od tvůrců kruhů v obilí

Na navigaci | Klávesové zkratky

Česká poradna pro WordPress

Aneb odříkaného největší krajíc :-)

WordPress Co vám budu povídat, dotazů ohledně CMS WordPress dostávám stále dost, ať už e-mailem, po ICQ, nebo se objevují v komentářích na blogu. Odpovědět většinou neumím. Doopravdy.

Mohu však nabídnout prostor a starat se provoz fóra. Takže jsem otevřel Českou WordPress poradnu, kam můžete své dotazy psát. Samozřejmě úspěch fóra záleží čistě na tom, jestli se najde dostatek šikovných lidí schopných odpovídat a radit. A to se ukáže teprve časem. Pokud fórum někomu pomůže, budu rád, když ne, smazat lze jedním klikem.

Komentáře

 1. Filosof http://blog.filosof.biz/ #1

  Heleee Davideee, víš, já mám takovej problém.. nu s tím jaksetosakrajmenuje.. nu však ty vííš.. vortprsem.. nějakej týpek mě kdysi dávno uvedl jako tůů.. podporu.. a od té doby dostávám takovýho spamu.. to bys ani nevěřil.. ?

  Joo a chtěl bych 5 licencí Texy!, tak pls odpověz izimu a vystav mu fakturku, ať to nemusíme dělat po jedné..

  před 17 lety | reagoval [2] David Grudl
 2. David Grudl https://davidgrudl.com #2

  avatar

  #1 Filosofe, sice si nejsem úplně jist, jestli to myslíš vážně… ale faktura je už odeslána a jsou tam dost kruté úroky za prodlení, takže tak ?

  před 17 lety
 3. Jozef Benko http://prievan.sk/ #3

  avatar

  Kedysi som mal v pätičke na webe uvedené, že bežím na Wordpresse… denne mi prišlo niekoľko správ od ľudí, čo mali problém s Wordpressom. Strašné niečo.

  Dal som to z pätičky preč a je ticho. :)

  před 17 lety | reagoval [7] Lukáš Havrlant
 4. Jan Varhol http://www.varhol.sk/ #4

  avatar

  A nie je na supporte k wordpressu skvele forum? Ak som mal akykolvek problem, odpoved som nasiel tam (uz vo vyriesenych temach)…

  PS: Nem8m mo6nos5 p9sa5 s diakritikou }nie na tomto pc `| |

  před 17 lety | reagoval [5] David Grudl
 5. David Grudl https://davidgrudl.com #5

  avatar

  #4 Jane Varhole, a jak tam pomůžou uživateli, který angličtinu neovládá?

  před 17 lety | reagoval [6] sway
 6. sway http://sway.treska.net #6

  avatar

  #5 Davide Grudle, No, myslim, ze pokud nekdo neovlada AJ, tak by s tim mel dost rychle neco delat…v dnesni dobe to neni zrovna idealni…ja osobne od cloveka, ktery si zalozi blog tim, ze si sam nainstaluje CMS system jako je WP, docela ocekavam, ze anglicky umi, protoze musi byt aspon trosku zbehly v oblasti webu, a tam je, jak je znamo, anglictina naprosto nezbytna…

  před 17 lety | reagoval [7] Lukáš Havrlant
 7. Lukáš Havrlant http://atd.havrlant.net #7

  #6 sway, Myslím, že zrovna v oblasti tvorby webů je znalost angličtiny naprosto postradatelná, protože v češtině existuje dostatek kvalitních zdrojů… A předpokládám, že instalace WP se dá zvládnout i bez větší znalosti angličtiny, případně s jednoduchým návodem, který se někde na webu jistě najde.

  #3 Jozefe Benko, Zajímavé, mně ještě žádný dotaz na Textpattern nepřišel :o).

  před 17 lety | reagoval [9] sway
 8. Ondra http://oslamecka.wz.cz #8

  avatar

  Já mám problém s angličtinou jen když mám jet AJ->ČJ. Z angličtiny do češtiny bez problémů.
  A DGX, jak jsi spokojen s BlogCMS? Já teď jedu na WP, ale chtěl bych přejít na BlogCMS protože si píšu vlastní vzhled a to zapasovávat do WP je tak trochu (víc) šílenost.

  před 17 lety
 9. sway http://sway.treska.net #9

  avatar

  #7 Lukáši Havrlante, Neříkám, že není možné psát weby bez znalosti AJ, ale na druhou stranu to je trošku zvláštní. Psát web a používat slova, o kterých nevím, co znamenají. To je jako učit se nějaký cizí jazyk foneticky (dobře, trošku extrémní přirovnání). Od člověka, co si zakládá svůj vlastní blog na své vlastní stránce s použitím externího systému nějak tak trošku očekávám, že se bude na internetu celkem dost orientovat, a to je, bez použití, nebo spíš znalosti AJ celkem problém…(teď nemluvím o memorování určitých postupů)

  před 17 lety | reagoval [15] Lukáš Havrlant
 10. SuE http://suewebik.net #10

  ale wordpress a podobné cms si lidi instalují proto, aby weby psát nemuseli. Předpokládají, že to nainstalují a ono to pojede a oni si budou psát třeba .. o ještěrkách nebo tak ?

  před 17 lety | reagoval [16] e.t.
 11. OROL http://tatry.nzw.sk #11

  podobný pokus tu uz raz bol – ale s velkou odozvou sa zial nestretol…
  tesil by som sa keby tieto poradne zacali trosku zit…

  http://wordpress.vycom.cz/forum/index.php

  před 17 lety | reagoval [13] Ján Varhol
 12. 721 http://721.cz #12

  avatar

  dgx:
  Ptal ses těch otazníků někdy, jak přišli na to, že jim poradíš s Wordpressem? Já tipuju že je to tím, že vzhled Latríny je vzdáleně podobný tomu nejprofláklejšímu témátku wordpressu. Většinu dotazů bys podle mě odfiltroval lehkou změnou designu. Otevřením poradny jsi možná vypustil Gina z láhve. ;)

  před 17 lety
 13. Ján Varhol http://www.varhol.sk/ #13

  avatar

  #11 OROLe, Ono je dobré, že tie poradne nie sú využívané. To len potvrdzuje, že všetko beží, ako má a nikto nemá problémy s wordpressom :D

  před 17 lety
 14. Ivorius http://ivorius.com/weblog/ #14

  My co používáme textpattern si vesele fórujeme na http://textpattern.ivorius.com/forum/

  před 17 lety
 15. Lukáš Havrlant http://atd.havrlant.net #15

  #9 sway,

  Od člověka, co si zakládá svůj vlastní blog na své vlastní stránce s použitím externího systému nějak tak trošku očekávám, že se bude na internetu celkem dost orientovat, a to je, bez použití, nebo spíš znalosti AJ celkem problém…

  Jednak si nemyslím, že by to měl být problém – já se na internetu celkem dost orientuji a nic anglického nečtu a pak mi prosím vysvětlete, proč by se například autorka tohoto blogu měla nějak více zajímat o internet…?

  před 17 lety | reagoval [17] sway
 16. e.t. http://blog.mimozemstan.com/ #16

  avatar

  #10 SuE, a muzu i o sloneeeeeech? – jestli jo tak do toho CMS jdu:-)

  před 17 lety | reagoval [18] sway
 17. sway http://sway.treska.net #17

  avatar

  #15 Lukáši Havrlante, Proč by měla zrovna tahle slečna nevím, ale přiznávám, že jsem to trošku zgeneralizoval…mně nejde o to, abych dokázal, že kdo má blog, ten se musí zajímat o net, spíš o to, abych dokázal, že drtivá většina lidí, co má blog, internet aktivně využívá a k aktivnímu užití internetu mi přijde angličtina nezbytná…a prosím, nechtějte po mně definici pojmu „aktivní užívání internetu“…
  Myslím, že se shodneme na názoru, že pro ty, co angličtinu ovládají, je orientace na netu daleko příjemnější, než pro ty, co anglicky neumí a jsou odkázáni pouze na srozumitelné stránky…

  před 17 lety | reagoval [19] David Grudl
 18. sway http://sway.treska.net #18

  avatar

  #16 e.t., Ne, o slonech to nejde…o slonech to jde jenom pokud bys použil jeden z předpřipravených systémů typu bloguje.cz…tam je to povoleno…WP a jiné CMS automaticky mažou všechny příspěvky o slonech…ledaže bys použil nějaký jinotaj…

  před 17 lety
 19. David Grudl https://davidgrudl.com #19

  avatar

  #17 sway,

  k aktivnímu užití internetu mi přijde angličtina nezbytná

  V USA a Británii určitě. U nás naštěstí ne ;)

  před 17 lety | reagoval [20] sway
 20. sway http://sway.treska.net #20

  avatar

  #19 Davide Grudle, Dobře, vzdávám se…:)

  před 17 lety
 21. pepee #21

  nasel jsem opensourcehosting.cz , ktery umoznuje instalaci wordpresu , jsem zvedav

  před 16 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.