vylepšení: nyní bez Parse Error

Na navigaci | Klávesové zkratky

Potkat dvakrát revizora znamená potíže míti

S roční Lítačkou bezpečně zasunutou v peněžence mám před revizory pro strach uděláno. Dokonce s nimi frajersky navážu oční kontakt a vysílám myšlenku: „Zkontroluj mě. Chci to!“

(Nikdy mě pak nekontrolují, takže jde vlastně o návod, jak se jim vyhýbat, akorát musím popřemýšlet, co sakra dělám špatně při navazování kontaktu…)

Ale tentokrát to bylo jiné.

Zjevil se v tramvaji, upřel jsem na něj pohled, když mě najednou přepadl divný pocit, dejavu, on tu nejistotu vycítil a ihned stál u mě.

„Kontrola jízdenek.“

Pomalu se mi začala vybavovat noc předtím. Jak se nad ránem vracím domů, vystoupil jsem někde úplně blbě, odkud nic nejelo, potkal jsem slečnu Báru a hledali jsme něco odkud to jede, ale ještě předtím, než jsem přijel tam, odkud nic nejelo, tak jsem potkal revizora, a on mi vypsal růžové lejstro, no počkej, nebyl to celé spíš sen, vždyť máš Lítačku, proč by ti vypisoval bloček, tak sáhnu do kapsy a co myslíte? Byl tam. Pokuta. Slovy 1500 Kč a zaškrtnuto „odmítl podepsat“.

Ukazuji papír revizorovi: „Mě už kontrolovat nemusíte, včera to udělal váš kolega a vidíte, jak to dopadlo. Je zbytečné to dělati znovu, od včerejška se v mém případě nic nezměnilo, v tom vás mohu ujistit.“

Ale Lítačku jsem fakt měl, jen asi byla nefunkční, tak mi revizor pravil, ať s tím papírem zajdu na oddělení pokut do jejich centrály.

A ta jejich centrála, ve které mám svést s úředníkem boj o výši pokuty, sídlí na adrese Na Bojišti 5. Well played.

Dneska jsem tam byl. Povykládal jsem paní celý příběh, včetně setkání s Bárou, odevzdal jí růžový papír i Lítačku, ona to chvíli ověřovala a pak povídá:

„Ta Lítačka vám přišla poštou, že?“ „Přesně tak.“ „No tak to je jasné.“ „Tak ufff.“ „Ona totiž nechodí kompletní, lidi si to teda myslí, ale ještě je potřeba do ní nahrát kupony v opencard validátoru.“ „Aha, to mě nenapadlo.“ „Jo, to je furt,“ usmála se a já byl rád, že to dopadlo dobře.

Paní pak dodala, že tohle se řeší 50 Kč, oukej říkám, ale že na tom netrvám, necelou minutku jsme si pak vyjasňovali, že ty peníze mám zaplatit já jim, že to není kompenzace a vyrazil jsem na metro domů.

Hlavou mi jelo, že hned jak vejdu do vestibulu, MUSÍM SI NAHRÁT TY KUPONY, ale pak jsem se ňák zamyslel a na kupony si vzpomněl až na Vltavské, když jsem před sebou spatřil revizora.

tl;dr Měj kupony nahraný, nebo budeš nahraný.

Komentáře

 1. Pavel #1

  avatar

  Několik let mě revizor nekontroloval, pak mi nepozorovaně propadla slavná opencard (platnost karty, ne kuponu) a do tří dnů mě měli, oni to prostě umí. Expresní vystavení lítačky za 100 + za 50 pokuta, atmosféra Na Bojišti opravdu hutná – Your resistance is futile.

  před 7 lety
 2. exekuce #2

  avatar

  Zdravím, pokud máte lítačku dodanou „poštou“, tak pozor na to, že podle podmínek DP je nutné vrátit Opencard na pobočku protože je to stále jejich majetek.

  před 7 lety
 3. Petr #3

  avatar

  Jak snadné je to s papírovou tramvajenkou (ano, stále se vydávají, jen vám to neřeknou). Stojí 20 Kč, platí 10 let.

  Přijdete k okénku se starou (již neplatnou) tramvajenkou. Paní vám dá formulář A5, kde je jen jméno a datum narození. Požádá o fotku (tu nemáte), nevadí, operativně ji vystřihne ze staré tramvajenky, vždyť jsme stále mladí. Na místě hned vyrobí průkaz a prodá roční kupon (stojí stejně jako na Opencard), takže ani za deset minut, odcházíte s KOMPLETNÍ platnou tramvajenkou. Žádné čekání poštou, žádné validátory a ještě to platí 10 let. Další rok koupíte jen kupón, opět to netrvá déle než pár minut.

  před 7 lety

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře.