během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Víme, kdo se probudil s největší povolební kocovinou

Dnes se tolik lidí probudilo se strašlivou povolební kocovinou.

Naprosto nevídané volby! Vítězství na nájezdy a napínavé až do poslední chvíle.

Volby, které z parlamentu vymazaly komunisty. „Je to cynické. Podívejte, letos slaví výročí 100 let od založení strany. To jste jim dal pěkný dárek.“

Volby, které z parlamentu vymazaly ČSSD. Stropnický cihlu do ruky neveme, ale v tomhle je na něj spoleh.

Volby, které z parlamentu vymazaly Šlachtu. Dřív, než tam vklouzl. Přitom stačilo pouhých 17.000 hlasů a všechno mohlo být úplně jinak. Češi v alternativní dimenzi budou číst titulky o povolebním vyjednávání mezi ANO, SPD a Přísahou a my nemusíme.

Volby, které z parlamentu vymazaly Piráty … (exploding head emoji) … no, to si zaslouží víc než jednu větu. Vrátím se k nim na konci.

Volby, které z parlamentu vymazaly dva mandáty Okamurovi … ale zase mu tam přivedly staršího brášku. Tak doufám, že Hayato na to naše zlobidlo dohlédne.

Volby, které z parlamentu vymazaly Flákance a sny o 8milionovém bonusu, protože nedosáhl na hranici 1,5 %. Přitom chybělo pouhých 9000 hlasů. Dopoledne ve volebním štábu listuješ katalogem a vybíráš Ferrari, večer myslíš jen na to, jak protivný je hlas vedle sedící Lipovské a vona furt něco žvatlá. Přeju mu to, protože jde o naše peníze, byť o blbou korunu a show předvedl náramnou, a taky protože jsem zlomyslný.

Volby, které z parlamentu vymazaly Trikoloru. A opět se ziskem těsně pod 3% hranicí, tedy stálým ročním příspěvkem 6 000 000 Kč. Ale o Liboru Vondráčkovi myslím ještě uslyšíme.

Volby, které prohrál Babiš.

… prosím, já si to chci napsat ještě jednou …

Volby, které prohrál Babiš.

… a ještě, prosím, čekal jsem na to osm let …

Volby, které prohrál Babiš. Sice je stále s velkým náskokem nejsilnější stranou, ale dnes šel Mára spinkat bez pusinky. A ve tváři Moniky bylo během projevu číst: „Vy to kňů budete poslouchat půl hodiny, ale já s ním musím žít.“

Volby, kde zcela pohořel Urza, kterýžto nechtěl ani jeden hlas, ale stejně nechal za sebou s přehledem pět stran, které hlasy chtěly. Dostal osminu hlasů co Zelení. Tímto by se dal považovat za největšího poražence voleb, nebýt … víte koho.

Piráti.

Začnu optimisticky: celou polovinu mandátů za Piráty tvoří ženy! Dvě… A pak že to nejde.

Včerejší událost navždy vstoupí do dějin politologie. Nikoho do té doby nenapadlo, že spojení do koalice v sobě skrývá tak fatální past. Vždyť jediní odborníci na kroužkování jsou u nás Jiřina Bohdalová a Ivan Langer.

Příznivcům celý masakr dlouho nedocházel. Marcela a sloupečky např. tvrdili, že PIRSTAN má 15,2 %, což bylo dost pod očekávání, ale už nebyl vidět rozpis na mandáty, podle kterého by se ty procenta rozdělily na Starostové 13,9 % a Piráti 1,23 %. Míň než Flákanec.

Nálada ve volebním štábu musela být jako když si dva přátelé vyrazí na večeři a jednomu přijde esemeska, že právě vyhrál jackpot, a druhému volá policie, že se mu v autě zabili rodiče. Zrovna když mu jeli oznámit výsledky z nemocnice, podle kterých má rakovinu. Do toho přináší číšník prvnímu bratru voňavou kachničku a druhému se omlouvá, že na něj zapomněli. A kuchyně právě zavřela. A ještě mu nějakej čur*k dal čerstvě vydanou knihu na ulož.to. Víte… tohle umí u stolu vykouzlit celkem blbou atmosféru. Pročež Ivan má můj neskonalý respekt, že dokázal po večeři předstoupit před kamery a říct, jak skvěle volby dopadly.

Tak snad i rozchod Ivana s Vítem bude smířlivý. Do budoucí čtyřkoalice zapadají Piráti nejméně a jejich mandáty nepotřebují.

Mohlo by vás zajímat

Napište komentář

Text komentáře
Kontakt

(kvůli gravataru)