stránky, kam napsal komentář Ivo Lukačovič

Na navigaci | Klávesové zkratky

Programátor a Vánoce

Co programátorům vadí na Vánocích?

Všichni programátoři po celý rok spoléhají na fakt, že každý deadline se dá vždy posunout. Pak přijdou Vánoce. Úkol zní: koupit dárky, deadline 24. prosince. Ještě 23. odpoledne je programátor klidný. Počítá s tím, že každý deadline … však vy víte :-)

Krásné svátky!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Jan Škrášek #1

  avatar

  njnj.. znám to, znám to :)

  před 17 lety
 2. Scarysek #2

  avatar

  Správně, dnes 15:00 a já vstupuji do pardubické Hypernovy nakupovat dárky.

  Dřív než 24. prosince jsem se k tomu ještě nikdy nedostal.

  před 17 lety
 3. Jozosandy #3

  avatar

  Hehe, tak na tomto článku som sa skutočne pousmial, kedže podobne som dopadol aj ja. Njn programátora v sebe nezapriem :))

  před 17 lety
 4. Vilém Málek #4

  avatar

  Po první takové zkušenosti si chytrý programátor vytvoří rutinu, která se mu automaticky spustí 1. prosince a způsobí objednání dárků přes internet zásilkovou službou. V příštích letech se už věnuje pouze ladění této rutiny, které spočívá v posunování spouštění rutiny někam k počátku září – při objednání dárků v tomto čase obvykle zvládne jejich doručení před Vánoci i Česká pseudopošta ;–)

 5. Marty #5

  avatar

  Každý rok se člověk chytá za hlavu a říká si: „Příští rok začnu nakupovat dřív“, ale víte jak to skončí, že… ?

  před 17 lety
 6. Whitek #6

  avatar

  a ja zas zacinam chapat, proc v USA maji darky az 25.12 rano ?

  před 17 lety
 7. Adamson #7

  A já si říkal, kdo jsou ti lidé v obchodech…
  Programátoři! ?

  Přeji krásné Vánoce všem programátorům i normálním lidem.
  ?

  před 17 lety
 8. ondra #8

  No, tak presne hlasky tohodle typu delaji z programatoru kreteny. To, co jsi napsal je podle me primereny mozna tak absolventovi mat-fyzu po roku praxe a ztrate panictvi.
  Jsem programator a zvladam nechovat se jako opice a debil.

  před 17 lety | reagoval [10] Miguel [14] Orcslayer [25] Roj
 9. Non_E #9

  Ve firmě, kde zatím dělám, jsme si museli analýzu a věci okolo dělat sami, takže na dárky jsem si vzpomněl s předstihem v neděli ?

  před 17 lety
 10. Miguel #10

  #8 ondro, Hmm… Ani nie.

  před 17 lety
 11. _I_ #11

  Darky jsou pitomost, at si kazdy koupi co chce sam jako kazdy jiny mesic a tim ziska skutecnou radost, Vanoce jsou stejne jen stupidni svatek postaveny na zidovsko-krestanske lzi, ktere naivni lide veri prinejmensim stovky let.

 12. Martin H #12

  avatar

  Jo, my jsme to letos vyřešili pěkně. Dárky jsme kupovali jenom Mikimu ? Jediný jiný dárek připravil táta a to, že nechal udělat asi 350 fotek z digitálních a narovnal je do alb…

  A jinak si každý koupil něco co chtěl a bylo to…

  Když jsem se před Vánoci bavil se spolužáky, kteří pořád nevěděli, co mají kupovat, tak moc nechápali jak to budeme mít (já si také nebyl jistý, jestli to bude fungovat, ale bylo to super!).

  Místo toho, abychom rozbalili dárky (a pak zkoušeli nějakou PC komponentu ? jako v posledních letech) tak si po večeři dárky rozbalil jenom Miki a pak jsme si povídali, mj. o tom, kam pojedeme v létě na dovolenou a prohlíželi jsme si fotky za uplynulý rok.

  Zkuste to příští rok taky! Ušetříte si tím hromadu stresu.

  před 17 lety
 13. fremy #13

  avatar

  moje slova

  před 17 lety
 14. Orcslayer #14

  avatar

  #8 ondro, Jiné hlášky dělají kretény z policajtů a blondýnek. :) Kdypak se ozve absolvent matfyzu s roční praxí, který tě „vyvede z omylu“ a písne, že on je takový a makový a výše zmíněné sedí někomu jinému… :))
  Nadhled. :)

  před 17 lety
 15. Amoondre #15

  Tenhle rok byla vyjimka a darky jsem mel uzavreny uz 20teho ?

  před 17 lety
 16. Siky #16

  #11 _I_, Ale stromeček doma máš, viď? :)

  před 17 lety
 17. halogan #17

  Asi jako Vilém (#4 Vilém Málek), proč chodit do obchodu, když obchod může přijít k nám. Hezky si naklikat dárky pro své nejbližší, jen knihy jsem si raději šel otestovat naživo do Luxoru.

  před 17 lety
 18. spl!te #18

  #11 _I_, Tak já třeba slavím Zimní slunovrat… Tak co, no.

  A nebo ještě lépe, třeba takovej pixy vánoce taky neslaví takže pseudohlody o metle lidstva v křesťanství jsou imho Žido-muslimo-jehovisto-neviditelnoRuzovoJednoroho -budhisto-cojávímkdoještěneuznáváJežíše propagandistické a naivní.

  Tak hezkej Slunovrat všem :) A krásnej Novej rok, o novém roku nemluvě :)

  před 17 lety
 19. Jan Škrášek #19

  avatar

  #11 _I_, Milý hochu. Kdyby si i ty věřil, pak by to nebyla víra, ale fakt, ale ve fakt se přeci něveří. → Pokud by byl Ježíš Kristus dokázaný, pak by to nebyla víra, ale určitý fakt, který by si mohl max. ignorovat. Věřím v něco, co si nemůžu potvrdit.

  Tak, příště zase přemýšlej, a neodsuzuj ty, kteří mají jiný pohled na věc než ty.

  Hluboce si mě urazil, ale budiž ti odpuštěno. Jsou přeci Vánoce, čas narození Spasitele :) A na závěr, pokud umíš počítat, tak by si mohl taky vědět, že těch pár stovek je 20 :) a konkrétně od narození je to cca 2012 let (byla udělána chyba v 6.stol ve výpočtu 4–7 let)

  před 17 lety
 20. Radek Hulán #20

  avatar

  #11 _I_, Vánoce jsou především „splněná pohádka“ pro děti. Zážitek, kvůli kterým jim září očička, svátek hojnosti (v tom dobrém slova smyslu, nemyslím to jako „svátek konzumu“). Mám rád Vánoce kvůli dětem, pro sebe si člověk koupí kdykoliv co chce, pro dítě vše co si myslí, že potřebuje, ale Vánoce jsou takové období rozmaru, kdy dostává i věci zcela zbytečné, jen tak. A proč ne?

  Jinak nakupovat dárky 2 týdny či kratší dobu před Vánocemi je hodně špatně, člověk jen čeká a čeká a čeká ve frontě a nabídka je mizerná. Nákupem dárků měsíc či dva předem šetří především svůj čas, v neděli 23.12. jedou do nákupního centra jen největší zoufalci.

  Ale když si jej (čas) někdo neumí zorganizovat ?

  před 17 lety | reagoval [21] Dragon Jake [29] mantisa
 21. Dragon Jake #21

  avatar

  #20 Radku Huláne, Já si např. taky k Vánocům koupil dáreček za 40 tisíc, což by se jindy asi nestalo. A s tou zbytečností máš pravdu, stačí zajít do Neroli Decor nebo Horoskopu (v případě dětí Sparkysu), nechat tam několik stovek a o dárky je postaráno a v těchto obchodech se dá krásně stíhat i v prosinci, leč je tam trochu těsno :)

  před 17 lety
 22. Lokutus #22

  #4 Viléme Málku, Ještě chytřejší programátor si takovou rutinu vezme za ženu.
  Já jsem třiadvacátého jedl v práci svačinu, koukal do monitoru a přemýšlel, co jsem to vlastně chtěl. A pak jsem si vzpoměl. Koupit dárek pro ženušku. Za pět minut jsem to měl koupené, při cestě domů jsem to vyzvedl a dárky pro příbuzentstvo a kamarádstvo obstarala ona, jako každý rok.

  před 17 lety | reagoval [33] Hekko
 23. Filosof #23

  avatar

  #4 Viléme Málku, letos jsem zkoušel závod – dva balíky Praha – Brno poštou kontra 1 balík New Jersey – Brno DHLkem. Vyhrálo DHL – asi o tři dny..

  Jinak taky přeju šťastné a veselé ?

  před 17 lety
 24. Pavel #24

  No co alespoň budu mít připraveny dárky na příští rok :)

  Pokud nezapomenu kde jsem je schoval :)

  před 17 lety
 25. Roj #25

  #8 ondro, Jsi si opravdu jisty, zes to panictvi ztratil? Nevěř kamosum na ICQ!

  [smazáno] Dneska to uz neni problem, ale neni tak davno doba, kdy na Stedry den mely otevrino jen benzinky! To bylo v rodine autosamponu a skrabek na led! ?

  před 17 lety | reagoval [27] petr
 26. v6ak #26

  [smazáno] Trefné.
  #4 Vilém Málek Ještě použít TDD…
  <OT>
  Nejlepší nadílku jsem dostal dnes od widlí. Nejdřív pár hlášek o poškozeným souboru někde v %windir%, pak mi nadělil tři pády aplikací a když jsem se ho pokusil restartovat, tak jsem se dozvěděl, že na BSOD nezapoměl… Pak mi ještě nadělil kontrolu disku a pár odstraněných segmentů. Asi se urazil, že jsem ho včera nespustil… ?
  </OT>

  před 17 lety
 27. petr #27

  #25 Roji, :) hehehe, super komentář, úplně to vidím :) Pamatuju jak jsme tam kupovali taťkovi pod stromek piva a zavazovali je mašličkou

  před 17 lety
 28. Tomik #28

  avatar

  #4 Viléme Málku,

  <script>
  /* fce NAKUP */
  function nakup() {
   alert('NAKUP NA VANOCE! :)');
  }
  
  /* fce ZKONTROLUJ */
  function zkontroluj() {
   dnes = new Date();
   mesic = dnes.getMonth() + 1;
   den = dnes.getDate();
  
   if (mesic == 12 && den == 1) nakup();
  }
  
  /* jednou za 24 hodin zavolej "zkontroluj()" */
  window.setInterval("zkontroluj()", 24 * 60 * 60 * 1000);
  </script>
  před 17 lety
 29. mantisa #29

  avatar

  #20 Radku Huláne,

  Jenže Vánoce nejsou pouze o dárcích, ale o atmosféře. Nemám na mysli venkovní shon, ale atmosféru, jakou si člověk udělá. Dárky si mohu koupit i v létě, ale vánoční atmosféry (kapr, salát, cukroví, brzké stmívání, lidé okolo) těžko dosáhnu.

  před 17 lety | reagoval [30] Lokutus
 30. Lokutus #30

  #29 mantiso, Letos o vánocích byla v Praze fakt hustá atmosféra. Hodně smogu, řekl bych. Až se mi z toho blbě dejchalo. Kapra nejím, to maso smrdí bahnem, protože je to líná ryba, která se většinu života v bahně válí. Ale měl jsem výborného pstruha na másle s bramborama. Cukroví jsem ochutnal ze slušnosti u kamarádky, ale doma jsme neměli ani jeden vanilkový rohlíček. A brzké stmívání mě neskutečně sere.
  Ty vánoce stojí čím dál víc za h…o. Žádný sníh, spousta magorů, co nakupuje na poslední chvíli gigantické hromady žrádla, jako by měla vypuknout válka, všechno předražené, všude hrají nablblé koledy a spousta Santů v bolševických hadrech.
  Každý rok chodím pozorovat magory do těch meganákupních center. Letos jsem se byl mrknout na Chodově v tom novém centru. A viděl jsem tam mimo jiné Santu mezi soby s červeným rypákem, jak si bere zblblé děti ještě zblblejších rodičů na klín a láme jim klíny do hlavy.

  Pak jde člověk domů, mrzne jako když praští a v každém pátém okně magor, co myje okna. Probůh, v takévém mraze. A pak mu několik nocí navíc blikají do okna barevné lampičky, co mají sousedi naproti vyvěšené za sklem.

  No a nakonec mi na štědrý den přijde asi šedesát SMS s trapnými internetovými básničkami, jak mi Ježíšek nasere pod stromeček. Nikdy jsem nikomu nic takového neposlal a ani jsem nikdy na nic takového neodpověděl. Přesto mi to se stále stejnou urputností rok co rok chodí, až to nestačím mazat. A dokonce i od lidí, o kterých jsem v životě neslyšel – nevýhoda služebního mobilu.

  No a pětadvacátého jsou všechny televize plné šokujících zpráv o tom, kolik vyhořelo bytů a baráků, kolik lidí skončilo na pohotovosti s akutním žlučníkovým záchvatem a kdo si zarazil kost do krku.

  Tohle že někoho baví?

  před 17 lety | reagoval [35] mantisa
 31. pecan987 #31

  avatar

  Takové nákupy taky moc dobře znám ? Letos jsem to ale stihl už jednadvacátého, heč.

  před 17 lety
 32. ron #32

  Hele, já nejsem programátor a povrchní znalosti HTML a CSS jsou vrcholem mých snah, ale většinou před Vánoci doufám v možnost posunutí deadlinu naprosto stejně, jako je popsáno v článku ?.

  Zkušenější kolegové, je to snad neklamný znak toho, že jsem předurčen stát se programátorem?

  před 17 lety
 33. Hekko #33

  avatar

  #22 Lokutusi, Jojo, kdyby většinu dárků nenakoupil manžel s předstihem (kromě webkamery pro tchyni, pro kterou jsem jela ve čtvrtek do Alzasoftu a málem jsem tam umrzla ve frontě na výdeji) a kdyby tchýně nenavařila, tak by u nás byly Vánoce až dneska, protože Hekko prošvihla deadlinu na nákup ryby!

  A to mám ještě to štěstí, že stromeček máme v květináči už od loňska ;)

  před 17 lety | reagoval [34] Lokutus
 34. Lokutus #34

  #33 Hekko, Fajn. Ne každý programátor si bere rutinu za ženu. Někteří programátoři si berou rutinu za muže. ?
  A úplně ideální je, když taková rutina má i subrutinu, která obstará vaření a popř. úklid.
  To my máme jen jednu malinkou property typu boolean s názvem máUNásKdoUkliditAUvařit, která permanentně vrací false a občas způsobí přetečení bufferu a pád programu.

  před 17 lety | reagoval [45] Hekko
 35. mantisa #35

  avatar

  #30 Lokutusi,

  Smrdí bahnem? Každý? Ale ale… Ryby mě neuč znát. ?

  Mně brzské stmívání vyhovuje a „venkovního“ shonu se snažím všímat co nejméně. Zavřu za sebou doma dveře a mám Vánoce takové, jaké chci já.

  před 17 lety | reagoval [36] Lokutus [37] petr
 36. Lokutus #36

  #35 mantiso, Mě každý kapr smrdí bahnem a navíc jsou v poslední době kapři mnohem tučnější, než bývali před lety. Kdysi jsem četl, že v každém sádkové rybníku je pár štik, aby kapry proháněly. Dneska už tam asi štiky nedávají a proto je každý kapr tlustý jak prase. ?
  Prostě maso rybničních ryb mi nechutná. Přijde mi zatuchlé, je cítit po bahně a je zpravidla tučné. Mám raději potoční, nebo mořské ryby.

  před 17 lety
 37. petr #37

  #35 mantiso, kapři chutnají do té doby než člověk začne rybařit na pstruhové vodě. předtím kapr voněl rybinou, teď už vím, že je to smrad. ale každému voní něco jiného…

  před 17 lety | reagoval [38] mantisa
 38. mantisa #38

  avatar

  #37 petře,

  Záleží na preferencích. Mě osobně pstruh příliš neoslovuje.
  I když jím i mořské ryby, kapr je kapr. Možná ještě lepší je candát.

  před 17 lety
 39. David Grudl #39

  avatar

  ad nakupování s předstihem:

  To je děsně jednoduché nakoupit dárky už v listopadu nebo začátkem prosince. To umí každý! Ale nakoupit pěkné dary 24. odpoledne, kdy i největší obchoďáky vypadají jakoby se jimi prohnal tajfun, to je panečku umění! To je adrenalinový sport hodný pravých mužů.

  před 17 lety | reagoval [40] Tomik [41] tark [44] Lamicz [45] Hekko
 40. Tomik #40

  avatar

  #39 Davide Grudle, Já bych z toho udělal zimní olympijskou disciplínu! Jen by to krapet omezovalo termín olympiády.

  před 17 lety
 41. tark #41

  avatar

  #39 Davide Grudle, A povedlo se? ?

  před 17 lety
 42. LLook #42

  avatar

  Lepší nakupovat 24., než 23. Spousta lidí dokupuje poslední věci den předem, takže obchody jsou přecpané. Lidí, kteří nakupují až v ten den D, je o poznání méně – nejsou už takové fronty a tlačenice.

  #11 _I_, Židovsko? To snad ne… Spíš je to trošku přežitek římského imperialismu, ale je to hezký přežitek.

  před 17 lety
 43. Magor #43

  Posouvání deadlinů je typické nikoli pro programátory, ale veškerou lidskou rasu. A právě to je naší evoluční výhodou.

  před 17 lety
 44. Lamicz #44

  #39 Davide Grudle, …ostatně jako i programování v PHP, to je také občas umění :)

  před 17 lety
 45. Hekko #45

  avatar

  #34 Lokutusi, Bohužel subrutina na všechno kromě nakupování po internetu jsem zase já ;)

  #39 Davide Grudle, A co teprve snaha nakoupit 24. odpoledne něco k jídlu! aneb bude i ženská kategorie? ;)

  před 17 lety
 46. Joey #46

  To už jsou zase Vánoce? Budu se muset stavit domů… Sakra. Dneska je 27… já měl za to, že je říjen. No ono, když není ten sníh, tak mi to úplně vypadlo.

  Jinak – Vánoce už nějaký ten rok „neslavíme“, resp. beru to, když má někdo děti, tak si postaví stromeček a rozdá dárečky a tak. My jsme zavedli dárky po celý rok (tj. když někdo něco moc chce nebo potřebuje nebo by se mu to jen hodilo, tak se mu to koupí a je to), na Vánoce využíváme volno k tomu, že se zkusíme sejít – jsme už celkem roztroušeni po světě – a když je kam, tak raději využijeme pár dnů volna k cestování. Vřele doporučuju, zvláště nějakou „exotiku“. My byli loni celý prosinec až do prvního ledna v Indii a jel bych tam hnedka znova – nejlepší Vánoce jaké si krajan ani nedokáže představit. Klídek, teploučko (když jste na jihu), netradično a hlavně žádné fronty na kraviny v makretech :)

  před 17 lety
 47. Charlie #47

  avatar

  Všechny dárky jsem nakupoval 23. prosince odpoledne. Deadline jsem si totiž chytře stanovil na 1. prosince ?

  před 17 lety
 48. bukaJ #48

  avatar

  Máme 29. 12. Dárky jsme rozbalili před půl hodinou. Všechny deadline se opravdu dají posunout.

  před 17 lety
 49. marcelko #49

  avatar

  Pekne :)

  a co tak #stary-odkaz-#stary-odkaz-http://tinyurl.com/ywscz2 ? :)

  před 17 lety
 50. Elza #50

  avatar

  Tak to sedí, já nakupoval vánoční dárky čtyřiadvacatého dopoledne a ještě třiadvacátého jsem makal ostošest. :D

  před 17 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.