsme září 01 tak výtečně prokoukli. ?

  Ne, s G.W.Bushem se osobně neznám, omlouvám se.

  před 18 lety | reagoval [55] David Grudl
 55. David Grudl #55

  avatar

  #54 Milfe, čelnímu představiteli levice v hlavě už ruplo a neskutečně navýšil rozpočtový schodek. Budeme to zachraňovat dalších 40 let, cca. Polovině lidí to vůbec nevadí…

  A propos, proč se ptáš? :)

  před 18 lety | reagoval [57] Milf
 56. eskel #56

  avatar

  #53 Maceenco, Nemáš to video? (s WTC7)
  #38 OLE Nemyslíš že motory boingu vážící několik tun byly hluboko v budově, namísto toho aby se jeden válel před budovou? :)

  1. už na fotce je vidět že ten motor musel být relativně malý.
  2. mrkni na „loose change“, tam se přesně k těmhle záběrům vyjadřují a identifikují (tuším že nějací leteční inženýři) to jako motor nějakého menšího vojenského letadla.
  před 18 lety | reagoval [60] Maceenca
 57. Milf #57

  avatar

  #55 Davide Grudle,

  A propos, proč se ptáš? :)

  No tak obvykle se ptám, protože mě zajímá odpověď . ?
  Přestože krátký (hodinově) přesto kvalitní spánek mám prostě rád a nenechá(vám)m si ho kazit děsem z toho co všechno může být. A jelikož tu někteří vyvozují takové závěry, že se hodí být neustále ve střehu, zajímá mě kdy (zda a jak) relaxují.
  Pravda, s levicí jsem mohl zapsat něco mnohem děsivějšího než jen ztrátu poloviny Prahy, podcenil jsem situaci.

  před 18 lety | reagoval [58] Jirka
 58. Jirka #58

  #57 Milfe,
  Á propos – co že je to prosím vlastně ta „relaxace“??? ?

  před 18 lety | reagoval [59] Milf
 59. Milf #59

  avatar

  #58 Jirko, Přesně, moje řeč – smysl pro humor bychom neměli ztrácet ani v takto vypjatých dnech. ?

  před 18 lety
 60. Maceenca #60

  před 18 lety
 61. Jan Renner #61

  avatar

  Co je na tom divného, Boeing 757 letu 77 je prostě první skutečně neviditelný letoun, který se podařilo vyrobit ?

  před 18 lety
 62. dond #62

  #50 maceenco, ad 2. – Osobně neznám žádného experta na demolice (a rád bych nějakého poznal, odstřely mě vždycky fascinovaly, víte někdo o někom?), ale před dvěma lety jsem na semináři pro české záchranné složky mluvil s jedním z šéfů hasičů, kteří tedy u WTC zasahovali, a ten mně a několika dalším zájemcům vysvětloval to, co jsem popsal v komentáři #8 dond. Z žádného lepšího (bližšího) zdroje ke mně informace nikdy nepronikly a proto je považuji za nejdůvěryhodnější.

  Dokonce bych asi někde našel i vizitku toho člověka a mohl mu napsat e-mail, abych se zeptal, jak to bylo s WTC 7, ale asi ani to by nepomohlo, že? Newyorští hasiči jsou beztak podplacení a spolupracují…

  ad 3. – Tenhle argument se po útoku hodně omílal všude možně. Myslím, že je pravda, že to ti projektanti kdysi tvrdili. Ale i můj strejda, obyčejný stavební projektant, mi dokázal vysvětlit, jak to s tím betonem při požáru je. Náraz ty budovy vydrží, taky se ani jedna neskácela. Ale ten požár, ten nevydrží.

  Proč si připadám jako Don Quijote?

  před 18 lety
 63. PhilZoo #63

  Proti uvažování typu „logické vysvětlení zní logicky, ale ta konpirační teorie je fakt dobrá“ se jaksi nedá nic dělat. Nicméně všichni majitelé selského rozumu by si mohli odmyslet zkušenosti s demolicí rodinného domku nebo s nárazem auta do budovy. WTC nebyl zděný domek ani tovární komín a Boeing není sousedova Škodovka ani nákladní auto.

  Nejpevnější součástí WTC, což bylo specifické řešení, byla masivní svislá ocelová konstrukce vnějšího pláště a vnitřní šachty, zatímco podlahy byly relativně lehké. Při pádu se pak celý obsah této vysoké úzké „krabice“ sypal dolů a strhával další podlaží a postupně se lámal vnější plášť. Gravitace jak známo působí kolmo k zemi, takže jediné co by mohlo způsobit jiný způsob pádu trosek by bylo naklonění celé kostry mrakodrapu.

  Dopravní letoun je v poměru ke své velikosti dosti lehký a křehký, zato má však při pohybu obrovskou kinetickou energii. Při nárazu se totálně rozloží a části pokračují díky rychlosti směrem vpřed (pokud mohou). Zde nebyla jako obvykle pevná zem nebo voda, ale obrovská porézní struktura (vnitřek velké budovy), kam se části snadno „probouraly“. Jen některé díly typu turbín motorů jsou kompaktní a zároveň pevné a zůstaly vcelku. Záběry velkých trosek letounů, například pomačkaných trupů, pocházeji z havárií, u nichž letoun dopadl nějak naplocho.

  To jsou věci, které si může při troše snahy představit i laik.

  před 18 lety
 64. lojzo #64

  K tomu Pentagonu: Pozrite sa, čo sa stane, keď lietadlo narazí do bloku betónu: Jednoducho zmizne. Fakt:
  https://web.archive.org/…teplane.html

  před 18 lety | reagoval [65] Roj [66] Lokutus
 65. Roj #65

  avatar

  #64 lojzo, Presneji receno jednoducho to ustřihnou, abychom nic nevideli ?

  před 18 lety
 66. Lokutus #66

  #64 lojzo, Až na to, že letadlo proniklo relativně vcelku dovnitř budovy, kde teprve zmizelo. Srovnávat náraz F4 bez penetrace do železobetonové zdi s nárazem 80ti tunového letadla do baráku nelze. Kromě toho chybí křídla. Dovnitř nepronikla (podle šířky díry) a venku je nikdo nenašel. Při explozi motorů se vypařit nemohla, maximálně se mohla utrhnout a pár metrů odletět.
  Dokonce i v té ukázce s F4 se křídla urazila a odletěla vcelku. Stačí se podívat důkladně.

  před 18 lety
 67. jakub #67

  nemohu si pomoci, ale mam osobne velmi vazny problem tomu uverit, ze collapse prvni, druheho a zejmena pak sedmeho wtc opravdu zavinil „pozar“ …

  před 18 lety
 68. Slash #68

  Jasny dukaz ze opravdu narazilo do pentagonu letadlo
  jsou to fotky ktery nejsou normálně zveřejněný. Podle mě videa nebudou nikdy odtajněna protože by ukázala jak byl Pentagon špatně chráněn popřípadě by ukázali nějaký jejich bezpečností chyby.

  před 18 lety
 69. Nora #69

  kde je nějaký letadlo ? ?

  před 17 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.