stránky, kam napsal komentář Ivo Lukačovič

Na navigaci | Klávesové zkratky

Jak ztratit Macbook během školení

Minulý týden mě, starýho windousáka, nějakým omylem pozvali na konferenci iPure, pročež jsem si jako mimikry pořídil Macbooka, aby apple ovce ve svém stádu nezmerčily škodnou a neproměnily se v krvelačné ovce.

A po dni používání Macbooka jsem nabyl překvapivé sebejistoty a rozhodl se na něm odškolit kurz umělé inteligence. Šlo to poměrně hladce, jen občas jsem se musel účastníků doptávat na různé drobnosti, třeba jak se píší uvozovky a tak, což člověku, pravda, trochu snižuje autoritu, ale účastníci byli velmi nápomocní. „Ještě tak dvě-tři školení a budeš to mít v malíčku,“ povzbudil mě jeden z nich.

V pondělí jsem školil v Seznamu, kde bylo potřeba do Macbooku doinstalovat Zoom, ale naštěstí tam byla technicky zdatná slečna, která se toho zhostila, takže se hned v úvodu neprovalilo, že před nimi stojí analfabet. Školení pokračovalo také v úterý, a když jsem ráno vytáhnul komp, Zoom v něm nebyl! Marně ho hledám, načež mě ta technická slečna upozornila, že to nejspíš bude tím, že dnes mám notebook Asus. A kurva, Macbook v tašce nebyl, a to znamenalo, že jsem ho den předtím zapomněl v restauraci nebo v tramvaji.

Ale nedal jsem na sobě nic znát. Naštěstí žijme v době cloudů, kdy můžete notebooky ztrácet jak na běžícím páse, a pokud odněkud jako kouzelník vylovíte další, můžete pokračovat v práci či školení bez mrknutí oka. Navíc lpět na jedné platformě je dávno přežitek. Člověk může podstupovat seamless tranzice sem a tam a mění se jen klávesové zkratky. Akorát s windows jsem musel z tašky vylovit adaptér a dobíjet.

Nádhera!


Btw včera mě zaujalo, že nevíce pozornosti mi účastníci věnovali v závěru školení, což obvykle bývá naopak.


Ukázalo se, že v Seznamu přestal fungovat internet, což patrně nějak souvisí s tím předchozím pozorováním.

Mohlo by vás zajímat