porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

Vsetín, I Love You

Sotva člověk vstřebá zážitky z jedné akce, už ho pohltí jiná. Vsetínský Barcamp loni odstartoval pořádání těchto nekonferencí v naší vlasti a zároveň zvýšil povědomí o městě Vsetíně. Po víkendu už Vsetín není jen místem, které dalo světu den94ek nebo SuE?, ale také mého favorita na příštího Anděla za skladbu roku Vsetín, I Love You. Fam fam faram, fam fam faram.

Druhý ročník vsetínského barového kempování s přehledem obhájil loňskou vysokou laťku, nakonec o tom svědčí na 600 spokojených tvítů. Podezření, že tam snad účastníci fasovali éčko, musím rezolutně potvrdit. Fasovala se jak éčka, tak perník. Důkaz si beru na své triko. Stejně tak se potvrdilo, že vsetínský restaurační arsenál není s to zasytit hladové geekrky v přijatelně krátkém čase. Příště raději místo stejčíčků dám bagetku. Fam fam faram.


Zdaleka jsem neviděl a ani nestihl všechny přednášky, na které jsem měl chuť, nicméně video by mělo být brzy online, takže jsem v očekávání. Letos jsem se drze přihlásil i se svým příspěvkem, který jsem vzhledem k různorodosti účastníků a nekonferenčnosti akce pojal trošku experimentálně, pokud jde o poměr formy a obsahu + odbornosti ? Takový komplement pátečního školení jQuery & AJAX, kde (musím se pochlubit) jsme stihli probrat úplně celé jQuery a kde taky padl rekord nejmladší účastnice. Fam fam faram.

Po přednáškách a večeři jsem byl poměrně dost unaven a odebral se na hotel … ubytovat se a vzhůru na Slevomatí afterparty! Tam jsem si uvědomil, že už jsem asi divnýdospělý, protože bych si raději objednával panáky za svý u poloprázdného baru, než na Toma Čupra u baru beznadějně natřískaného. Děkuji tedy všem milým lidem, co mi ho přinesli! Pak střih – a najednou bylo ráno, snídaně a vyrazili jsme pod odborným novinářským dohledem s Geek tr&y na 20km tůru kolem Vsetína s cílem zdolat domácí borůvkové knedlíky na Kohútce. Fam fam faram, fam fam faram!

Těším se na další ročník a jak pravil Chlebovo: „What happens in Vsetin, must stay in Vsetin.“


Poznámka na okraj: dobře zorganizovaná akce, která je pro účastníky zdarma, vždycky vyvolá srovnávání s WebExpem. Do jisté míry si za to může WebExpo samo, neboť nezvládlo komunikaci ohledně své ceny. Třeba když píšu tyto řádky, probíhá konference o internetové bezpečnosti, která je přepočteno na sály 5× dražší než WebExpo, nemá žádné zahraniční hosty, ale nikdo kvůli tomu nenaříká. Ještě aby. Na otázky, proč může být Barcamp zdarma a WebExpo je „tak“ drahé, ale nestačí pouhé odpálkování, že se srovnává nesrovnatelné. Přinejmenším pro účastníky, kteří nerozumí mluvené angličtině, to totiž srovnatelné je. Dokud tu máme rozmlsané publikum zvyklé na štědré sponzory a altruistické organizátory, musí profesionální akce přicházet s něčím navíc. Tím může být třeba novátorský přístup à la IPO48 nebo workshopy na zmíněném WebExpu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. dan franc #1

  avatar

  Coby organizátor geekovských „altruistických“ akcí i akcí se „štědrým sponzorem“ musím potvrdit, že nabídnout placenou akci pro geeky se u nás fakt asi musí jinak, než jak děláme tyhle free akce (ne že bych úplně vědel, jak). Což není ani stížnost ani nářek, ale spíš pocit, který jsi mi potvrdil zde..

  před 13 lety
 2. Michal Berg #2

  avatar

  Kývl jsem Vaškovi Stoupovi na spolupráci na Webexpu a budem se snažit vymyslet ten formát tak, aby tam ta hodnota oproti akcím zdarma opravdu byla pro všechny. Fam fam faram;)

  před 13 lety
 3. zuzu urban #3

  nádherný blogpost, teraz už skutočne len nariekam a ľutujem, že som nemohla prísť:(

  před 13 lety
 4. Nofreeusernames #4

  avatar

  Boží! Fam fam faram

  před 13 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.