porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

S čím je možné kombinovat angínu

V úterý v noci mě chytla teplota a ráno jsem se probudil s ukrutným knedlíkem v krku a takovým tím povlakem na jazyku.

Hned mi bylo jasné, že to chce horký čaj a naložit se do vany, což jsem udělal, nicméně ani po dvou hodinách se to úplně zásadně nezlepšilo a ten krk mě začal štvát.

Asi to chce nějaký volně prodejný prášek, říkám si, googlím „povlak na jazyku“ a našeptávač rovnou dodává „a bolest v krku“, tak to odklikávám a zjišťuji, že mám angínu.

Na tu pomáhá tuším paralen grip, ale nevím jistě, tak googlím „angína“ a hned první článek mě straší: „Rozhodně navštivte svého lékaře!“, jenže je mi jasné, že za tímhle serverem stojí lékařská lobby a těm jde primárně o bodíky.

Angína je přece tak běžná nemoc, že na to bude stačit nějaký vitamín cé, nenechám se vystrašit prvním článkem na netu. Říkám si: co by udělal Petr Ludwig? Ověřil by si fakta. Tak dál googlím angínu a čím dál tím víc zjišťuju, že pokud fakt nenavštívím lékaře, do dvou let můžou přijít takové komplikace, že budu rád, když jenom umřu.

Ok, naposledy jsem byl u lékaře před devíti lety v Brně, tam se mi teď cestovat nechce, asi je na čase sehnat někoho v Praze.

Nojo, ale jak si v záplavě všech těch lékařů vybrat toho nejšikovnějšího? Ideálně s ordinací blízko bydliště. Jsou vůbec někde seznamy praktických lékařů? Tak googlím „jak najít praktického lékaře“ a hned první článek začíná slovy „S tím, že najít praktického lékaře není tak snadné, má zkušenost i devětatřicetiletý pan Radek z Prahy. Ten hledal praktického lékaře skoro pět let!“

Cóóžéé? To je jako problém najít lékaře? Pět let? S přechozenou angínou mi zbývají roky dva!

Ok, zadám do Google Maps „praktický lékař“, jeden je hned za rohem, podle znamylekar.cz má pět hvězdiček z pěti, volám tam, huhňám bo bolí krk, jestli phijímahí nové pahienty, prý zrovna jo, že můžu přijít hned a hlavně si mám vzít kartičku pojišťovny.

EASY! Ten devětatřicetiletý pan Radek musel být asi mentální retard.

Ještě teda googlím „kde získat kartičku pojištěnce VZP“, odpověď: na pobočce VZP, vystaví na počkání, hmmm, to mě mohlo napadnout i bez Googlu…

Plně vybaven všemi kartičkami jsem dorazil do ordinace, sestřičce zaplatil 30 Kč poplatek, ta mi ho zas vrátila, a jdu rovnou k lékařce.

Ptá se, co mi je. Ha, finta! Nenechám se nachytat a nebudu jí říkat, že mám angínu, schválně jestli to pozná sama. Teď se pozná dobrý lékař!

Koukne do krku, sáhne pod čelist, „no ani stěry dělat nemusíme, tohle je pravá angína jak vyšitá.“ Wow, uznale jsem pokýval hlavou.

„Napíšu vám penicilin, první tři dny je nemoc ještě infekční,“ v hlavně počítám, středa plus tři dny, ok, na sobotní párty už můžu, „nicméně po celých deset dní, co to budete brát, si dopřejte klid na lůžku“, chjo, takže párty nee, ale kolik je vlastně středa plus 10 dní, to vychází, že poslední penicilin doberu těsně před startem na Spartan Race.

Ale o tom myslím paní doktorce raději ani říkat nebudu. Proč ji zahlcovat tolika informacemi, že.

„U penicilinu je normální, že se objevují průjmy, se to spraví pár dní po dobrání.“ Ajaj, takže ho musím vysadit nejmíň tak 3 dny před Spartanem… „Nicméně, je opravdu velmi nutné, abyste to dobral všechno!“

Kua… cestou domů googlím „nedokončil spartan race, protože se posral už na prvním kilometru“. Žádné výsledky, budu první. Ještě mrknu do pravidel, jestli je možné mít plenky včetně náhradních.

Dorazil jsem domů a začal teda jakože stonat, stáhl seroš, konkrétně Sedmilhářky, a dal je na zátah.

Dnes ráno zvoní kurýr: „vezu vám dvě krabice vína.“ Boží! Nejlepší RR 2015 z Valtické vinařské školy. Otevřu bednu, koukám na láhev a googlím „antibiotika a alkohol“. Hned třetí článek říká, že kombinování vlastně není problém. Vyšel na serveru tyden.cz, což je prakticky totéž, jako kdyby to vyšlo na blesk.cz. Říkám si: co by udělal Petr Ludwig? Otevřel by tu flašku.

Víno je fantastické.


Doplněno o den později:

Zrovna jsem si googlil „antibiotika předávkování“…

Totiž, s penicilinem se pojí tajemný rituál, kdy se užívá 1 tableta po 8 hodinách. Přesně & Pravidelně.

Jsem si říkal fajn, dokrmím vždycky v 0.00, 8:00 a 16:00. A nastavil si budíky.

V těch 8:00 to probíhá tak, že zařve budík, jsem v nejhlubším spánku, zamžourám, nějak ho zaplácnu, vytáhnu z krabičky tabletu, polknu, zapiju a okamžitě spím dál. Nevím nic.

Dnes mi kdosi volal kolem jedenácté, to už jsem byl takový probranější, takže jsem s překvapením koukal sám na sebe, jak se podvědomě při zvuku mobilu natahuji po tabletě.

No doprkýnka! V ten moment mi to docvaklo a úplně probralo.

Hned jsem chytl mobil a podíval se na seznam zmeškaných hovorů, abych měl představu, kolik tablet jsem za dopoledne asi spolykal.

A googlil informace o předávkování.

Opět, jako v mnoha dalších otázkách týkajících se zdraví, poradil server emimino.cz. Uživatelka niki2 psala, že jednou vzala 2 tablety místo jedné a skončila na JIPce. Nicméně ostatní uživatelky se shodly na tom, že předávkování nehrozí. Tak ufff… niki2 na sebe akorát strhává pozornost, vůbec jejímu odbornému úsudku nebudu věřit.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. iGi #1

  avatar

  Opět perfektní čtení, pobavilo :) Hlavně se teda na té Spartan race neposer, to by se ti fakt blbě běželo (i s plenou) :D

  před 7 lety
 2. Honza #2

  avatar

  Mam úplně stejnou situaci, akorát ne po 9ti letech, ale jen po 5ti. Dostal jsem penicilin 1.2 mega biotika kde je 1200000 iu (jednotek), v prepoctu 784mg..proc to ale píšu, bere se to jen 7 dnů a ne 10…každopádně pak stejně na krev takže radim ti udelej spartanovi papa

  před 7 lety
 3. Marek #3

  avatar

  Jsi teda pěkný máslo, takhle to zabalit. Chuck říkal, že jde a to měl horečku denge.

  před 7 lety
 4. Petr Konečný #4

  avatar

  Pobavilo! :)

  před 7 lety
 5. Vasek #5

  Tak tady u toho jsem se fakt luxusne vysral…, navic muj hlasity smich rinouci se z kabinky na hajzlu pobavil i dost mocicich u zdi chcáčů.

  před 7 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.