nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

"K zemi hleď!" je realističtější než zprávy

Drtivý dopad.

Film o tom, že se k Zemi blíží kometa větší než Mount Everest a srážka bude znamenat konec života na planetě. Podobných katastrofických filmů vzniklo v té době několik a zoufale blbejch. Tento film jsem si ale oblíbil. Morgan Freeman vystřihl roli černošského prezidenta USA tak brilantně, že o 10 let později se to stalo realitou. Ale film není natočený z pohledu prezidenta, ani nesedne do stíhačky a neletí zničit kometu, Drtivý dopad zkoumá spíš obyčejné lidi.

Když na to náhodou narazím v televizi, rád si to pustím jako kulisu k práci. Je fajn pracovat s koncem světa na pozadí.

Ale když jsem ho viděl naposledy, došlo mi, jak děsně zestárl. Totiž, tehdy byl prezidentem Trump a charakterní Morgan najednou vypadal jako vůdce minulého tisíciletí (vlastně ten film je z minulého tisíciletí…). Semknutá společnost čelící blížící se katastrofě? Chacha, jak naivní, jak scenáristicky trapné.

Já bych tak chtěl vidět realistický film na tohle téma!

Ten nápad mě úplně nadchl 🙂 Prezident prohlásí kometu za fakenews a vůbec žádnou záchrannou akce nepodnikne. Bude dál budovat zeď s Mexikem. V televizi odborníci, co tvrdí, že nás kometa mine. Maximálně jen lízne. V ulicích demonstrace odpíračů komety. Co odpírají ještě ve chvíli, kdy se zvedají hladiny oceánů o stovky metrů. Atd.

To téma mi přišlo tak boží, že jsem měl chuť to sám napsat 🙂

Jaká byla moje radost, když jsem včera zjistil, že to fakt natočili. Dokonce s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. A moc se jim to povedlo! Je to tak moc dobré, že je to skoro tak dobré jako bych to napsal, kdybych to napsal!

K zemi hleď! na Neflixu.

Mohlo by vás zajímat