během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Technologická vyspělost v roce 2022? Budete překvapeni.

Proč, když v roce 2022 v editoru napíšu „kapela byla skvělá a moc se mi líbila“ a změním „kapela“ na „koncert“, tak musím RUČNĚ jako nějaký pračlověk v T602 měnit koncovky u poloviny slov, byla→byl, skvělá→skvělý, líbila→líbil, navíc můžu některou přehlédnout, to prostě nechápu ?‍♂️

Neumí to ani nejnovější tvrdě placený MS Office. Mimochodem, vzpomenete si vůbec na nějakou inovaci ve Wordu za posledních 15 let?

Neumí to ani Google Docs. Ba co hůř, když mám googlí klávesnici a začnu psát „Auto je kra…“, tak mi napoví „krásná“ a „krásný“, doprdele, hlavně, že jsou programátoři tak neskutečně přeplácení, ale výsledky jejich práce jsou úplně na hovno.

Dyť ti lidé na to musí sami narážet dnes a denně, to fakt za celou dobu nikomu neseplo a neřekl si „hele, tady je obrovský prostor pro zlepšení?“

Z vývoje software jsem opravdu otrávený… třeba teď Microsoft přišel s velkou aktualizací Windows 11 a největší novinkou jsou záložky v průzkumníku. Jenže chybí klávesová nebo myšoidní zkratka pro otevření složky do nového tabu ? To je jako představit prohlížeč se záložkama, ale bez ctrl-click / cmd-click. Přitom to rok testovali!

Mám chuť se nechat zaměstnat u nějakého softwarového giganta a od rána do večera na všechny řvát, že jsou kokoti. A měl bych pravdu. Dělal bych to klidně i zadarmo. A dobře. A od srdce.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Mormegil #1

  avatar

  Obávám se, že v Redmondu i v Mountain View na nějaké ohýbání slov v jakémsi obskurním jazyce sere pes.

  před 2 lety | odpovědět
 2. Míša S #2

  avatar

  Samozřejmě jak v Office, tak v GoogleDocs, existuje spousta nástrojů/rozšíření, které umí kontrolovat gramatiku, sémantiku, pravopis atp.
  Problém je, že ČR je moc malá na to, aby jim stálo pro tak složitý jazyk takové nástroje vytvářet. Ale například polština/slovenština takové nástroje mají…

  Word inovaci za 15 let? :D jasně hned 2:

  • Změna designu
  • Přechod z jednorázové platby na roční paušál :D

  Ohledně GoogleKlávesky si stěžovat nemůžu učí se z toho, co píšu a tedy mi v takových případech napovídá správně.

  No a ovládání tabu v průzkumníku jde hned několika způsoby :D Stačí se je naučit. Je to stejný princip jako všude jinde. Prostě klikni na složku co chceš otevřít v novém tabu třetím tlačítkem myši (většinou kolečko) a otevře se ti v novém tabu.

  No ale obecně s tím, že jde vývoj SW z kopce souhlasím. Hlavně na české scéně. Lidi si tu hodně myslí a přitom neznají základní věci.

  před rokem | odpovědět

Napište komentář

Text komentáře
Kontakt

(kvůli gravataru)