během psaní nezemřelo téměř žádné zvíře

Na navigaci | Klávesové zkratky

Jak jsem vyzrál na slevy v BILLE

Tři měsíce před Spartan Beast, což byl 28 km dlouhý závod v kopcích pod Ještědem, jsem nasadil tvrdý dvoufázový trénink.

Jednalo se konkrétně o tyto fáze:

 1. Pohoda, je čas, ale od pondělí fakt začnu trénovat ?
 2. COŽE, to se běží už za 20 dní?!? ?

Jelikož jsem nakonec Spartana dal, považuji tímto dvoufázový trénink za velmi úspěšný a napíšu o něm knihu.

V níž fázi 2) rozepíši celkem podrobně, tedy jak jsem si udělal excelovou tabulku s rozpisem kolik musím každý den naběhat desítek kilometrů, abych to vůbec dal, jak byla k velkému překvapení tabulka nepřesná, protože už druhý den se značně odchylovala od naběhané reality, atd. Naopak s fází 1) se pojí taková ostudná věc, kterou do knihy dávat nebudu a měl bych si ji nechat pro sebe. Takže vám ji teď vyklopím.

Totiž, během fáze 1) jsem trošku propadl zmrzlinám. ???

Pokud si myslíte, že zmrzlina je něco, pro co stačí zajít do obchodu a koupit si to, jste na VELKÉM OMYLU! Takhle to vůbec nefunguje.

Zmrzliny se totiž kupují zásadně jen ve slevách.

Velkoobchodní řetězec disponuje schématem, podle kterého vždy nějaké zmrzliny dá do slevových akcí a jiné zase ne. Vaším úkolem je toto schéma rozklíčovat a dorazit do obchodu přesně ve chvíli, kdy akce začne.

Protože pokud nedorazíte hned, zbudou na pultu jen zcela neatraktivní příchutě Haagen Dazs či Ben & Jerry's a takové Magnum bývá úplně vyprodané! ?

Kolikrát se stalo, že přijdu do obchodu, rovnou zamířím k mrazáku, vidím Ben & Jerry's ve slevě, zaraduji se, leč příchuť Peanut Butter Cup s čokoládovými kousky je beznadějně rozebraná a na polici se válely pouze Cookie Dough se sušenkami, které pochopitelně nikdo nechce! Třikrát jsem to zkontroloval, ale fakt samé sušenky. Se sušenkami běžte do prdele.

A tehdy jsem začal taktizovat.

Až skončí sleva na Ben & Jerry's, tipuji, že do akce půjde Haagen Dazs, navíc už dlouho zlevněný nebyl. Jednoznačně nejvyšší kurz mají příchutě Slaný karamel a Pralines & Cream. Zatím jsou, ale jen co se odstartuje akce, zmizí jako první.

Rozhlédl jsem se a když se nikdo nedíval, vzal jsem několik kelímků a důmyslně je v mrazáku ukryl za Gelato Madre, které určitě do slevy nepůjde. CHA! ?

A měl jsem pravdu! O dva dny později, Haagen za 95 Kč a v polici už jen borůvková. Já na jistotu sáhl za Gelata, vylovil ukrytý lup a vítězoslavně si to štrádoval k pokladně. Píp píp a byly moje!

Objevil jsem systém.

Sázením na slevové akce jsem strávil vlastně celou fázi č. 1 tréninku. A úspěchy se dostavily. Měl jsem ty nejlepší zmrzliny široko daleko, stal jsem se zmrzlinový guru.

A pak jednou takhle prohrabuji Míšu, jestli náhodou nevyrobili novou příchuť, když tu náhle pod ledňáčky narazím na kelímek Magnum Almond. Helemese! Někdo si ho tady ukryl.

Narazil jsem na něčí tajné políčko.

Vyplenit ho?

Nebo respektovat cizí předkupní právo?

To bylo těžké dilema… ? My, co si schováváme po mrazácích zmrzliny, bychom k sobě měli být kolegiální. Ale na druhou stranu, není to příležitost tomu druhému udělit velkou životní lekci?

Třímal jsem kelímek a pak si uvědomil: „Nad čím vlastně přemýšlíš? Víš jak je ta věc nezdravá? Jaká je to kalorická bomba? Vážně bys chtěl svou nečinností ohrozit zdraví toho druhého? Co když je to dítě?“ Nechtěl. Tak jsem ji šoupl do nákupního košíku.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. VV #1

  avatar

  Ze to bylo na Palmovce?! Ty bastarde!!!

  před 7 lety | reagoval [4] Lukáš
 2. J #2

  avatar

  Proboha řekněte mi někdo, kde zůstává Cookie Dough i během slev a já je vykoupím všechny!!!

  před 7 lety
 3. Světlana #3

  avatar

  Hele,
  nemysli si, že seš ňákej chytrej Davide!
  Na ten tvůj trik jsme my, co navštěvujem sekáčový výprodeje, už přišly dávno… Ale nikde to nevytrubujem, jasný!!?…
  Takže teď, když už jsi každýmu blbcovi prozradil ten návod, je to v pytli!
  Jak já teď vysvětlím děcku, že mu tu úžasnou značkovou bundu, co jsem ukryla mezi pánský župany nadměrných velikostí, někdo šlohnul!?

  Hajzle!

  ?

  před 7 lety
 4. Lukáš #4

  avatar

  #1 VVe, Nebo v Karlíně ?

  před 6 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.