stránky, kam napsal komentář Ivo Lukačovič

Na navigaci | Klávesové zkratky

Tohle společnost ještě neunese

Naše společnost ještě není natolik vyzrálá, aby se mohla ztotožnit s činy starosty Jiřího Čunka. Naopak, za korektní se považuje distancovat se.

Mezi postojem společnosti a postojem jednotlivce přitom zeje propast. Zatímco na veřejnosti podobné konání hlasitě odsuzujeme, v tajném hlasování vyjádří vsetínští občané Čunkovi podporu a vynesou ho do pozice jasného vítěze senátních voleb. Ona propast se nazývá pokrytectví. A nelze ji překlenout vůlí.

Jiří Čunek To by se za Čunka musela postavit naprostá většina oslovených osobností. Aby de facto vytvořili novou společenskou normu. Avšak bude-li jich málo, skončí společně s ním na dně této hladové propasti. Jenže on každý raději pokrytecky kolegu odsoudí pod rouškou pseudohumanity, než aby se nedejbože nestal sám odsouzeným.

Nic na tom nemění ani fakt, že dnes už dobře víme, kam až může pozitivní rasismus zajít.

Takže alespoň za sebe: na základě informací dostupných z médií prohlašuji Jiřímu Čunkovi plnou podporu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Martin Knotek #1

  avatar

  Přesně tak, vsetínské getho znám moc dobře a v noci tam jít tak maximálně s ochrankou nebo pistlí, kterou stejně nemůžete použít pro svou ochranu ☹

  před 18 lety
 2. Milf #2

  avatar

  Nelíbí se mi forma a především si nedovedu představit, že se ráno probudím a vedle v domě budu mít nové sousedy odněkud z Horní Dolní, kde byli vředy a na novém místě už zřejmě (dle představ Čunka) nebudou (nebo jsem to celé nepochopil). Jestli si takto budeme přehazovat horké brambory tak se máme na co těšit.
  Schválně dgx, když takto podporuješ – jak daleko máš k nejbližší žijící skupince Romů, co? Také jim u vás spravují domy, než je zase vybydlí? A co jejich nedělní poobědní siesta žen, kdy sedí před domem a ořezávají izolaci z měděných vodičů, které určitě nemají z rekonstrukce elektrických rozvodů jejich bytů.
  A teď si představ, že ti hrstku naimportují vedle do domu a máš na léto o zábavu vystaráno. ?

  Myšlenka je to fajn, dopřát jim možnost postavit se na vlastní nohy. Ovšem tímto způsobem – v noci je vystěhovat do jiné oblasti, aby o tom sousedi nevěděli a aby až ráno bylo jasné, kdo kde proč a jak, … s tímto tedy nesouhlasím.

  před 18 lety | reagoval [34] Milf
 3. mani7c #3

  avatar

  Mě se to zdá dobré pro lidi, co zůstali a špatné pro ty romy, co odešli. Kdyby Vás odstěhovali, byl byste na ně naštvaný! Romy chápu, starostu taky.
  A poslední věc: ví se, jestli zrovna tito vystěhování byli na obtíž?

  před 18 lety
 4. Novo #4

  avatar

  Doporucil bych vsem, kteri si mysli, ze p. Cunek prestehoval Romy do nejakych kontejneru, at se zajede na Vsetin podivat – taky bych chtel takhle a za takovou cenu bydlet! Sami Romove se nestezuji…

  před 18 lety | reagoval [5] Milf
 5. Milf #5

  avatar

  #4 Novo, Ať si je pan Čunek ve Vsetíně stěhuje klidně do stanů, to je mi celkem ukradené, on se s nimi bude dohadovat a řešit jejich problémy. Vystěhovat je ovšem mimo svoji územní působnost, zamést si tak na svém a přivodit ty samé problémy někomu jinému na jiné radnici – to se mi nelíbí.
  A pokud platí v reportáži zmíněné stěhování v nočních hodinách (za tmy) tak to už IMHO velmi absurdní řešení. ?

  před 18 lety | reagoval [10] endlife
 6. Honza Hučín #6

  Shodou okolností jsem po ránu přemýšlel, že napíšu podobný článek. Připojuju se.

  před 18 lety
 7. Martiner #7

  Mou podporu by měl, kdyby je stěhoval jen po Vsetíně. Takhle ne.

  před 18 lety
 8. Tomáš #8

  Rozhodně nejsem zastánce pozitivní diskriminace, ale je třeba si uvědomit že problém je o něco složitější. Vystěhovat Rómské neplatiče je řešení momentální situace, ale ne řešení koncepční. Izolací sociálně nepřizpůsobivých skupin rozhodně není cestou, jak se problému z dlouhodobého hlediska zbavit, nebo aspoň zajistit, aby nenarůstal. Stal by se přesný opak.

  před 18 lety | reagoval [9] Andrew [11] nf
 9. Andrew #9

  #8 Tomáši, To je hezké a asi je to i pravda. Potíž je v tom, že tu „správnou“ cestu ještě nikdo nerealizoval. Nebo je snad u nás někde takový ráj?

  [smazáno] Nesouhlasím s nadpisem. To, že naše společnost tento přístup schvaluje, jasně ukazují výsledky voleb. A že se nahlas ozývají odpůrci, je jasná. Takhle je to vždycky. Kolik bylo kdy demonstrací „proti“ něčemu a kolik „na podporu“?

  před 18 lety
 10. endlife #10

  avatar

  Jsem od Vsetína, takže to mám z první ruky a Čunkův postup (nejen v této věci) také plně podporuji.

  Je pro mě ale téměř s podivem, že se na základě informací z médií někdo může postavit za Jiřího Čunka. Zatím jsem četl a slyšel jen o „náhlém vystěhování“, „vsetínském čističi“ atp. Na takové množství šumu ve zpravodajství musí mít člověk pořádně kritické myšlení.

  #5 Milfe, Jen bych podotkl, že ono „vystěhovávání mimo pole vlastní působnosti“ bylo pro tyto občany takový „nucený odchod z návštěvy“, tedy odvezení na místo jejich trvalého pobytu. (Podle mně dostupných informací.)

  před 18 lety | reagoval [13] Milf [24] David Grudl
 11. nf #11

  #8 Tomáši, Izolací sociálně nepřizpůsobivých skupin rozhodně není cestou, jak se problému z dlouhodobého hlediska zbavit, nebo aspoň zajistit, aby nenarůstal.

  Ve kterém případě je větší šance na resocializaci? Když necháte soc. nepřizpůsobivé mezi podobnými nebo když malou skupinku přesunete mezi „normální“ lidi.

  před 18 lety
 12. Lokutus #12

  Tak s tímhle bez výhrad souhlasím. Pokrytectví je mezi lidmi hodně a je hluboko zakořeněné. Lidé jsou už tak schizofrenní, že něco říkají doma a něco jiného veřejně. A jakmile přijde někdo s řešením dlouhodobého problému a nekompromisním přístupem, jsou schopni ho zašlapat do země, přestože s ním v duchu souhlasí. A navíc si to většina z nich ani neuvědomuje. Doublething.

  S postupem vsetínského starosty také souhlasím. O koncepční řešení se tady řadu desetiletí pokoušeli všelijací sociální inženýři a jediné, čeho přitom dosáhli je, že většina cikánů žije na úkor pracujícího zbytku společnosti. A nedej bože, aby měli dostatek slušnosti a byli za tu podporu vděčni. Na sociálku chodí častěji, než do sámošky, podporu berou jako něco automatického, co tu bylo odjakživa a co tu bude navěky. Jediné, co pro to musí udělat je vyrobit dostatek dětí. Tak jsme se mohli v televizní reportáži dozvědět, jak tragický osud připravil vsetínský starosta mladému cikánskému páru (max. 25 let) který čeká čtvrté dítě. Za to by prý spravedlivě rozhořčený cikánský otec bodl starostovi nůž do krku. Když tohle povídal, reportérka servilně přikyvovala. No jo. Bydlet v obecním zadarmo, dělat problémy, pobírat dávky a bodat nože do krku je dneska správné, zatímco pokusit se daně platícím občanům zpříjemnit život se už tak nenosí.
  Zajímalo by mě, jak moc servilně by paní reportérka přikyvovala, kdyby toho borce potkala sama v noci na ulici.

  Dost bylo koncepčních řešení a pozitivní diskriminace. Buď se ti cikáni postaví na své nohy a společnost k nim bude přistupovat, jako k jakýmkoliv jiným občanům ČR, anebo ať táhnou do gheta na okraji společnosti a tam ať si dělají co chtějí. Jiná možnost je dotovat jejich život dál a sledovat, jak se ta komunita utěšeně rozrůstá a být nasranější a nasranější.

  Kdysi jsem četl jakýsi fejeton jistého francouzského filozofa. Psal o cikánech. Jací jsou to krásní lidé. Jak se nehoní, jako zbytek společnosti, jak si dokáží najít čas, zapálit si dýmku a koukat na západ slunce, jak jsou společenští a vůbec tak nějak v pohodě. Abych pravdu řekl, dost mě ten článek nasral. Pan filozof asi nikdy neměl tyto krásné lidi za sousedy.

  Tím nechci generalizovat. Evidentně existují i slušní cikáni a evidentně existuje i ta mnohokrát zmiňovaná diskriminace na základě původu. Ale ten mainstream je prostě vidět nejvíce a mediální nálady jsou pak k zblití.

  před 18 lety | reagoval [24] David Grudl [25] pixy
 13. Milf #13

  avatar

  #10 endlife, Tuto informaci (stěhování do místa jejich trvalého pobytu) jsem z dosud dostupných zdrojů nevyčetl. Pokud je tomu tak jak píšeš a oni jsou pouze zpět na svém, pak ano, již nemám námitky.
  Ovšem myslím si, že toto není řešení, a po pravdě mě nic rozumného co s nimi nenapadá. V antivandalech mají nyní drahou elektřinu a za chvíli půjdou ven, protože jim nezbyde na běžné náklady. A bude to opět kde .. no ve Vsetíně.

  před 18 lety | reagoval [16] Martin Hynčica [17] Lokutus
 14. Roj #14

  avatar

  Jestli se neco vyresilo nebo ne, se u problemu tohoto druhu nepozna za tyden, ale za dobu v radech let.

  Jina vec je, ze media Cunkovy vyroky zcela desinterpretovala. On prece nerekl, ze „cikani jsou vredem spolecnosti“ on rekl, ze dane konkretni gheto bylo vredem mesta. A to je vyrok, ktery snad ani nelze zpochybnit, to je jasne jak facka.

  Kdyz reknu, ze „jihlavsky Prior je vředem nejhezčího náměstí v republice“, neni to prece rasismus.

  před 18 lety
 15. Martin Hynčica #15

  avatar

  Cunek je jedinej clovek co se nebal a zacal snima tvrde nakladat kdyby to bylo name vykopnul bych ty svine na ulici a zadny bydleni jim nezhanel je to normalni aby celej zivot neplatily najem ? mohl by si to dovolit bilej clovek ? Jistezene vykopli by me na ulici ale to se jim nemuze stat az tedka prisel nekdo kdo se toho nebal a uz s tim „svinstvem“ konecne neco udelal…

  Je jasne ze je spousta ciganu slusnych takze o tech se samozrejmne nebavim mluvim o tech lidech co jsou vredem nasi spolecnosti a prazituji na nechutnem socanskem systemu davek…

  před 18 lety
 16. Martin Hynčica #16

  avatar

  #13 Milfe,

  Kdyby ty lemry chodily do prace tak by meli na elektrinu ona neni jinak extra draha jen bude stat tolik co nas obycejne magory co je zivime …

  před 18 lety | reagoval [19] Milf
 17. Lokutus #17

  #13 Milfe, Jo chudáčci mají drahou elektřinu. A navíc půjdou zase ven, když nebudou platit. Hm. A co jiní (necikánští) neplatiči, vystěhovaní do holobytů? Těch vám líto není? No jo vlastně, o tom se v na Nově tolik nemluví, tak to téma není dostatečně IN.

  V dikuzi se starostou Čunkem je výborný komentář:

  Ještě jeden dotaz k romské tématice. Proč si někdo z těch hlasitých ochránců práv nepracujícíh a parazujicích romů, nevezme např. patronát nad jednou jedinou rodinou a sám se nepostará o to, aby tato rodina si zařídila vlastními silami byt, otec s matkou pracovali, děti chodily do škol. Tímto by určitě rómům více prospěli, nežli neustálé hanění těch, kteří se snaží ochránit slušnou část veřejnosti …

  Co takhle se toho chytit, milí pseudohumanisti?

  před 18 lety | reagoval [19] Milf [24] David Grudl
 18. Roj #18

  avatar
  [smazáno] Tak jo. Zaplatis mi to? ?

  před 18 lety
 19. Milf #19

  avatar

  #16 Martine Hynčico, V jejich případě extra drahá asi byla (možná ještě je), protože sám starosta se zmínil, že to je chyba dodavatele a měla by být odstraněna. Ono topit běžnou sazbou a sazbou velkoodběratele je rozdíl a ne že ne. ?

  #17 Lokutusi, Já jsem někde psal, že je mi jich líto? Kde to bylo? Já jsem psal, že toto není ideální řešení. Dnes bydlí v bytech, které vydrží hodně. Za pár dní budou na ulici a nemám strach, že si poté začnou hledat práci. Je třeba nalézt jiné řešení, řešení které řeší problém, nikoliv posunuje v čase.

  před 18 lety | reagoval [21] Lokutus
 20. ringo #20

  Já myslím, že jasné pozitivum je, že se to ghetto rozbije. Je jedno, zda byli ti kteří Romové na obtíž, budou se v menších skupinkách chovat jinak. Je sice hrozné, když je vám do sousedství nastěhována jedenáctičlenná rodina, to asi není úplně ideální, ale stále je to menší sráčství než se tvářit, že se nic neděje a „bojovat za údajná práva“ lidí, a v podstatě nedělat nic. Jediný výsledek je, že Romové ví, že všecho si dobudou silou a křikem, každý jim jde z cesty, i právníci a policie. Čunek tímto jen ukázal, jak velký prů*er to vlastně je, což si nikdo doteď nepřipouští.
  Také bych podotkl, že nikdo nikoho nikam násilně nestěhoval ani nemanipuloval jeho svobodnou vůlí. Ti lidé neudělali jediný krůček k tomu aby se postarali o své vlastní bydlení.
  V Českých Budějovicích, kde by chtěl žít každý, také máme taková, podobně oblíbená, ghetta. Myslím, že měly být trestné něco takového vůbec zakládat.

  před 18 lety
 21. Lokutus #21

  #19 Milfe, Je třeba nalézt jiné řešení, řešení které řeší problém, nikoliv posunuje v čase.

  Souhlasím. Když to řešení najdeš, dostaneš nobelovku a celý národ tě bude nosit na rukou.
  Ono kecat o koncepci a správných řešeních a nemít nic v ruce umí každý, kdo má do prdele díru. Jak jsem psal výše, „správné řešení“ tady vymýšleli lidé mnoho desetiletí. Dodnes nikdo s ničím nepřišel a s největší pravděpodobností ani nepřijde. Nelze čekat, až s něčím někdo přijde a neřešit to raději vůbec.
  To, co udělal Čunek je lepší než nic, anebo ty spousty sociálních způsobů, které z cikánů za uplynulá desetiletí udělala akorát zákonem chráněnou zvěř. Už jen kvůli tomu precedentu, který tvoří. Je potřeba udělat z pár lidí obětní beránky, aby si ostatní uvědomili surovou realitu.

  před 18 lety
 22. peCan #22

  avatar

  Jsem plný zastánce Čunka. Kdo byl někdy ve Vsetíně, ví, že to byl barák na odstřel a kdyby tam nebydleli rómové, tak tam už nestojí dobře 5 let.

  Nova to tou reportáží posrala. Kdyby nebyl Čunek pro svou stranu perspektivní lidovec s ambicemi stát se předseda strany, tak by mu jen pokyvovali a nesnažili by se mu podsunout rasismus.
  Ukázali by rozbořený barák, pak ty nové kontejnery, co „dostali“ a plácali ho po ramenách jak to elegantně nevyřešil.

  před 18 lety
 23. pako #23

  Já bych se vyjádřil pouze k té první větě článku:
  Naše společnost ještě není natolik vyzrálá, aby se mohla ztotožnit s činy starosty Jiřího Čunka

  Je otázka, jestli to lze považovat za vyspělost, ale myslím si, že dokud tu nebude vládnout zase diktatura, nikdy k takovým činům společnost nevyzraje…

  před 18 lety
 24. David Grudl #24

  avatar

  #10 endlife,

  Je pro mě ale téměř s podivem, že se na základě informací z médií někdo může postavit za Jiřího Čunka.

  Ono stačí nevnímat povrchně. Jak píše #12 Lokutus, když v protičunkovské reportáži mladík touží bodnout Čunkovi nůž do krku, může si reportérka hlavu třeba ukývat, ale nepomůže to.

  #17 Lokutusi, Nedávno jsem viděl dokument, ve kterém si Ida Kellarová (tedy také rómského původu) k sobě nastěhovala cikánskou rodinu. Působivé. Jmenovalo se to Vierka a rozhodně doporučuji.

  před 18 lety | reagoval [28] endlife
 25. pixy #25

  Díky dgx, ti pseudohumanisti jsou už opravdu k zblití. — https://web.archive.org/…a-z-nas.html

  #12 Lokutusi, Oni ti francouzští cikáni možná jsou skutečně pohodoví. Když totiž řekneš Francouzovi „cikán“, vybaví se mu konvoje mercedesů, maringotek a obytných přívěsů kočující po venkově, sem tam se uhnizdivší někde na palouku za vesnicí, zpívající a tančící kolem ohně a pak zase táhnoucí dál. Oni jim totiž nechali jejich přirozenost, tj. nechali je kočovat. Sem tam se prý ztratí nějaká slepice, ale nešť. Cikáni ve Francii rozhodně problémovým etnikem nejsou. Problémoví jsou jiná etnika, marně se snažící integrovat do pro ně zcela odlišného způsobu života ve velkoměstech. Tedy jako u nás. Ergo kladívko, problém není v konkrétním etniku, ale ve scestném způsobu asimilace. Q.E.D.

  před 18 lety | reagoval [29] Lokutus
 26. peCan #26

  avatar

  Kdybych měl trochu času nazbyt, udělám sajtu Support Čunek (tak jako bylo u Support Denmark ?).

  před 18 lety
 27. zvo #27

  avatar

  Také s Čunkem naprosto souhlasím. Ti, kteří s ním nesouhlasí, ať se zajedou podívat do Vsetína k nemocnici. Takový s prominutím „bordel“ jste praděpodobně ještě neviděli. V nemocnici (která je jen pár metrů od sídliště Romů) sedí na zemi Romské děti a žebrají od pacientů a personálu nemocnice peníze. Pokud parkujete před nemocnicí, bojíte se odejít od auta. Pravidelně se zde stává, že Romové odmontují pneumatiky, v horším případě ukradnou rádio a pokud máte v autě nedejbože notebook nebo mobil, téměř jistě ho po příchodu už v autě nenajdete.

  Asi takové to je ve Vsetíně poblíž Romského sídliště. Nemyslím si, že všichni Romové jsou takoví, ale většina ano. Potom jsou chudáci ti slušní, protože velmi mnoho lidí háže všechny Romy do jednoho pytle

  před 18 lety
 28. endlife #28

  avatar

  #24 Davide Grudle, spíše než televizi jsem měl na mysli „kampaň“ v tisku a na internetových portálech typu idnes nebo aktuálně – na kolejích se k tv ani rozhlasu moc nedostanu – resp. na internetu ano, ale zase mi chybí motivace.

  I v mém oblíbeném Respektu, jehož redaktory považuju za lidi, kteří se snaží najít v problémech i druhý pohled na věc, bylo vyznění článku stejné (tuším od Marka Švehly) jako třeba v množství zpráv v MFD, kterou vidívám na přednáškách žurnalistiky..

  před 18 lety
 29. Lokutus #29

  #25 pixy, Nad tímhle jsem mnohokrát přemýšlel. Lidi už dneska ani neví, že kočovný život býval i unás pro cikány nejpřirozenější. Dříve jsem říkal, aby jim dali maringotky a univerzální pas kamkoliv po Evropě. Problémy jsou ale dva. Zdejší cikáni podle mě ztratili tu svou přirozenost a při kočování bez sociálních dávek by nejspíše umřeli hlady. A kromě toho v dnešní době, plné strašáků terorizmu a snah zaregistrovat každého jednotlivce a sledovat jeho pohyb kdekoliv, by to zcela určitě neprošlo. Není možné vypustit skupinu lidí do světa a nemít o nich úřední záznam, to by evropské úřednictvo asi psychicky neustálo.

  před 18 lety | reagoval [30] pixy
 30. pixy #30

  #29 Lokutusi, Souhlas, dneska už je na to asi pozdě. Já se kdysi dlouze bavíval se známými cikány a od té doby o nich vím dost věcí, které většina lidí ani moc nezná. Třeba to, že jak mi – svého času – vždycky říkali, „My jsme cikáni, žádni Romové“. Byli na to hrdí a poloumělé pojmenování „Rom“ nemohli vystát a uráželo je. Nebo třeba že není cikán a cikán – oni třeba nemohli vystát ty olašské, protože to jsou podle nich verbež a dělají všem akorát ostudu (olašská je podle všeho většina imigrantů ze Slovenska). … A hromadu dalších věcí. Jenže to už jsou mraky let a mám z toho v hlavě jen pomatnělé útržky a hokej. A taky mám smůlu, protože už jsem dlouho nenatrefil na tyhle příjemné „starosvětské“ cikány, se kterými by se mi tak dobře popilo a pokecalo.

  před 18 lety
 31. Kráťa #31

  Když ono je to složité. Vím, že odbočím a v podstatě se cikánů zastávat nechci, ale…
  Pracuje u mě paní, která už je půl roku na nemocenské. Před týdnem měla nějakou slabou chvilku a přiznala se, že je „nemocná“ jen proto, že si požádala o plný invalidní důchod (má jen částečný) a nemůže ukončit neschopenku, dokud jí nepředvolají „ke komisi“.
  Znám jednu paní, která za posledních pět let asi desetkrát ztratila zaměstnání (vždycky jí vylili ve zkušební době) a na dobu, než sehnala další pokus jí její doktor vždycky napsal neschopenku.
  Četl jsem o bílých, schopných a pracovitých, kteří dováželi např. pohonné hmoty ze zahraničí a tady neplatili daně. Připravili stát o desítky i stovky milionů.
  Nebo byli bílí, vzdělaní, schopní, upravení a vytunelovali banku, v které investorům zmizely stovky milionů či nějaké ty miliardy.
  Takovíto lidé připravili ostatní možná o více prostředků, než cikáni žijící ze sociálky. Sice Vás třeba nepřepadnou za rohem zšeřelé ulice, zato Vás mohou nechat proletět se ze Žďákovského mostu…
  Akorát že nevytvářejí ta ghetta. V tom se rozdíl opravdu najde. Jo a ještě neřvou:„Týýý dylyno, to je dyskrymynáááce, kdyš chceš abych platil nájem,týýý rááásisto…“

  před 18 lety | reagoval [32] David Grudl [33] Lokutus
 32. David Grudl #32

  avatar

  #31 Kráťo, Kráťo, ty teď projevuješ svůj nesouhlas s rasismem, v tom s tebou všema deseti souhlasím a věřím že i drtivá většina komentujících. Ale tady o rasismus nejde. Tady nikdo neříká, že cikáni jsou špatní, naopak, tady se diskutuje o tom, že určitá konkrétní skupina ztrpčovala život vsetínským. A je úplně jedno, k jaké národnosti, etniku, vyznání se ona skupina hlásí.

  Jelikož však tato skupina byla tvořena převážně (nebo zcela?) cikány, ozvalo se pár pseudohumanistů, a začali z toho dělat rasistický problém. Tedy nejde o rasismus v příčině, ale důsledku, uměle vytvořený.

  před 18 lety | reagoval [34] Milf
 33. Lokutus #33

  #31 Kráťo, Rozdíl mezi bílým límečkem, který vytuneloval banku a cikánem, který soustavně tuneluje náš sociální systém? Asi žádný, oba jsou podle mě zmrdi.
  Vlastně jeden jo. Ten první to umí líp.

  před 18 lety
 34. Milf #34

  avatar

  #32 Davide Grudle, dgx, můžeš mi prosím zodpovědět dříve Tobě adresovanou otázku (#2 Milf), jak by se Ti líbilo, kdyby starosta Šumperka (Zdeněk Brož) koupil hrstce Romů ze Šumperka (a že jich tu máme) hnedle vedle Tvého stavení dům za pár švestek a jednoho hezkého sobotního rána se probouzíš a hle … noví sousedé. Co Ty na to? Byl bys happy?

  Já tedy ne.

  před 18 lety | reagoval [36] Lokutus [40] David Grudl
 35. Kráťa #35

  Vždyť já vím, o čem je článek! Četl jsem ho. Moje reakce byla k článku včetně komentářů, nikoliv k článku samotnému. I když, pravda, stává se mi, že něco nepochopím.

  A abyste si potvrdili, že opravdu nejsem normální, tak jako doplněk ke svému předchozímu textu napíši:„První loupežné přepadení, které na mně bylo spácháno, provedla skupina asi deseti cikáňat. Byl jsem pod pohrůžkou násilí a následně za použití násilí připraven o veškerou hotovost – pětikorunu. Tu jsem dostal doma, abych mohl jít do kina na další díl Vinetoua. Bylo mi tehdy, myslím, sedm.“

  před 18 lety
 36. Lokutus #36

  #34 Milfe, Odpovím za sebe:
  Tomu se prostě říká smolík. Asi jako když si někdo postaví za tvým domem testovací střelnici a tankodrom.
  Ale na druhou stranu; co měl starosta dělat? Barák na odstřel, plný nepřizpůsobivých nájemníků, kteří dluží na nájemném mnoho let nazpět. Vyhodit na ulici je nemůže, to by ho pseudohumanisti rovnou na fleku ukřižovali. Přidělit jim jiné obecní byty také nemůže, protože žádné nemá. Když jim dá luxusní kontejnery za městem, sklidí kritiku. Když jim dá baráky, sklidí také kritiku. Možná měl ten pavlačový barák odstřelit i s těmi cikány a prohlásit to za nehodu. Alespoň by měl od pseudohumanistů pokoj.

  Anebo máš jiný nápad, kam s nimi? Sem s ním.

  před 18 lety | reagoval [37] Milf
 37. Milf #37

  avatar

  #36 Lokutusi, Stále mi nedochází, proč když si dovolím nesouhlasit s postupem pana Čunka, který se zachová jako kukačka (ano, celou dobu myslím na jediné, přestěhování těch několika kousků mimo původní působiště – sice zde v komentářích bylo uvedeno, že je vrátil do místa trvalého bydliště, ovšem nic takového nezaznělo ani na sletu KDU-ČSL, kde Čunka řešili), bych měl mít hned připraveno náhradní řešení. To se musí v případě nesouhlasu?
  Nic jiného jsem zde nesdělil, vyjádřil jsem nesouhlas a uvádím argumenty proč jsem tak učinil. Že se tomu u vás říká smolík, u nás bych tomu řekl hajzlárna. Se mnou se nikdo bavit nebude, když nezaplatím co mám. Ve Vsetíně část (asi těch vylosovaných) dostala nadstandardní bydlení a ostatní nešťastníci (aby se to lépe pamatovalo 10.10. v 10:10) byli deportováni. Kdyby bývali byli všichni sborem skončili na ulici Vsetína se sdělením a teď se starejte jak umíte (nechť třeba začnou kočovat, mají-li mezi sebou nějakého pamětníka), potom bych i já jednoznačně souhlasil.

  Když jsem totiž zaznamenal první informace v případu (tehdy šlo o vystěhování do antivandalů za město) a slyšel jsem nářek Romů, jak jsou chudáci odstrčeni mimo centrum, někam pryč od civilizace, všude mají daleko … tehdy jsem byl vytočený jak dlouho ne a pokud bych mohl, také bych přispěl hlasem panu Čunkovi v komunálních a senátních volbách.
  Pokud ovšem pan Čunek hodlá sdílet své černé zlato s ostatními v zemi, to už pane Čunek máte smůlu, v tomto já vás podporovat nehodlám a nebudu. A proto zde prezentuji nesouhlasné stanovisko, a proto můj první komentář (nechť si ti nepozorní přečtou znovu) začíná slovy Nelíbí se mi forma …

  před 18 lety | reagoval [43] Lokutus
 38. Kaderas #38

  Ti, kteří soucítí se Vsetínskýma tmavýma, nechť si zajedou přímo do Vsetína – Pavlačák svým zjevem připomíná sto let starý dům hrůzy. Ale o ten barák přeci nejde (i když vlastně jde hodně); problém je s problematickou komunitou.

  BTW: Čunek měl snahu s cigány něco dělat – výukové programy, školy přímo pro ně, finanční podpory atd atd..... marná snaha.

  Rasista nejsem, jenom nemám rád ty, které dělaj hovno, bordel, ničí vše okolo a jsou všem na obtíž (ať už je to rom nebo čech).

  před 18 lety
 39. GurmetKlub.cz #39

  avatar

  I ja se pripojuji ve zneni: na základě informací dostupných z médií prohlašuji Jiřímu Čunkovi plnou podporu.

  před 18 lety
 40. David Grudl #40

  avatar

  #34 Milfe, nelíbilo by se mi to. Stejně jako se mi nelíbí současný soused. Ale pokud platí nájem a nedělá problémy, není co řešit. Jestli jsem situaci dobře pochopil, přestěhovaní cikáni musí za byty platit a nesmí je zničit, což se kontroluje, a jinak skončí na ulici.


  Na iDNES je s Čunkem rozhovor a hodně se mi líbí jedna reakce, cituji dotaz:

  … Jen si nedokážu představit, že kdyby si obyčejný pracující slušný občan zničil kvartýr zda by vůbec dostal nějaké náhradní místo k přespání a nespal by pod mostem, nebo u příbuzných. Co si myslíte o nepoměru mezi tím, že obyčejný slušný občan musí splácet 20 let hypotéku zatímco jiný dostane automaticky nový byt jen proto, že patří do nějaké pozitivně diskriminované skupinky?

  Čunek odpovídá:

  Ano, máte pravdu, ale na Vsetíně to bylo opravdu naposledy. Od teď budou stejné podmínky pro všechny. Tento generální pardón jsme učinili ze dvou důvodů: 1. to, jak se Romové chovají, jsme způsobili my, majoritní společnost, nesmyslným rozdáváním peněz těmto skupinám, aniž by museli vykonat nějakou práci pro společnost. 2. nedovedu si představit více než tři sta vystěhovaných Romů na ulici v našem městě a jeho okolí.

  Což mi připomíná další rád pseudohumanistů – Afriku.

  před 18 lety | reagoval [41] Scar [42] Milf
 41. Scar #41

  avatar

  #40 Davide Grudle, Na 100% s Vámi souhlasím.

  Jenom je škoda, že se nenajde dost jiných Čunků k řešení podobných problémů v jiných městech. Že by dali romům prostě posledni šanci, dali jim nějaké podobne byty, které by nesměli zničit a podobně.
  Třeba takové Brno by si nějaké řešení na Cejlu či Bratislavské zasloužilo.

  před 18 lety
 42. Milf #42

  avatar

  #40 Davide Grudle, Díky za odpověď. Byť by se Ti to nelíbilo, pan Čunek má Tvoji plnou podporu. Fajn. ?

  před 18 lety
 43. Lokutus #43

  #37 Milfe, Nelíbí se mi forma

  Ta se ti líbit ale vůbec nemusí. Faktem však je, že s tím nic neuděláš. Starosta Vsetína udělal, co udělat musel.
  Stále se ptám, co bys udělal na jeho místě ty. A stále se vyhýbáš odpovědi a jen kafráš, jak se ti to nelíbí. Jak bys to udělal, aby se ti to líbílo? Aby se to líbilo vsetínským? Aby se to líbilo stranickým kolegům a různým aktivistům? Aby se to líbilo všem?

  Asi nijak. V kůži vsetínského starosty bys udělal to samé, protože vyhodit takové množství cikánů na ulici – tím si říká o větší průser. Byty pro ně nemá. Kontejnery se humanistům nelíbí.

  Když to přirovnám k něčemu bližšímu, tak je to jakoby ti v narvaném autobuse někdo kýchnul přímo do ksichtu. Přestože si dal ruku před pusu, ty víš, že nějaké bacily stoprocentně přes tuto mizernou překážku pronikly. Tak řekneš, že se ti to nelíbí. Ale už neřekneš, co měl ten člověk místo toho udělat. Kýchnout potřeboval, tomu prostě nemohl zabránit. Kapesník ani roušku připravenou dopředu neměl, to prostě podcenil. Kdyby nekýchnul na tebe, abys nebyl nespokojený, zákonitě by musel kýchnout na někoho jiného a nespokojený by byl zase pro změnu někdo jiný.

  Takže z toho vyplývají dvě otázky:

  1. Co měl tedy ten člověk dělat?
  2. A co ti pravděpodobně na tvou nespokojenost poví?
  3. Dělat nic jiného nemohl.
  4. Pokud ti vůbec odpoví, bude v té odpovědi obsaženo slovo prdel. A tím to hasne.
  před 18 lety | reagoval [44] Milf
 44. Milf #44

  avatar

  #43 Lokutusi, Dovolím si doporučit Ti mírné zklidnění, jestli nedokážeš reagovat bez emocí tak na mě raději nereaguj, pro příště tisíceré díky.

  Dobře, abych tedy jen nekafral, tak tu máš mé řešení – když už teda vyhození na ulici neprojde, což by každého jiného mohlo dnes a denně potkat (ne všichni bezdomovci si zvolili tuto formu života dobrovolně).

  Už dříve v některém z komentářů jsem uvedl, že antivandaly jsou fajn, ale … došlo tam k pochybení (a už jsem to zde psal (= nečteš mé komentáře pozorně, píšeš rovnou o prdelích), sám starosta to uvedl a hovořil o brzkém řešení, možná již proběhlo).

  Ještě jinak, snad už pochopíš, co jsem svým prvním a dalšími komentáři chtěl naznačit:

  • pokud by skončili všichni sborem na ulici, Čunek má moji podporu
  • pokud by byli všichni přestěhováni na kraj Vsetína, Čunek má moji podporu
  • pokud ale jeden jediný Róm bude vyexportován mimo působení Čunka, který si tím zamete před vlastním prahem a nakydá někomu úplně jinému, tak to jako pardon, moji podporu nemá (určitě ne plnou, jak zde v článku zaznělo ze strany dgx).

  Opakuji se, sleduji, že u některých jedinců stále nula bodů, tak snad teď už bude vše jasné. Obecně nevím, proč by se jejich problém (bydlení) měl řešit. Shodou okolností to zde ve městě máme v bledě modrém – jedná se sice o jednu rodinu, dluží na nájemném, barák se prostě prodá jinému majiteli, šanci na zaplacení (BTW pouhých 8.000,–) měli pár let, svoji šanci promarnili a teď ať se starají, jak umí. A nemám byť jediné slůvko.

  Už prosím chápeš, proč píši o formě? Když se ta rodina sebere a nastěhuje sama, ok – pak je to ten výše zmíněný smolík. Když ovšem rodinu převeze starosta Čunek, vytáhne sobě trn z paty a mně ho tam vrazí, pak je to výše zmíněná hajzlárna. A zde je to místo, proč nedokáži napsat – pan Čunek má moji plnou podporu.

  A když už diskutujeme o podporách, tak tu moji plnou má pixy na Respekt.cz. ?

  před 18 lety | reagoval [46] Lokutus
 45. alenec #45

  já teď taky vyjadřuji Čunkovi podporu, ale na základě toho, co jsem viděla včera rozhovor s ním na vlastní oči, s Kateřinou Jacques, která furt blábolila obecně, a zástupcem Romů, který ho vyzýval, ať se jede podívat k nim, ale ve Vsetíně evidentně nikdy nebyl.

  před 18 lety
 46. Lokutus #46

  #44 Milfe, Jenže… Nikdo z vás problém s takovou hromadou cikánů naštěstí nemusí řešit. Takže je strašně jednoduché říci: „Vyhodil bych je na ulici.“
  Ve skutečnosti by to byla pro Čunka politická sebevražda. Z města, ve kterém se potulují bezprizorní cikánské bandy by nebyli odvaření ani místní obyvatelé. A to nemluvím o aktivistech, pro které by to byla také „hajzlárna“. Takže by to bylo Pyrhovo vítězství. Proto Čunek použil to nejschůdnější řešení. Nasral jen pár lidí kdesi na pomezí. A přestože se mu snaží nablblá média podsunout deportaci a holokaust, tak stejně jako vždy, i toto bude pro přikyvující vohnouty trvat jen do další šokantní reportáže.

  Tvůj problém je, že vidíš tu problematiku značně zjednodušeně. Cikáni neplatí = jdou na ulici. Přestože by se mi to také líbilo, tak musím uznat, že v současnosti a při tomto počtu je to politicky nemožné. Nehájím tu starostu Čunka, ale z jeho pohledu říkám, že zvolil to nejlepší možné řešení a proto má mou plnou podporu, protože forma není nad obsahem.

  před 18 lety | reagoval [49] Milf
 47. ehm #47

  Já nechápu, jak můžete glorifikovat sraba… Hlavně nikdo z vás neřekne, kdo to vsetínské ghetto v centru vytvořil – ano, byl to mistr Čunek, který do tehdy už zdevastovaného činžáku nechal sestěhovat Romy z okrajů města. A světe div se – byl z toho problém! No kdo by to byl řekl, jeminánku! A jak tu složitou situaci, kterou sám spískal, vyřešil? Nijak – hodil to na krk jiným! No tak to je hrdinství, za to si ten senát zaslouží… Podporujte sraba, sami jste srabi – jediné řešení problémů, které vidíte, je odsunout je tam, kde je vidět nebudete. Bravo!

  před 18 lety | reagoval [48] Lokutus [68] Em
 48. Lokutus #48

  #47 ehme, Jak tu padlo již mnohokrát, jistě máte lepší řešení tohoto problému. Sem s ním. Nenechávejte si ho pro sebe, mistře.

  před 18 lety | reagoval [50] ehm
 49. Milf #49

  avatar

  #46 Lokutusi, Pokud se to aktivistům nelíbí, nechť si ve svých řadách najdou silnou osobnost, která Rómy naučí počítat na kalkulačce více než výši sociální podpory, ať si dokáží spočítat co kolik stojí, zda na to mají – a třeba i ten mladík, který se oháněl nožem do krku, by pochopil (nenásilnou formou od některého z aktivistů – osobnost nade všechny), že jejich 4.dítě už je vysoko nad stropem jejich finančních možností (a třeba není, možná vydělává více než my všichni dohromady, kdo ví ..).
  Čunek zvolil vhodně řešení (a píši to snad již potřetí) v případě antivandalů (IMHO ještě nadstandard, ale jsem přející, ať se mají chvíli dobře), … ostatní už tak vhodné nebylo.
  Nezlob se na mě, napsat nasral jen pár lidí na pomezí je také prima sdělení, klobouk dolů. Až si jednou na pomezí koupíš chaloupku a budeš tam relaxovat za hlučného veselí Rómských spoluobčanů, napíši Ti pohádku O Smolí(č)kovi. ?

  před 18 lety | reagoval [58] Lokutus
 50. ehm #50

  #48 Lokutusi, No rozhodně jím není vytvoření nového kontejnerového ghetta nebo odsun problémových rodin potají a načerno někam, kde o tom nikdo neví. Znovu opakuji – ten problém v centru vytvořil sám Čunek! Ověřte si to, je to tak… Jinak doporučuji latentně rasistické vášně na chvíli odložit a zamyslet se například nad tímto komentářem: https://romea.cz/index.php?…

  před 18 lety | reagoval [58] Lokutus
 51. aTeo ;) #51

  A nepřizpůsobivé politiky: http://ateo.cz/…t//2.483.jpg vystěhovat na Mars! S Marťany se třeba domluví…

  před 18 lety
 52. ehm #52

  A ještě poznámka k nadpisu – až tohle společnost unese, budou tady už stát pro Romy koncentráky… Při sledování úrovně internetových diskusí o tomhle problému mi přichází na mysl, že přesně takhle musela vypadat v Německu 30. let debata ohledně „židovské otázky“.

  před 18 lety | reagoval [53] Milf [58] Lokutus
 53. Milf #53

  avatar

  #52 ehme, Když se Ti nepozdávají antivandaly alias ghetta, myslíš si, že když každé z těch rodin postavíme rodinný domek (4+1 a větší, mají početné rodiny, je to jejich životní styl), tu jeden na severu města, tu druhý na jihu města, nejschopnějším postavíme v centru, … začnou rodiče chodit do práce (byť by měli zametat chodník za peníze z městské kasy) a začnou se o sebe opravdu starat sami?
  Nejsem rasista, nejsem aktivista, … jen hledám někoho, kdo jim dokáže vysvětlit (tak aby pochopili) jak se tady u nás žije.
  Když jsem byl dítko školou povinné, vyšlápla si na mě celá Romská rodina, protože jsem den předtím udeřil jednoho z jejich synů. Tehdy to nebyl rasismus, prali jsme se s klukama a jestli Rom nebo kdokoliv, … to ráno tehdy nebylo nic příjemného.
  Setkávám se s Romy každý den, když se setmí jsem vděčný za jízdu na kole a věřím si, že mě nedoběhnou, budou-li se chtít zeptat kolik je hodin. Stále vím, že ještě mají velké rezervy ve srovnání s černošskými čtvrtěmi ve Státech (kdo si do takové čtvrti vkročil případně vjel autem, ne-li zastavil na červené na semaforech může potvrdit).
  Na poště jsem stál vedle Romky, která přebírala podporu 24.000,– Kč, 2.000,– ihned vrazila klukovi do ruky a ten se vytratil jak pára nad hrncem. Umí se o sebe postarat, ať mají, jsem přející.
  Když vletí do některého ze zdejších hypermarketů, každý s dvěma vozíky, naplní je vrchovatě a míří k pokladnám, … ať si dopřejí, přeji jim to, umí se o sebe postarat tak ať mají.
  Když ovšem začnou sborově spílat, že jim všichni ubližujeme, že se o ně nestaráme, že je vytlačujeme na okraj společnosti, … ať se na mě nikdo nezlobí, nevěřím jim.

  Jelikož mám přátele i mezi Romy, nedokáži je shrnout do jednoho pytle. Tvrdím ovšem, že někteří potřebují vysvětlit, že jen čerpat od nás ostatních nelze donekonečna. Nechť prosím některý aktivista tento signál pošle do jejich řad. Čím dříve, tím lépe pro nás všechny.

  před 18 lety | reagoval [54] ehm
 54. ehm #54

  #53 Milfe, Tady se ale bavíme oba o něčem jiném… Řešení problémů romské menšiny je běh na dlouhou trať, která se ale dále prodlužuje postojem předváděným tady řadou diskutujících. Separace k ničemu nevede – budou z ní jen další a další problémy (viz. třeba Francie).

  Přísnější nastavení dávek sociální podpory, jejich vázání na pravidelnou školní docházku, podpora v komunikaci s úřady – to je pár příkladů, co by se dalo dělat. Ale bílá většina k tomu nemá vůli! Té se líbí kroky mistra Čunka, které se ale ve finále obrátí proti všem – což už například potvrdilo to sestěhování do centra, kdy se zvýšila kriminalita! Ale to přece muselo přijít, to to nikdo nevidí? Vždyť hasit požár, který jsem sám založil, a bít se při tom do prsou, jaký jsem bojovník s vředy, to je trapnost nad trapnost!

  Kdyby se místo trapných fórků o cikánech a pokrytectví už delší dobu problémy skutečně řešily a „neodsouvaly“, mohla tady vyrůstat první generace romských dětí, se kterou by většinová společnost neměla do budoucna žádný problém…

  před 18 lety | reagoval [55] Roj [56] Petr
 55. Roj #55

  avatar

  #54 ehme, Bingo!

  před 18 lety
 56. Petr #56

  #54 ehme,
  Kecy. To není dlouhá trať, to je nekonečná trať. Takové běhání po rovníku kolem dokola. Všechno uváděné tady už totiž je.
  Dávky se dají na školní docházku vázat – tam, kde si to troufnou. Tam, kde úřednice přece jen má strach o své zdraví nebo život, tam si to svázat netroufnou. Je to přece zanedbávání péče jakož i ohrožování mravní výchovy dítěte a to je porušení základních pravidel hry.
  Podpora v komunikaci s úřady? A na co si při obecních úřadech platíme ty „…“ (nebudu až tak vulgární), co se jim říká rómský poradce? Aby se šťourali v pr…?
  Kromě toho byly nulté ročníky základních škol, pro cikány školka zdarma, u nás ve městě dostávali cikáni extra příspěvek na stravování na základní škole …
  Všechno bylo děláno proto, aby se naučili úřední jazyk a aby je něco lákalo do školy. Úplně bez výsledku! A každý má hovno paměť, protože zrovna když běžely nulté ročníky ZŠ, kde byla účast cikánských dětí asi 5% z předpokládaného a možného počtu, tak si stejně nějaký indočech v televizi stěžoval, že se pro ně nic nedělá.
  Nebo jim máme ve škole o přestávce rozdávat drogy, aby do té školy vůbec přišli?
  Ať pro ně uděláme cokoliv, BUDE TO VŽDYCKY MÁLO ! Vždycky si totiž najdou další a další metu, na kterou budou poukazovat, aby mohli kozu dojit!

  před 18 lety
 57. ehm #57

  [smazáno] Ale pozor! To cos vyjmenoval, jsou nedostatky systému, ne chyby Romů… Systému, který evidentně nefunguje: „dávky se dají na školní docházku vázat – tam, kde si to troufnou“ – jasná chyba systému, proč ne všude a bez pardónu? Pět procent z předpokládaného a možného počtu dětí v nultém ročníku ZŠ je chyba systému, který nedonutí rodiče k tomu, aby tam ty děti dovedly – podmiň vyplacení příspěvku na dítě stoprocentní účastí v přípravné třídě a uvidíš tu docházku! A mimochodem kolik si myslíš, že tady funguje těch romských poradců a kolik jich znáš osobně nebo aspoň výsledky jejich práce, že je tituluješ „„…“ (nebudu až tak vulgární)“? V tomhle by měl stát klidně přitlačit – jakákoliv investice do nějakého systémového řešení se vždycky tisíckrát vrátí!

  Uveď mi jediné pozitivum řešení, které vymyslel Čudek… Jak asi dopadnou ty skvělé naleštěné budníky? Dřív nebo později z nich bude další ghetto, které bude znamenat další centrum kriminality, a to opět pro celé město. To prostě není řešení, to je alibismus nejvyššího stupně. A přehodit svůj problém pokoutně na jiné, to už ani nezaslouží komentář.

  Znova opakuju: odsunout problém neznamená ho vyřešit. Čudek neřešil problém, Čudek vedl populistickou kampaň a bezohledně k tomu využil rasovou otázku. Využil latentního rasismu, který v téhle společnosti panuje – a v tom je to pokrytectví! Lidi, kteří Čudka obhajují argumentem „každému stejným metrem“ a přitom jsou v koutku duše prachobyčejní rasisti. Jediné řešení, které by jim vyhovovalo, by bylo nejspíš řešení „konečné“. A těch je bohužel takové množství, že z toho jde strach.

  před 18 lety | reagoval [62] Romophobic [69] Em
 58. Lokutus #58

  #49 Milfe, Mám pocit, že máš problém pochopit psaný text. Já přeci vůbec nepsal o tom, co by mohli (aktivisti, cikáni a kde kdo), kdyby cokoliv. Já psal o současném stavu z pohledu reality a starosty Čunka. Klidně mi můžeš vyprávět o Smolíčkovi, až se mi vedle přistěhuje cikánská rodina; budu ti přizvukovat. Avšak realita je prostě taková. Jak jsem psal už minimálně dvakrát, tak z pohledu starosty Čunka (nikoluiv tedy mého pohledu, tvého pohledu, anebo pohledu dgx) a z pohledu vsetínských to byl ten nejlepší tah, při kterém nasrali nejméně lidí. A o to šlo. Jakýkoliv jiný tah by nasral buď hromadu aktivistů, politické kádry, anebo obyvatele Vsetína. Ani jedno z toho by nebylo politicky průchodné.

  Čunek má mou podporu, protože dokázal dvě věci.

  1. Zbavil se problému za cenu nejmenších ztrát a s maximálním ziskem (majstrštyk).
  2. Rozvířil politické bahno a donutil politiky nějak (jakkoliv) konkrétně reagovat v rámci problémů s (nejen cikánskými) problémovými skupinami (šach).

  Tím bych tu debatu ukončil, protože polopatičtěji to už vysvětlit nedokážu.

  #50 ehme, #52 ehm Jasné zmanipulování médii. Mluvíš o rasizmu a sám jsi rasista největší. Já neřeším romskou otázku, narozdíl od našich politiků, novinářů a pseudohumanistů, jako jsi ty. Já beru cikány stejně, jako beru jakéhokoliv jiného člověka. A tento pohled mi říká, že by se jim mělo měřit stejným metrem. Stejné výhody a stejné povinnosti. Pracuj, nedělej ostatním problémy a budeš mít stejné možnosti, jako já, anebo kdokoliv jiný. Nepracuj, neplať nájem, dělej problémy, půjdeš bez pardonu na ulici. Ty současné problémy s vystěhováním bandy neplatičů jsou zapříčiněny primárně tvým pohledem na tuto problematiku. To, co předvádíš, je pozitivní diskriminace, aneb protežování jedné minority, na úkor majority. To je ten tvůj běh na dlouhou trať. A asi mi nebudeš věřit, ale tento běh běžíme už několik desetiletí. Už od doby, kdy komunističtí sociální inženýři nařídili vystavět první integrační sídliště. Pokračovalo to dalšími pokusy. Zkoušeli je kupříkladu zaintegrovat více do majoritní společnosti. A zatím to skončilo na terénních sociálních pracovnících, kteří jim mají pomáhat doma. Všechno selhalo a systém do toho netahej, problém je v lidech. Ať nastavíš systém jak chceš, vždycky to zhavaruje na lidském faktoru. Vždycky tu budou aktivističtí pseudohumanisti, kteří budou kolem cikánů vytvářet nádech bídy a utrpení a majoritní společnosti budou sugerovat pocit viny.

  Takže jak dlouho ještě poběžíme tu trať? Jak dlouho budeme vytvářet pozitivní diskriminaci a tím více a více separovat tuto minoritu z naší společnosti? Jak dlouho budeme čekat, až skutečně začnou pracovat a podílet se na společném životě s ostatními? A jak dlouho na to budeme všichni doplácet? Když mi řekneš, že to potrvá ještě tak rok, dva, půjdu s tebou. Vezmu transparent a půjdu bojovat za ten běh na dlouhou (2 roky) trať. Ale jestli to má trvat dalších 50, nebo 100 let, tak se ti na to vykašlu. V takovém případě, ať je klidně vykopnou na ulici.

  P.S. Tvé tvrzení, že Čunek ten problém sám vytvořil, nemusí být pravdivé. To za prvé. A i kdyby bylo pravdivé, nemáme dost informací, abychom mohli soudit. Jaké byly tehdy důvody? Možná to byl jeden z tehdejších pokusů sociálních inženýrů, jak trochu více zaintegrovat cikány do společnosti, tím, že je přestěhují do centra. Co já vím. Každopádně vím, že současné řešení se nejvíce blíží ideálu, jak by se tyto problémy měly řešit. Pokud nechceme být rasisté, jako jsi třeba ty a další aktivisti, musíme měřit všem stejným metrem. Vsetínský incident vytvořil vhodný precedent, kterého chtějí, podle dalších dostupných informací, použít další starostové obcí. Reálná hrozba by mohla problémové skupiny i jednotlivce přinutit reagovat. A reagovat se dá v tomto případě jen tak, že přestanou dělat problémy.
  Jsem členem revizní komise v našem družstvu a vidím, jak hrozba vyloučení z družstva napravila všechny chronické neplatiče, kteří si neplacením nájmu vlastně vypomáhali, jako jakousi bezúročnou půjčkou. Teď jsme jim napálili penále z prodlení a pohrozili jim vyloučením z družstva. Tím by se z nich stali obyčejní nájemníci a vztahovala by se na ně deregulace nájmů, která má od příštího roku přijít. Nevěřil bys, jaký to mělo účinek. V současnosti jednáme s posledními dvěma dlužníky a máme pozitivní ohlas, takže i oni svůj dluh v nejbližší době uhradí. Když jsme to však zkoušeli po dobrém, jen si s námi řadu let z prominutím vytírali zadek. Tož tak.

  před 18 lety | reagoval [61] Kráťa [71] ehm
 59. Milf #59

  avatar

  Jakýkoliv jiný tah by nasral buď hromadu aktivistů, politické kádry, anebo obyvatele Vsetína. Ani jedno z toho by nebylo politicky průchodné.

  Tohle myslíš vážně, nebo ses jen spletl? Proč se Čunek propírá v médiích každý den? Protože nikoho nenasral? Nebo nasral politiky, aktivisty a uspokojil pouze obyvatele Vsetína, respektive personál nemocnice?

  Co se čtení psaného textu týče, tak my dva si můžeme podat ruce. Mám pocit, že jsi zdaleka nepochopil ani jeden z mých komentářů. A už se o to nesnaž, nebudu na Tebe raději reagovat.

  před 18 lety | reagoval [65] Lokutus [66] Lokutus
 60. Romophobic #60

  NESOUHLASÍM s činy Čunka !

  Jeho postup je přesně v nótě naší socální slabosti. Příčí se nám vidět bezdomovce na ulici. Příčí se nám vidět zbídačené jedince, kteří nejsou schopni ZODPOVĚDNOSTI vůči sobě.

  Neplatiče a nepřizpůsobivé do ghet za městy! Omezení sociálních dávek dlohodobě nezaměstnaným a lidem kteří nepřistupují aktivně k rekvalifikaci a hledání práce. Vlastní zodpovědnost za sociální a zdravotní pojištění to je lék!

  Vůbec mi nevadí bezdomovec válející se s flaškou na silnici ať moje děti vidí zdvižený existenční prst.

  Jak si bude běžný občan, plátce daní nechat sr?t na hlavu? Cikáni přijdou přenocujou pár dní na radnici a dostanou byt, který za pár let „vybydlí“? Kdo je tady diskriminovaný tihleti asociálové nebo mladá rodina, která prostě při vší snaze nemá na hypotéku?

  Kanceláře firmy ve které pracuji je ve stejné ulici jako tihle cikánské vši. Můžu Vám říci, že ač bydlí asi o 80 m dál, tak když jsou v ráži tak v létě neslyším při otevřeném okně druhou stranu na telefonu. To pak můžou být rádi za mé řeči o plynu, protože chytnout nerva tak je tam vypálim!

  Pane Čunku jste měkký, ale v těchto končínách před Vámi musím smeknout.

  před 18 lety
 61. Kráťa #61

  #58 Lokutusi,
  Každá mince má dvě strany. I takoví neplatiči v družstvu. Ono totiž není špatné mít nějaké „příležitostné“ neplatiče. Penále na dlužné úhrady za užívání dokáže výrazně vylepšit hospodaření. Jen se musí dospět do situace, kdy větší množství dlužníků dluží menší částky (které bývají vcelku vymožitelné), než když málo lidí dluží obrovské sumy (které z nich už nikdo nikdy „nevytluče“).

  Asi to je trochu OT a určitě všichni tuhle adresu znáte, ale nedá mi nepřipomenout, jak může dopadnout takový panelák…

  před 18 lety
 62. Romophobic #62

  #57 ehme, Ježiši, co to je za pitomost, za to že dají rodiče , potažmo jen cigoši děti do školy jim za odměnu dát dávky. Bože jak daleko jsme klesli.
  Proč? Proč? Proč musím být účasten takovým socialistickým zhovadilostem!
  Je mi do breku!

  V zájmu rodičů je z dětí vychovat řádné občany! Před sto lety si museli vychovat zdatné dětice aby jejich děti mohli převzít grunt a rodiče na stará kolena neumřeli hlady. Ńormální sociální/důchodové pojištění. Tady, když vychováte 3 děti, kteří jsou přínosem pro společnost/stát tak to Vás jako rodiče ovlivní jen v tom, že prostě budete jezdit na míň dovolených, jezdit staršíma autama a na důchod se jen tak nepřipojistíte.
  Cikáni vychovají spoustu zm?dů, kteří na práci nešáhnou, důchod budou mít o pár korun horší než Vy.

  Jednoduše systém tady je tak zmršený, že musíte lidi motivovat sociálníma dávkama, aby dávali děti do školy.
  Upřímně řečenou už je mi hezkých pár let tady z toho na bletí.

  před 18 lety | reagoval [63] Roj [71] ehm
 63. Roj #63

  avatar

  #62 Romophobici, Nevim, jestli sis k tomu bliti zvolil spravnou platformu, ale obavam se, ze nejsi schopen to pochopit. ?

  před 18 lety
 64. Romophobic #64

  To uznávám, současný stav nejsem schopen pochopit.

  A víte co je na celé integraci zajímavé.
  Za prvé, nikdo nikdy nebyl svědkem žádného většího či menšího úspěchu tohoto začlenění cikánů do společnosti.
  A za druhé, když už dojde k té anomálii a některý (jednotlivec) z cikánů se vymaní z jejich komunity, běžných cikánů se straní jak čert kříže! A ví proč. S jedním takovým jsem byl na vojně a druhého znám právníka, měli až neuvěřitelně stejné názory. A to jsou jejich lidi!

  Tak co chcete dělat. Bílého,gadžu, nikdy cikáni nebudou respektovat. A my jak hlupáci jim lezeme do … . A to jsou slova cikánů, ne moje!

  před 18 lety
 65. Lokutus #65

  #59 Milfe, Ještě tedy dodatek. Zkus se zamyslet nad výrazy negativní, resp. pozitivní reklama a mediální poprava. Forma je podobná, jen výsledek je velice odlišný.

  před 18 lety
 66. Lokutus #66

  #59 Milfe, Možná i to je příliš komplikované. Takže polopatě. Kdyby Čunek vyházel cikány na dlažbu, myslíš, že by teď seděl ve Vsetíně v úřadu, nebo dokonce v senátu? Zamysli se nad tím.

  před 18 lety | reagoval [67] Milf
 67. Milf #67

  avatar

  #66 Lokutusi, Tady se vyjadřuje podpora panu Čunkovi. Jelikož nesouhlasím s tím, že se pan Čunek ohýbá jak vítr vane, jen aby se udržel u koryta (rozuměj na radnici a hurá do senátu) – pozor!, jsem se zamyslel a tohle jsem vyčetl z Tvého komentáře, to není z mé hlavy – no tak pokud je tomu tak, moji podporu prostě nemá (už vůbec).

  Ale původně jsem svůj nesouhlas s podporou vázal na něco úplně jiného. Jen Ty mistrně celou debatu stáčíš úplně někam jinam, až z toho v konci je obyčejný korytářský boj (Ty to tak prezentuješ).

  O co tedy Čunkovi šlo? O vyřešení mizerného bydlení Romů? O vyřešení svízelné situace v centru Vsetína? Nebo jen hledal, kterak nejlépe setrvat na magistrátu a vklouznout do Senátu ČR? Přál bych si první dva případy, podle Tvého sdělení jde o třetí z nich – tfuj.

  Pan Čunek nemá moji podporu. Jsem omezenější, neber mi prosím můj názor. Ještě víc polopatě bych se třeba mohl dozvědět, že mu žena nechtěla přichystat večeři, dokud nevystěhuje Romy na kraj města – a to už bych Ti nezbaštil, fakt sorry.

  před 18 lety | reagoval [70] Lokutus
 68. Em #68

  #47 ehme, Když řekneš A řekni i B. Proč byli přestěhováni do pavlačáku? Nebylo to náhodou proto, že bylo potřeba opravit domy které stihli vybydlet a jiné volné místo nebylo?

  před 18 lety
 69. Em #69

  #57 ehme, Myšlenky na provázání dávek na různé povinnosti jsou hezké, ale mám strach, že ten kdy by toto prosadil byl velmi rychle označen za rasistu.

  před 18 lety | reagoval [71] ehm
 70. Lokutus #70

  #67 Milfe, Příliš jsi se asi nezamyslel. Podle tebe je všechno černé, nebo bílé. S tím se fakt nedá nic dělat. Já neznám Čunkovy niterní důvody. Zda byla ta křesla primárním cílem mise, anebo až druhotným. Zda mu jde více o blaho svoje, anebo lidí. Zda se potřeboval dostat do senátu, aby řešil takovéto problémy na celostátní úrovni, anebo jen chtěl ke korytu. Do hlavy mu nevidím, jen vím, že účel světí prostředky a Jánošík umřel před několika sty lety. Tedy pokud nejsi jeho reinkarnací.

  Dnešní svět je složitý a nejde udělat hurá akci podle svého přesvědčení a čekat, co bude. Většinou to pak dopadne bledě. Pokud hraješ šachy, chápeš, o čem mluvím.

  Tím tedy definitivně končím. Podporu jsi mu nevyjádřil, já ano. Navzájem jsme si vysvětlili důvody a hotovo. O nic víc stejně na této úrovni ani nešlo.

  před 18 lety
 71. ehm #71

  #58 Lokutusi, „Jasné zmanipulování médii“ – tos mě pobavil:) Asi sis pořádně nečetl, co jsem napsal… O pozitivní diskriminaci jsem taky nenapsal ani čárku. A čím jsem si zasloužil titul „pseudohumanista“ nevím už vůbec;) Nesmíš tolik toho Čunka a média hltat:P Navíc z tvých perel typu „Už od doby, kdy komunističtí sociální inženýři nařídili vystavět první integrační sídliště.“ je vidět, že o této problematice nevíš ani ň. Všechno navíc omezuješ na otázku placení/neplacení nájmu, což zrovna ve vsetínském případě hraje zcela podružnou roli. Tam šlo o jasný populistický kalkul, který se podle reakcí podobných tvým zcela podařil:)

  #62 Romophobici, „Ježiši, co to je za pitomost, za to že dají rodiče , potažmo jen cigoši děti do školy jim za odměnu dát dávky.“ – nikdo nemluvil o odměně, nikdo nemluvil jen o Romech; jednoduché pravidlo – plň povinnosti, všechno bude tak jak má, neplň – nedostaneš ani halíř. Univerzální jednoduché pravidlo. Nevím, co ti na něm přijde socialistického;)) Ale co, někomu s nickem Romophobic asi nemá cenu nic vysvětlovat…

  #69 Eme, Toho bych se nebál. Naopak – většina dávek je účelová a je ostuda státu, že jejich účelové využití nehlídá, bez ohledu na osobu příjemce.

  před 18 lety | reagoval [72] Lokutus [85] Romophobic
 72. Lokutus #72

  #71 ehme, O pozitivní diskriminaci jsi sice nenapsal ani čárku, ale přesto ji vytváříš.

  Pseudohumanisti řeší právě různé „romské, homosexuální“ a další „diskriminační“ otázky a přitom jim nedochází, že největší diskriminaci vytváří oni sami svým přístupem k těmto skupinám.

  Navíc z tvých perel je vidět, že o této problematice nevíš ani ň.

  Aha, tak mi to vysvětli, všeználku? Chánov jsem viděl na vlastní oči. Kde je tedy chyba v mé argumentaci?

  Všechno navíc omezuješ na otázku placení/neplacení nájmu, což zrovna ve vsetínském případě hraje zcela podružnou roli.

  Cože? Ty si musíš dělat srandu, jinak to nevidím. Dluh na nájmu několik let zpátky je podružný? A co je tedy v tomto případě to důležité, když ne dluh? Když ti někdo bude dlužit prachy, je to podružné?

  před 18 lety | reagoval [73] ehm
 73. ehm #73

  #72 Lokutusi, Uveď mi, čím vytvářím pozitivní diskriminaci. Tím, že mi noční vystěhování problémových rodin do přes prostředníka zakoupených domů v havarijním stavu v jiné obci, aniž by o tom byla informována místní samospráva, přijde jako srabárna?

  „Romská otázka“ není uměle vytvářená a bude existovat, dokud většinová společnost bude k Romům přistupovat tak, jako doteď. Říkáš, že s Romy se má zacházet tak jako s ostatními. Dobrá – ale musí to platit nejen na to, že je vyhodíš z domu, když neplatí, ale také na to, že jim dáš rovnou šanci například při zaměstnávání nebo při studiu. A to tady ani zdaleka nefunguje…

  Pojem „integrační sídliště“, který jsi použil, je absolutní nesmysl. Chánov je samozřejmě tragédie, ale s integrací nemá nic společného. Sestěhování problémových rodin do jedné oblasti nutně vždy vytvoří ghetto a ghetto vždy nutně generuje dalších a dalších problémy, například kriminalitu. Proto jakékoliv sestěhovávání a následné přemisťování nemůže nikdy nic vyřešit.

  Podružná role neplacení nájemného je evidentní! Kdyby šlo o přesun bílých neplatičů, rozhodně by to Čunkovi nepřineslo zvolení do Senátu. Čunkovi ale body přináší to, že jsou to „shodou okolností“ všichni Romové. Navíc přestěhovány byly i rodiny, které nájem řádně platily, ale město jim prostě bez vysvětlení ukončilo smlouvu.

  Jinak s článkem, který jsi odkázal kvůli pseudohumanismu plně souhlasím a kdyby sis ho opravdu dobře přečetl, neshledal bys mezi ním a mými komentáři zásadnější rozdíl…

  před 18 lety | reagoval [74] Lokutus
 74. Lokutus #74

  #73 ehme, Já snad mluvím svahilsky. Pozitivní diskriminaci vytváříš tím tvým během na dlouhou trať a cílenou separací cikánů z majority, či neustálým řešením romské otázky. Proto jsi také pseudohumanista a proto na tebe sedí ten článek jako prdel na hrnec. Jen si to neuvědomuješ.

  že jim dáš rovnou šanci například při zaměstnávání nebo při studiu

  Co je to rovná šance? Podle pojetí pseudohumanistů jsou to různé kvóty, anebo zákaz zohledňování vedlejších faktorů při přijímání zaměstnanců, nebo žáků. Problém je, že nemůžeš objektivně určit, kdy se jedná o diskriminaci a kdy prostě na tu práci, nebo školu ten člověk nemá.

  Uvedu příklad, jak vzniká pozitivní diskriminace:
  Někdo uvede, že je tady diskriminace. Romové neseženou práci, protože je nikdo nechce přijmout jen kvůli tomu, že jsou Romové. V rámci stejných šancí pro všechny zvýhodní politici Romy tím, že zakážou podnikatelům zohledňovat rasový faktor v přijímacím řízení. Po čase se zjistí, že toto nemělo valný efekt, tak nařídí kvóty, podle kterých by mělo v každé společnosti pracovat určité procento Romů. Zase to nemá valný efekt.
  Důsledkem je pozitivní diskriminace a nulový výsledek.
  Přičina je jednoduchá. Cikáni ve skutečnosti pracovat nechtějí a nechtějí se ani učit. Když jdou shánět práci, většinou ji nedostanou pro nedostatečnou kvalifikaci, nikoliv kvůli příslušnosti k rase.
  Stejně tak i ve škole. Na ZŠ jsme měli v první třídě cikána. Ve druhé už byl v pomocné. Nikoliv kvůli rasismu učitelek, nýbrž kvůli tomu, že na normální školu prostě neměl.

  Je strašně jednoduché uvést, kolik procent cikánských dětí skončí ve zvláštní škole a kolik cikánů nesežene práci a svést to na diskriminaci. Jenže to není pravda. A ten kdo tento zjednodušený pohled tlačí, je lhář. Těch faktorů, které to ovlivňují je daleko více. Zjednodušeně řečeno, kdybych byl zaměstnavatelem a přišel ke mě žádat o práci slušný cikán s potřebnou kvalifikací, nevidím důvod, proč ho nevzít. Když mi ale přijde smradlavé, ožralé hovado a chce po mě práci, tak ho vyrazím, kvalifikace nekvalifikace, cikán, necikán. A i když mi přijde slušný cikán, avšak bez potřebné kvalifikace, nebo požadované praxe, tak ho také prostě nevezmu. Vezmu někoho, kdo tu kvalifikaci a praxi má. Protože já jsem majitel své firmy a stejně jako si vybírám servis pro své auto podle kvalifikace, ceny a referencí, chci si vybrat své zaměstnance podle znaků, které já a moje firma potřebujeme. Mám na to právo, protože ta firma je moje, já ji vybudoval a zaměstnanci, které si vyberu mi generují zisk. Moje firma, moje náklady, moje zisky = můj výběr.

  Pojem „integrační sídliště“, který jsi použil, je absolutní nesmysl.

  Pojmem integrace jsem myslel integrace do majoritní společnosti. A to tak, že jim dali bydlení na stejné úrovni, jako má zbytek společnosti.

  Ale pokud ti jde o přímou integraci do majoritní společnosti, tak takové pokusy tu také byly. Zeptej se libovolných lidí, kteří v raných devadesátých letech dostali za sousedy v baráku cikánskou rodinku, jak se jim to líbilo. Asi málokdo ti řekne, že to byli fajn a bezproblémoví lidé.
  V podstatě všechno, co vymyslíš už někdo vymyslel a vyzkoušel před tebou. Dnešní sociální inženýři jen znovu objevují kolo.

  Podružná role neplacení nájemného je evidentní!

  Buď tedy řešíš romskou otázku, anebo čunkovskou otázku. Fakta jsou jasná. Cikáni neplatili, byli vystěhováni. Díky mnohaletému řešení romské otázky, z toho vzniklé pozitivní diskriminace a mediální histerii se jim dostalo oproti jiným neplatičům té výsady, že jim město bezúročně půjčilo na nové bydlení. O tom by se jiným neplatičům (včetně různých skutečně sociálně slabých lidí) mohlo leda tak zdát. Takže kvůli takovým, jako jsi ty měříme dvojím metrem, problémové skupiny protežujeme na úkor těch, co poctivě makají a vyvoláváme v majoritní společnosti pocit kolektivní viny.

  Na to ti můžu říci jedno: Vem si ty problémové skupiny domů a postarej se o ně. Já už to řešit nechci. A vzhledem k pozitivnímu ohlasu ve Vsetíně asi ani tamní lidé. Běž si tu dlouhou trať. Přiber si další pseusohumanisty a běžte to třeba spolu. Já se budu dívat, kam doběhnete. Až to vyřešíte, budu vám tleskat, ale do té doby se toho už odmítám zúčastnit. A proto raději podpořím Čunka, kterému jde o skutečné blaho svých voličů a má na věc konkrétní názor, který dokáže bez nějakého politicky korektního blábolení také srozumitelně vyjádřit.

  před 18 lety | reagoval [75] ehm
 75. ehm #75

  #74 Lokutusi, Ty asi svahilsky čteš… A z tvých názorů je jasné, že to bude běh na velmi, velmi dlouhou trať;)

  Pokud hovořím o rovnosti šancí, nemluvím o žádných kvótách. Mluvím o tom, že když se v současnosti sejdou dva uchazeči o práci se stejnou kvalifikací a jeden z nich bude Rom, tak tu práci nedostane. Že když dvě děti začnou mít problémy ve škole, bílému se budou učitelky nejdříve více věnovat. Romské v naprosté většině pošlou automaticky do zvláštní školy…

  Nechápeš pojem integrace – největší průšvih (Chánov) považuješ za pokus o integraci. Ani bydlení jedné romské rodiny mezi bílými není integrace. Ze všech tvých názorů plyne, že máš jasné rasové předsudky a dopouštíš se nepřípustné generalizace („Cikáni ve skutečnosti pracovat nechtějí a nechtějí se ani učit.“). Jseš vlastně ukázkový pokrytec – jsi rasista, přitom to ale maskuješ rovným přístupem ke každému.

  „A proto raději podpořím Čunka, kterému jde o skutečné blaho svých voličů…“. Ukázková naivita, k tomu není co dodat:)) I když je pravda, že blaho jeho bílých pokryteckých voličů, kteří nechtějí problémy řešit, ale odsouvat, aby je neviděli, je jistě zajištěno.

  před 18 lety | reagoval [82] Roj
 76. Lokutus #76

  když se v současnosti sejdou dva uchazeči o práci se stejnou kvalifikací a jeden z nich bude Rom, tak tu práci nedostane. Že když dvě děti začnou mít problémy ve škole, bílému se budou učitelky nejdříve více věnovat. Romské v naprosté většině pošlou automaticky do zvláštní školy…

  1. Jedná se jen o tvé tvrzení, které nemáš ničím objektivně podložené.
  2. Majitel firmy (zaměstnavatel) má podle mě právo si vybrat zaměstnance podle jakýchkoliv kritérií, aniž by mu do toho kdokoliv kecal. Jak jsem psal, je to stejné, jako kdyby tobě nějaký státní úředník, nebo aktivista určoval, do jakého servisu si máš dávat auto.

  Pokud se nějaký podnikatel rozhodne nevzít cikána, protože je to cikán, je to jen jeho volba, stejně jako se libovolná žena může rozhodnout, že si nebude s cikánem nic začínat, protože je to cikán. Kdo ti dal vůbec právo rozhodovat za cizí lidi a přikazovat jim s kým musí jak jednat a koho musí zaměstnávat?

  Ani bydlení jedné romské rodiny mezi bílými není integrace

  Tak pak už vážně nevím, jak si tu integraci představuješ. Anebo to tvé řešení romské otázky. Separovat je nesmíme, integrace není integrace, tak co vlastně s nimi chceš udělat? Tak se konečně vyjev a odhal nám svůj skvělý plán, jak to vyřešit. Vybal na nás řešení, které ještě nikdo nikdy nezkusil. Předveď nám něco, z čeho se posadíme na zadek. Celí se na to třeseme. Ale hlavně řekni něco KONKRÉTNÍHO. Nebuť jako naše politicky korektní média, která dokážou říci A, B, i C takovým způsobem, že člověk neví, které písmeno to vlastně bylo.

  Jseš vlastně ukázkový pokrytec – jsi rasista, přitom to ale maskuješ rovným přístupem ke každému.

  To je vtipné. Rasista mi nadává do rasistů. ?

  Nepochopils to. Já mluvil o reálných zkušenostech. Častěji jsou vidět cikáni ve frontách na sociálku, než na pracovních pohovorech.

  I když je pravda, že blaho jeho bílých pokryteckých voličů, kteří nechtějí problémy řešit, ale odsouvat, aby je neviděli, je jistě zajištěno.

  Ty nechápeš jednu věc. Fakt, že někteří lidé nesdílejí tvůj názor a tvůj entuziazmus neznamená, že jsou ti lidé naivní idioti. Pokud je těch lidí většina, znamená to spíše, že chybu v tezích máš asi sám. Nebo si myslíš, že tvůj názor je jediný správný, že ty jediný jsi v pořádku a ostatní jsou blázni?

  Teď po tobě chci jasnou a konkrétní odpověď bez vytáček. Kdybys měl na starosti nějaký obecní majetek, ve kterém by bydleli problémoví nájemníci, kteří by dlužili za několik let nájem, žebrali by, kradli by, vyhrožovali by lidem v okolí a jinak je terorizovali, co bys udělal:

  1. Varoval bys je a pak bys je bez pardonu vyhodil na ulici
  2. Nechal bys je na pokoji a dluh by jsi zamáznul z obecní kasy
  3. Rozhodnul by ses podle toho, co je to za skupinu. V případě bílých bys je vykopnul na ulici, v případě cikánů bys hledal jiné řešení

  Důkladně si to promysli a odpověz konkrétně a hlavně bez vytáček.

  před 18 lety | reagoval [77] Milf [82] Roj
 77. Milf #77

  avatar

  #76 Lokutusi, Volím 1. variantu a vůbec mě nezajímá, kdo tam bydlí. To samé bych učinil i nyní v antivandalech, byla by to poslední šance jejich nájemníků. Kvalitně bych si ošetřil, že tohle je jejich poslední slušné místo k životu a pokud za rok (dva, … pět) bude v těch buňkách vybydleno, tak už mají smůlu a pasou se na louce za Vsetínem.
  K podpisu dohody bych přizval všechny zainteresované strany (zmínili jsme zde politiky, aktivisty, pseudohumanisty, …) aby se některá ze stran necítila ošizena a bylo by postaráno. Visel by nad nimi bič, ale to ostatně visí nad námi všemi. Když nebudu splácet úvěr, tak se se mnou bavit nikdo nebude, byť jsem áríjec jak poleno.

  před 18 lety | reagoval [78] Lokutus
 78. Lokutus #78

  #77 Milfe, Já s tebou souhlasím, ale díky aktivitám lidí, jako je tady ten „ehm“ bys na to jako politik dojel.

  před 18 lety | reagoval [80] Milf
 79. David Grudl #79

  avatar

  Jsem velmi rád, že se tu rozvinula inteligentní pluralitní diskuse. Vzhledem k délce stránky by však asi nebylo od věci ji ukončit. Co myslíte?

  před 18 lety | reagoval [80] Milf [81] Lokutus
 80. Milf #80

  avatar

  #78 Lokutusi, Jako politik bych dojel, ovšem měl bych moji plnou podporu (teď už mi snad rozumíš ? ).

  #79 Davide Grudle, Máš recht, utni to.

  před 18 lety | reagoval [81] Lokutus
 81. Lokutus #81

  #80 Milfe, Rozuměl jsem ti i předtím.

  #79 Davide Grudle, Souhlasím. Stejně už omíláme to samé dokolečka.

  před 18 lety
 82. Roj #82

  avatar

  #75 ehme, jsem rad, ze je tady aspon nekdo, kdo do veci vidi. Asi kvuli tobe napsisu vlastni spot. Plne s tebou souhlasim.

  #76 Lokutusi, jsi zatvrzely ideolog. Treba si to moje prectes a pochopis to ?

  před 18 lety | reagoval [83] Lokutus
 83. Lokutus #83

  #82 Roji, Rád si to přečtu. A pokud v tom bude konečně nějaké konkrétní řešení tohoto problému, tak s tebou budu třeba i souhlasit. ?

  před 18 lety
 84. ehm #84

  Respektuji konec diskuse, jen přidávám link na zajímavý článek týkající se tématu, který v podstatě shrnuje moje argumenty. Tak zas někdy…:)

  před 18 lety
 85. Romophobic #85

  #71 ehme, „plň povinnosti, všechno bude tak jak má, neplň – nedostaneš ani halíř.“

  přečti si můj příspěvek. Pokud Tě stát vychovává aby si se choval ekonomicky a nedělá to trh, tak je něco špatně.
  Stát nemá co rozdávat. Stát má zajistit základní správní funkce, bezpečnost státu, vymahatelnost práva. Ale rozdávat stát rozhodně nemá. To si myslíme jen mi tady v Evropě. To je ten socialismus o kterém mluvím.
  (jo a hlavně mi nevkládejte do úst co nezaměstnaný, invalidi a pod. to je ale humanismus)

  Díky následkům integrace černošského obyvatelstva si dnes amíci rvou vlasy. Když z deseti uchazečů o práci je jeden černoch a vy ho nepřijmete máte problém. V armádě to samé, tabulková místa obsazovaná i za cenu zhoršení bojeschopnosti jednotky a pod. Poslední dobou proti tomu dost sílí hlasy, ale tady je vidět, když se stát moc stará jak to dopadne. Nejsem zastánce 100% vlivu trhu, ale je to pořád menší zlo, než neuvážené zásahy státu.

  ANO, jsem rasista, nesnáším pseudohumanisty!

  Howg

  před 18 lety
 86. SuE #86

  před 18 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.