během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Živě, nachytal jsem se!

Jako každým rokem, i letos se rozhodlo Živě přinést trošku vzrušení do poklidného života blogerů a píchlo do hnízda. Rozehrálo hru a ohlasy prvních dotčených na sebe nenechali dlouho čekat.

Diskuze o významu čehokoliv, co tu prostě je a nic s tím nenaděláme, mi přišly vždycky děsně přínosné a zajímavé. Článek jsem tedy ignoroval. Ale když se na něj v RSS čtečce objevil pátý odkaz, neodolal jsem a inkrementoval hodnotu Unique Visitors serveru Živě o jedničku. Jsem přece jen člověk…

Perex mě nadchl. Informace, že každý den zaniká více blogů, než vzniká, zaměstnala mé matematické myšlení a oči četly dál. Autoři vytáhli další eso z rukávu v podobě rozčlenění prostých lidí ve vztahu k diskutovanému fenoménu do tří skupin. Vášniví odpůrci, příznivci a ti ostatní. V pravdě geniální. To si budu pamatovat, to se dá použít kdekoliv. ?

Jako vášnivý odpůrce blogů jsem se zařadil a mlsal další povídání.

Přišla ovšem ťafka v podobě demagogického sdělení: „Oba se (Jiří Hlavenka a Vojtěch Bednář) řadí do skupiny uživatelů se střízlivým pohledem. Na druhé straně barikády je například Patrick Zandl, který je vášnivým bloggerem a jeho deníček Marigold.cz dosahuje slušné návštěvnosti.“

Tímto způsobem se vyčlenit vůči někomu jinému je nebetyčná drzost. Díky vysoké návštěvnosti Marigold.cz snad nemá Patrick Zandl střízlivý pohled? Je to naprosto stejná demagogie, jako kdybych napsal: „Nikdy jsem se neukájel při sledování nahých malých chlapců a nikdy jsem nenapsal článek do Živě. Pravým opakem je Vojtěch Bednář, který do Živě píše.“

Pane Vojtěchu? No toto? Vy jste novinářské prase.

Zavřel jsem okno a dál nečetl.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. aTeo ;) #1

  Jdi svou cestou a nech je mluvit…

  před 19 lety
 2. Arthur Dent #2

  Tak tomu říkám Naprosto Skvělý Argument. Ten by neměl zapadnout, podobně jako „jelikož to nemáte v hlavě moc srovnané…“ :)

  před 19 lety
 3. Adam Hošek #3

  avatar

  Nj, na Živě vážně nemaj o čem psát :). Pokus o špetku humoru v závěru toho článku na Živě tomu taky moc nepřidal. Když se panu Bednářovi blogování nelíbí, tak ať se v něm furt nerejpe a jde si do ledničky novinařiny, spisovatelství a jiného podobného inkoustového tvoření pro chutnější sousto.

  před 19 lety
 4. llook #4

  avatar

  Já to dočetl až k tomu, že za něco stojí jeden nebo dva blogy.

  Asi záleží na tom, jak se člověk k blogům dostane a co od nich čeká. Já si o nich dlouho nemyslel nic, dostal jsem s k nim přes obsah, který jsem zrovna hledal. Pokud se někdo rozhodne, že se podívá co jsou to ty blogy zač, pak ho těžko zaujmou.

  Autorovi se povedl nádherný flame, skoro by mohl soupeřit s tím podzimním článkem o XHTML na Intervalu.

  před 19 lety | reagoval [11] Vilém Málek
 5. rony #5

  nebojim sa, casom clovek otrnie ? aspon to ukazuje, ze na Zive prevlada aj publikovanie v style „co sa babe prisnilo“ ? je to snaha popri resersovani anglickych zdrojov robit „investigativnu zurnalistiku“, lenze ked uz kopat, tak poriadne – tu poriadnu zurnalistiku v internetovom mediu nepohladas. Skor najdes weblog skutocneho zurnalistu ako skutocne zurnalisticke medium, ktore nie je len presunovacom informacii odniekial niekam ? co su v konecnom dosledku vlastne tak weblogy ako akekolvek ine webstranky ?

  před 19 lety
 6. Solvina #6

  avatar

  2dgx(sem zapomel jestli si Roman, nebo kyho vyra, sorry)> Na marigoldovi ti J. Kunes nabidl clanek na zive na tema blogy. I ja bych si ho rad precetl.

  před 19 lety | reagoval [7] David Grudl
 7. David Grudl #7

  avatar

  #6 Solvino, jsem Jeroným.

  Článek na podobné téma bych napsat vážně nedokázal, ale znám pár pseudointelektuá…lek, jenž by se v tom jistě vyžily.

  Celou diskuzi o smyslu blogování lze pěkně shrnout do potřehu Fila, který píše, že většinu informací o tvorbě webů získal právě z nich. Kolik toho asi získal z dnešního článku na Živě?

  před 19 lety
 8. binarniladin #8

  Já jsem si tam náhodou zadebatoval nechal jsem tam na sebe odkaz , protože za mě prostě mluví můj blog.::o)) Ale bez legrace, na těch blozích (blocích? blogách? ) musí něco být, když pořád někdo cítí potřebuje je pitvat. Nebo ne?

  před 19 lety | reagoval [9] Adam Hošek
 9. Adam Hošek #9

  avatar

  #8 binarniladine, Zřejmě ano. I když na Živě to asi nepochopili a blogy pitvají jenom proto, že jim jsou se svou popularitou, a já nevím čím vším, proti srsti. To je ale paradox.

  před 19 lety
 10. MARINAKX #10

  asi si me ziskal jako zaujateho navstevnika takze cau zitra : )

  moje reakce bude na https://web.archive.org/…80/poznamky/

  hehe : )

  před 19 lety
 11. Vilém Málek #11

  #4 llooku, Jenže na Intervalu došlo ke flame nechtěně a u naprosto objektivního článku, rozebírajícího technologické problémy XHTML, zatímco Živě vyvolává tento flame opakovaně a zcela záměrně (vydáváním článků psaných „přes kopírák“ ?

  před 19 lety
 12. Vilém Málek #12

  OT 2 dgx: Nešlo by umožnit opakované vyvolání náhledu komentáře? Když něco opravím, nemám už následně možnost kontroly nově zanesených chyb ?

  před 19 lety | reagoval [14] David Grudl
 13. letinka #13

  Co se povídání o blozích týká, přiznám se, že ho vůbec nechápu a je mi úplně fuk. letinka mě prostě baví a je to pro mě milé a inspirativní setkání se zajímavými lidmi.
  Z tohoto důvodu doufám, že bude následovat rovněž rozbor lidu telefonujícího či lidu komunikujícího v restauracích, na zastávkách, atd.
  Když už autoři pitvají, ať je pitva kompletní.

  Pokud jde o Patricka, veřejně zde prohlašuji, že jsem ho při nestřízlivém pohledu přistihla POUZE JEDNOU.

  před 19 lety
 14. David Grudl #14

  avatar

  #12 Viléme Málku, Viléme, vlastně je třeba dvakrát odeslat tentíž komentář, aby se uložil, tedy po opravě náhledu by se měl zase zobrazit jen náhled.

  před 19 lety
 15. mekelle #15

  Ono, pan Bednář v priebehu kratkeho casu dokaze spravit solidnu nazorovu vyvrtku, pred pol rokom blogom celkom slusne fandil:
  https://web.archive.org/…idenia_blogy

  před 19 lety
 16. Kixx #16

  Osobně vidím čtyři důvody, které vedly ke vzniku onoho článku na Živě:

  1. Představa, že velká část návštěvníků netu ztrácí čas čučením na blogy, když by ho mohla kvalitně strávit na Živě.
  2. Vztek, že si na net může psát každej nýmand a ještě mít návštěvnost. Vždyť přece Síť je cosi úžasného co by mělo být tvořeno lidmi majícími své velké, přesně zformulované názory.
  3. Peníze.
  4. Peníze.
  před 19 lety
 17. Divi #17

  podle mě je pan Bednář pouze a jedině grafoman, který se se svými články, které povětšinou stojí za prd, cpe do všech médií, kde ho ještě neznají. Schválně si jeho jméno vygooglujte, na kolika místech na jeho díla narazíte… a je jedno o čem píše, většinou stačí přestat číst u jména autora…

  před 19 lety
 18. mustafa #18

  Většina novinářů a redaktorů na celém světě jsou polovzdělanci, když přijde někdo, kdo dané tématice rozumí a založí si blog na kterém prezentuje jedině svůj názor začnou mu závidět a vrhat okolo sebe šutrama. Hm Živě, to je opravdu počin.

  před 19 lety | reagoval [19] Vilém Málek
 19. Vilém Málek #19

  #18 mustafo, Fascinuje mne, když potkám člověka s naprosto vyhraněným názorem na podoobné otázky. Máte své tvrzení podloženo nějakým objektivním poznatkem, třeba nějakým celosvětovým seznamem novinářů s jejich nejvyššíím dosaženým vzděláním? ?

  před 19 lety | reagoval [20] rony
 20. rony #20

  #19 Viléme Málku, Neberto osobne, teba sa to netyka ani naznakom, no mozem to podobne generalizovat, ze ti najlepsi novinari sa venuju mediam v istrom rebricku, kde internet je na poslednych prieckach prestize a akousi pomyslenou metou je dajme tomu nieco ako CNN. Povedal by som to este inak, aby som nebol zle pochopeny: internet je tak lahky na prienik medzi publicistov, ze sa tam naozaj „za novinara“ natrepe naozaj kazdy ?
  Nehovoriac o tom, ze autor clanku zo Zive (ako pise mekelle) zjavne pouzil fabulaciu dokonca v takom zmysle ako keby bol zaroven novinarom pracujucim sucasne pre CNN a Saddamovu televiziu. Ono to s tym pokusom o nadhlad netreba prilis prehanat, pretoze potom takemuto autorovi nebudeme verit ani jeho nekrolog.

  před 19 lety
 21. Ald #21

  Jo žive, tam je živo. :) Žvlášť když se pustí do blogerů. :)

  před 19 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.