nyní skrytá reklamní sdělení v textu

Na navigaci | Klávesové zkratky

Vyměň Netflix za ChatGPT a bav se

Nejzrádnější otázka ohledně AI.

Všichni víme, že jde o revoluci, která změní svět, změní trh práce, a tak dále, a teď ta otázka: K čemu konkrétně můžu AI ve svém podnikání použít?

Odpověď: „Ehm… no…“

Pokračuje: „Potřeboval bych do toho GPT nahrát sklad, objednávky, aby mi to řeklo, co mám objednat.“
„Víš, je to jazykový model.“
„Nebo zjistit, která část výroby je ve ztrátě a co s tím.“
„Strojové učení lze využít pro optimalizaci a predikce. Dá se natrénovat model…“
„…a víš o někom, kdo by to uměl?“
„Nó…“


Většinou lidem radím, ať zapomenou na všechno, co o AI slyší, protože žijeme hype, informace jsou přestřelené, naopak ať se systematicky snaží klíčové nástroje, jako je třeba ChatGPT, používat.

Já si před rokem na vedlejším monitoru natvrdo otevřel GPT (tehdy ještě chat neexistoval) a nutil se ho alespoň jednou denně použít. Tehdy jsem moc nevěděl na co. A nebylo se koho na to zeptat. Ještě jsem si nainstaloval Copilot, což je GPT do programátorských editorů.

Za ten rok jsem přečetl hromadu vědeckých článků o neuronových sítích, jazykových modelech atd, takže mám nějakou představu o věcech uvnitř, ale žádný z těch článků by nijak nepomohl v pochopení, k čemu je to užitečné. Na to jsem přišel pouze tím, že jsem se přinutil to používat.

Dnes vím, v čem mi současná uměligence pomůže a zároveň v čem absolutně nemůže. A pomáhá mi ohromně a neustále. Není to jednoduše přenosné, protože každý máme jinou pracovní náplň. A každého z nás baví jiné věci.

Vyměňte Netflix za ChatGPT!

Mohlo by vás zajímat