vylepšení: nyní bez Parse Error

Na navigaci | Klávesové zkratky

Jak jsem přišel o poštu

A pak se s ní zase shledal.

Před devatero půltýdny jsem zkusmo přešel na poštovního klienta Mozilla Thunderbird. Svůj kus viny na tom nese také Jiří Bureš, který mě na Ptáka Bouřliváka upozornil. O zkušenostech a dojmech napíšu celý článek, ale v poslední době nějak nesnídám, nesvačím, nestihnu to nestačím, promiňte vážení, mám veliké zpoždění 🙂 Tedy stručne: funkčně se vyrovná Outlooku Express (ten považuji za špičku), má muchy ve filtrování zpráv, ale jinak „valí jak pes“.

Když jsem v pondělí zjistil, že se mi ztratila veškerá pošta z hlavní složky, zmocnil se mě zvláštní pocit žaludeční nevolnosti a vykřikl jsem tísic a jedno sprosté slůvko. Mizející pošta, o tom už jsem jednou četl

Pak mě to ale trklo, na vině bude právě proběhnuvší antivirový test. A také že ano, v souborech s poštou objevil nepřátelský W32.Netsky.P@mm!enc a jal se je uzavřít do karantény. Odsud jsem je vysvobodil a pokud neumřely, žijí šťastně dodnes.

Komentáře

 1. T3RMiX #1

  avatar

  Doporučuji navštívit http://mozbackup.jasnapaka.com/ a občas zálohovat :) BTW. není nad spamový filtr :)

  před 19 lety
 2. Sodalite #2

  avatar

  Hromového ptáka taky používám a moc se mi líbí (mé přítelkyni též) :)

  před 19 lety
 3. Kit #3

  Další důvod, proč viry ani antiviráky nepoužívat. Nesnáším je a na můj kompl nesmí.

  před 19 lety | reagoval [4] David Grudl
 4. David Grudl #4

  avatar

  #3 Kite, kdybych používal emailový antivir, tak se to nestalo, protože vir by se do souborů Thunderbirda nikdy nedostal. Po více než roční zkušenosti s bayesovským filtrem mám ale vyzkoušené, že emailový antivir je skutečně zbytečnost, antispam je dostatečný.

  Ale proti klasickým antivirům nic nemám. Sice vypínám všechny rezidentní štíty a podobné nesmysly a pouštím test sám (jednou za měsíc). Je to věc způsobu práce, že vir nechytnu, ale rád si to občas ověřím ?

  před 19 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.