AI školení: Jak se vyhnout bullshitům
Na začátku bylo nepříjemné zjištění.
Přihlásil jsem se na online konferenci o AI a vyslechl pár desítek přednášek od nejrůznějších osobností, povětšinou o ChatGPT. Zarazilo mě, že v podstatě nikdo nezmínil ty nejdůležitější základy, které musíte mít v krvi, abyste mohli ChatGPT správně využívat. Ba co víc, některé prezentace byly doslova nesmyslné a vedly posluchače rovnou do slepých ulic a tam je ponechaly ztracené, hladové a opuštěné.
Je to tím, že tyhle nástroje vyžadují docela hluboké poznání po technické stránce. Což spíš získají ajťáci než markeťáci, protože je to přirozeně láká. K tomu, abyste řídili auto, nemusíte nic moc vědět o jeho konstrukci. Dnes. Ale před sto lety, když se teprve sériová výroba rozjížděla, majitel auta toho musel vědět násobně víc. Jinak by na to dojel.
Takže k tomu dát dohromady školení AI mě postrčilo hlavně zjištění, kolik nepřesností až úplných bullshitů jsem slyšel. Zaznamenal jsem, že školení spustil taky Tomáš Kapler. S ním jsem se náhodou potkal před pár dny na Lamaday.ai a po chvíli kecání mi bylo jasné, že má do problematiky taky hluboký vhled. Takže hádám, že i jeho školení budou přínosná. A bezpochyby jsou tu další skvělí školitelé.
Máme tu technologii schopnou lidem zásadně ulehčit práci a něco takového předávat je prostě radost. (Obzvlášť, když to nemusím vyvíjet.)