během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Česká poradna pro WordPress

Aneb odříkaného největší krajíc ?

WordPress
Co vám budu povídat, dotazů ohledně CMS WordPress dostávám stále dost, ať už e-mailem, po ICQ, nebo se objevují v komentářích na blogu. Odpovědět většinou neumím. Doopravdy.

Mohu však nabídnout prostor a starat se provoz fóra. Takže jsem otevřel Českou WordPress poradnu, kam můžete své dotazy psát. Samozřejmě úspěch fóra záleží čistě na tom, jestli se najde dostatek šikovných lidí schopných odpovídat a radit. A to se ukáže teprve časem. Pokud fórum někomu pomůže, budu rád, když ne, smazat lze jedním klikem.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Filosof #1

  Heleee Davideee, víš, já mám takovej problém.. nu s tím jaksetosakrajmenuje.. nu však ty vííš.. vortprsem.. nějakej týpek mě kdysi dávno uvedl jako tůů.. podporu.. a od té doby dostávám takovýho spamu.. to bys ani nevěřil.. ?

  Joo a chtěl bych 5 licencí Texy!, tak pls odpověz izimu a vystav mu fakturku, ať to nemusíme dělat po jedné..

  před 18 lety | reagoval [2] David Grudl
 2. David Grudl #2

  avatar

  #1 Filosofe, sice si nejsem úplně jist, jestli to myslíš vážně… ale faktura je už odeslána a jsou tam dost kruté úroky za prodlení, takže tak ?

  před 18 lety
 3. Jozef Benko #3

  avatar

  Kedysi som mal v pätičke na webe uvedené, že bežím na Wordpresse… denne mi prišlo niekoľko správ od ľudí, čo mali problém s Wordpressom. Strašné niečo.

  Dal som to z pätičky preč a je ticho. :)

  před 18 lety | reagoval [7] Lukáš Havrlant
 4. Jan Varhol #4

  avatar

  A nie je na supporte k wordpressu skvele forum? Ak som mal akykolvek problem, odpoved som nasiel tam (uz vo vyriesenych temach)…

  PS: Nem8m mo6nos5 p9sa5 s diakritikou }nie na tomto pc `| |

  před 18 lety | reagoval [5] David Grudl
 5. David Grudl #5

  avatar

  #4 Jane Varhole, a jak tam pomůžou uživateli, který angličtinu neovládá?

  před 18 lety | reagoval [6] sway
 6. sway #6

  avatar

  #5 Davide Grudle, No, myslim, ze pokud nekdo neovlada AJ, tak by s tim mel dost rychle neco delat…v dnesni dobe to neni zrovna idealni…ja osobne od cloveka, ktery si zalozi blog tim, ze si sam nainstaluje CMS system jako je WP, docela ocekavam, ze anglicky umi, protoze musi byt aspon trosku zbehly v oblasti webu, a tam je, jak je znamo, anglictina naprosto nezbytna…

  před 18 lety | reagoval [7] Lukáš Havrlant
 7. Lukáš Havrlant #7

  #6 sway, Myslím, že zrovna v oblasti tvorby webů je znalost angličtiny naprosto postradatelná, protože v češtině existuje dostatek kvalitních zdrojů… A předpokládám, že instalace WP se dá zvládnout i bez větší znalosti angličtiny, případně s jednoduchým návodem, který se někde na webu jistě najde.

  #3 Jozefe Benko, Zajímavé, mně ještě žádný dotaz na Textpattern nepřišel :o).

  před 18 lety | reagoval [9] sway
 8. Ondra #8

  avatar

  Já mám problém s angličtinou jen když mám jet AJ->ČJ. Z angličtiny do češtiny bez problémů.
  A DGX, jak jsi spokojen s BlogCMS? Já teď jedu na WP, ale chtěl bych přejít na BlogCMS protože si píšu vlastní vzhled a to zapasovávat do WP je tak trochu (víc) šílenost.

  před 18 lety
 9. sway #9

  avatar

  #7 Lukáši Havrlante, Neříkám, že není možné psát weby bez znalosti AJ, ale na druhou stranu to je trošku zvláštní. Psát web a používat slova, o kterých nevím, co znamenají. To je jako učit se nějaký cizí jazyk foneticky (dobře, trošku extrémní přirovnání). Od člověka, co si zakládá svůj vlastní blog na své vlastní stránce s použitím externího systému nějak tak trošku očekávám, že se bude na internetu celkem dost orientovat, a to je, bez použití, nebo spíš znalosti AJ celkem problém…(teď nemluvím o memorování určitých postupů)

  před 18 lety | reagoval [15] Lukáš Havrlant
 10. SuE #10

  ale wordpress a podobné cms si lidi instalují proto, aby weby psát nemuseli. Předpokládají, že to nainstalují a ono to pojede a oni si budou psát třeba .. o ještěrkách nebo tak ?

  před 18 lety | reagoval [16] e.t.
 11. OROL #11

  podobný pokus tu uz raz bol – ale s velkou odozvou sa zial nestretol…
  tesil by som sa keby tieto poradne zacali trosku zit…

  https://web.archive.org/…um/index.php

  před 18 lety | reagoval [13] Ján Varhol
 12. 721 #12

  avatar

  dgx:
  Ptal ses těch otazníků někdy, jak přišli na to, že jim poradíš s Wordpressem? Já tipuju že je to tím, že vzhled Latríny je vzdáleně podobný tomu nejprofláklejšímu témátku wordpressu. Většinu dotazů bys podle mě odfiltroval lehkou změnou designu. Otevřením poradny jsi možná vypustil Gina z láhve. ;)

  před 18 lety
 13. Ján Varhol #13

  avatar

  #11 OROLe, Ono je dobré, že tie poradne nie sú využívané. To len potvrdzuje, že všetko beží, ako má a nikto nemá problémy s wordpressom :D

  před 18 lety
 14. Ivorius #14

  My co používáme textpattern si vesele fórujeme na http://textpattern.ivorius.com/forum/

  před 18 lety
 15. Lukáš Havrlant #15

  #9 sway,

  Od člověka, co si zakládá svůj vlastní blog na své vlastní stránce s použitím externího systému nějak tak trošku očekávám, že se bude na internetu celkem dost orientovat, a to je, bez použití, nebo spíš znalosti AJ celkem problém…

  Jednak si nemyslím, že by to měl být problém – já se na internetu celkem dost orientuji a nic anglického nečtu a pak mi prosím vysvětlete, proč by se například autorka tohoto blogu měla nějak více zajímat o internet…?

  před 18 lety | reagoval [17] sway
 16. e.t. #16

  avatar

  #10 SuE, a muzu i o sloneeeeeech? – jestli jo tak do toho CMS jdu:-)

  před 18 lety | reagoval [18] sway
 17. sway #17

  avatar

  #15 Lukáši Havrlante, Proč by měla zrovna tahle slečna nevím, ale přiznávám, že jsem to trošku zgeneralizoval…mně nejde o to, abych dokázal, že kdo má blog, ten se musí zajímat o net, spíš o to, abych dokázal, že drtivá většina lidí, co má blog, internet aktivně využívá a k aktivnímu užití internetu mi přijde angličtina nezbytná…a prosím, nechtějte po mně definici pojmu „aktivní užívání internetu“…
  Myslím, že se shodneme na názoru, že pro ty, co angličtinu ovládají, je orientace na netu daleko příjemnější, než pro ty, co anglicky neumí a jsou odkázáni pouze na srozumitelné stránky…

  před 18 lety | reagoval [19] David Grudl
 18. sway #18

  avatar

  #16 e.t., Ne, o slonech to nejde…o slonech to jde jenom pokud bys použil jeden z předpřipravených systémů typu bloguje.cz…tam je to povoleno…WP a jiné CMS automaticky mažou všechny příspěvky o slonech…ledaže bys použil nějaký jinotaj…

  před 18 lety
 19. David Grudl #19

  avatar

  #17 sway,

  k aktivnímu užití internetu mi přijde angličtina nezbytná

  V USA a Británii určitě. U nás naštěstí ne ;)

  před 18 lety | reagoval [20] sway
 20. sway #20

  avatar

  #19 Davide Grudle, Dobře, vzdávám se…:)

  před 18 lety
 21. pepee #21

  nasel jsem opensourcehosting.cz , ktery umoznuje instalaci wordpresu , jsem zvedav

  před 17 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.