porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

VyVolení: jak vydělat balík peněz

Možnost ovlivňovat výsledky událostí, na které se vypisují sázky, je rychlá cesta k obrovskému bohatství.

Své o tom vědí třeba fotbaloví rozhodčí. Pravda, v jejich případě to skončilo i žalářem, ač nechápu proč (neshledal jsem na jejich aktivitách nic závadného), ale bude to asi tím, že případ znám velmi okrajově. A fotbalu se věnovat nechci.

Na reality show VyVolení vypsalo kurzy hned několik českých sázkových kanceláří. Lze tipovat absolutního vítěze nebo jeho pohlaví, ale to není zajímavé. Atraktivní jsou naopak tipy na blízké události – tedy kdo nejdříve vypadne z vily. Což je děj, který v žádném případě neovlivňuje náhoda, nýbrž několik silných hráčů a štáb.

Jak výsledek ovlivňují hráči

Možná jste zaznamenali spekulace, že Petr Jó Zvěřina spekuluje. Sází prostřednictvím přítelkyně velké peníze na svoji prohru. A je to prý ošklivé a říká se tomu podvod. Nikoliv, přátelé. Je to chytré a naprosto legální.


A přitom tak průhledné: když se jeden z nejvýraznějších hráčů Hans, který se topí v dluzích a touží po výhře, náhle rozhodne odejít, k čemuž mu dopomůže okolí, a jako pojistku si bere soupeře Vladka, co za tím stojí? Kurz že vypadne byl 1,4 ku 1. Každý, kdo si vsadil 100.000 Kč, měl snadnou „čtyřícítečku“ doma. Gratuluji mu k ní!

Jak výsledek ovlivňuje štáb

Zeptám se obráceně – jak výsledek ovlivňují hlasující diváci? Podle čeho se rozhodují? No přece podle informací, které jim servíruje právě onen štáb. To je instance, která ovlivňuje mínění a rozhoduje, koho budou diváci mít rádi a koho nikoliv.


Jeden příklad za všechny: duel Regina vs. Hanka. Regina je mediálně známější, na obrazovce i stránkách novin se jí věnuje více prostoru. Naopak o Hance hlasující divák neví téměř nic. Tomu odpovídají první výsledky v poměru 2,1 : 1 (163 765 : 76 861 hlasů). Následuje sestřih ukazující Hanku jako usměvavou, sympatickou a všemi oblíbenou ženu. Během pouhé hodiny a půl se poměr diametrálně posunul ve prospěch Hanky na 1,56 : 1 (258 444 : 165 848 hlasů). Kdyby se podobný šot odvysílal o den dřív, výsledek by nejspíš dopadl jinak.

Je sázet výhodné?

Co si budeme povídat, jsme národ závistivců. Petrovo taktizování se odsuzuje, málokdo v něm vidí příležitost i k vlastnímu zisku. Pokud máte chuť sázet, doporučuji sledovat právě jeho taktiku – je celkem přehledná. Naopak si dávejte pozor na osoby s nepředvídatelným chováním, jako je třeba Regina. A hlavně: nikdy nevsázejte víc, než kolik jste připraveni ztratit.

O tom, jak lze do chodu soutěže zasáhnout, si možná povíme někdy příště ?

Odkazy:

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Ivorius #1

  Tak DGX poraď, kdo vypadne další?

  před 19 lety
 2. pixy #2

  avatar

  Ten žalář, nikoli ta žalář (druhý odstavec). Hnidopich.

  před 19 lety | reagoval [5] David Grudl
 3. Hondrej #3

  avatar

  Zeptám se obráceně – jak výsledek ovlivňují hlasující diváci? Podle čeho se rozhodují? No přeci podle informací, které jim servíruje právě onen štáb.

  Kdo má online kamery, tak to tak docela pravda není. A čeští kamarádi už vymysleli způsoby, jak neplatit…
  A jinak, ačkoliv to štáb může hodně ovlivnit (o tom žádná), nejde zatrhnout vše.

  Osobně jsem přemýšlel o tom, jak si každý přál vyhazov Reginy, zda-li kamery ukazovaly vše – neboť ti ve vile krutě nechápali.

  před 19 lety
 4. Alex #4

  „Kurz na něj byl 1:4. Každý, kdo si vsadil 100.000 Kč, měl snadnou „čtyřícítečku“ doma. Gratuluji mu k ní!“

  Jen připomínka: píšeš, že kurz byl 1:4. To tedy znamená, že každý kdo vyhraje nebude mít 140.000 jak píšeš, ale 400.000, Tedy ne „čtyřícítečku“ ale rovných třista tisíc. :)

  před 19 lety | reagoval [5] David Grudl
 5. David Grudl #5

  avatar

  #2 pixy, #4 Alex díky za upozornění, překlepy jsem opravil. …kdyby vážně byl kurz 1:4, tak bych si asi taky vsadil ?

  před 19 lety
 6. Ebo #6

  ..jsou všichni vyhulení…

  před 19 lety
 7. lumpik #7

  Já myslím, že je možné závidět ten nápad vsadit, protože na něj někdo přišel dřív nebo vůbec tu odvahu vsadit. Skutečně málokdo se tím nechá inspirovat.

  Jednáme často v duchu přísloví:
  „Nechci taky prase, ale chci aby to sousedovo chcíplo.“

  Je totiž jednodužší kafrat v hospodě u piva, že nemám prachy jako soused než jít jako soused odpoledne po práci do druhého zaměstnání.

  před 19 lety
 8. Skic #8

  Mě se zdá, že tady někdo ňáko moc sleduje VyVolený… kdo to asi je???

  před 19 lety | reagoval [9] David Grudl
 9. David Grudl #9

  avatar

  #8 Skici, nojo, je tu nějak převyvolenováno, už jsem se zařekl, že na toto téma nic víc nenapíšu.

  před 19 lety
 10. kalunka #10

  tak to jsem fakt zvědavá, jak dlouho ti to vydrží ?

  před 19 lety
 11. Sodalite #11

  avatar

  DGX: Ve 4.00 ráno už VyVolení nejdou – co bambúříš? :)

  před 19 lety
 12. Bohus #12

  Je videt ze autor sazkovemu byznysu az toĺik nerozumi.
  Vsechny sazkove kancelare maji ustanoveni zhruba v tomto smyslu: pokud se nejake tipovene udalosti dotycny ucastni, muze na ni sazet pouze v pripade ze vsadi na vyhru(uspech). Neni pripustne aby napr fotbalista sazel na prohru vlastniho tymu. Vsadit si muze pouze na vyhru jeho tymu, coz je legalni, logicke a pochopitelne. na druhou stranu se ale lehce nabizi moznost vsadit si pres „bileho kone“ :). A jeste poznamka, sazkove kancelare ktere na vyvolene vypsali kurzy(kamene) si uctuji tzn. manipulacni poplatek ve vysi 10 procent. Tudiz by to nebyla ctyricitecka ale pouze tricitecka, coz je relativne velmi maly kurz.

  před 19 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.