nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Kdy uspořádat školení a kde přespat?

Který nejbližší den lze uspořádat školení? Kdy pro deset osob? Kdy pro třináct?

Celou dobu, co tu řádí ten bacil, se snažím monitorovat situaci a trošku předvídat vývoj, abych věděl, na kdy přesunout své školení. A musím říct, že je to stále složitější. Jednak protože se objevují nečekané bomby, jako když včera v noci vláda zruší zákaz volného pohybu osob a zákaz vycestování. A taky kvůli protichůdným informacím, jako třeba „Vojtěch: od pondělí se otevřou vysoké školy pro všechny“ a následně: „Ministerstvo školství popírá pondělní otevření škol pro všechny“.

Od pondělí by se měly otevřít provozovny do 2500 m² se samostatným vchodem, autoškoly, atd. Podle mého laického názoru tak IMHO může proběhnout i školení (nemá nic společného se školstvím). Ale odborné vyjádření se mi k tomuto nepodařilo nikde nehledat.

Ve hře jsou další faktory. Jednak vůle účastníků na školení dorazit. Před měsícem většina lidí měla skutečně strach (nebo měly strach jejich manželky atd) na takové setkání jet. Dnes si myslím, že už vnímají, že je to jen otázka času, jestli to bude příští, přespříští nebo ten následující týden, a že strach polevil.

Jiná situace bude u zahraničních návštěvníků, pro které návštěva školení v Praze bude znamenat povinnou 14denní karanténu po návratu.

Během školení si potřebujeme zajít na oběd, to řeší donášková služba. Po školení si můžeme zajít na pivo do parku.

Hlavní kámen úrazu vidím v možnostech ubytování mimopražských účastníků. Podle aktuálního harmonogramu uvolňování se ubytovny otevřou až za měsíc. To je průšvih. Nebo existuje nějaká povolená forma ubytování? Například pro dřívější pendlery apod?

// cc Marek Prokop Michal Špaček Martin Hujer Tomáš Fejfar

Mohlo by vás zajímat