během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Ne, to není omezení svobody slova

Smazali mi komentář. To je omezování svobody slova! Cenzura!

Ne, to není omezování svobody slova. Nikdo ti totiž nebrání napsat komentář jinam, do jiného fóra, na svůj web atd. A když ti nikdo nebrání, vypadá vážně dost hloupě vykřikovat cosi o omezování svobody. Zkus být přesnější: „Nemají zájem o můj názor!“

Proč tam teda mají formulář pro posílání komentářů?

Abys jim ho mohl poslat, a pokud jej shledají hodnotným, uveřejní jej. V každých novinách nebo časopise najdeš adresu redakce, očekáváš proto, že jakýkoliv názor, který jim pošleš, tak otisknou? To by očekával leda blázen… jsi snad blázen?

A proč tam nemají napsané pravidla, které komentáře mažou?

Myslíš tím, proč není pod formulářem napsáno, že příspěvky nesmí obsahovat vulgarity, urážky, rasové útoky, spam atd.? To skutečně potřebuješ seznam pravidel slušného chování? Mně osobně se to jeví spíš ponižující, jako kdyby mi číšník při vstupu do restaurace oznámil, že nesmím plivat na zem.

Prostě odesílej každý příspěvek s tím, že máš pouze šanci, že bude zveřejněn. A podle toho jej i formuluj.

Mažou hlavně kritické komentáře!

Kritické komentáře se často píší pod vlivem emocí a výsledek bývá děs. Na rovinu, od tebe, který tady před chvíli hystericky vyřvával „pómóc, omezují tu svobodu slova,“ úplně nemám potřebu nějaký komentář číst a oceňuji, že mě před ním moderátor uchránil.

Ale prostě je to svinstvo. Tohle mě sere.

Pochopitelně, koho by neštvalo, že o jeho názor není zájem. Se stim smiř, nebo lépe: zkus své názory kultivovat. Aby bylo zajímavé a přínosné je číst.

Mohlo by vás zajímat