během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Blogeři, kolik času?

Stále čelím podezření, že jsem Jeroným. Že veškerý čas, který bych mohl věnovat něčemu užitečnějšímu, zabíjím blogováním.

Musím se ohradit. Práce má přednost a psaní článků považuji za relaxaci. Vznikají tehdy, když se sejde chuť a inspirace, a samotnému psaní věnuji asi půl hodinky. No jistě, dal by se ten čas využít i jinak, ale tím bych chuť a inspiraci nezahnal.

Zajímalo by mě – drazí blogeři, dokážete odhadnout, kolik času věnujete svému koníčku? A připadá Vám to hodně, málo nebo přiměřeně?

Pokud bych chtěl prstem ukázat na skutečné zabijáky času, tak to jsou instantní messengery a pasivní blogování. ICQ a Messenger údajně člověka připraví až o 80% času, no spíš bych odhadl že to bude něco kolem stovky. Také proto tento software používám velmi výjimečně a obezřetně.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Jiří Macich ml. #1

  avatar

  Zní to neuvěřitelně, ale já blogování věnuji max. 30 minut denně. Tím myslím psaní spotů a odpovídání na reakce. Jinak články, které mám jako podklady, čtu tak jako tak, protože z nich čerpám pro výdělečné psaní ?

  Co se týče IM, plný souhlas. Když jsem on-line, pořád si chce někdo povídat a jen málo kdo respektuje módy.

  před 19 lety
 2. Ota #2

  To mi připomělo, že do mozaiky dnešních činností musím ještě přidat spuštění IM…

  Čím víc činností dělám najednou, tím produktivnější jsem. Člověka to aktivizuje, elektrizuje, potencuje, atd.

  před 19 lety
 3. rony #3

  To je priznacne… akurat v dobe, ked vypadlo ICQ a neda sa nan prihlasit ?

  před 19 lety
 4. jitkacl #4

  Pokud se uz ma ukazovat prstem, tak nejvetsimi zrouty casu na netu jsou diskuzni servry. Ono se na nich najde vsechno. No a nektere jsou navic vybaveny podobne, jako icq, takze lidi na nich pak trci cele dny. No lidi. Hlavne urednici:-)

  před 19 lety
 5. martinpav #5

  avatar

  Nevidim nic zleho na ICQ/MSN ..... . Na rychly kontakt s kolegom na druhom konci mesta je to vyborny prostriedok.

  před 19 lety
 6. letinka #6

  Blog mám chvilku a docela zdatně jsem se mu bránila právě proto, že jsem měla strach, že mi ukradne spoustu času. Ale jsem vyloženě příjemně překvapená. „Když se sejde chuť a inspirace“ (loupla jsem dgx na chvíli slova, ale líp bych to těžko vymýšlela) tak mi i ta nejdelší povídání na letince zaberou maximálně deset minut. A protože jí mám na mazlení, jindy nepíšu. A co se zbytku týká, čtu jen pár oblíbených stránek a do dalšího průzkumu netového bludiště se nepouštím. Je mi jasné, že by mě pohltilo mnoho zajímavého a já bych pak neměla čas na svět bez monitoru. A to nechci. Takže tak.

  před 19 lety
 7. meky #7

  Největším žroutem času je ICQ. Já vím, že se s jeho pomocí dá spousta věcí rychle vyřídit, ale dle mé zkušenosti někdo napíše zrovna když jsem na odchodu od počítače a zrovna se chce nekonečně vykecávat.

  Při běžném režimu pasivně bloguji asi tak hodinu denně. Spotů píšu málo, maximálně půl hodinka za dva dny. ICQ radši ani nepočítám.

  před 19 lety | reagoval [9] martinpav
 8. tark #8

  Mno, blogování mi moc času nezabírá, spíš kecálek …

  před 19 lety
 9. martinpav #9

  avatar

  #7 meky, Treba vediet povedat „nie“.

  před 19 lety
 10. Karel #10

  Dave, dík. K.H.

  před 19 lety
 11. Jan Brašna #11

  Nejvíc času zabije vstřebávání všech čerstvých informací, ať už se jedná o blogy nebo i o magazíny a fóra | mailinglisty | diskuse… K tomu nějaké to IM a maily a je vyřízeno… A RSS jen přetéká a na stole se hromadí nové a nové knížky… Hm, asi si začnu zvykat :)

  před 19 lety
 12. Qark #12

  Ja se priznam bez muceni, ze mi muj blog prumerne ukusuje kolem hodiny casu denne (psani, foceni, vymysleni temat).
  ICQ je jina kapitola, to je casovy zrout a nenazranec. Proste takovy pismenkovy „Otesanek“.

  před 19 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.