během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Blog, který jsem našel pod stromečkem

Když objevím zajímavý blog, neukládám si hned odkaz. Počkám, až mě na něj vítr zavane podruhé, nebo potřetí. Až si řeknu: „á, tohle odněkud znám.“ Hraji s náhodou v kostky a ono to vychází.

Jsou ale případy, kdy pocit „čehosi známého“ mám už při první návštěvě. Alespoň tak tomu je v případě nového blogu Letinky. Vyklubat se o osm dní později, mohl bych prohlásit, že si jej pisatelka nadělila pod stromeček. A jak charakterizovat její zápisníček? Připadá mi jako „Převážně neškodný, kdyby jej psala žena“. Místo mužského cynismu tu vládne ženský cit a laskavý humor. Prostě parádička.

Onen pocit „známého“ je dán tím, že Letinku znám(e) z komentářů na Převážně neškodném, Znáte z PN… především však jako vytrvalou oponentku na WELL:DONE. Občas mě přiměla si přečíst komentáře i bez toho, že bych četl samotný článek. V této souvislosti musím upozornit na jednu zoufalou reakci čtenáře WELL:DONE. Rozhořčuje se, jak si mohla Letinka dovolit nekomentovat jistý spot. Je to jen krásná ukázka toho, jak je těžké vytvořit si vlastní názor. Čtenář si zvykl jen přikyvovat, a když najednou není komu, je z toho paf.

p.s. co pěkného jste našli Vy pod stromečkem?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Arthur Dent #1

  K tomu nekomentování:

  Jistý novinář mi ukazoval „dopis od čtenáře“… Dopis měl docela obstojný sloh, byl psán novočeštinou a nejzajímavější na něm byl obsah.

  Nemohu citovat přímo, abych se nedopustil indiskrece, ale bylo to zhruba takto: „Rád váš deník čtu, nacházím tam spoustu zajímavých článků od různých autorů. Ale často to jsou protichůdné názory. Vy ty autory určitě znáte, tak mi prosím poraďte, koho mám číst.“

  před 19 lety | reagoval [2] David Grudl
 2. David Grudl #2

  avatar

  #1 Arthure Dente, nojo, když ona s revolucí přišla i pluralita názorů ?

  Dřív si komunista přečetl Rudé právo a věděl, jak to je. Antikomunista si taktéž přečetl Rudé právo, informace znegoval a věděl, jak to je. Ale dnes by se po čtenáři chtělo, aby i trošku přemýšlel … a na to není jeho hlavička zvyklá.

  Nevím, jestli pamatuješ, kdysi vycházel časopis HROM. Bulvár záměrně přehnaný do naprostého extrému. Žasnul jsem, kolik (starších) lidí těm článkům bezmezně věřilo…

  před 19 lety
 3. Letinka #3

  Díky za to verbální pohlazení, přišlo v pravý čas.
  Ta reakce o nekomentování mě moc zamrzela, ale snad jsem se s ní poprala. Jen ta pachuť zůstává.
  Krásný den.

  před 19 lety
 4. rony #4

  a nepomahal La Trine aj so vzhladom Letinky? ?

  před 19 lety | reagoval [7] Qark
 5. Letinka #5

  David je na mě sice moc hodný, ale s mou stránkou nemá nic společného. Svíčku a nějaké klidné barvy k ní jsem si vymyslela já, ale protože jsem naprostý neuměl v téhle oblasti, prakticky se s tím popral Qark. Doufám, že je aspoň trošku hezká. Krásný večer a díky za komentář na Letince.

  před 19 lety | reagoval [8] rony
 6. llook #6

  avatar

  Já zas čas od času projdu blogy, které mi doporučí Bloglines podle mých registrovaných feedů, tam taky občas něco zajímavýho objevím.

  před 19 lety
 7. Qark #7

  #4 rony, S tim vzhledem pravdepodobne narazis na podobny font nadpisu. Kdyz jsem pridaval Letince odkaz na La Trine, tak me ta podoba taky prekvapila. Ale muzu te ujistit, ze jde o podobnost ciste nahodnou ?

  před 19 lety | reagoval [8] rony [9] David Grudl
 8. rony #8

  #7 Qarku, #5 Letinka tak som sa sekol, u vacsiny ludi sa ten styl da vypozorovat, ale ty si zasa dost rychlo odhalil, ze ma k tomu viedla podoba nadpisov ?

  před 19 lety | reagoval [9] David Grudl
 9. David Grudl #9

  avatar

  #7 Qarku, #8 rony ono se mezi těmi 12 fonty jen težko hledá nějaký nový, originální, jinde nepoužitý ?

  před 19 lety | reagoval [10] rony [11] Qark
 10. rony #10

  #9 Davide Grudle, lenze s CSS vlastnostami sa daju robit celkom zazraky ? vzdy ma potesi, ze niekto sa okrem fusovania bitmapovej grafiky naozaj trapi so zobrazenim pisma a textu. To je jedna z velmi dolezitych veci.

  před 19 lety | reagoval [11] Qark
 11. Qark #11

  #9 Davide Grudle, mas pravdu, ale ja ten font navic pouzil poprve v zivote. A pak jsem se desne divil, ze ho mas taky ty ?
  Mimochodem, kdyz jsem si cetl tvuj clanek o fontech.. neznas docenta Rybicku? Ten me ucil typografii a zda se mi, ze slova jako ‚rez pisma‘ a podobne clovek sam od sebe nenastuduje.
  #10 rony ano pres CSS se da udelat skoro vse. To je pravda. Ja mam CSS rad. Bitmapove grafice a tabulkam pomalu zvoni hrana. Plno webu se uz zacina pysnit ikonkou CSS valid (jako by bylo kdovijak tezke udelat validni css ? ) Proste konecne je nakroceno spravnym smerem. CSS pro zobrazeni, (x)HTML pro strukturu.

  před 19 lety
 12. GuRu #12

  Hele ty chytráku, co sem asi udelal jinýho než že sem řek svůj názor? Teda ten kterej podle tebe nemám. Nejsem zoufalej ani paf, jenom nasranej. Letinka byla fajn a bavila mě, mockrát sem jí chválil, jenže ona se na mě vykašlala kvůli žabomyším válkám s Hulánem,tak snad mi aspoň laskavě vysvětlí přesnej důvod,proč na mě jako fandu kašle a už nekomentuje. Co si mám potom myslet asi podle tebe chytráku. Nemusí se taky urážet, dyž sem nic špatnýho vo ní neřek. A paf si tady jenom ty. A klidně mě vymazávej jako radek

  před 19 lety | reagoval [13] David Grudl [14] Letinka
 13. David Grudl #13

  avatar

  #12 GuRu, Nesmažu Tě, neboj. Tvůj komentář je totiž krásnou ukázkou toho, kam až může blogerský fanatismus zajít. Nic ve zlém.

  před 19 lety | reagoval [15] Letinka
 14. Letinka #14

  #12 GuRu, Několik věcných připomínek

  1. Obecně rčení žabomyší válka představuje zbytečný spor, nesmyslnou hádku a nepřátelství kvůli maličkosti. Abys mohl něco za žabomyší válku označit, potřebuješ zcela nepochybně znát důvod rozepře. A pokud se po důvodu ve stejné větě ptáš, jedná se o zjevný logický nesmysl.
  2. Pokud jsi měl chuť mě chválit, jsem ráda a určitě jsem si to musela zasloužit. Ale vůbec nic ti nedlužím. Chválí se proto, že máme chuť chválit. Ne proto, aby nám chválený byl do konce života povinován či zavázán. A pokud to cítíš jinak, není to moje vina. Nečekej, že ti za tvou chválu budu vysvětlovat proč dělám to a ono.
  3. Co si máš myslet nevím a upřímně je to jen tvá věc.

  Ostatně když se zamyslíš, zjistíš, že je to úžasná svoboda. Osobně bych byla zoufalá, kdybych se musela ostatních ptát co si mám myslet.

  A ještě jedna věc, najdi si zábavu. Povídej si s Radkem nebo s kamarády, hraj hry, čti nebo jdi venčit psa. Jen prosím přestaň otravovat dgx jen proto, že má schopnost vidět věci jasněji než ty.

  před 19 lety
 15. Letinka #15

  #13 Davide Grudle, Mrzí mě to, promiň.

  před 19 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.