porucha není na vašem přijímači

Na navigaci | Klávesové zkratky

Aktuálně.cz vyrypuje do čtenářů

Strašně nerad bych dělal z veselého blogísku La Trine řeku žlučovitosti a fušoval tak Pooh.cz do řemesla, ale tohle je prostě zaznamenáníhodné okurkové twitterstory ?

Krásný letní den, majetní Pražané si v poklidu nakupují v Palladiu, nemají vůbec na spěch, vždyť nehoří, když tu náhle hoří. Vzduchotechnika ve stánku Burger Kingu. Mezi zákazníky nejprve zavládne nadšení, hovězí připravované na ohni přímo ve vzduchotechnice je známá delikatesa, leč místo labužírování je vyhlášena evakuace. Probíhá poklidně, jen jedna dáma omdlí v obavách, aby tu modrou sukénku ve slevě, co si nestihla vyzkoušet, neschvátily plameny. Přijíždějí policejní vozy, hasiči a po půl hodině na místo doráží i požárníci. Celou situaci přímo z místa komentuje a fotí zvláštní zpravodajka @diseasezoe:

O požáru poté informují deníky, třeba Aktuálně.cz, které je zajímavé mimo jiné tím, že navzdory názvu a logu nesídlí na doméně aktualne.cz. Na článek upozorní i na svém oficiálním twitteru @Aktualnecz a přidá výzvu:

Až dosud je to jen příběh několika spálených burgerů a třistatisícové škody, který vnesl trošku vzrušení do poklidného života v historickém centru Prahy. Nebyl by důvod o něm vůbec psát. Kdyby se náhle životní cesty obou zmíněných twitteristů, tedy @diseasezoe a @Aktualnecz, kdyby se náhle neproťaly. Na okamžik na scénu vstupuje osoba, která oba protagonisty zmíní v jednom tvítu:

Vím, že si zahrávám s trpělivostí ctěného čtenáře, ale aby bylo možné vylíčit události následující, musíme se nejprve vrátit do dnešního rána. Do okamžiku, kdy si pan X, jehož zaměstnáním je mimo jiné psaní @Aktualnecz, u snídaně přečetl horoskop: „Dnes raději nic nedělejte, nebo ze sebe uděláte před celým národem idiota a zesměšníte zaměstnavatele.“ Pan X se pousmál, dojedl housku, dopil kafé značky Tchibo a vyrazil do práce. Jeho osud se začal naplňovat ve chvíli, kdy ucítil nutkavou potřebu na předchozí tvít zareagovat. Do 140znakového limitu zvládl vtěsnat nejen nepatřičný sarkasmus, ale pohříchu i nick @diseasezoe, jakoby snad odpovídal jí:

V tu chvíli bylo lze zříti ve tváři evakuované @diseasezoe postávající na náměstí Republiky záblesk zmatení, proč jí něco takového Aktuálně.cz vůbec píše, což dala znát stylem osobitým:

Pozor, tento obrázek obsahuje vulgární slovo!

Drobná šlamastika, kterou může zamést omluva ze strany @Aktualnecz a vysvětlení, že reakce (byť neomalená) patřila někomu jinému a že si váží toho, že @diseasezoe o tragédii v Palladiu informuje a nasazuje přitom vlastní telefon. Nakonec k tomu přece vyzývali. Když tu náhle nebe rozřízl oslnivý blesk a věštba horoskopu se vyplnila. Pan X zformuloval omluvu způsobem, který nelze nazvat kokotským, protože by to byla urážka všech nás kokotů:

„Takže vy do ná rýpat můžete, ale my do vás ne? ?“ Je příznačné, že touha udělat ze sebe honem honem blbce bývá tak překotná, až člověk vynechá písmenk!

Tím příběh nekončí. Stále byla možnost věc urovnat, jenže @Aktualnecz se v podobném duchu začalo hádat s dalšími čtenáři, a jestli pana X nevyhodili nebo mu nepadla, hádá se dodnes. Ovšem v jednom má pravdu, člověk by měl věci brát víc s nadhledem. Bez nadhledu se snadno stane, že se takové prkotiny chopí rádobymravokárci a začnou vyzývat k hromadnému unfollow nebo o tom dokonce sepisují články. To víte, okurková sezóna je tady a hurikán Irene kdesi daleko.

Aktuálně.cz vzkazuje svým čtenářům: my si do vás můžeme rýpat a my si do vás budeme rýpat!

Přehmaty ve veřejné komunikaci s klienty či čtenáři jsou nešťastné u malých firem, natož u velkých. Špatně se totiž zametají. Je vrcholem neprofesionality být vůči čtenářům sarkastický. Obzvlášť na radikalizujícím Twitteru.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Jan Šablatura #1

  avatar

  Eh. Tohle asi nepobírám. O čemže ten článek je? Jsem správně na latríně?

  před 13 lety
 2. Roman #2

  avatar

  Je to také.. rozplihnuté, zbytočne moralizujúce a chýba tomu vtip. Prosímťa píš si tie články na Latrine radšej sám.

  ?

  před 13 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.