stránky, kam napsal komentář Ivo Lukačovič

Na navigaci | Klávesové zkratky

Ve kterém porn chatu dělala tvá přítelkyně?

Feťáci, prostitutky, bezdomovci – vděční zástupci lidské spodiny, se kterou slušný občan nemá nic společného a je třeba s ní rázně zamést.

Dejme tomu, že jsem slušný občan, možná spíš „slušný občas“, neboť někdy říkám „piča“ s krátkým „i“, pak ale vězte, že podstatná část mých slušných kamarádů, mezi nimiž jsou politici, veleúspěšní podnikatelé a oblíbení publicisté, užívá drogy, ačkoliv ono dost záleží na definici termínu droga, při rigidnějším pojetí fetují téměř všichni. Mnozí pocítili onu hranici, kdy rekreační fetování přecházelo do problému, někteří vyhledali pomoc léčebny, naštěstí nikdy to neskočilo tragicky. Což je čistě klika.

Měl jsem dvě kamarádky prostitutky, Natašu a Viku. Naprosto skvělé holky, které ale odvál čas a netuším, co dnes dělají, ale pravděpodobně jsou to starostlivé mámy od rodin. Tak to prostě je: ještě včera ses fotila se salátovou okurkou z čeledě tykvovitých v kundě, a dnes máš pořad pro maminky na TV Barrandov.

Jak se žilo ve squatu Milada mi povyprávěla někdejší administrátorka z Hewlett-Packard. Já zase dobře vím, jak se může jedna chyba, zaviněná někým úplně jiným, snadno proměnit v 30milionovou exekuci. Stačí jen chvíli nebýt na straně vítězů a sladký domove: pápá.

Hranice mezi námi a jimi je zasraně tenká.

Bavím se nad fašistickými kecy Laury Janáčkové, která se vymezuje proti feťákům, prostitutkám a bezďákům. Vrtá mi hlavou jediné: jestli ten nápad sladit rétoriku a vizuál tím, že se na plakáty vyfotí jako štětka, jí poradil můj (bez ironie) oblíbený bývalý alkoholik z jejich volebního týmu? :-)

Mohlo by vás zajímat