obsahuje nejvíce reklamních ploch

Na navigaci | Klávesové zkratky

Jak mě synchronicita okradla o Lisabon

Vysvětlím vám, co je to synchronicita a jak přesně funguje.

Kamarád Chemix přišel s nápadem, že bychom mohli strávit první polovinu listopadu v Lisabonu. Což je naprosto geniální myšlenka, Lisabon je úchvatné místo z celé řady důvodů, konkrétně jde o tyto dva, že tam stojí skvělé víno padesát korun, litr kaipiriňy asi kilo, párty v Bairro Alto každý večer, takže jsou vlastně tři, zkrátka jsem neváhal ani chvíli, omrkl letenky (protože žádná plachtnice z Prahy nejela) a zakoupil je.

Na ten okamžik, kdy zaplatím letenky, čekala Ivana, spolužačka z gymplu, se kterou jsme se pár let neviděli a rozhodně nebyli ničem domluvení! Nicméně se zdálo, že musela sledovat můj monitor, jinak si to nedovedu vysvětlit, protože jen pár minut po transakci mi napsala email, že 9. listopadu, tedy v polovině Lisabonské dovolené, pořádá třídní sraz.

Chjo! Chci vidět spolužačky! Zavzpomínat na staré dobré časy, připomenout dávné historky, připít si na zdraví.

Takže jsem si koupil na 9. listopadu letenku z Lisabonu, bo žádná plachetnice nejela, a zároveň na desátého letenku zase zpátky do Lisabonu. (Opět žádná plachetnice nejela.)

A teď pozor!

Má veledrahá kamarádka Alena vám může odpřísáhnout, že jsme na tom vůbec nebyli domluveni. Na tom, že přesně v okamžiku, kdy jsem letenku zpět do Lisabonu zaplatil, tak mi Ája napsala, že tentýž den bude mít svatbu. Kurva, řekl jsem si, to je tak báječné, že se berou, a šel jsem si koupit další letenku do Lisabonu, tentokrát na jedenáctého.

Ale těsně předtím, než jsem odklikl platbu, tak jsem pochopil princip této hry, tedy že někde na světě existuje člověk, který čeká na okamžik, kdy se peníze strhnou z karty, a napíše mi, že jedenáctého se koná akce, na které je absolutně vyloučeno, abych chyběl.

Ha! Prokoukl jsem systém a další letenku už nekoupil. Nicméně i tak disponuji docela slušným počtem letenek do Lisabonu a zpět, přičemž zřejmě nezanechám vůbec žádnou uhlíkovou stopu. Ukradli jste mi mé sny a mou dovolenou!

Mohlo by vás zajímat